Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

PROMETNA NESREČA PRI BRASLOVČIH

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: PROMETNA NESREČA PRI BRASLOVČIH

Objava Blondi » 26. oktober 2009, 17:03

Dejstvo je, dokler bo denar imel glavno besedo, se lahko lokalni aktivisti trudimo do onemoglosti, pa ne bomo dosegli veliko.

Sam sem se v tej temi oglasil izključno, ker sem bil pozvan. Dogodek sem opisal skozi oči naše enote. Da pa se vodja enote odloči, katero vozilo je najprimernejše za izvoz, to pa počnejo tudi v poklicnih enotah - da ne bo pomote.

Kot zaključek moje aktivnosti v tej temi bi rad samo še pripomnil, da kljub temu, da je bila podana izjava televiziji s strani nepooblaščene osebe, je povedal "smo [mišljeno gasilci]". To kar pa počnete nekateri, pa je ločevanje gasilcev na poklicne in prostovoljne. In to pa je tisto, kar je bistveni problem v Sloveniji.

Lp, Rok Ušen
Blondi

Objava ful poznav » 26. oktober 2009, 19:05

no letos so eni dobili koncesijo, tak da omejitve je možno preseči če se hoče:

Konjiškim gasilcem koncesija za tehnično reševanje v občini

Po večletnem pisanju in dokazovanju upravičenosti posredovanja ob tehničnih nesrečah v cestnem prometu in ostalih objektih v Občini Slovenske Konjice, so v Prostovoljnem gasilskem društvu Slovenske Konjice (PGD) vendarle dobili koncesijo za tehnično reševanje in reševanje ob nesrečah z nevarnimi snovmi. Veljati začne 1. aprila 2009. Prostovoljno gasilsko društvo Slovenske Konjice ima zdaj torej tudi koncesijo za posredovanje v predorih, tehničnem reševanju in posredovanju ob nesrečah z nevarnimi snovmi. To posredovanje bodo izvajali na območju Občine Slovenske Konjice, avtocestnem odseku Tepanje-Dramlje in Tepanje-Preloge.
ful poznav

Objava KH112 » 26. oktober 2009, 21:46

Blondi dober veš na kakšnem nivoju je znanje na GZ Žalec je uspešno vender ti pa lahko zagotovim da je v nekaterih PGD zelo slabo znaje! #-o

Me pa zanima kaj bi pa lahko naredili z GVM kolikor vem da imate v voziu 2-3 RGA,2 IDA... :oops:
Uporabnikova podoba
KH112

Objave: 33
Registriran: 30. december 2008, 0:26

Objava Rok Ušen » 26. oktober 2009, 22:30

KH112 - sem ti odogovoril na ZS.
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava mundat » 27. oktober 2009, 8:10

ful poznav je napisal:no letos so eni dobili koncesijo, tak da omejitve je možno preseči če se hoče:

Konjiškim gasilcem koncesija za tehnično reševanje v občini

Po večletnem pisanju in dokazovanju upravičenosti posredovanja ob tehničnih nesrečah v cestnem prometu in ostalih objektih v Občini Slovenske Konjice, so v Prostovoljnem gasilskem društvu Slovenske Konjice (PGD) vendarle dobili koncesijo za tehnično reševanje in reševanje ob nesrečah z nevarnimi snovmi. Veljati začne 1. aprila 2009. Prostovoljno gasilsko društvo Slovenske Konjice ima zdaj torej tudi koncesijo za posredovanje v predorih, tehničnem reševanju in posredovanju ob nesrečah z nevarnimi snovmi. To posredovanje bodo izvajali na območju Občine Slovenske Konjice, avtocestnem odseku Tepanje-Dramlje in Tepanje-Preloge.

To je res, da so Slovenske Konjice dobile koncesijo, ampak to je bilo logično saj so fantje že imeli tunelca v garaži, saj za to so že imeli koncesijo. Bilo je edino logično, da se jim podeli tudi tehnično reševanje saj je tunelc popolnoma opremljen za takšno posredovanje. Tam je tudi bilo malo "nelogično", da se zgodi prometna skoraj dobesedno pred gasilskim domom in čeprav imajo fantje vso znanje in tehniko niso smeli posredovati. PGD Slovenske Konjice so skratka že bile koncesionar in so jim samo razširili območje delovnja, oziroma pooblastila delovanja.

Naš teritorij se tudi pokriva z poklicno enoto Maribor in je sodelovanje med nami na zelo visoki ravni in nikoli ni bilo občutka, da nas imajo za manj vredne, manj izkušene ali manj opremljene - kvečjemu nasprotno. Odnos med nami in Mariborom je zelo profesionalen in nikoli ni bilo nobenih teženj, da bi nas kje "izpodrinili" ali kaj podobnega. Vsaj takšna je naša izkušnja z Mariborom.
kaj podobnega.
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 813
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Objava Rok Ušen » 27. oktober 2009, 9:49

Spet smo prišli na tematiko, ki je splošna in se ne tiče samo opisane prometne nesreče.

Pogovor o teh stvareh bi bilo smotrno nadaljevati, samo to je tema primerna za kakšno okroglo mizo kje drugje. Zanimivo bi bilo enkrat soočiti predstavnike koncesionarjev, zdravniške stroke, nekoncesionarjev in se pogovarjati o izkušnjah s terena, kjer sodelovanje že dobro poteka nekaj časa.

Če bi rad kdo predstavil dobro prakso, rade volje pomagam pripraviti okroglo mizo. Imamo nekaj primerov s Sloveniji...
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objava TEO » 27. oktober 2009, 10:29

Blondi,da ste bili proženi na prometno se ne boj, da bo to ostala stalnica.Ko malo preberem tvoje izjave mi delujejo nekam raztreseno in s tem človek kaže svojo podobo.Verjetno bi še trebalo na sami intervenciji pazit,da se ne bi še kdo poškodoval z orodjem,ker je treba znati tudi razsodit. Vidiš včasih še kdo,ki pred novinarja stopi ne ve kaj bi povedal,kaj še le da bi delal. :D
TEO

Objave: 63
Registriran: 8. marec 2006, 18:56

Objava Rok Ušen » 27. oktober 2009, 10:39

Zdaj imam pa tega dovolj :!:

Ne poznamo se dobro, da bi se lahko pogovarjali o tem, koliko kdo zna in česa ne...

Dejstvo pa je, da zmožnost dobrega komuniciranja nima nobene povezave s tem, kako sicer človek opravlja svoje delo.

MODERATOR - prosim, da temo zakleneš, ker tole provociranje ne pelje nikamor. :?
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objava Gost » 27. oktober 2009, 11:42

Rok Ušen-(Blondi) je napisal:Zdaj imam pa tega dovolj :!:

Sedaj vidiš, kako je ko ti sve poprek napadaš :!:

Posredovanje na prometni nesreči so težke stvari, zato si upam trditi, da je malo oz. skoraj nič prostovolnih društev pripravljeno
na posredovanjih na prometnih nesrečah.
Na nesreči v Braslovčah se je pokazalo, da manjka predvsem sodelovanje z koncesonarji, kakšne skupne vaji itd.

Kar se pa tiče usposobljenosti v GZ Žalec je pa tako, da so nekatera društva dobro usposobljena (kar je posledica dela poveljnikov v društvih),
imamo pa tudi velike enote (tudi osrednje) v katerih je pa izobraževanje katastrofa.

Zanima me ali je kdo razmišljal, da bi organizirali analizo ?
Gost

Objava mundat » 27. oktober 2009, 15:10

Evo,

Zdaj pa naenkrat je to provociranje in naj moderator zaklene temo?! :D
Tolko o "svobodi govora" :D
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 813
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Objava gasilec77 » 27. oktober 2009, 18:00

Bom kar citiral...
Blondi:
" Lahko bi recimo operater opozoril, da je pomemben čimprejšnji odziv in bi naši v zelo kratkem času izvozili z GVM. In še kaj bi se našlo, kar bi lahko tudi na ReCo bolje izvedli."

Zanima me, kaj je bilo posredovano sporočilo na vaših pozivnikih, in še ena zanimiva stvar me zanima, kjer sem te citiral.... Ponavadi, ko vam zapiska pozivnik, v kolikem času izvozite?

Kaj pa bi lahko na ReCo Celje boljše izvedli? Dobil si osnovno sporočilo na pozivnik, nadaljne napotke in informacije pa lahko dobiš po UKW postajah, vprašanje je samo, če so si jih poskušali pridobiti.

lep pozdrav

Dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Objava Rok Ušen » 27. oktober 2009, 23:19

A zakaj želim,da se tema zaklene?

Ker se namesto o nesreči sedaj menimo že o tem, koliko je kateri izmed naših operativcev sposoben držati izvijač/RGA/hidravliko v roki, zato ker bi se nekateri radi pogovarjali o časih izvozov naše enote na vse dosedanje intervencije, zato ker spet drugi razpredate o tem, da prostovoljci nismo za na prometne nesreče pripravljeni itd....

Nima smisla in to nima nobene povezave s prometno nesrečo. Sploh pa ne bomo na tak način ničesar spremenili in forum s takimi "ausglajzi" zgublja pomen. In takšne stvari bi morali korigirati moderatorji.

Jaz še vedno zagovarjam svoje stališče - nekoncesionarji nismo samo za gašenje kozolcev (tako kot bi si želeli nekateri), vendar potrebno je stvari doreči, vaditi skupno posredovanje, izdelati plan posredovanja za določene dogodke in zadeve črno na belo napisati v plane aktiviranja.

In glede na to, da smo gasilci humanitarna organizacija, ki pomaga pomoči potrebnim, ni primerno, da se nekatere enote na vse pretege branijo sodelovanja z sosednjimi/teritorialnimi enotami.

Je pa res, da ko jaz zagovarjam svoje stališče imam vedno pred očmi ponesrečene in pomoči potrebne, medtem ko se na strani "enot širšega pomena" navadno začuti, da je vedno v igri "mi smo več kot vi" in kar je še bolj patetično - denar.

Zdaj pa kar udrihajte - mene več v tej temi ni. Sem pa na to tematiko kje drugje - na okrogli mizi :wink: .
Lp, Rok Ušen
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objava gasilec77 » 28. oktober 2009, 0:17

Rok Ušen-(Blondi) je napisal:A zakaj želim,da se tema zaklene?

Ker se namesto o nesreči sedaj menimo že o tem, koliko je kateri izmed naših operativcev sposoben držati izvijač/RGA/hidravliko v roki, zato ker bi se nekateri radi pogovarjali o časih izvozov naše enote na vse dosedanje intervencije, zato ker spet drugi razpredate o tem, da prostovoljci nismo za na prometne nesreče pripravljeni itd....

Je pa res, da ko jaz zagovarjam svoje stališče imam vedno pred očmi ponesrečene in pomoči potrebne, medtem ko se na strani "enot širšega pomena" navadno začuti, da je vedno v igri "mi smo več kot vi" in kar je še bolj patetično - denar.
Zdaj pa kar udrihajte - mene več v tej temi ni. Sem pa na to tematiko kje drugje - na okrogli mizi :wink: .
Lp, Rok Ušen

Rok, zdej pa ga že biksaš:)... Vsaj jaz nisem nikjer prebral, da vaši gasilci niso sposobni držat izvijača, RGA, hidrauliko, si mogoče ti?... Če pa smo vprašali, v kolikem času ste imeli izvoz na intervencijo, pa te tudi nismo žalili, ali razžalili..

Razžalil in užalil pa si ti mene, ker kot poveljniku enote širšega pomena, mi napišeš, da koncesionarji gledamo samo na denar, in po tvojem "ponavadi" nič na ponesrečence, in njihova imetja, resno se počutim užaljenega, ker si me posredno obtožil, nekaj, kar ni res, pa ne samo mene, ampak verjetno vse gasilce, ki pač posredujemo ob takih primerih, da pač to delamo to zaradi denarja. Zanima pa me, če bi to znal in upal utemeljit, na res kaki v tvoji omenjeni "okrogli mizi"...

Pa lep pozdrav

Dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Nazaj

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost