Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Naprave za proizvajanje dima

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Gorazd » 15. februar 2007, 19:43

Za vse, ki uporabljate te mašine za meglo. Svetujem vam, da si nabavite tekočino za "gosto" meglo. Razlika je po moji oceni v faktorju 5 v primerjavi s tekočino za "lahko" meglo.
To vam lahko povem iz prve roke, kajti pri nas imamo obe in je razlika res velika.
lp
Uporabnikova podoba
Gorazd

Objave: 182
Registriran: 28. februar 2003, 22:11

Objava zonty » 25. februar 2007, 20:29

nam je Janez Hocevar na Igu predlagal da v en sod zakurimo seno,ali pa da si cež masko nadenemo plasticno vrečko.. :lol: :lol:

da ne govorim se o drugim stvareh kakrsne je govoril ta razposajeni stric :lol:
zonty

Objave: 85
Registriran: 15. februar 2007, 14:35

Objava stipi » 26. februar 2007, 16:05

Tudi o vrečki čez masko se je že govorilo, da ni realno, oziroma ni najbollj ustrezno.

Lp Stipi
stipi

Objave: 361
Registriran: 26. marec 2006, 21:03

Objava Aljaž » 26. februar 2007, 16:21

No mi ko smo mel prejšno nedeljo vajo dihalcev smo si od gasilske zveze sposodili aparat za zadimljanje pa ni najbolj bil učinkovit, potem smo pa iz lista papirja izrezali in nalepli na masko. učinek ni isti kot v zadimljenem prostoru vendar napadalci lahko vsejen vadijo. :P
Lp. Aljaž Kotnik
Kjer je dim je tudi ogenj! Je blo, je in vedno bo!
Aljaž

Objave: 206
Registriran: 11. januar 2007, 22:41

Odg: Naprave za proizvajanje dima

Objava Denis » 14. oktober 2008, 23:41

Stara tema vendar pozna kdo koga ki bi bil zmožen takšno napravo popravit oz. jo pregledat kje tiči napaka ?
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objave: 885
Registriran: 11. avgust 2003, 1:12

Objava janez » 15. oktober 2008, 8:42

Vse naprave za proizvodnjo dima morajo biti dobro ogrete (vsaj pol ure). Naprave imajo več regulatorjev za količino dima. Vrteti gumbe vsevprek je nesmiselno. Za začetek preberite navodila.

Zadimljenje, da je tako kot bi plaval v mleku je nesmiselno. Treba je imeti pravo mero.

Moje mnenje je, da je najenostavneje (in dovolj dobro) če vizir maske prelepimo s polprozorno folijo plastične mape. Daje izredno dober vtis zadimljenosti.

LP

Janez
Uporabnikova podoba
janez
dolgoprogaš

Objave: 831
Registriran: 19. december 2002, 11:20

Odg:

Objava Oskar » 15. oktober 2008, 10:07

Aljaž je napisal:No mi ko smo mel prejšno nedeljo vajo dihalcev smo si od gasilske zveze sposodili aparat za zadimljanje pa ni najbolj bil učinkovit

Tule je nekaj narobe.
1. ali neprimeren aparat
2. neprimeren prevelik , oziroma slabo pripravljen prostor
3. tekočina preslaba

Med prvimi sem začel z dimnim treningom in verjemite mi, da imam s tem izkušnje.
- Pri nabavi aparata je potrebno pogledat njegovo moč in kapaciteto. Vsaka 500 w škatla za disko ni za gasilski dimni trening.
- prostor za vaje je potrebno pripravit, zapreti okna in vrata in postaviti mašino na mesto , kjer je gasilci ne bodo pohodili in kje bo dobivala še dovolj svežega zraka.
- dobro ogreti mašino in skrbeti za doziranje dima
- če se držite teh navodil boste dobili dim kot si ga želite in gasilci bodo saj delno občutili vidljivost v notranjem požaru.
za podrobnosti svetujem tudi na ZS
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Rok Ušen » 18. oktober 2008, 0:02

Moje mnenje je, da je najenostavneje (in dovolj dobro) če vizir maske prelepimo s polprozorno folijo plastične mape. Daje izredno dober vtis zadimljenosti.

Hja no ja - moram reči, da psihološko veliko slabše vpliva na napadalca zalepljen vizir kot pa zadimljen prostor. V prvem primeru si še manometra ne moreš odčitati, kaj šele v prostoru kaj poiskati. Če pa je še tako gost dim, roko tik pred masko vedno vidiš in vsaj meni je tako veliko lažje delati.
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava Dingo » 18. oktober 2008, 13:38

Jaz sem na zadnji vaji kuril slamo v sodih in je bilo res realno, tudi samo prezračevanje z izpihovalniko je uspelo 100%
Uporabnikova podoba
Dingo

Objave: 44
Registriran: 17. december 2006, 0:50

Objava Oskar » 19. oktober 2008, 20:09

Naj vas opozorim na dva pojma , ki jih zamešate.
- Dimni trening je predvsem namenjen učenju in tistim , ki bodo šele postali nosilci IDA in ga je dobro izvajat z dim mašinami v pripimernih prostorih
- kurjenje in oproizvajanje strupenih produktov gorenja pa je za zunanjo uporabi na vajah kjer sodelujejo izšolani nosilci IDA

Poznam primere, ko so kurili kar v prostoru in potem vozili gasilce v bolnico.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Dingo » 19. oktober 2008, 20:34

Imamo zapuščeno hišo kjer lahko izvajamo takšne vaje, na vajah pa sodelujejo samo nosilci IDA in nekateri imajo tudi opravljen tečaj ( vroči trening modul A in B). Takšne vaje izvajamo predvsem zaradi kondicije, saj vemo da je nam prostovolcem primankuje.
Uporabnikova podoba
Dingo

Objave: 44
Registriran: 17. december 2006, 0:50

Objava šestica » 16. januar 2020, 15:02

Pozdravljeni!

Ima kdo kaj izkušenj z zadimljanjem prostorov prosotorov večjih volumnov (skladišča, proizvodnje hale, garažne hiše...)? Pri tem ne sme priti do večje "svinjarije".
šestica

Objave: 22
Registriran: 22. januar 2011, 0:23

Nazaj

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost