Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Tragedija na Savi pri Blanci

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Tragedija na Savi pri Blanci

Objava Zbiljc » 13. julij 2008, 12:41

rfireman je napisal:
Me zanima kaj bi rekel, če bi bil eden izmed svojcev ( pa bog ne daj da se kaj takega ali podobnega zgodi, ne me narobe razumeti :oops: )

Kaj pa ko so gasilci dajali izjave, pa se je tukaj precej pisalo, da naj to poda vodja intervencije?
Zakaj bi nekaj odgovarjal in spuščal ljudi nekam, če ti pa to ni naročeno? Če vrhovni dovolijo, potem pa ni problema.
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 630
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava marsi » 13. julij 2008, 18:44

Da bo mogoče komu jasneje zakaj so se čolni potopili.

Prelivna polja hidroelektrarn so zasnovana tako, da se voda v njih čimbolj vrtinči, da se vodi odvzame čimveč energije, ker bi sicer močan vodni tok poškodoval strugo nizvodno. Skozi prelivna polja se normalno preliva voda ob visokem vodostaju reke tj. višek vode, ki ne more skozi turbine.

Na spodnji sliki prelivno polje hidroelektrarne med gradnjo. (primerjaj velikost 'zobov' v primerjavi z lojtro na desni strani - grozljivo)
Kapo dol potapljačem in ostalim reševalcem, ki so reševali v teh poljih smrti.

[attachment=0]image0013.jpg[/attachment]
Priloge
image0013.jpg
marsi

Objave: 14
Registriran: 20. julij 2007, 8:25

Objava darko » 14. julij 2008, 21:39

No še frišna novica:
Med podelitvijo odlikovanj za reševanje na Hidroelektrarni Blanca so posavski novinarji predsednika pozvali, naj odlikuje tudi Gorana Rovana, a ga ni (24ur).

Izgleda da je svetovalec za... pozabil napisati zaslužnega reševalca.
Darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava Đuro » 15. julij 2008, 15:47

me zanima koliko jih bo odlikovanih sedaj . . . za pomoč ob neurju, predvsem pa me zanima če se bosta oba predsednika prišla pokazati tudi preko Trojan . . . mam občutek da ne . . .
PGD Hoče - since 1888
http://www.gasilci-hoce.si/
Uporabnikova podoba
Đuro

Objave: 240
Registriran: 26. november 2006, 16:00
GE: Hoče

Objava rfireman » 15. julij 2008, 16:36

Zgleda, da ni tako pomembno, ker sta si opustošena območja ogleda "samo" minister za okolje in prostor in kmetijski minister :shock:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1803
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava darko » 15. julij 2008, 21:27

Ravno Rovan nam je celovito predstavil tragedijo in je bil prvi v čolnu z gasilci, ki so oživljali ponesrečence.
Seveda pa ni važno hitro reševanje?!?
Važno da so priznanja dobile službe ki ne dobijo dovolj E.
Darko
darko

Objava rfireman » 17. julij 2008, 18:19

Vlada je namenila denarna sredstva za otroke ponesrečenih na Savi in za kritje stroškov reševanja :!:

Vir:24ur.com

http://24ur.com/novice/slovenija/vlada-otrokom-namenila-30-000-evrov.html
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1803
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava darko » 17. julij 2008, 22:23

Danes je bilo slenjeno -Vlada Rs da se za reševanje nameni dobrih 28k Eurov.
"Za kritje stroškov reševanja in pomoči ob nesreči na gradbišču HE Blanca se sredstva zagotovijo s prerazporeditvijo s proračunske postavke 7608 – konto 409 Tekoča proračunska rezerva pri Ministrstvu za finance. Sredstva se zagotovijo Ministrstvu za obrambo – Upravi RS za zaščito in reševanje na proračunski postavki 5887 – Stroški operativnega delovanja in sicer: na kontu 4020 sredstva v višini 6.924,40 evrov; na kontu 4023 sredstva v višini 7.822,60 evrov in na kontu 4310 sredstva v višini 14.000,00 evrov."

Tako da bodo dobili po zagotovilih vsi vrnjene stroške. (no ja?)
Darko
darko

Objava saxtenor3 » 21. julij 2008, 23:30

Sicer malo starejši članek, ampak do zdaj ga še ni nihče prišel.

http://www.lokalno.si/si/rumeno/?id=10393
Ni lepšega občutka kot da nekomu rešiš življenje......
Uporabnikova podoba
saxtenor3

Objave: 567
Registriran: 13. september 2005, 15:28

Objava pansa » 23. julij 2008, 16:47

Lep pozdrav !
Upam, da ne zamerite , da se javljam čeprav nisem gasilec ampak potapljač -reševalec, ki je bil na SAVI že prvo noč.
Kar se tiče stroškov raje ne bom komentiral. da ne bo vroče krvi.
Kar se pa tiče celotne akcije pa samo to, da svojecev nismo mogli spustiti zraven zaradi operativnih zadev, katere poznate tudi sami gasilci, saj tudi vi ne spustite zraven svojcev dokler požara ne pogasite , mar ne ?
Res pa je da bi jih lahko že prej peljali vsaj pod streho, vendar v začetnih urah nismo imeli časa mislit na to, ker smo se pripravljali za vstop v vodo( psihično in fizično) !
LP
p.s. to ni bilo zlonamerno javljanje ampak samo razgrnitev poteka akcije , kar se pa tiče gasilcev in vseh ostalih , sem pa pozitvno presenečen nad dobro koordinacijo vseh služb ! :D
pansa

Objava M-Coki » 23. julij 2008, 18:57

Glede gasilcev, ki so spremljali sam spust, me zanima, kako je bilo z njihovo opremo (za reševanje na vodi) - so jo imeli s seboj? Kako in kaj je bilo z opremljenostjo samega čolna (z napisom GASILCI)? Ali imajo koncesijo za reševanje na vodi? #-o

p.s. ne gre za kakršnakoli provokativna vprašanja, temveč zgolj za vprašanja!!
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava Oskar » 24. julij 2008, 14:23

Nikjer nisem zasledil, da bi gasilci spremljali spust. Bil pa je gasilski čoln v katerem je bila TV ekipa. V dani situaciji so pač reševali. Vsa čast njim. Kako pa je bilo uradno pa tudi mene zanima. Kolikor mi je znano, za takšen izlet po reki ne potrebuješ spremsva reševalcev, ali pač ?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava pansa » 24. julij 2008, 16:56

Kolikor jaz vem , mora biti vsaka prireditev na vodi ali ob vodi prijavljena na upravni enoti in upravna enota ne sme dati dovoljenja za prireditev če niso prisotni reševalci (PRS) oz. reševalci , ki so uspospbljeni za reševanje na in pod vodo !! Zatoi moramo člani PRS na vsako "kurčevo " veselico ob vodi !!!! Vsekakor pa čestitke obema GASILCEMA ( ne TV NOVINARJU - ZVEZDA reševanja), ki sta reševala in OŽIVLJALA utopljence !! Kar se pa tiče Podvodne reševalne službe je pa tako , da nas pokličejo povečino ko je že PREPOZNO za kakršnokoli reševanje !!

Pa lep pozdrav
pansa

Objava Tomkat » 24. julij 2008, 18:46

Oskar, o gasilskem "spremstvu" piše g.Rovan v svojem zapisu na linku, ki ga je prilepil saxtenor.
Podrobneje se del zapisa glasi:
...in dvema gasilcema vkrcal v plastičen gasilski čoln, v katerem sta bila še Drago Žnidaršič, ki je čoln krmaril, in poveljnik sevniških gasilcev Gašper Janežič...

Je pa žalostna ironija, da so si uredili tudi gasilsko spremstvo, kot da bi slutili da nekaj ne bo v redu.

Pansa, lepo da si se oglasil na gasilski forum, nismo hudi. :wink:
Mogoče na tem mestu tudi pohvale tebi in tvojim kolegom za pogum, da ste šli v nevarne globine Save! =D>
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1876
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava M-Coki » 24. julij 2008, 21:29

Tako je vendarle šlo za ''gasilsko spremstvo''! Še vedno pa me zanima tisto glede opreme in koncesije... #-o
Priloge
blanca_001_030708_cvetanovski.jpg_1263901871.jpg
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

NazajNaprej

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten