Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Center javi se, mi gremo z GVM po nakupih !

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava toma » 20. februar 2007, 22:27

Pri nas običajno izvoz javimo , ker smo v občini edino društvo in se mi zdi ,da je prav , da na ReCo -tu vedo s katerimi avtomobili smo na terenu.
Gasilec znanja ne proda , ampak ga podari.

NA POMOČ !
Uporabnikova podoba
toma

Objave: 481
Registriran: 9. februar 2007, 17:45

Objava Peter » 20. februar 2007, 23:47

Mi nenujnih izvozov ne sporočamo v ReCO, ampak o daljših obvestimo poklicne gasilce na Jesenicah, saj tako vodja izmene ve, kakšne sile ima na razpolago ob morebitni intervenciji.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

javljanje

Objava Rok Ušen » 21. februar 2007, 0:21

Pri nas se na ReCo javlja poleg intervencije tudi prevozi vode. Pri ostalih izvozih se o tem obvesti poveljnika. Ker so ti izvozi navadno po občini ob morebitni intervenciji ni problema, saj se lahko hitro vrnemo v gas. dom.

Imeli pa smo primere, ko smo se odpravili z GV-1 v Nemčijo. Takrat pa vedno javimo izvoz in našo odostnost na ReCo.

Glede tega javljanja ...
Smo imeli primer, da je umrl naš prijatelj v Nemčiji. Naše društvo je šlo na pogreb z polnim avtobusom. Poveljnik je javil na ReCo, da smo operativno 3 dneve zelo šibki, saj nas je doma ostalo le 6 operativcev.
In kaj se zgodi?
Naslednji dan je intervencija. Ko sem dobil že eni deseti poziv na pozivnik, sem poklical na ReCo in mu potrdil, da smo pozive prejeli in da lahko preneha :D In mi reče dispečer: A z Braslovč kličete? Hvala bogu, se mi ni nihče oglasil po telefonu (poveljnik, podpoveljnik, predsednik, ....). Ali mogoče veste kako to??!?!?!?!

Torej je bil tisti klic poveljnika prejšnji dan zaman, saj si niso nikjer zapisali, kar jim je bilo naročeno.
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Re: z GVM po nakupih

Objava Franci » 21. februar 2007, 10:38

Pri nas je praksa da neitervencijskih izvozov GVM-ja ne javljamo na ReCO. :wink:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Fireman » 21. februar 2007, 14:20

medo je napisal:Po prebranem se mi zdi ta sistem zelo zanimiv, me pa zanimajo sledeče zadeve:
-Iz imena domnevam, da se za prenos podatkov uporabljajo frekvence GSM (GSM vmesnik?)
-kako je narejeno z GSM številkami, so naročniške ali predplačniške.
-kako je v primeru, ko se spremeni stanje enote, pred tem pa je bil prekinjen signal ter ga v centrali v GBL niso prejeli (naprimer prazno stanje na predplačniškem GSM-u)?
-ali se v centrali shranjujejo zadnji dogodki, ter se le ti primerjajo z dogodki izpisanim v centrali v GBL, ter ali se uporabljajo periodični testi linije (da ni potem neko društvo po par let v najvišji stopnji pripravljenosti)?
-Kdo je proizvajalec opreme?

Gostom načeloma ne odgovarjam 8) , ampak tokrat bom naredil izjemo!
- da, uporablja se GSM vmesnik
- imamo 36 naročniških številk (vsaka prostovoljan enota eno in ena v GBL, kjer je nameščena naprava-računalnik za spremljanje stanja)
- ostane zadnje stanje pripravljenosti GE
- v centrali se shranjujejo vsi podatki povezani z INDAGSM. Primejajo pa se le po potrebi. Za redno kontrolo skrbim sam, največkrat pa me iz centrale opozorijo na napako.
- proizvajalec je :oops: (reklamiranje verjetno ni priporočljivo)
LP
IZ
Uporabnikova podoba
Fireman

Objave: 211
Registriran: 24. julij 2002, 16:16

Objava Šmarčan » 21. februar 2007, 14:36

Pri nas tudi ne javljamo vseh izvozov. Če gremo kam za daljši čas pol javimo, drugač pa mislim da je brezveze javit vsakih pet minut izvoza. :D :D :D
Uporabnikova podoba
Šmarčan

Objave: 261
Registriran: 13. januar 2007, 15:57

Objava srecman » 24. februar 2007, 0:06

Oskar je napisal:Torej , javljate izvoz na GBL in RECO LJ tudi ko greste po pivo za veselico ?

Stanje pripravljenosti je potrebno spremeniti takrat, kadar poveljnik društva oceni, da stanje vozil ali članov po zapustitvi GD ne bo dovoljšno za izvoz na intervencijo.
Takrat preko sistema INDAGSM spremeni stanje v zmanjšano pripravljenost, ni pa nič narobe, če v GBL javi zmanjšano pripravljenost (preko telefona ali zvez), saj nikoli ne veš, kdaj sistem zataji.
ReCO tega sistema nima, ker ga konec koncev niti ne potrebuje. Vse intervencije na Ljubljanskem območju opravlja GBL, pri požarnih intervencijah pa dobijo poziv tudi gasilci tistega društva na območju katerega se intervencija odvija. Dispečer v GBL preko sistema INDAGSM razbere stanje pripravljenosti tega društva in se na podlagi tega odloči na kakšen način bo društvo aktiviral. Če je društvo v povečani pripravljenosti bo to storil preko 15 kanala, če je društvo v normalni pripravljenosti preko ReCO po pozivnikih, če pa je društvo v zmanjšani pripravljenosti, le tega ne bo aktiviral, ker tisti trenutek operativno ni zmožno izvoziti na intervencijo.
Srečko
Uporabnikova podoba
srecman

Objave: 6
Registriran: 21. oktober 2006, 20:11

Odg: Center javi se, mi gremo z GVM po nakupih !

Objava Oskar » 15. avgust 2012, 8:53

Ob sedanji reorganizaciji, optimizaciji Regijskih centrov ali kakor koli jo imenujemo je ta tema ponovno aktualna. Predstavljajte si delo v RECO kjer sedijo trije operaterji iz treh regij in na UKV postaji se sliši kako gredo z GVM na pogreb, drugi gredo po gume v mesto, tretji ....

Ali ni nekoga ki bi tu naredil red?
Ali se res moramo držati navodila GZS kot pijanci plota ?
V zakonu še vedno piše , da moramo javljati vsak izvoz na INTERVENCIJO !

Bodite pametni vsaj poveljniki enot in naredite nekaj s svojo glavo !
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava zagii » 15. avgust 2012, 14:52

Ok, mi mamo stalnico da pokličemo preko mobitela na številko 112 ali direkt na stacionarno številko če gremo kam... Ponavad to javimo če gremo na požarne straže, ogled terena (kje se bomo nahajal), pogreb, tekmovanja, za občne zbore pa tko...

Uglavnm pravilno je da se javi samo ne preko UKW, nevem no. :roll:

Lp
Klemen
Klemen Žagar, Gasilec [IDA, HELI, HTF-A], pom. pov. za IDA

http://www.facebook.com/PGDRimskeToplice
http://www.pgd-rimsketoplice.si/
Uporabnikova podoba
zagii

Objave: 156
Registriran: 13. februar 2011, 23:18
GE: Rimske Toplice

Objava Oskar » 16. avgust 2012, 9:44

Klemen , pa zakaj bi bilo to pravilno ? Tudi tvoj klic na 112 z mobitela, da greš s kombijem na vaje je potrebno sprejeti.
Kaj pri milem bogu pa imajo operativci na 112 z tvojimi neintervencijskimi opravki ? NIč !
Povsem druga pesem pa je, če enota postane operativno nesposobna zaradi odsotnosti ekipe ali tehnike.
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava zagii » 16. avgust 2012, 15:12

Oskar dejansko smo operativno nesposobni ta čas! Zaradi tehnike poglej pa se čudi... :shock: :cry:
Javimo prec ko smo nazaj v garaži... V tem času če pride do "pi**arije" so druga društva okol nas. :roll:

Uporabnikova podoba
zagii

GE: Rimske Toplice

Objava gasilec30 » 16. avgust 2012, 15:36

v naše pgd javimo izvz gvm-a samo na inervencijo
po mojem so operaterji na reco že tako preobremenjeni
to je moje mnenje!
lep pozdrav
Uporabnikova podoba
gasilec30

Objave: 79
Registriran: 7. avgust 2007, 21:05

Objava mundat » 16. avgust 2012, 16:30

neintervencijske "izvoze" bom javljal takrat, ko mi bo ReCo kupil avto....te pa jim bom še povedal po UKV-ju kdaj ga pucamo :D
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 817
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Objava Oskar » 16. avgust 2012, 16:40

zagii je napisal:Oskar dejansko smo operativno nesposobni ta čas! Zaradi tehnike poglej pa se čudi... :shock: :cry:
Javimo prec ko smo nazaj v garaži... V tem času če pride do "pi**arije" so druga društva okol nas. :roll:

Pa res sem sedaj presenečen. Tak lep gasilski dom , pa garaže, osebna oprema pa brez pravega gasilskega vozila. pa saj Rimske toplice niso neko selo sa 5 kuča !!??
kdaj nameravete kupiti avto za gašenje požarov ? Ali je morda plan v občini tako narejen da izvozi najprej sosednje društvo in vi samo pomagate ?

No v tem primeru pa le javljate izvoz vašega GV 1 na RECO
lp
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava zagii » 16. avgust 2012, 17:38

Oskar ZS za kaj več ;)
Tako pač je.

Lp
Klemen

Uporabnikova podoba
zagii