Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Meja med uslugo in intervencijo ?

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Meja med uslugo in intervencijo ?

Objava Ico » 20. marec 2009, 7:55

Mislim, da gremo gasilci vsepovsod po Sloveniji pomagat, če nas občani za to zaprosijo in če smo za tisto vrsto posredovanja opremljeni in usposobljeni. V manjših enotah, ponavadi v vaseh in manjših krajih je to še posebno pomembno, saj si tudi tako utrjujemo ugled ter mesto v družbi. Občani so potem tudi bolj pripravljeni pomagati, ko jih mi ( finančno ) zaprosimo za pomoč.

Nastopi pa problem, če nimamo opreme ali znanja za kakšno takšno posredovanje, pa to vseeno želimo storiti zaradi takšnega ali drugačnega razloga in potem recimo vozilo, ki ga želimo izvleči, še bolj poškodujemo. Moje mnenje je, da v takšnih primerih, ko sami presodimo, da bi naša pomoč le še povečala škodo, to posredovanje NA KRAJU DOGODKA odklonimo oziroma občanu svetujemo, kako bi bilo zanj boljše, da naredi. Vsekakor pa odidemo na kraj dogodka in ne odlonimo pomoči že v štartu.

Mi smo že šli pomagat tudi delavcu avtovleke, ko nas je zaprosil, pa vozniku NMP, ko je obstal v blatu, pa ... Vsekakor pa vsak tak izvoz javimo na ReCo in mislim, da moramo to storiti vsi, brez izjeme ! Policije ponavadi ne kličemo oziroma obveščamo, razen, če je povzročena škoda na tujih stvareh in bi bili mi v prekršku zaradi naših dejanj pri pomoči občanu. Vendar v takem primeru sploh ne začnemo s pomočjo ampak občanu obrazložimo kako in kaj.

Poškodbe so spet drugi vidik takšnih intervencij. Tudi Oskar se bo verjeto z mano strinjal, da je pri prostovoljnih operativcih to vprašanje pri njih samih nekako potisnjeno v podzavest in bolj o tem razmišjamo operativci, ki vodimo intervencije in smo odgovorni za zdravje in življenje le-teh. Pa smo spet tam, kjer pravim, da je včasih bolje, da na kraju samem odklonimo pomoč, vodja obrazloži občanu zakaj ne moremo pomagati in mu svetuje, kako naj reši nastalo situacijo oziroma do kje in kako mu lahko pomagamo mi, kje in kako pa naj išče bolj strokovno pomoč, ki pa je za občana ponavadi seveda plačljiva in se bi se s klicom gasilcev včasih kdo rad samo izognil stroškom.

Tako razmišljam jaz in upam, da sem dodal svoj delček k Oskarjevi razpravi.
LP iz zagorske doline
Mi gremo noter, ko gredo drugi ven !
http://www.pgdzagorje-mesto.si
Uporabnikova podoba
Ico

Objave: 751
Registriran: 14. november 2003, 14:23

Odg: Meja med uslugo in intervencijo ?

Objava GB Suke » 1. april 2009, 19:33

Ta debata glede usluge-intervencije se mi zdi zelo zanimiva. Na podoben problem smo naleteli s čiščenjem ceste. Zgodilo se je občan izvajal izkop za hišo in tovornjak je z odvažanjem materiala zasvinjal cesto. Prosil nas je če lahko cesto "malo ošpricamo" in da se bo že oglasil v gasilskem domu in da bomo malo poračunali (beri - da bo dal za kako gajbo pira). Obvestili smo se po telefonih (brez ReCo) in stvar sanirali. Čez kak mesec podobna situacija na drugi lokaciji toda isti izvajalec. Možakarju smo lepo razložili da nismo cestarji in da če potrebuje pomoč naj pokliče komunalno službo ali pa obvesti ReCo in da bomo potem posredovali. Nič ni bilo z klicem na ReCo in tudi čistiti nam ni bilo potrebno nikoli več za njim.

Izvajanje uslug je lahko eno veliko s....... za to smo se odločili da od takrat naprej vse poteka preko ReCo in se obravnava kot intervencija.

Ps. Poračuna (gajbe pira) pa tudi nismo dočakali........
Uporabnikova podoba
GB Suke

Objave: 9
Registriran: 14. november 2007, 23:53

Nazaj

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost