Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Prometna nesreča dveh tovornjakov.

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Prometna nesreča dveh tovornjakov.

Objava vozNIK » 4. junij 2008, 17:21

Zdravo!

Ker sem tudi sam delček mozaika voznikov me zanima če mi kdo lahko pove kaj več o današnji prometni nesreči.
Udeležena naj bi bila 2 tovornjaka in 1 OA.
Kako je potekalo gašenje in reševanje. Je bilo potrebno uporabljati hidravlično opremo za prometne nesreče?Potrebno rezanje?

lp
vozNIK

Objave: 12
Registriran: 4. junij 2008, 17:15

Odg: Prometna nesreča dveh tovornjakov.

Objava zlabo » 4. junij 2008, 17:28

ravno zdaj sem gledal na prometno-informacijskem centru da je AC še vedno zaprta. Bilo pa je to ob 11.45, tako da očitno je kar zahtevna intervencija.
zlabo

Objava YOCO » 4. junij 2008, 19:33

:(
Priloge
Image0604-1911(TV4)[2].jpg
Image0604-1911(TV4)[11].jpg
Image0604-1911(TV4)[18].jpg
Image0604-1911(TV4)[23].jpg
Image0604-1912(TV4)[11].jpg
Vsako gorenje ni požar,
vsak požar pa je gorenje!
Uporabnikova podoba
YOCO

Objave: 77
Registriran: 9. april 2008, 21:59

Objava Nabavni » 4. junij 2008, 21:52

pozdravljeni,

zdaj bo takole nekako v tem stilu baba cula baba rekla, pa vseeno.

slisal sem da naj bi GBL-ju ze zmankovalo vode pa da so jo lokalni gasilci pripeljal.

Nekaj mora biti na tem ker se na sliki kjer je predvidevam voznik MAN-a v oskrbi gasilcev in resevalcev tudi lokalne gasilce, predvidevam da Psata-Dragomelj, samo to vozilo ima max 500l vode.

ker je zadeva kar medijsko odmevna me tudi zanima vase mnenje kako naj vodja intervencije oziroma pooblascenec podaja izjave za medije, ali tako kot imajo to v navadi na gorenjskem koncu v zascitni obliki in z celado na glavi ali brez nje, oziroma ali je to za vas sploh pomembno.

meni osebno ni tako pomembo, ceprav se mi tako malo bolj uradno zdi da komentira z celado na glavi.

Ce bo kateri od sodelujocih (ceprav dvomim da bo kdo iz GBL-ja) kaj pokomentiral potek intervencije:
- prihod do kraja; kolona, disciplina voznikov, pomoc voznikov na kraju
- takticen pristop
- resevanje oziroma pomoc vozniku MAN-a ter ostalim udelezencem v prometni nesreci
- domnevni vzrok vziga

--
LP

--
LP
Nabavni

Objave: 193
Registriran: 28. maj 2003, 4:05
GE: Preska Medvode

Objava rfireman » 4. junij 2008, 22:54

Voznik, ki je zakrivil nesrečo je bil hudi opečen in se zdravi v KC Ljubljani. Fajn bi blo če bi se kdo od GBL javil in povedal malo več :mrgreen:
Priloge
60147002.jpg
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1803
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava MarkoŠ » 4. junij 2008, 23:23

MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava Đuro » 5. junij 2008, 16:45

tudi mene bi zanimalo več, ker sem ravno ta dan bil v LJ, in takega prometnega kaosa v življenju še nisem doživel, za prevožen kilometer, sem potreboval celih 40 minut.

predvsem mi ni povsem jasno, zakaj je vse skupaj trajalo tako dolgo, nesreča ob 11, odprtje prehitevalnega pasa te polovice avtoceste na kateri se je nesreča zgodila pa komaj ob 17:30 ???
PGD Hoče - since 1888
http://www.gasilci-hoce.si/
Uporabnikova podoba
Đuro

Objave: 240
Registriran: 26. november 2006, 16:00
GE: Hoče

Objava Tomkat » 5. junij 2008, 21:11

Đuro je napisal:predvsem mi ni povsem jasno, zakaj je vse skupaj trajalo tako dolgo, nesreča ob 11, odprtje prehitevalnega pasa te polovice avtoceste na kateri se je nesreča zgodila pa komaj ob 17:30 ???

Kdo bi vedel?
Po pripovedovanju sodelavca, ki se je proti LJ tam mimo peljal okoli 14 ure, na lokaciji ni bilo več ne gasilcev ne policije, le trije delavci naj bi se smukali okoli tovornjaka na odstavnem pasu.
Ko se je ta isti sodelavec okoli 16:30 vračal iz LJ proti Štajerski in je bila AC še vedno zaprta, na ostalih cestah pa kaos, je pop....il in klical na 113. Pač, da povpraša kaj se grejo, če bi lahko promet uredili že pred dvema urama, pa so mu rekli da to ne gre tako hitro in da sanacija terja svoj čas.

Potem pa si lahko mislimo svoje. :roll:

In če potegnemo črto:
Hvala bogu ni bilo smrtnih žrtev, zgorela sta dva tovornjaka in nekaj banan. Pa so strokovnjaki porabili pol dneva za sanacijo, kolone pa smo imeli čez četrt Slovenije.
:arrow: Ne upam si pomisliti kaj bi bilo, če bi se zgodilo kakšno verižno trčenje, kot so ga imeli npr. v Avstriji - nekaj 10 vozil in nekaj smrtnih žrtev. Verjetno smo ob pol avtoceste za kak teden. ...ebi ga, smo pač še vedno Balkanci.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1876
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava MarkoŠ » 5. junij 2008, 23:27

Nesreča na avtocesti od priključka Šentjakob proti Domžalam, v kateri sta bila udeležena dva tovornjaka in osebno vozilo, se je zgodila v sredo 04.06.2008 okoli 10.45. 53-letni voznik iz okolice Gornje Radgone je s tovornim vozilom MAN peljal po avtocesti iz smeri Ljubljane proti Domžalam. Za odcepom za Šentjakob je trčil v tovorno vozilo Scania s priklopnikom, ki je zaradi okvare stalo na odstavnem pasu in je bilo označeno s predpisano prometno signalizacijo. Po trčenju se je tovorno vozilo prevrnilo levo po vozišču. V tistem trenutku je pripeljal 67-letni Ljubljančan z osebnim avtomobilom audi A4 in trčil v prevrnjeno tovorno vozilo. Po trku sta obe tovorni vozili zagoreli. Posnetek je precej nekvaliteten, saj je bil sneman s telefonom. Tudi v tem primeru se je pokazala nekultura voznikov, ki so reševalcem in gasilcem ponovno zaprli pot.

http://www.mojvideo.com
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava kmhslo » 5. junij 2008, 23:36

heh kako tipično slovensko

9 jih gleda en pa dela 8) vozil pa skoraj več kot delavcev
kmhslo

Objave: 278
Registriran: 3. junij 2008, 22:22

Objava Pero » 6. junij 2008, 14:51

dvomim da so bili delavnci slovenci :lol:

lp
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava vozNIK » 8. junij 2008, 22:41

Grda nesreča, s srečnim koncem, saj ni nobeden umrl.
Ni mi pa popolnoma jasno, kaj je počel voznik, kateri se je zaletel v pravilno parkiran in singaliziran tovornjak na odstavnem pasu.
vozNIK

Objave: 12
Registriran: 4. junij 2008, 17:15

Objava S.A.M. » 9. junij 2008, 0:18

Najverjetneje je voznik skušal prehiteti kakšno tovorno vozilo pred seboj in je imel premajhno varnostno razdaljo,lahko je kaj iskal po kabini.Lahko pa je,kot veliko voznikov, brskal po gsm aparatu....
Pomembno je, da ni bilo človeških žrtev :wink:
O natančnem vzroku za prometno nesrečo bodo pa ugotovili mojstri v modrem :wink:

Lp S.A.M.
Uporabnikova podoba
S.A.M.

Objave: 74
Registriran: 3. junij 2006, 21:07
GE: PGD Zagorje - mesto

Objava rfireman » 10. junij 2008, 21:50

Voznik tovornega vozila, ki je stal na odstavnem pasu je bil mislim da iz Madžarske in je en del vozila bil na voznem pasu zato je drugi trčil v njega. Sem se pa danes peljal tam mimo in niso dobro očistili kraja nezgode :!:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1803
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava S.A.M. » 13. junij 2008, 22:53

Drugače pa kar se tiče varnosti in okvarjenega vozila na odstavnem pasu,bi lahko bilo veliko bolje kot se pa v naši preljubi državici dogaja.
V Nemčiji, če se ti pokvari vozilo in stojiš na odstavnem pasu, pride policija in stoji za teboj toliko časa, da odpraviš okvaro na vozilu,pridejo tudi vzdrževalci cest ki postavijo opozorilne table,da je ovira na odstavnem pasu.
Če pa je ne moreš sam odpraviti pa oni pokličejo vlečno službo in ne sprašujejo ali se voznik (šef) strinja s tem ali ne.
Tisto vozilo v Šentjakobu je pa stalo na odstavnem pasu več kot le uro ali dve, preverjeno iz zaneslivih virov.

Toliko z moje strani uživajte še naprej :wink:

Lp S.A.M.
Uporabnikova podoba
S.A.M.

Objave: 74
Registriran: 3. junij 2006, 21:07
GE: PGD Zagorje - mesto

Naprej

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov