Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Čas izvoza

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Pero » 4. december 2007, 23:11

Oskar govori za sebe
-Ce si pred gasilskim domom ali v njem, nebos cakal na sovj poziv, ampak ko bo enemu zazvonilo bojo vsi leteli. Isto velja za sporocilo, sej pa en prebere pa se lahko zmenis vse med tem ko se oblacis ?
- Ce se na tekmovanju lahko hitro obleces, potem se lahko tudi v garazi (pa ne govorim o paniki), vazna je tudi tehnika (ki je americani na zalost nimajo)
-jaz pridem v 15s od enega konca garaze do drugega pa nazaj, pa imamo veliko garazo (varno seveda)

v 1min lahko brez problema izvozis, pa se zmenis se vse vmes, kdo v kateri avto, kaj gori, itd...
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava TDi » 4. december 2007, 23:47

Sam pravim, da dober čas dosežemo takrat, ko smo na kraju pred poklicnimi. Dober čas je tam okoli treh minut, kar je več (do 5-6 minut) tudi ni slabo. Itak pa se tistemu, ki našo pomoč potrebuje zdi vsaka minuta predolga!

TDi
TDi

Objava gasilec77 » 5. december 2007, 8:48

Pero je napisal:v 1min lahko brez problema izvozis, pa se zmenis se vse vmes, kdo v kateri avto, kaj gori, itd...

Pero, ta se mi zdi malo za lase privlečena. Saj vemo, da ste hitri, dobri, ampak sekunde gredo hitreje kot si misliš.

lp

dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Objava sašo » 5. december 2007, 9:03

Kje pa piše da je treba vse zlomit ko zapiska! Hitenje lahko škodi samo nam operativcem... brezglavo divjanje v dom, eden čez druzga, pa po mastnih ploščicah v garaži, pa z vozili na nož itd. Sej, tudi jaz nisem bil nič boljši ko sem imel 18 pa 19 ali 20 let, sedaj pa malo razmišljam, kaj moram še vzet ali imam popolno opremo (enkrta na prometno sem šel brez čelade, pa mi jo je kolega posodil, ko je bilo terba v avto k ponesrečencu)... Mi ponavadi izvozimo v treh minutah po pozivu, imamo pa vse pgoje za tako hiter izvoz- dom na dobri lokaciji, ni semaforjev, nekaj opertivcev v bližini.
Američani imajo način počasi in previdno, s tem pa ni nič narobe, če izvoziš 20 sek. kasneje- je vsaj sigurno!
Lep pozdrav, Sašo!
sašo

Objave: 177
Registriran: 23. april 2004, 18:22

Objava Milek » 5. december 2007, 9:07

Pogledal sem prvi posnetek.... Meni osebno se ne zdi nič čudnega, saj je razmišljanje pri njih malo drugačne kot pri nas :lol: Oni trdijo sledeče, da se ne splača divjati ker:
- niso edina postaja, ki je aktivirana
- niso oni krivi, da je do nesreče prišlo
- če v njihovi gneči na cesti pretiravaš s hitrostjo ne pridobiš nič več kot minutko ali dve.... :?

Glede na to, da so se tile gasilci oblekli v zaščitno opremo in da je izvoz trajal 1:07 minute - so za moj okus zelo hitri.... :wink: (primerjava z Houston Fire 22) :shock:

V Houstonu so imeli podobne čase izvoza, s tem, da so gasilci na postaji HM 22, zaščitno opremo oblekli na kraju dogodka, če je to bilo potrebno :( .
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava GoGo » 5. december 2007, 9:19

Milek je napisal:- niso oni krivi, da je do nesreče prišlo
- če v njihovi gneči na cesti pretiravaš s hitrostjo ne pridobiš nič več kot minutko ali dve.... :?

Vsekakor niso oni krivi, ampak zato so oz smo da čimhitreje pomagamo..Glede te minute ali dve je pa lahko za nekoga že usodnih... :roll:

Mislim pa da je brezveze da se tukaj prepirate glede teh izvozov in tega prepirate ker vsi vemo da moramo najprej poskrbet za svojo varnost nato pa vse ostalo. :shock:
Slika
To kar se Janezek nauči, to Janezek zna.
Uporabnikova podoba
GoGo

Objave: 583
Registriran: 4. junij 2006, 15:13

Objava zonty » 5. december 2007, 14:59

pri nas mislim, da se splača pogledat na pozivnik, ker je razlika če je prometna ali pa gori zabojnik.v primeru prometne greš (ob prepričanju in pogledu) tudi v kakšno rdečo in vse poteka dosti bolj hitreje.kdo bo kaj delal in kako, se da pa vse zmeniti v avtu ko je na poti do nesreče. ker pri nas mora večina na drugo stran mesta, čez 2 semaforja, tako da se dela veliko prekrškov...;) smo pa društvo 4.kategorije, in je tako kot povsod problem ob dopoldan, ko se število gasilcev zmanjša na 4-6gasilcev.

sem pa zdaj enkrat gledal na NET TV, kako so v GZ Gorišnica preverjali odzivnost gasilcev v njihovi zvezi. nekatere je poveljnik GZ malo okrcal, nekatere pohvalil, nekateri so porivali avtomobil da je vzgal...
pri nas tega preverjanja še ni bilo, saj odkar sem sam operativni gasilec.je pa stvar zelo zanimiva in zna biti koristna

LP
zonty

Objave: 85
Registriran: 15. februar 2007, 14:35

Objava Janez Tratnik » 5. december 2007, 15:15

Sem lih iz ene intervencije in smo se prav štopali.

Bilo je takole:
- poziv 10:22 POŽAR V LAKIRNICI PODJETJA xxxx
- izvoz prvega vozila 10:25 (7 gasilcev, GVC 16/25)
- izvoz drugega vozila 10:26 (3 gasilci, GVC 24/50)
- izvoz tretjega vozila 10:28 (3 gasilci, GVM-1)
ostali bili v domu

Nobeden ne živi v gasilskem domu, kamioni so pod stalnim zrakom in napajanjem, ker prvi prišlek ni imel ključka je razbil šipico, vrata niso avtomatska, vsi operativci so oddaljeni pod 1 km.

Zadevo imamo precej doterano glede sistema ob intervenciji. Šofer se pri nas ne oblači, ostali škornji hlače, jakna,zunaj; dihalci, čelada in ostalo v vozilu,

Je pa res , da izvoze tudi treniramo, vso dodatno opremo (baterijske svetilke, radijske postaje, ...) imamo stalno v vozilu.

Smo pa povprečna gasilska enota 3 kategorije.
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
Uporabnikova podoba
Janez Tratnik
moderator
moderator

Objave: 2788
Registriran: 7. avgust 2002, 8:47

Objava Pero » 5. december 2007, 22:30

govorim o eni minuti, varnega izvoza! (ce si prisoten v g. domu)
Vrata so avtomatska, skupaj vezana, prtisnes 1 gumb pa grejo vsa gor.
Mastnih plsocic nimamo, ker jih dokaj redno cistimo.
Tudi omarice z opremo so porazdeljene po skoraj vseh garazah, tako da se ne guzvamo vsi pri istem kotu...
Hlacnice imas na skornjih. Stopis v skorje, potegnes hlace gor, zapres zadrgo na skornjih, das gor jakno, vzames celado v roko pa si perajt.. 10s, pa brez dvijanja...
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava sašo » 6. december 2007, 9:26

Pridni...
Lep pozdrav, Sašo!
sašo

Objave: 177
Registriran: 23. april 2004, 18:22

...

Objava Rok Ušen » 6. december 2007, 17:07

Smo pa povprečna gasilska enota 3 kategorije.

Janez - si pa precej skromen. :lol:

Tale izvoz v minuti je tako - če je v času aktiviranja enote v gas. domu sestanek, je možno izvoziti v eni minuti. Če to ne bi bilo izvedljivo, kako potem lahko to izvedejo poklicni, ki tudi ne čakajo oblečeni v vozilih.

Naš izvozni čas: GVC 16/25 ->do 5 minut (do danes je bil vedno poln)
GVC 16/50 ->takoj za prvim
GV-1 ->10 minut po pozivu (počaka se tiste, ki so od dlje)
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava LeonK » 6. december 2007, 19:23

Tudi pri nam je čas izvoza čisto odvisen, ponavadi tam nekje do max. 4 minute. Dopoldne traja ta čas seveda bolj dolgo saj je večina operativcev v službi. Letno imamo tudi nekaj izvozov 1 min, seveda smo takrat v GD. Letos se to dogaja zelo pogosto. Nam pa večkrat tudi policaji ali pa reševalci rečejo ko pridemo na kraj nesreče "a vi spite v gasilskem la kaj, ste bli hitri?", nam pa se zdi da je izvoz trajal kar nekaj časa. :lol:. Imamo pa tudi to srečo da nas je doma kar nekaj zelo blizu gasilskega doma, nekateri so celo sosedje.
GE Radlje ob Dravi spletna stran:
http://www.pgdradlje.si
Uporabnikova podoba
LeonK

Objave: 369
Registriran: 4. marec 2006, 19:16
GE: Radlje ob Dravi

Objava _strojnik_ » 6. december 2007, 20:11

Kakor sem izvedel stvar poteka tako!
Pristojni ReCo dobi podatke o požaru, nesreči, poplavi,... oceni situacijo in sproži pozivnike.
Pozivniki začnejo piskati vsi odhitimo v gasilski dom se opremimo in nato vkrcamo v vozila. Po kanalu, ki je povezan z pristojnim ReCo javimo izvoz in odhitimo proti kraju nezgode.
Ampak kakor vem se čas na ReCo meri od prejetja prijave ne od trenutka ko so pozivniki zapiskali(ko so bili proženi)!
Take informacije sem izvedel od upokojenega operativca v centru za obveščanje sedaj pa samo preverjam, če so resnične.

Pri nas pa se izvozni časi giblejo okoli 5 minut! Seveda pa je odvisno tudi od tega za kakšno intervencijo gre. Naprimer, če je gozdni požar ob želežniški progi se ponavadi drugi avto počaka še bolj odaljene operativce, da gre tudi drugi avto v čim bolj polnem stanju iz garaže.

LP
SLOVENSKO JE BITI GASILEC !!!
Uporabnikova podoba
_strojnik_

Objave: 421
Registriran: 4. marec 2007, 21:17

Objava Gregor K. » 7. december 2007, 11:56

Strojnik čas AKTIVIRANJA gasilske enote, se lahko meri kvečjemu od trenutka, ko je bila gasilska enota obveščena preko pozivnikov ali telefonsko. :!:
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava comendatore » 7. december 2007, 18:01

pri nas so vsi tolk hitri da je izvoz prej kot pa se jaz prvlečm do GD-ja, tko da me na večini intervencij ni.
comendatore

Objave: 170
Registriran: 2. avgust 2006, 17:59

NazajNaprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov