Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Prometna nesreča avtobusa na avtocesti

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Prometna nesreča avtobusa na avtocesti

Objava Oskar » 30. april 2009, 17:23

Milek je napisal:Če pa bi aktivirali dodatne sile, bi verjetno aktivirali PGD iz GZ Celje, saj so po kategorizaciji v vseh PGD ustrezno usposobljeni gasilci (če se ne motim) oz. gasilci s specialnostjo "Tehnični reševalec", kar zadostuje za tovrstna posredovanja (ali ne :?: )

Lepo napisano, predvsem zadnji odstavek je res beseda nekoga, ki je že marsikaj doživel.
Ne bi se pa strinjal z navedkom okrog dodatnih sil. Pri tovrstnih nesrečah, ali še hujših, pač ne smemo gledat na meje GZ, ampak računat na najbližjo in najbolj opremljeno enoto. Moje mnenje.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Milek » 1. maj 2009, 8:11

Pri svojem prispevku, sem pozabil navesti, da je bil vodja intervencije - Vodja 4. izmene, jaz sem na intervencijo prispel (če se lahko tako izrazim) v drugem alarmu v naši enoti.

Kar se tiče dodatnih sil, se strinjam s tabo Oskar, da bi bile v primerih večjih razsežnosti potrebne še kakšne enote, katere so ustrezno opremljene za tehnično posredovanje. Vendar sem mnenja, da so domača PGD dovolj opremljena za nudenje pomoči poškodovanim osebam (nosila, oprema za prvo pomoč, kakšen KED se tudi najde,...). :wink: Saj če bomo razmišljali tako, da lahko pri masovnih nesrečah posredujejo samo koncesijske enote, potem res ne vidim smisla, da se fantje in dekleta mučijo v šolskih klopeh v gasilski šoli, za pridobitev naziva Tehnični reševalec... #-o In če povežem ta stavek - kaj bomo pa koncesionarji naredili v primeru druge tehnične intervencije v npr.: trčenje dveh potniških vlakov? A bomo samo koncesionarji delali?

Seveda, so to samo moja osebna mišljenja in razmišljanja (in nikakor ne govorim v imenu PGE Celje). [-X
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava Oskar » 1. maj 2009, 9:19

Seveda sva na isti valovni dolžini, le tisto me je zmotilo "iz naše GZ". Podobno je država poskušala uvežvabat na vaji Vlak 2005 v Mariboru. Najprej so aktivirali najbljižje koncesionarje potem pa postopoma do domačih gasilskih društev. Pokazalo se je kot dobro. =D>
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Rok Ušen » 1. maj 2009, 9:49

Milek =D>

Točno tako si jaz zamišljam posredovanje ob večjih nesrečah. Koncesionar + lokalne enote. Ampak škoda je, ker si nekateri koncesionarji domišljajo, da so samo oni in potem daleč zadaj nikogar. Takšno mišljenje je čutiti iz nekaterih objav na forumu, predvsem pa se to kaže na terenu.

S takšnim delom, kot si ga napisal, bomo res spremenili stvari na bolje. Upam samo, da če bo poknalo v našem koncu, da boš takrat ti VI. :wink: Namreč si z zadnjim stavkom nakazal kako zadeve stojijo sicer :oops: .
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava BorisGoličnik » 1. maj 2009, 14:56

Milek, odlično napisano. Z vsakim tvojim stavkom se popolnoma strinjam. Čestitke za odlično izpeljano intervencijo....
Se mi pa zdi, da če se bo trend nesreč tako nadaljeval, da boste težko izkoristili dopust čez poletje....Upajmo, da ne bo tako, ker zadnje tedne imate pa res precej dela...
BorisGoličnik

Objave: 269
Registriran: 9. oktober 2002, 17:11

Nazaj

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost