Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Slaba luč na dobro intervencijo na Pohorju

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Slaba luč na dobro intervencijo na Pohorju

Objava Oskar » 4. maj 2009, 13:41

25.4.2009
Ob 23.20 je na Pohorski vzpenjači v Mariboru iz zaenkrat še neznanega vzroka prišlo do okvare, zato je bilo potrebno reševanje ljudi iz kabin. V intervenciji so sodelovali gasilci PGD Radvanje in reševalci GRS Maribor, Slovenj Gradec ter Ribnica, ki so iz 9 kabin rešili 34 ljudi. Poškodovanih ni bilo.

vir URSZR

Odprl sem temo o reševanju na Pohorju. Čeprav je od tega že skoraj 10 dni se o tem dogodku še vedno veliko govori in piše. Vzrok so domnevno nezadovoljni potniki, ki so ostali v kabinah. Vodstvu vzpenjače očitajo slabo skrb za njih po reševanju, saj naj ne bi prejeli napitkov in naj ne bi bilo poskrbljeno za prevoz domov po štirih do petih urah reševanja. Vse očitke vodstvo vzpenjače zanika. Obljubili so objavo kompletne analize.

Sodelovali so tudi gasilci in seveda gorski reševalci in naenkrat so tudi oni v slabi luči, čeprav je bilo večkrat povdarjeno da so delali dobro. Ljudje namreč ne vedo kakšne so pristojnosti reševalcev in kakšne upravitelja.
Jaz se vprašam, ali vemo gasilci kaj predvidevajo zakoni in podzakonski akri ? kdo je dolžan poskrbeti za ljudi po intervenciji ? Bi se morda moral vključit lokalna CZ, zdravstvo morda ? :?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Odg: Slaba luč na dobro intervencijo na Pohorju

Objava darko » 4. maj 2009, 20:13

Lastnik oziroma upravljalec arhivske žično transportne naprave. Stroški reševanja bremenijo njega. Načrtov pa bolje da niti ne gledaš, ker ne boš nič videl razen tega da pri reševanju sodelujejo vsi v regiji.
Darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava Oskar » 5. maj 2009, 19:37

Zanimiv bi bil podatek o času zaustavitve gondole in času, ko so poklicali reševalce. Mogoče bo kdo iz PGD Radvanje vedel kaj več o tej akciji, ker jaz tem analizam ne verjamem preveč, ker pri nas smo še vedno vse "zavili v celofan." #-o
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava Dušan » 5. maj 2009, 19:38

Mene pa zanima kako je kaj potekalo reševanje? Kakšno nalogo so imeli gasilci kako točno so rešili ujete? Kako so si zagotovili ustrezno razsvetljavo glede na to da je bilo ponoči? Kako to, da niso bili obveščeni poklicni gasilci maribora? In ali je PGD Radvanje posebej v sklopu aktiviranja v primeru nesreče z žičnico oz gondolo na mariborskem pohorju ?
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabnikova podoba
Dušan

Objave: 1432
Registriran: 27. julij 2003, 22:22

Objava Oskar » 5. maj 2009, 19:44

Na tista tvoja vprašanja za katere sem siguren ti bom odgovoril.
Gasilci so reševali iz tistih kabin ki so bile bolj pri tleh in so jih dosegli z lestvami. Gorski reševalci pa iz višjih kabin. Povzpeli so se po stebru, nato po jeklenici do gondole in nato spuščali ujete na tla iz kabine z njihovo tehniko sidrišča itd...
Poklicni gasilci nimajo tehnike za tovrstno reševanje, zato pa jo ima GRS in mislim da so za to delo dobro usposobljeni.
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava edvard » 21. oktober 2009, 23:10

morda zelo zelo pozno prebiram to temo no tudi sicer sem zelo malo na forumu pa vseeno...oskar kaj pri vas nimate usposabljanja za tovrstna posredovanja? sicer pa lahko rečem da imamo jamarski in gorski reševalci enak sistem reševanja ( mimogrede tudi jz grs kranj) z žičnic in se dopolnjujemo ob vsakem začetku sezone tako da se lahko malo angažirate in sodelujete z vašimi grs-jevci okoli teh zadev saj bo kmalu spet zima...
pa lep pozdravček z Gorenjske
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabnikova podoba
edvard

Objave: 360
Registriran: 16. oktober 2005, 21:02

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost