Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Tečaj - varno delo z motorno žago

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Re: Tečaj - varno delo z motorno žago

Objava peugeot » 16. maj 2014, 15:42

RescueMajstr je napisal:Torej pri vas na praktičnem delu tečajniki niso podirali dreves in so drevo le oklestili, pa še to samo tisti ki žage še nikoli niso državi v rokah? Pri praktičnem delu naj bi namreč vsak tečajnik podrl in oklestil svoje drevo neodvisno od prejšnjih znanj sečnje drevja.

pravzaprav nismo ne, čeprav sem tudi sam to pričakoval. Še motorko sem si spucal in porihtal, da ne bi zgledal kot kekec tam. Na koncu je niti zaštartal nisem. Meni se je zdelo škoda, eni so bili veseli, ker se niso rabili osramotit s svojim neznanjem. Koristilo bi v vsakem primeru.
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 115
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Objava trsta91 » 31. januar 2018, 18:24

Imam eno vprašanje glede tega gasilskega tečaja za varno delo z motorno žago. Namreč v debatah sem opazil, da vas je večinoma spraševalo za primer, če tečaj narediš skupaj s kmeti ali gozdarji in se vpiše pri gasilcih, mene pa zanima ravno nasprotno. Ali v primeru, da naredim gasilski tečaj za varno delo z motorno žago, dobim kakšno izkaznico, da lahko podiram drevesa v svojem gozdu, pač privat.? Ali pa je ta tečaj oz. specialnost samo za uporabo v gasilstvu?

Lp
Denis Trstenjak
Poveljnik PGD Banovci I. kat
V SLOGI JE MOČ, NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
trsta91

Objave: 26
Registriran: 29. januar 2018, 20:38
GE: PGD Banovci

Objava RomanB » 31. januar 2018, 20:18

To je civilni tečaj na podlagi katerega se ti prizna in vpiše gasilski tečaj. Dobiš diplomo iz gozdarske šole. Menda je za lastno rabo v redu.
RomanB

Objave: 215
Registriran: 13. december 2010, 12:29
GE: PGD Repnje-Dobruša

Objava trsta91 » 1. februar 2018, 5:20

Super, hvala za hiter odgovor.

Lp
Denis Trstenjak
Poveljnik PGD Banovci I. kat
V SLOGI JE MOČ, NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
trsta91

Objave: 26
Registriran: 29. januar 2018, 20:38
GE: PGD Banovci

Odg: Tečaj - varno delo z motorno žago

Objava kumba » 22. februar 2018, 21:08

Za sečnjo v lastnem gozdu ni potrebno nobenega tečaja. Tečaji, ki se izvajajo za lastnike gozdov so dvodnevni. Na teh tečajih so podane osnovne vsebine varnega dela v gozdu, en dan teorije, en dan prakse.
kumba

Objave: 14
Registriran: 9. julij 2014, 8:43

Objava robit » 23. februar 2018, 8:44

kumba je napisal:Za sečnjo v lastnem gozdu ni potrebno nobenega tečaja. Tečaji, ki se izvajajo za lastnike gozdov so dvodnevni. Na teh tečajih so podane osnovne vsebine varnega dela v gozdu, en dan teorije, en dan prakse.

Lahko tudi avto voziš brez izpita dokler ni neumnosti, sigurno bi se zavarovalnica spotaknila ob to če nebi imel tečaja, njihov interes je NE izplačati odškodnine če se le da, ali pač?
robit

Objave: 200
Registriran: 1. februar 2013, 10:09

Objava Zbiljc » 1. april 2018, 13:14

robit je napisal:
kumba je napisal:Za sečnjo v lastnem gozdu ni potrebno nobenega tečaja. Tečaji, ki se izvajajo za lastnike gozdov so dvodnevni. Na teh tečajih so podane osnovne vsebine varnega dela v gozdu, en dan teorije, en dan prakse.

Lahko tudi avto voziš brez izpita dokler ni neumnosti, sigurno bi se zavarovalnica spotaknila ob to če nebi imel tečaja, njihov interes je NE izplačati odškodnine če se le da, ali pač?

Pač dejstvo je, da za lastno potrebo ni treba potrdila. Hkrati niti zaščitne opreme za to. Če jo boš uporabljal in ali boš šel na tečaj, je tvoja stvar. Tečaj in varovalna oprema ti ne bosta pomagala, če ne boš delal s pametjo in premišljeno.

Druga stvar je v tem, da na dvodnevnem tečaju učijo podiranje stoječega drevesa, ki ne visi oz minimalno, v lepem vremenu. Jaz osebno sem kot gasilec podrl mogoče dva drevesa v idealnih razmerah, (šlo je za uslugo oz na prošnjo), sicer pa vedno viseča, podrta, nalomljena drevesa in v razmerah, daleč od idealnih.
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 615
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Nazaj

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost