Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Gasilci pri Ljutomeru imeli prometno nesrečo

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Gasilci pri Ljutomeru imeli prometno nesrečo

Objava sašo » 11. oktober 2008, 9:18

Kot sem uspel razbrati iz SPIN-a so imeli ljutomerskji gasilci ponoči prometno nesrečo z kombiniranim gasilskim vozilom... Kot kaže, je 25 min prej zagorelo neko poslopje v Mali Nedelji, tako, da se je to zgodilo med vožnjo na intervencijo.
Vsem gasilcem želim čimprejšnje okrevanje v upanju, da se ni zgodilo nič hujšega...
Lep pozdrav, Sašo!
sašo

Objave: 177
Registriran: 23. april 2004, 18:22

Odg: Gasilci pri Ljutomeru imeli prometno nesrečo

Objava gasilec77 » 11. oktober 2008, 11:56

No, kot vodja Ljutomerskih gasilcev, lahko povem, da sta oba ponesrečenca, po pregledu reševalcev, že v doma iz bolnišnice ( eden bil pregledan na samem kraju, eden pa je bil z reševalnim vozilom prepeljan v bolnišnico). Vozilo ( GV1) se je prevračalo cca 100 metrov, in pristalo v gozdu na boku. Na kraj požara pa smo izvozili z PV1, GVC 16/25, GVV24/50, ter GV1, na kraju požara pa je bilo že domače društvo z dvema GVC-jema.

No, hvala bogu nikomur nič hudega.

lp

Dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Objava sašo » 11. oktober 2008, 12:28

Dušan hvala za info

Srečno vsem...
Lep pozdrav, Sašo!
sašo

Objava fargo » 11. oktober 2008, 13:12

Res sreča, da s ponesrečenimi ni nič hujšega, glede na to, da se je voznik kotalil skupaj z vozilom po tako strmem pobočju.
Ta neljubi dogodek dokazuje, da bi na ravni države morali uzakoniti in seveda financirati vgraditev kamer za vzvratno vožnjo v vse vrste intervencijskih vozil (gasilci, policija,NMP.....).
Taka nesreča se bi lahko pripetila čisto vsakemu vozniku interventnega vozila.Nesrečni (srečni) voznik se je moral obrniti na zelo majhnem področju (ozko dvorišče), ko je zapeljal vzvratno se mu je vdrla bankina na drugi strani ozkega cestiča, ter je vozilo vzvratno zgrmelo v "prepad".

Niti pomisliti si ne upam na posledice, če bi se v podobni situaciji znašli mi reševalci. Mi imamo na interventnih vozilih vsaj parkirne senzorje, pa še za te sem od nekih uporabnikov naših storitev slišal "da se ven mečemo s tako opremo "šminko" na vozilih", prepričan pa sem, da bi morala tam biti še kamera.....

"ja, dečki iz PGD Ljutomer res sem vesel, da ni bilo hudih posledic, vaše delo ljutomerski reševalci nadvse cenimo, edino pramalo je v naši državi slišati tistih v kravatah, ki bi zmogli na glas povedati, da ste kot mnogi vaši kolegi prostovoljci, torej rešujete ZASTONJ in posledično zastonj reskirate svoja življenja...."
=D>

db
NMP Ljutomer
Lep pozdrav iz Prlekije!
Uporabnikova podoba
fargo

Objave: 4
Registriran: 8. oktober 2004, 21:47

Objava Oskar » 12. oktober 2008, 10:46

Fargo. Napisal si , da se mu je vdrla bankina, če je tako, tudi senzor in kamera ne pomagata nič ? drži.
Fantom v Ljutomeru, ki smo jih tudi mi iz MB pred kratkim obiskali želim hitro okrevanje, tako tisto telesno kot posledice stresa, ki so ga doživeli ne samo tisti, ki so se prevračali ampak tudi vsi prisotni.
če me spomin ne vara gre za Tam 2001.?
Lp oskar
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava gasilec77 » 12. oktober 2008, 13:47

Hvala vsem za moralno podporo, tako izraženo tukaj na forumu, kakor tudi po telefonu. Oskar, gre za TAM 80. Včeraj sem obiskal gasilca,ki se je poškodval. Okreva,pravi samo,da ga vse boli( hvalabogu,da samo to).

lp

dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Objava sašo » 12. oktober 2008, 21:18

Dušan, vi ste izvozili na požar zapuščenega gospodarskega poslopja. A je to vozilo bilo kot zadnje, ki je peljalo na intervencijo?
Občutek, da se je tvojemu kolegu nekaj zgodilo, ni ravno dober, še posebej ko prileti info in mora del ekipe na pomoč...kar precej se takrat vrti film v glavi...kaj bo, kako so, itd.
To je povsem nekaj drugega kot izvoz na klasično prometno, ko res ne veš na kaj in koga naletiš...
Lep pozdrav, Sašo!
sašo

Objava comendatore » 14. oktober 2008, 16:26

želim čim prejšne okrevanje, je pa vsaj nekaj dobrega v tej nesreči-znebili ste se stare gare, vendar žal na najslabši možni način
comendatore

Objave: 170
Registriran: 2. avgust 2006, 17:59

Objava M-Coki » 31. oktober 2008, 14:23

Tudi kolegi iz Benedikta niso imeli ''sreče pri vožnji na intervencijo''... :?
Priloge
gasilci2.jpg
gasilci.jpg
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava Denis » 27. november 2008, 1:28

Kaj je bil to zdrs vozila iz ceste ali neutrjena pot ?
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objave: 885
Registriran: 11. avgust 2003, 1:12

Objava mundat » 28. november 2008, 8:36

ali pa ostali udeleženci v prometu spet niso upoštevali vozila na prednostni vožnji....včasih se mi zdi da so ljudje pozabili da modre luči in sirena pomeni UMAKNI SE!!!!
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 813
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Objava barto » 28. november 2008, 16:06

Nekatri udeleženc ne upoštevajo luč in sirene.
LP!

Ivan
barto

Objave: 102
Registriran: 24. avgust 2007, 11:32

Objava man 14.284 » 1. december 2008, 20:01

V moji bolj kratki "karieri" voznika intervencijskih vozil sem spoznal da na luči in sirene se ni najbolje zanašati saj kot ste že dejali eni ne upoštevajo nič prišel sem tudi do spoznanja da naj bo intervencijska vožnja vedno tako hitra in odločna, da lahko v primeru ko nas ostali udeleženci ne opazijo oz. še slabše z svojim umikanjem povzročijo še večjo zmedo in oviranje mi kot voznik zadevo popravimo in preprečimo nesrečo. Če bomo samo upali da se nam bodo umaknili bo slej ko prej se zadeva klavrno končala.
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1011
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov