Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Čas izvoza

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Čas izvoza

Objava mali_tona » 18. junij 2014, 21:41

malo je treba gledat tudi za kako vrsto intervencije gre zdaj naprimer za eno mačko na drevi al pa 10m2 trave, ajde se pelješ malo hitreje ne rabiš pa nevem kakih prekrškov delat... če pa je naprimer javljeno da gori hiša al pa da je ogroženo življenje je pa druga pesem vsaj jaz tako razmišljam ampak še vedno morš prit celi v dom ne pa da bojo še tebe mogli ven rezat...
To glede policije pa povsod ne drži da te bojo kr spustili se ti zna zgodit da te bo glih takrat jebo po nepotrebnem. To z vsemi štirimi pa kolko vem majo zmenjeno ptujčani kak pa je drugot po sloveniji pa nevem.

(se opravičujem za off topic :D )
Vijolčno sveti se nebo !
Uporabnikova podoba
mali_tona

Objave: 387
Registriran: 16. januar 2010, 12:54
GE: Malečnik

Re: Čas izvoza

Objava RescueMajstr » 19. junij 2014, 9:46

No ja, jaz ne poznam nobenega ki bi ga policaji "spustil" zaradi omenjenih prekrškov, poznam pa jih kar nekaj ki so zaradi tovrstnih akcij izgubili izpit oz. dobili kar pošteno globo. Nikjer ni zapisano da lahko med prevozom v GD kar kršimo pravila češ da rešujemo življenja. Potem bi lahko vsakdo pod pretvezo reševanja življenj prižgal smernike in letel po cestah brez sankcij, kako pa naj policaj ve da ste na vožnji v GD? Vsakemu mora slediti do kraja.... Ne razumem ljudi ki za vsako ceno norijo v GD, da bodo ja zraven, pa sem v velikih primerih sam tak vendar samo če sem od kraja oddaljen max 4km (to so ceste izven kraja kjer je omejitev tako ali tako 90, nikoli pa še nisem šel v rdečo ali čez križišče... Enkrat celo pri meni gorelo pa sem se vseeno lepo počasi pripeljal domov. Saj nisem edini gasilec tu.
RescueMajstr

Objave: 53
Registriran: 2. maj 2012, 12:08

Objava zvrc » 19. junij 2014, 12:54

CPP ne veljajo samo za vozila s prednostjo, torej z modrimi utripajočimi lučmi in sireno, pa še ta morajo paziti, da ne ogrožajo drugih udeležencev v prometu. Vsi ostali smo dolžni spoštovati predpise in policisti so dolžni posredovati, če opazijo kršitelja, četudi gre na intervencijo in ima prižgane vse štiri smernike! Pa ne vem kakšni dogovori so možni na Ptuju, saj bi potem tudi v kakšnem drugem kraju lahko imeli dogovor s policijo, da pripadniki Rdečega križa in Karitasa lahko vlamljajo za dobrodelne namene. Sicer pa primer, ko bo kdo na Ptuju skozi zeleno luč zapeljal v križišče in bo s ceste, ki ima rdečo luč v avto priletel voznik z štirimi utripajočimi smerniki, pa nihče ne bo potem dejal, da bo sam kril svojo škodo, ker je drug voznik šel na intervencijo.
zvrc

Objave: 24
Registriran: 23. november 2011, 14:21

Re: Čas izvoza

Objava peugeot » 19. junij 2014, 22:22

Nekje nekoč na tečaju za izprašanega gasilca nam je eden izmed predavateljev dejal, da je prva NAŠA varnost. Zdaj pa jaz vas vprašam ali se skrb za našo lastno varnost ne upošteva ko hitimo v dom? Osebno sicer stopim po gasu, ampak ne vem kakih manevrov ala vožnja skozi rdečo pa nočem prakticirat. Prehitro pride do neljubega dogodka. Sem že bil udeležen v nesreči (nisem bil kriv, k sreči samo par ureznin pa modric pri obeh šoferjih) pa mi je dalo misliti kako hitro se zgodi.
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 116
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Objava MartinV » 20. junij 2014, 7:03

Pozdravljeni!

Pretiravate. Na Ptuju ni nobenega dogovora med gasilci in policisti, na osnovi katerega bi lahko gasilci neodgovorno divjali po cestišču. Smo pa se večkrat skupaj vsedli in se pogovarjali. Verajmem (tudi sam), da v primeru intervencije hitreje peljemo v gasilski dom - kolikor to dovoljujejo razmere in ne po sistemu: če bo šlo skozo, dobro, če ne, pa bo počilo. Tudi skozi rdečo luč na semaforju se kdo zapelje, vendar samo v primeru, da na cestišču z zeleno ni drugih vozil. Kaj je to hitreje? Včasih je to vožnja z 60km/h (omejitev 50km/h), včasih pa tudi 90km/h - če je cesta prosta.
Verjamem, da se tudi na Ptuju gasilci zavedajo, da v primeru povzročitve nesreče zaradi neupoštevanja veljavnih predpisov, nosijo vso odgovornost za posledice.
Pa mogoče v razmislek: Ali tudi slovenska zakonodaja ne dovoljuje v primeru nudenja pomoči drugim neupoštevanje predpisov - vendar ne na škodo drugih?

Lep dan še naprej!

Martin
MartinV

Objave: 128
Registriran: 18. julij 2008, 11:00

Odg: Re: Čas izvoza

Objava Mayamaya » 20. junij 2014, 11:11

RescueMajstr je napisal:No ja, jaz ne poznam nobenega ki bi ga policaji "spustil" zaradi omenjenih prekrškov, poznam pa jih kar nekaj ki so zaradi tovrstnih akcij izgubili izpit oz. dobili kar pošteno globo. Nikjer ni zapisano da lahko med prevozom v GD kar kršimo pravila češ da rešujemo življenja. Potem bi lahko vsakdo pod pretvezo reševanja življenj prižgal smernike in letel po cestah brez sankcij, kako pa naj policaj ve da ste na vožnji v GD? Vsakemu mora slediti do kraja.... Ne razumem ljudi ki za vsako ceno norijo v GD, da bodo ja zraven, pa sem v velikih primerih sam tak vendar samo če sem od kraja oddaljen max 4km (to so ceste izven kraja kjer je omejitev tako ali tako 90, nikoli pa še nisem šel v rdečo ali čez križišče... Enkrat celo pri meni gorelo pa sem se vseeno lepo počasi pripeljal domov. Saj nisem edini gasilec tu.

Jaz pa poznam en tak primer in vem, da če bo policist, ki te bo ustavil, vsaj malo človeka, te bo spustil. Kdo pa je rekel, da je to kje zapisano, pa da se to lahko dela? Pač nekateri to prakticirajo, drugi ne, to je stvar posameznika in je brezveze, da se tukaj obsojamo .. Pa samo še ena stvar, če bi gasilci, ki dobimo poziv prav lepo počasi po omejitvah upokojensko vozili do gasilskega doma, bi se čas izvoza BISTVENO povečal in tukaj se ni treba sprenevedati.
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 256
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Odg: Re: Čas izvoza

Objava gubina » 21. junij 2014, 17:27

Mayamaya je napisal:
RescueMajstr je napisal:No ja, jaz ne poznam nobenega ki bi ga policaji "spustil" zaradi omenjenih prekrškov, poznam pa jih kar nekaj ki so zaradi tovrstnih akcij izgubili izpit oz. dobili kar pošteno globo. Nikjer ni zapisano da lahko med prevozom v GD kar kršimo pravila češ da rešujemo življenja. Potem bi lahko vsakdo pod pretvezo reševanja življenj prižgal smernike in letel po cestah brez sankcij, kako pa naj policaj ve da ste na vožnji v GD? Vsakemu mora slediti do kraja.... Ne razumem ljudi ki za vsako ceno norijo v GD, da bodo ja zraven, pa sem v velikih primerih sam tak vendar samo če sem od kraja oddaljen max 4km (to so ceste izven kraja kjer je omejitev tako ali tako 90, nikoli pa še nisem šel v rdečo ali čez križišče... Enkrat celo pri meni gorelo pa sem se vseeno lepo počasi pripeljal domov. Saj nisem edini gasilec tu.

Jaz pa poznam en tak primer in vem, da če bo policist, ki te bo ustavil, vsaj malo človeka, te bo spustil. Kdo pa je rekel, da je to kje zapisano, pa da se to lahko dela? Pač nekateri to prakticirajo, drugi ne, to je stvar posameznika in je brezveze, da se tukaj obsojamo .. Pa samo še ena stvar, če bi gasilci, ki dobimo poziv prav lepo počasi po omejitvah upokojensko vozili do gasilskega doma, bi se čas izvoza BISTVENO povečal in tukaj se ni treba sprenevedati.

Peljal nekaj hitreje na intervencijo, je letu za menoj in me ustavil, nekaj momljal, da pa je res slišal po zvezi za požar, napisal listek za globo ob prekršku in mi zaželel srečno vožnjo.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 746
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Nazaj

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Google [Bot] in 2 gostov