Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Ni vsak voznik, ki zna peljati avto

Podforum v katerem se učimo vsi, tako sestavljalec kot reševalec. Znanja ni nikoli dovolj. Obstaja pregovor, ki še posebej velja za nas gasilce: Kjer neznanje se šopiri, tam hudič se ne umiri.

Moderator: Oskar

Pravila foruma
Pravila podforuma »UČIMO SE NA ABC«

- odgovarjate tako, da napišete samo črko pred odgovorom za katerega menite, da je pravilen
- praviloma je samo eden odgovor pravilen, če jih je več ali je potrebno kako drugače napisat odgovor, sestavljalec to tudi posebej napiše
- komentiranje odgovorov ni dovoljeno dokler sestavljavec ne poda pravilnega odgovora
- odgovarjajte »z glave« in šele potem iščite po literaturi, kajti le tako boste preverili svoje znanje

Odg: Ni vsak voznik, ki zna peljati avto

Objava nejč » 11. marec 2008, 16:37

Odgovor D
Uporabnikova podoba
nejč

Objave: 1220
Registriran: 31. januar 2005, 18:07

Objava Oskar » 12. marec 2008, 18:31

Pravilen je odgovor D
Vodnja intervencije določi sestavo ekipe, ki bo izvozila na intervencijo !
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava _strojnik_ » 12. marec 2008, 20:54

Ja to je res, da to določi vodja intervencije! Ampak vsaka enota približno ve kdo bo vozil(nekatere imajo celo določene voznike)!
SLOVENSKO JE BITI GASILEC !!!
Uporabnikova podoba
_strojnik_

Objave: 421
Registriran: 4. marec 2007, 21:17

Objava Pero » 12. marec 2008, 23:43

Torej , prvi izvozi ponavadi PV z vodijo intervencije. A zej ostalih 6 vozil bo pa najprej po ukw spraševalo kdo naj vozi ? prosim vas lepo ...
Že na tečaju vodija skupine , so nam to malo drugače razlagali ...
A boste rekli, da VI čaka v garažah dokler ne pridejo vsi člani , tudi tisti malo bolj od daleč, pa jih razporedi po vozilih ter odpelje zadnji ? =D> :twisted:
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava _strojnik_ » 13. marec 2008, 0:02

Pero saj veš, da je včasih praksa 100% drugačna kot je napisano v knjigah, priročnikih, nalogah,...
SLOVENSKO JE BITI GASILEC !!!
Uporabnikova podoba
_strojnik_

Objave: 421
Registriran: 4. marec 2007, 21:17

Objava Pero » 13. marec 2008, 0:21

Torej bomo sedaj učili tisto kaj je napisano v starih knjigah, neglede na prakso in logiko ? #-o
Uporabnikova podoba
Pero

Objava Franci » 13. marec 2008, 8:24

Pri nas pa vodja intervencije res ne odloča kdo bo sedel za volan GVC-ja. :(
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Oskar » 13. marec 2008, 13:34

Lepo počasi, predvsem ti Pero, ki se ne znaš igrati ! :D

Najprej se oproščam, ker bi bilo bolj prvilno po d : VODJA EKIPE ! Seveda pa je v določeni enoti nekdo vedno vodja , dokler ta ekipa ne dobi vodjo intervencije na samem kraju posredovanja.
To napako sem opazil šele takrat ko vas je večina že odgovorila. Verjamem pa, da ste podani odgovor D vzeli kot vodja ekipe
Poglejmo kaj piše v zakonu !

Iz zakona o gasilstvu….

61. člen
..........Po prejemu obvestila o požaru ali drugi nesreči in izvedenem alarmiranju, vodja intervencije določi sestav ekipe, število in vrsto gasilskih vozil ter gasilske zaščitne in reševalne opreme, pri čemer mora upoštevati vrsto in obseg dogodka in pravila stroke tako, da je zagotovljena varnost gasilcev in udeležencev tega dogodka. ……..

Praksa je seveda drugačna in zato tudi vaša reakcija. Če pa nekdo uči pri taktiki da se naj gasilci med samo dogovorijo kdo bo vozil je to napačno učenje. Malo je tako bogatih enot kot je Perotova, da izvozi vodja z poveljniškim vozilom. Zato je prav da vodja ve kdo bo peljal.

Morate pa priznati, da sem ponovno načel temo, ki se ji do sedaj še nismo v potankost posvečali, zato predlagam da odpremo debato v drugem forumu.
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava Pero » 13. marec 2008, 18:46

razlozi mi kaj je "d : VODJA EKIPE !" ??
mamo vodijo skupine, vodijo enote, in vodijo enot .Pa smo spet pri gasilskih izrazih. In kot sem napisal, nas so učili , da to določi vodija skupine, kot rečeno na tečaju. In v ekstremnih primerih, je lahko tudi vodoja skupine vodija intervencije.
Človek bi pa pričakoval, da od vseh zbranih za neko vozilo, bo pa ja nekdo imel opravljen tečaj za vodijo skupine, kr drugače se je sploh težko it kako taktiko in vse ostalo...

Da je takih enot malo mislim da si malo mimo vdaro. A vi tudi čakate vodijo intervencije , kdo bo kaj vozo ? pa niste neka velika enota...
Vsak ko ima 2 vozili in več v enoti, predvidevam da dela izvoze ločeno , in ne čaka da popolni vsa vozila ? ali pač ? :?

Glede zakona pa, ja za poklicne gasilce to velja, za prostovoljce je to v praksi neizvedljivo za malo večjo enoto...
Če pa boš odprl noto temo, pa lahko še tam kako rečemo...

lp
Uporabnikova podoba
Pero

Objava teoretik » 13. marec 2008, 19:15

V odgovorih je večkrat napisana beseda "vodija", pravilna beseda je "vodja" (glej Slovenski pravopis 2001, stan 1666).
Tudi v našem slovarju imamo napisano "vodja".

O tem, kaj vse je treba storiti v primeru intervencije od prihoda gasilcev v gasilski dom do izvoza pa v predavanju "Standarni operativni postopki" na Stevčijevih dnevih.
Svoboden si ko nisi odvisen od časa.
teoretik

Objave: 348
Registriran: 2. april 2007, 17:56

Objava Pero » 13. marec 2008, 19:35

se oproščam za pravopisne napake. definitivno je vodja in ne rabis sedzaj razlagat v katerih vseh knjigah pa straneh , čeprav dvomim da je stran 666 :twisted: :twisted: (+1000)

lp
Uporabnikova podoba
Pero

Objava teoretik » 13. marec 2008, 20:15

Pero, ni ti treba dvomiti. Beseda je v že omenjenem slovarju na strani 1666 v drugem stolpcu, petindvajseta po vrsti.

Vir sem napisal zato, ker si tudi sam želim da vsakdo k besedi, pojmu ali izrazu napiše tudi vir, kjer je možno prebrati tudi razlago. Tako postaja gasilski slovar še kvalitetnejši.

Pa brez zamere.
Svoboden si ko nisi odvisen od časa.
teoretik

Objave: 348
Registriran: 2. april 2007, 17:56

Objava Franci » 13. marec 2008, 20:22

Oskar je napisal:... Seveda pa je v določeni enoti nekdo vedno vodja , dokler ta ekipa ne dobi vodjo intervencije na samem kraju posredovanja. ...

No tole se pa bere povsem drugače. Pri nas je to voznik-strojnik. 8) :wink:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Oskar » 14. marec 2008, 0:37

Pero je napisal:razlozi mi kaj je "d : VODJA EKIPE !" ??
,lp

Pa dobro Pero, kaj res ne veš ali me malo je...

Na požar prispe vozilo z 5 gasilci iz neke gasilske enote. Njihov vodja je pač vodje ekipe, Ne more biti vodja enote, ker ima samo del enote. Svojo ekipo razdeli na dve skupini, torej ne more biti vodja skupine in zopet mu najbolj paše - vodja ekipe. Vodja intervencije ni, ker jo pač vodi nekdo drug. :)
Pero, naj ti kar odkrito povem, da na forumu že dolgo nismo imeli tako nabrušenega in zdirčnega člana kot si ti. Pa če mi zameriš ali ne. Zelo težko je debatirat s tabo, saj naskočiš vskogar, ki se oglasi.
Forum pomeni skupek različnih mnenj, malo več zmernosti bi prosil.
To sem ti napisal kot Oskar- gasilec in kot Oskar- moderator. [-o<
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava Pero » 14. marec 2008, 18:56

meni so razložili malo drugače, kot pravim , skupine (od 2-x), več skupin tvori enoto, več enot pa pač več enot, tako kot je z tečaji...
In če je vse kaj imaš 2 skupini, potem je to potem enota in jo vodi vodja enote...

Glede ostalega, tudi sam lahko pišem svoja mnenja, torej v tem ne vidim problema ? Glede tega da naskočim vsakega, pač če sodelujem v temi in imam komentar na odgovor, ne vidim razloga zakaj se nebi oglasil še enkrat?
Tu sem se pač spet zapičil, ker eno so mnenja in debate, eno pa je forum ABC, ki ima kolikor je meni znano malo drugačno strukturo, kot sem ti napisal če hočeš debato, odpri novo temo, jaz sem pa pač podal svoje menje na pomoje čudno vprašanje in čuden odgovor, ker še enkrat, tu ne glasujemo kakšno je čigavo mnenje, ampak bi se naj nekaj naučili...

Tudi glede na mojo število postov v teh letih , bi rekel da lih ne dregnem v vsako temo na forumu...
Drugače pa kam bi prišli če nebi bilo tudi takih "nabrušenih" kot sem jaz ? potem bi se samo vsi vedno strinjali in bi blo vse po starem...

lp
Uporabnikova podoba
Pero

NazajNaprej

Nazaj na Učimo se, na ABC

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov