Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Deklica za vse ?

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Deklica za vse ?

Objava saxtenor3 » 14. december 2008, 15:29

saxtenor3 je napisal:
pes je napisal:Za take stvari bi bilo pametno imeti s seboj delovni nalog, katerega po taki zadevi izpolniš, jim je treba pač vse zaračunat. Ko ga podpiše pa se začne delat. Jebi ga, če nisi imel za avto-vleko boš pač plačal nam.

Po mojem je treba začet zaračunavat na začetku - operativcu na ReCO ki si je sploh dovolil aktivirat ekipo za takšno stvar. Po eni strani se aktivira PGD za menjavo gume in gredo na "intervencijo", drugim pa je že pomoč ekipi NMP odveč...
Ni lepšega občutka kot da nekomu rešiš življenje......
Uporabnikova podoba
saxtenor3

Objave: 567
Registriran: 13. september 2005, 15:28

Objava rfireman » 15. december 2008, 7:50

saxtenor, mislim, da si povedal VSE :!: :!: :!: :!:
Dodatni komentar je pa itak nepotreben :evil:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1796
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava Tilen-ReCO LJ » 17. december 2008, 13:25

Saxtenor, predno obtožuješ operaterja na ReCO si še enkrat preberi kdo je aktiviral PGD Loka pri Mengšu. Moram povedati, da v ReCO Ljubljana zaradi takšne neumnosti še nismo aktivirali gasilcev. Nismo takšni bedaki kot nas nekateri poskušate predstaviti!

Ko ste že ravno pri tej debati vam lahko povem, da občani velikokrat pokličejo številko 112 in želijo imeti pomoč gasilcev za marsikaj kar ne spada v vaš spekter del in nalog. Ravno to noč je ob približno 3. uri zjutraj nek fant želel, da bi ga gasilci potegnili s travnika, kjer je ostal po preganjanju s terenskim vozilom. Napotil sem ga na številko AMZS-ja 1987, kar mu ni bilo všeč. Spet drugi bi želeli, da bi jim gasilci odklepali stanovanja in menjali ključavnice, ker so izgubili ključe, tretji bi namesto vodovodarja raje imeli na dom gasilca, ki bi jim brezplačno in hitreje popravil pipo itd.

Je pa tudi res, da nekatere enote kar čakajo, da gredo lahko nekam pomagat, tudi, če to ni njihovo delo, kar se vidi iz podanega primera PGD Loka pri Mengšu. Kar je zanimivo je tudi to, da potem želijo imeti takšno posredovanje vpisano v SPIN.
Nekaj časa nazaj je neko podjetje iz naše regije direktno poklicalo gasilce, da so jim prišli na pomoč z lestvijo, ker se jim je pokvarila klimatska naprava in serviser zaradi nedostopnosti ni prišel zraven. Gasilci so izvozili in po končanem delu poklicali na ReCO naj jim odpremo intervencijo v SPIN-u. Intervencije jim seveda nismo odprli, ker to ni bila intervencija. Počasi bo potrebno ljudi navaditi, da takšna opravila niso brezplačna in jim izstaviti račun po veljavnem ceniku, katerega imate objavljenega na spletni strani GZS. Dokler pa se bodo nekateri gasilci obnašali kot deklica za vse, bodo gasilci tistih enot, ki takšnih del ne želijo opravljati brezplačno, zelo težko dopovedali ljudem, da to ne sodi v njihov spekter del in nalog, saj ti ljudje hitro "zabrusijo", da v sosednji vasi pa gasilci zamenjajo ključavnico, pri nas pa igrate gospode.
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objave: 65
Registriran: 20. avgust 2006, 22:30

Objava Gregor K. » 17. december 2008, 14:42

Tilen-ReCO LJ je napisal:Saxtenor, predno obtožuješ operaterja na ReCO si še enkrat preberi kdo je aktiviral PGD Loka pri Mengšu. Moram povedati, da v ReCO Ljubljana zaradi takšne neumnosti še nismo aktivirali gasilcev. Nismo takšni bedaki kot nas nekateri poskušate predstaviti!

Tilen dobro povedano, ampak se ne splača kaj dosti s tem obremenjevati. Operaterji v ReCO smo tako ali tako vedno najslabši. Bi pa bilo zagotovo zanimivo, če bi enkrat mi (lahko) napisali naše videnje na delo in obnašanje gasilskih enot, reševalnih postaj in policije. Pa kdo koga aktivira in kako kaka enota privat izvaža na intervencije, na pomoč policiji in po obvestilu policije, potem pa bi, kot si napisal, radi imeli poročila v SPIN-u. Ali pa recimo, kak je dejanski odzivni čas nekaterih. Potem bi se šele kadilo. :roll: Pa marsikak forumovski kričač se verjetno raje ne bi več oglašal.
Dokler sem bil samo gasilec tudi sam nisem mogel razumeti marsičesar, kar se mi sedaj zdi samoumevno.
Verjemite, da večina takih posredovanj ne gre preko ReCO, tudi prijave dogodkov niso tako enostavne in včasih ni mogoče pridobiti podatkov za kaj točno gre na kraju in kakšna je resnost dogodka. V skladu z navodili pa je ob nepopolnih informacijah treba ukrepati kot bi šlo za najslabši možno scenarij. Lahko je pisati po forumu pa biti pameten, ampak vedno zadeve niso jasne kot bi vsi želeli, zgodi se recimo tudi, da prijavitelj ne ve niti svojega imena, priimka, naslova, kraja, regije. :shock:
Nihče od nas pa ne pride v službo z namenom, da bi delo opravil površno, naredil napako... V vsem času, kar sem gasilec še nisem zasledil, da bi se gasilec ali vodja intervencije znašel na sodišču ker bi se dvomilo v njegovo pravilno ukrepanje (pa je kar nekaj dogodkov bilo lepo zakakanih), od operaterjev pa je že marsikdo s pomočjo posnetkov ipd., moral dokazovati pravilnost svojega ukrepanja, glede na razpoložljive informacije, na sodišču.

Namesto, da se energija troši za medsebojno prerekanje, bi se raje trudili za čimboljše medsebojno sodelovanje in tako omogočili še kvalitetnejšo pomoč tistim, ki jo resnično potrebujejo. Vsi vemo, kako dolge so sekunde ob nesreči...
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava pilot » 17. december 2008, 14:53

Zanima me če obstaja celoten šifrant intervencij, ki se beležijo v SPIN-u.
Kdor živi od meča bo z mečem pokončan.
Uporabnikova podoba
pilot

Objave: 293
Registriran: 8. februar 2006, 17:31

Objava rok.b » 17. december 2008, 18:13

Gregor K je napisal:

Namesto, da se energija troši za medsebojno prerekanje, bi se raje trudili za čimboljše medsebojno sodelovanje in tako omogočili še kvalitetnejšo pomoč tistim, ki jo resnično potrebujejo. Vsi vemo, kako dolge so sekunde ob nesreči...

=D> =D> =D>

Vsak naj najprej pomete pred svojim pragom :!:
Gasilci 112
Uporabnikova podoba
rok.b

Objave: 118
Registriran: 20. december 2006, 11:38
GE: Ločica ob Savinji

Objava saxtenor3 » 17. december 2008, 20:56

Luka19 je napisal:Datum in ura:
27.09.2008, 6:50
Opis:
Poziv Mobitel: ZAMENJAVA GUME TER VŽIG NA KABLE NA VOZILU, TESTENOVA ULICA
Danes zjutraj ob 6:50 smo bili preko telefona od občana obveščeni, da na Testenovi ulici za glavno cesto proti Trzinu stoji za cesto osebno vozilo znamke Renault Twingo ter ima težave.

Če sem komu naredil krivico se opravičujem, ampak tole je napisano kot da je šlo preko ReCO. In vsaj jaz vas nimam za bedake, čeprav moram rečt da imam občasno zelo slabe izkušnje. Ampak pustimo to....

Po eni strani se aktivira PGD za menjavo gume in gredo, drigim pa je že pomoč ekipi NMP odveč....

Ampak tole pa še vedno velja.....

In še za Gregorja K. : če misliš da sem eden izmed "forumskih kričačev" si preberi moje poste in me potem uvrščaj v svoj "seznam"....
Uporabnikova podoba
saxtenor3

Objava saxtenor3 » 17. december 2008, 21:09

Gregor K. je napisal: Bi pa bilo zagotovo zanimivo, če bi enkrat mi (lahko) napisali naše videnje na delo in obnašanje gasilskih enot, reševalnih postaj in policije. Pa kdo koga aktivira in kako kaka enota privat izvaža na intervencije,

Svoje videnje pa lahko brez skrbi napišeš, saj ti noben ne brani. Vem pa (in tudi ti) da z aktiviranjem reševalne službe nimaš (skoraj) nič.
Glede tega kdo koga aktivira in zakaj pa me tudi ne vlečt za jezik. Saj pravim, občasne (zelo) slabe izkušnj.....
Uporabnikova podoba
saxtenor3

Objava Luka19 » 18. december 2008, 23:53

Tilen-ReCO LJ je napisal:Nekaj časa nazaj je neko podjetje iz naše regije direktno poklicalo gasilce, da so jim prišli na pomoč z lestvijo, ker se jim je pokvarila klimatska naprava in serviser zaradi nedostopnosti ni prišel zraven. Gasilci so izvozili in po končanem delu poklicali na ReCO naj jim odpremo intervencijo v SPIN-u. Intervencije jim seveda nismo odprli, ker to ni bila intervencija.

Verjetno poznam jaz ta primer, a ne? Ta stvar je bila taka, da nam je bilo predstavljeno, da je potrebno stvar čim prej popravit oz. pomagat pri dostopu do naprave, ki je montirana na strehi objekta, ker naj bi prišlo do napačnega delovanja naprave in bi v končni fazi lahko prišlo tudi do kakšne večje škode, ki bi bila povzročena zaradi te naprave. Poudarjam, da je bila stvar tako predstavljena, sam nisem ekspert za klimatske naprave [-X .

Pač če se operater na centru odloči, da stvar ne spada pod intervencije se pač tako odloči. Me pa zanima kaj pomeni, ko se na SPINu izpiše nekaj podobnega: "preprečitev požara" ali nekaj podobnega. Nisem še opazil, da bi na SPINu kdaj potem tudi pisalo, kaj so gasilci delali v takih primerih.
Luka19

Objave: 260
Registriran: 11. junij 2005, 13:03

Objava Gregor K. » 19. december 2008, 0:48

Luka dogodki v SPIN-u, kjer so gasilci preprečili požar/nastanek dogodka,se odprejo v primerih, kjer do razvoja dogodka ni prišlo zaradi pravočasnega ukrepanja gasilcev, so pa za nastanek bili izpolnjeni vsi pogoji. Recimo je bila prijava, da je prišlo do požara, na kraju pa gasilci ugotovijo, da do požara še ni prišlo, je pa tlelo in bi se brez posredovanja tlenje lahko razvilo v požar, kar pa so preprečili gasilci. Zgolj za primer.
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava Marko Novak » 25. december 2008, 19:46

Mislim da ,čisto nimaš prav obstaja tudi ;tehnična in druga pomoč.... samoaktiviranje gasilske enote je v Spinu kot tudi v zakonu. Če je GE izvozila na kraj in "dogodek" prijavila v ReCO potem se odpre poročilo v Spinu. No ja verjetno se tudi motim, vendar pri nas na območju ReCO Trbovlje stvari tečejo 100% in brez zapletov. In ravno v ponedeljek sem pohvalil operativce in operativko vodstvu ReCO-ja kako super ekipa so.

Bom pa še nekaj časa toleranten do izpadov in obtoževanj....ampak ne dolgo :twisted:

Drugače pa mirno preživite preostanek leta (no nam je petelinček pokvaril božično večerjo) in pazite nase kjerkoli že ste. Pozdrav Vsem operativcem in operativkam po centrih za obveščanje ,ki zvesto in predano dvigujejo telefone ter poslušajo kozlarije tako od občanov kot tudi od nas operativcev .

papa Moderator
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objave: 1063
Registriran: 4. marec 2003, 22:59

Objava Tilen-ReCO LJ » 25. december 2008, 20:10

Pozdravljeni,

Luka, ljudje vsak dan bolj izkoriščajo pomoč, ki je brezplačna. Gasilci ste ravno pravi mojstri za vse in to ljudje ter tudi druge službe dobro vedo.
Če mrkne klima vas seveda lahko pokličejo, da vzdrževalcu omogočite dostop do neumno montirane naprave, vendar bo potrebno tem ljudem enkrat dopovedati, da to stane in ni brezplačno, najlažje tako, da jim izstavite račun. Me prav zanima ali se bo trgovec po dveh ali treh vaših obiskih zamislil in si nabavil aluminjasto lestev ali pa poklical serviserja, ki jo ima sam.
Glede vpisa dogodkov, ki se pojavijo na grafičnem prikazu in vpisa v SPIN ti je pojasnil že kolega iz ReCO Celje. Nekatere dogodke, ki so nepomembni pač ne dajemo v bilten, so pa vseeno zabeleženi v SPIN-u in jih vodja intervencije dopolni. Tu gre predvsem za primere kadar je intervencija nepotrebna ali gre za lažno prijavo itd. V SPIN vsekakor vpišemo vsako intervencijo oziroma izvoz na intervencijo ne glede na to ali je bilo na kraju kasneje potrebno posredovati ali ne.

Luka19 je napisal:Datum in ura:
27.09.2008, 6:50
Opis:
Poziv Mobitel: ZAMENJAVA GUME TER VŽIG NA KABLE NA VOZILU, TESTENOVA ULICA
Danes zjutraj ob 6:50 smo bili preko telefona od občana obveščeni, da na Testenovi ulici za glavno cesto proti Trzinu stoji za cesto osebno vozilo znamke Renault Twingo ter ima težave.

Saxtenor, v poročilu PGD Loka je lepo napisano kdo jih je obvestil. Opravičilo sprejeto, čeprav me nisi užalil. :D
Drugače v naši regiji zelo zgledno sodelujemo z ostalimi službami. Pred kratkim smo se v znak dobrega sodelovanja, v organizaciji OKC PU Ljubljana, skupaj z GBL, ReCO Trbovlje, Mestnim redarstvom in Prometno policijo srečali na odbojki, katero smo odigrali v telovadnici PP Moste. Z operaterji različnih služb smo se imeli priliko, osebno, na blizu pogovoriti kje so težave.... Lahko ti povem, da je osebno dosti lažje rešiti težave kot prek foruma. :D

Pa lepe in mirne praznike vsem skupaj iz službe!
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objava Tilen-ReCO LJ » 25. december 2008, 21:16

Pozdravljen Marko,

Po novi sistemizaciji smo v ReCO-jih in CORS-u operaterji centrov za obveščanje in ne več operativci. :D

Glede tega kaj je intervencija in kaj ne, kako ločiti intervencijo in sanacijo ter posledično kaj se vpisuje v SPIN in kakšen je šifrant bi lahko na dolgo razglabljali. Sam sem v SPIN letos vpisal 324 intervencij, zato dobro vem kaj v SPIN paše in kaj ne. Glede omenjenega dogodka v zvezi s klimo pa sem se takrat pozanimal tudi pri vodilnih v CORS-u, ki nam vedno težijo kaj moramo vpisati v SPIN. Tudi z njihove strani je bil odgovor, da to ni intervencija in da se tovrstnih dogodkov ne vpisuje v SPIN. Vse skupaj je podkrepilo tudi dejstvo, da so gasilci posojali lestev že drugič v enem tednu na isti lokaciji, za isto napravo.
Verjamem pa, da manjši centri, ki so kadrovsko enako popolnjeni kot je naš brez komplikacij vpišejo tudi dogodke, ki jih pri nas ne bi nikoli vpisali.
No pa, da ne bo sedaj izgledalo, da redno zavračam vpis dogodkov v SPIN. Poleg tega primera je bil letos le še en primer, ko sem vodji "intervencije" povedal, da dogodka, ko so s travnika izvlekli osebno vozilo enega izmed sovaščanov, ne bom vpisal v SPIN, ker to ni bila intervencija.
Drugače pa je vpisati dogodek v SPIN še najmanjši problem in predvsem od vas gasilcev je odvisno ali boste še naprej "deklica za vse" ali boste znali občane napotiti, kadar vas kontaktirajo direktno, naj se obrnejo na pomoč rednih služb, kot so ključavničarji, električarji, vodovodarji, cestna podjetja, komunala itd. Nekatere enote to že lep čas počno in si s takšnimi intervencijami ne popravljajo statistike ter opravičujejo svoj obstoj.
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objava Luka19 » 25. december 2008, 23:26

Tilen-ReCO LJ je napisal:Luka, ljudje vsak dan bolj izkoriščajo pomoč, ki je brezplačna. Gasilci ste ravno pravi mojstri za vse in to ljudje ter tudi druge službe dobro vedo.
Če mrkne klima vas seveda lahko pokličejo, da vzdrževalcu omogočite dostop do neumno montirane naprave, vendar bo potrebno tem ljudem enkrat dopovedati, da to stane in ni brezplačno, najlažje tako, da jim izstavite račun. Me prav zanima ali se bo trgovec po dveh ali treh vaših obiskih zamislil in si nabavil aluminjasto lestev ali pa poklical serviserja, ki jo ima sam.

Vidim, da ti je epilog te zgodbe poznan :D
Vendar se še vseeno na drugi strani postavlja vprašanje kako odreagirati na podoben prvi, drugi klic... Kdo ima v takih primerih pogum odreči pomoč? Verjetno si nobeno društvo v Sloveniji ne želi izboriti prostora na naslovnici: Zaradi zavrnitve pomoči milijonska škoda, Gasilci zavrnili prošnjo za pomoč itd.
OK, morda pretiravam (ali pa tudi ne, glede na predstavitev problema), vendar je verjetno razlika, če te nekdo prosi, da mu nudiš pomoč pri dostopu do naprave (čeprav so kasneje ta dostop uredili - verjetno je šlo za napako pri samem projektiranju centra), ki je v nepravilnem teku in je od nje odvisen trgovski center in veliko premoženje ali pa neka praktično vsakodnevna poznana situacija zamenjava gume, če smo že ravno pri teh dveh stvareh.

Pa da ne bo pomote, češ, da ne razumem dela operaterjev. Sam sem bil dežuren v naši enoti v času odpravljanja posledic neurja 13.7. tega leta in med raznimi klici, sem sprejel tudi klic starejšega možakarja, ki je na vsak način zahteval od mene, da mu preskrbim "balirko", češ da mu je neurje ne vem kje raznosilo slamo in, da bi sedaj on to zbaliral. Svojo zahtevo je podkrepil s tem, da pri sosedu gasilci pomagajo pri sanaciji podrtega hleva, odstranjevanju opek, ki so popadale s strehe itd.
Luka19

Objave: 260
Registriran: 11. junij 2005, 13:03

Objava andro1982 » 7. avgust 2009, 10:24

Jaz imam samo par vprašanj za Tomkat-a in podobnih ( sem ne sodijo fantje iz ReCO-a , imajo drugega dela preveč ):
- Zakaj odstranjujete sršenja gnezda in panje? Ste kot enota pristojni za to delo ?
- Zakaj zapirate vodo v stanovanjih ( wc kotličkov,počene vodovodne cevi, poškodbe na centralni napeljavi, itd. ) ? Ste mogoče vodovodarji, mojstri za najrazličneše napeljave ?

....še bi imel vprašanj , pa se mi ne da naštevati .... VSI SMO ISTI - POMAGAMO LJUDEM !!

Mislim, da ste tudi drugi " deklice za vse " , samo si ne priznate tega! :wink: :wink:
Uporabnikova podoba
andro1982

Objave: 13
Registriran: 5. april 2008, 13:41

NazajNaprej

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost