Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Čas izvoza

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava darko » 7. december 2007, 22:53

Impresoniran sem ob časih izvozov. le tako naprej.
Darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava GoGo » 7. december 2007, 23:10

comendatore je napisal:pri nas so vsi tolk hitri da je izvoz prej kot pa se jaz prvlečm do GD-ja, tko da me na večini intervencij ni.

Pa si se kdaj mogoče vprašal da si dalje doma kot ostali :D :wink:
Slika
To kar se Janezek nauči, to Janezek zna.
Uporabnikova podoba
GoGo

Objave: 583
Registriran: 4. junij 2006, 15:13

Objava Oskar » 8. december 2007, 12:38

comendatore je napisal:pri nas so vsi tolk hitri da je izvoz prej kot pa se jaz prvlečm do GD-ja, tko da me na večini intervencij ni.

Zame zelo poštena izjava. No malo bolj se že potrudi, ker ko boš prejel značko za dolgoletno delo v operativi te bo malo vest pekla !! :D :D :D :D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava comendatore » 8. december 2007, 14:30

ja ma kar nekaj semaforjev za prevozit in če so rdeči mi ne preostane drugega kot lepo počakat(čeprav nekateri pravijo da lahko prevozim rdečo luča jim jaz tega ne verjamem pa tud praktiv+ciram ne- bi bil pa vesel če bi en fajn napisov kako je s tem)
comendatore

Objave: 170
Registriran: 2. avgust 2006, 17:59

Objava CEVAR » 8. december 2007, 14:40

Jaz mislim da v " TA RDEČO" nimaš kaj vozit, pa tudi če greš na intervencijo. Če boš naredil traparijo ne bo to nikogar zanimalo. Še intervencijsko vozilo s prižgano sireno in prižganimi lučmi po pravilih ne sme prevoziti rdeče luči, če se prej ne prepriča da jo lahko varno prevozi. 100% prednost ima samo vlak, to vedi.
CEVAR

Objave: 35
Registriran: 20. april 2005, 20:18

Objava rfireman » 8. december 2007, 14:53

Ja CEVAR, popolnoma prav imaš.
Vozila s prednostjo lahko kršijo cestno prometne predpise ampak ne smejo ogrožat ostalih udeležencev v prometu.

Če pa narediš prekršek ko se pelješ na intervencijo si lahko kaznovan s strani policije.

Pri nas se je to že zgodilo :cry:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1803
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava GoGo » 8. december 2007, 15:06

Se strinjam, ampak ko se pelje v GD čez samaforje se da tudi čez rdečo če te seveda PLAVI (policaji) ne vidijo :) :wink:
Slika
To kar se Janezek nauči, to Janezek zna.
Uporabnikova podoba
GoGo

Objave: 583
Registriran: 4. junij 2006, 15:13

Objava rfireman » 8. december 2007, 15:38

Točno :lol:

Samo karambola ne smeš vsekat pa je :?
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1803
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava MICKA » 9. december 2007, 11:24

Ena pesem se glasi..."nikoli u tardečo, boš s pendrekom dobil"...

In to je čista resnica.
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava Franci » 9. december 2007, 11:49

Sem se glih vrnil z ene na pol intervencije, ker je bila na poti preklicana s strani ReCO. Proženje 9.52 uri, izvoz 9.55 uri. 8)

Moram pa reči, da ko je začel piskati pozivnik sem kar malo gledal okoli kaj piska, ker ima naše dvoletno dete precej piskajočih igrač,
ki spuščajo razno razne zvoke. :) :o :)
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava CEVAR » 9. december 2007, 13:11

Pri nas je čas izvoza čisto odvisen od dneva. Če je to sobota ali nedelja izvozimo tudi v 3h minutah, med tednom se pa naredi da tutdi po 15ih minutah še nikogar ni v gasilskem domu.
Je pa res da prva skupina (pozivniki) izvozijo prej kot druga (sms sporočila), ker sms za pozivnikom zaostaja tudi po minuto ali dve. Ko jaz dobim poziv preko sms-a se prva skupina že pelje mimo moje hiše.
CEVAR

Objave: 35
Registriran: 20. april 2005, 20:18

Re: Čas izvoza

Objava robit » 30. maj 2014, 14:11

Zanima me če kaj trenirate izvoz oz. če imate vaje opremljanja. Kako pogosto in kako to zgleda?
robit

Objave: 207
Registriran: 1. februar 2013, 10:09

Objava RescueMajstr » 30. maj 2014, 18:18

Pri nas se postavimo pred vrata GDja, poveljnik odpre dvižna vrata in takrat tečemo se oblečemo vkrcamo v kamijon in kamijon zapeljemo iz garaže. To pa prakticiramo 1x mesečno na vsakih operativnih vajah je to prva vaja. Gre se predvsem za treniranje samega sebe da tudi v stresnem stanju pobereš vso opremo in zadeva se je izkazala za uporabnom ni se nam še zgodilo da bi kdo pozabil kakšen kos svoje opreme.

No pa sem malo prebral še komentarje zgoraj in se malo zgrozil, upam da je bilo tole z rdečo lučjo bolj v hecu napisano saj obstajajo "mojstri" ki veselo letijo čez vsa križišča ker hitijo reševat življenja, na koncu pa so sami potrebni te pomoči. Bolje da prideš počasi in dejansko prideš kot pa da hitiš in sploh ne prideš.
RescueMajstr

Objave: 53
Registriran: 2. maj 2012, 12:08

Objava peugeot » 18. junij 2014, 13:14

Smo društvo II. kategorije, naš povprečni čas izvoza pa je tam nekje od 3 do 5 min od poziva. Vsi živimo v bližini GD, nekateri so celo sosedje. Zahtevnih cest, križišč ni, saj gre za vas. V dopoldanskem času, se seveda ta čas malo raztegne, vendar pa ne pomnim da bi kdaj čakali dlje od 10min. Veliko je namreč ljudi ki so dopoldne doma, so v službah različnih izmenah, tako da ponavadi tudi s šoferji ni prehudih težav, vedno je vsaj 1 doma.
Sam imam to metodo da če sem pozen oblečem hlače ter se obujem, jakno, čelado, pas pograbim in nadaljujem v GV-1
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 116
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Odg: Čas izvoza

Objava Mayamaya » 18. junij 2014, 13:48

Vsak sam zase ve, ali bo na poti do gasilskega doma prevozil rdečo luč, vozil prehitro, kršil ostale predpise in je brezveze, da se kregamo kdo ima prav in kdo ne. Treba pa je vedeti, da če delaš take stvari, moraš biti še posebej previden, saj boš za kakršnekoli posledice odgovarjal SAM. Tukaj ni izgovorov "šel sem na intervencijo..", policija te res najverjetneje ne bo "zajebavala", saj oni ponavadi isto dobijo poziv in če imaš prižgane še vse štiri smernike, ne verjamem, da bi te ustavili/kaznovali; nastane pa problem, če (bognedaj) povzročiš nesrečo.

Sicer pa imamo mi ( PGD II.kategorije ) čas izvoza ponavadi nekje 4-5 minut.
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 256
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

NazajNaprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost