Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

novi gasilski domovi

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: novi gasilski domovi

Objava Gradbenik2 » 22. november 2013, 22:52

No če bodo pa dve enoti združili bi še nekaj rekel, toda vseeno se mi zdi za 2000 prebivalcev prevelika zadeva (toliko jih je v obeh Pirničah in okolici)..
Me pa čudi, da bi bili radi poklicni, če jih še v Škofji liki nimajo pa so za par tisoč prebivalcev večji. Plus to mi še vedno ne gre iz glave ko sem videl iz geolokacije kje bo ta zadeva, da so občinski pametnjakoviči dovolili lokacijsko informacijo ob šoli in vrscu ter glavno intervencijsko vožnjo čez ulice kjer se kamion komaj da pelje, kaj šele da bi se srečal? Joj so v Medvodah znalci. Kot kaže da na zvezi nimajo pojma o teh zadevah, ali pa so urbanisti mižali na obe očesi. Če je to res kar je napisal Zbilc, da osrednja enota ni opremljena niti po minimalnih zahtevah (tudi iz spletne strani osrednje enote je nekako to videti) bi se na občini morali zamisliti oz kot kaže župan pluje po tankem ledu glede svoje odgovornosti. Jaz bi raje poskrbel, da bi imel enote dobro podkrepljene z znanjem in tehniko, šele nato je na vrsti beton. Bolj kot gledam bolj se mi zdi, da bo ta dom stal 3M€ za 2. kategorijo so tri garače zadosti in sejna soba nad njimi, plus garderoba da se razumemo (bom bolj natančen kot predhodniki katere ste sesuli), pa v te tri garaže eno konkretno kombinirko plus GVM pa čoln glede na to, da imajo Zbilsko jezero pred seboj. Čeprav mi je tudi to čudno zakaj čoln če sem videl da imajo na jezeru v Zbiljah že reševalni čol? Čudni so tile v Medvodah, 2 čolna, pa velike domove, brez tehnike. Tudi na izobraževanjih na Igu še nisem bil z nikomer iz Medvod -> koliko imajo pa kaj specialnosti.
No sam projekt za dom je sicer vrhunsko zastvljen, toda za moje pojme nepravilnu umeščen v prostor ter bistveo prevelik za ta del urbanega okolja. Plus da je dostop do le tega izredno slab. Pernčani žal mi je toda čudno razmišljate, stopite dva koraka nazaj, da boste videli gozd ne pa samo listje.
Gradbenik2

Objava Gost » 23. november 2013, 11:36

Pri nas v P.G.D Stari Loki,drugo leto začnemo z gradnjo novega gasilskega doma ,ki bo zavzemal 4 garaze,veliko sejno sobo,približno 500m neto površine
Gost

Objava gapi » 23. november 2013, 12:25

Mi je kar malo žal da sem obesil gor povezavo do razpisa za projektno dokumentacijo. Debata se je namreč nato razvila v smer zakaj pa toliko garaž. Moje mnenje je, da vsak zase ve kaj potrebuje, mogoče res kdaj pri svojih načrtih pretiravamo, mogoče bo pa v konkretnem primeru sedaj skozi izdelavo predvsem PGD dokumentacije na koncu rešitev čisto drugačna. Počakajmo do tedaj.

Ne razumem pa enega predhodnika, ki je napisal da za II. kategorijo da sta dosti 2 garaži ker tej enoti po kategoriji pripadata samo 2 vozili. No če bi dotični natančno prebral Merila bi ugotovil, da ima lahko II. kategorija glede na razmere na terenu celo 4 vozila. No kam bomo pa potem dali še 2?? Pa tisto kar predpisujejo Merila je minimum, nikjer ne piše da neka enota ne sme imeti dodatna vozila. Če ji to finančno znese, hvala bogu.

Bi pa spomnil na projekt PGD Radelj, enota III. kategorije (tako piše na njihovi strani). Taki enoti glede na minimalna Merila pripada samo 1 vozilo več kot enoti II. kategorije. Eni bi to razumeli da taki enoti pripadajo 3 vozila. Njihov projekt vključuje 6 garaž pa se noben ne zgraža na njihov račun.

Še enkrat. Vsak primer je zgodba zase, torej ni nikakor možno zadeve posplošiti oziroma unificirati in preprosto reči za enoto II. kategorije mora biti v GD max. 2 garaži. To preprosto ne gre. Kaj pa če se naselje poveča, in enot pridobi eno kategorijo, kaj pa potem?? Ali bomo takrat zopet zidali nov dom??

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1843
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava Pirniče » 23. november 2013, 21:50

Merila poznam jaz kar dobro Gapi ni se ti potrebno bati za to, glede na to da sem na tem področju doma pa tudi zelo dobro poznam vso zadevo, res je da je to minimalen standard, imajo tudi tri vozila, GVC 16/40 TAM 190, GVM-1 MB Sprinter in pa (oni temu pravijo) GVGP (glede na to da je to land rover defender zapret, brez vsakršne koli opreme in vode, ne vem od kje jim taka ideja in bi lahko bil le kvečjemu GVM) in glede na to da bi potrebovali v osrednji enoti kar nekaj nove opreme je totalni nesmisel graditi toliko garaž, glede na moje izkušnje pa je gasilski dom vedno lahko projektiran tako da se da dograditi garažo če je to potrebno in to brez večjih gradbenih posegov... Kar se tiče članstva ga nekej majo, vendar v nedeljo zvečer niso sposobni izvozit z GVC-jem ker ni bilo vozbika C kategorije,...
Noben jim ne osporava novega gasilskega doma vendar žal je pa takle projekt vseeno stram metanje denarja. Skratka treba jim je priznati da so dobri lobisti ker na občini zlobirajo vse kar se jim zahoče, kar se tiče pa usposobljenosti pa ni da bi se lahko ravno hvalili.
Pirniče

Objava Pero » 24. november 2013, 9:15

Mislim, da takšnih primerjav ne moreš delat. PGD Radlje so OE in GEŠP , v letu 2012 so imeli 81 intervnecij.
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava Pirniče » 24. november 2013, 19:48

Kdo tukaj govori o Radljah, tukaj govorimo o PGD Zgornje Pirniče...
Pirniče

Objava Pero » 24. november 2013, 22:15

gapi je napisal:Bi pa spomnil na projekt PGD Radelj, enota III. kategorije (tako piše na njihovi strani). Taki enoti glede na minimalna Merila pripada samo 1 vozilo več kot enoti II. kategorije. Eni bi to razumeli da taki enoti pripadajo 3 vozila. Njihov projekt vključuje 6 garaž pa se noben ne zgraža na njihov račun.
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava Kapetan » 26. november 2013, 17:06

Glede na prebrano, je očitno, da je "foušija" zaradi gradnje novega gasilskega doma v Zgornjih Pirničah zelo velika. Ta gospod, ki piše pod imenom "pirniče" NE pozna razmer v PGD Zgornje Pirniče, drugače ne bi klatil takih neumnosti kot jih. Usposobljenost v društvu je na dokaj visokem nivoju, nekateri člani so predavatelji na GZ Medvode, nekaj jih je usposobljenih inštruktorjev za reševanje iz vode. Kar se pa tiče GVGP - Land Rover; ne mi s takimi, vozilo je opremljeno z opremo za reševanje iz vode ter opremo za gašenje gozdnih požarov + ko bodo vsa vaša vozila počakala nekje v blatu, bo on še vedno peljal ;)

Glede društev v Medvodah pa lahko povem, da jih je absolutno preveč (6 namreč). Idealno bi bilo, da bi bila dva društva (tista najmočnejša) Preska, ki je osrednja enota in pa Zgornje Pirniče, ostala pa bi se jim pridružila. Usposobljenost gasilcev bi se po tem absolutno povečala, ker to, da imata ta dva društva letno nad 20 intervencij, ostala pa vsa pod 10, se mi zdi neumno.

lp.
Uporabnikova podoba
Kapetan

Objave: 1
Registriran: 26. november 2013, 16:54

Objava rok č » 27. november 2013, 23:14

Da prekinem nesmiselno debato, tudi pri nas se dogaja ;)
http://www.youtube.com/watch?v=a2gMxTB_FOk

lp Rok
rok č

Objave: 282
Registriran: 16. oktober 2006, 18:17

Objava Pirniče » 28. november 2013, 9:15

gapi je napisal:Mi je kar malo žal da sem obesil gor povezavo do razpisa za projektno dokumentacijo. Debata se je namreč nato razvila v smer zakaj pa toliko garaž. Moje mnenje je, da vsak zase ve kaj potrebuje, mogoče res kdaj pri svojih načrtih pretiravamo, mogoče bo pa v konkretnem primeru sedaj skozi izdelavo predvsem PGD dokumentacije na koncu rešitev čisto drugačna. Počakajmo do tedaj.

Ne razumem pa enega predhodnika, ki je napisal da za II. kategorijo da sta dosti 2 garaži ker tej enoti po kategoriji pripadata samo 2 vozili. No če bi dotični natančno prebral Merila bi ugotovil, da ima lahko II. kategorija glede na razmere na terenu celo 4 vozila. No kam bomo pa potem dali še 2?? Pa tisto kar predpisujejo Merila je minimum, nikjer ne piše da neka enota ne sme imeti dodatna vozila. Če ji to finančno znese, hvala bogu.

Bi pa spomnil na projekt PGD Radelj, enota III. kategorije (tako piše na njihovi strani). Taki enoti glede na minimalna Merila pripada samo 1 vozilo več kot enoti II. kategorije. Eni bi to razumeli da taki enoti pripadajo 3 vozila. Njihov projekt vključuje 6 garaž pa se noben ne zgraža na njihov račun.

Še enkrat. Vsak primer je zgodba zase, torej ni nikakor možno zadeve posplošiti oziroma unificirati in preprosto reči za enoto II. kategorije mora biti v GD max. 2 garaži. To preprosto ne gre. Kaj pa če se naselje poveča, in enot pridobi eno kategorijo, kaj pa potem?? Ali bomo takrat zopet zidali nov dom??

Pero je napisal:
gapi je napisal:Bi pa spomnil na projekt PGD Radelj, enota III. kategorije (tako piše na njihovi strani). Taki enoti glede na minimalna Merila pripada samo 1 vozilo več kot enoti II. kategorije. Eni bi to razumeli da taki enoti pripadajo 3 vozila. Njihov projekt vključuje 6 garaž pa se noben ne zgraža na njihov račun.

Ko imaš ravno Merila v malem palcu me zanima kje pa piše da II. kategorija ne sme imeti recimo 25 vozil, sej 2 sta minimum če si jih lahko privoščijo 25 jih toliko tudi imajo ane... Pač zadeve je treba spraviti v nek pameten okvir in za tako društvo kot so Zgornje Pirniče in pri toliko društvih sta dve vozili dovolj, pač imajo tri in za to se jim naredi garaže... Sem pa opazil da se zelo rad na forumu umešaš čist v vsako stvar in pametuješ, mešanje nekega društva 2.ktg, z društvom 3. ktg ki je poleg vsega še GEŠP (kar pomeni da jim že v osnovi pripada več tehnike) je za moje pojme bolano in kaže razgledanost komentatorja, ki pa pač išče iglice v senu samo zato da lahko piše...
Pa še tako mimogrede, tak tip gasilskih domov že dolgo obstaja in jih uporabljajo Francozi in v veliko primerih tudi Skandinavci in za takega velikega gasilca kot si ti bi se pa spodobilo da bi vedel to...

Kapetan je napisal:Glede na prebrano, je očitno, da je "foušija" zaradi gradnje novega gasilskega doma v Zgornjih Pirničah zelo velika. Ta gospod, ki piše pod imenom "pirniče" NE pozna razmer v PGD Zgornje Pirniče, drugače ne bi klatil takih neumnosti kot jih. Usposobljenost v društvu je na dokaj visokem nivoju, nekateri člani so predavatelji na GZ Medvode, nekaj jih je usposobljenih inštruktorjev za reševanje iz vode. Kar se pa tiče GVGP - Land Rover; ne mi s takimi, vozilo je opremljeno z opremo za reševanje iz vode ter opremo za gašenje gozdnih požarov + ko bodo vsa vaša vozila počakala nekje v blatu, bo on še vedno peljal ;)

Glede društev v Medvodah pa lahko povem, da jih je absolutno preveč (6 namreč). Idealno bi bilo, da bi bila dva društva (tista najmočnejša) Preska, ki je osrednja enota in pa Zgornje Pirniče, ostala pa bi se jim pridružila. Usposobljenost gasilcev bi se po tem absolutno povečala, ker to, da imata ta dva društva letno nad 20 intervencij, ostala pa vsa pod 10, se mi zdi neumno.

lp.

Foušarije tukaj ni nobene, vam privoščim nov gasilski doma saj imate tega premajhnega, prav tako pa je problem z prostorom okoli njega in to je dejstvo, ampak v taki velikosti je pa žal prevelik. Ta tvoj ''gospod'' dobro pozna situacijo gasilstva v Medvodah za to se ti ni treba bati, usposobljenost imate kakršno imate, ampak kaj vam pomaga jo 3-je predavatelji (več jih namreč nimate-ta lahko preveriš), če niste sposobni nabrati skupine za intervencijo ki se zgodi v najbolj ugodnem terminu (recimo nedelja zvečer), svoj visok nivo pa morem reči, da ste odlično pokazali na včerajšnjem požaru...
Glede vašega Land rovera (govorimo namreč o točno tem vozilu: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 2273_o.jpg), mi pa prosim razloži kaj ima od opreme za gozdne požare...
Pirniče

Objava Pirniče » 28. november 2013, 11:38

In tudi to da sedaj pa že na vsak požar porivate GVC ven iz garaže ker ne vžge, vam se pa ne da zamenjati akumolatorjev se mi zdi totalno neodgovorno in kaže na vašo usposobljenost...
Pirniče

Re: novi gasilski domovi

Objava florjan1 » 28. november 2013, 11:47

Spoštovani, tisti, kateri ne poznate celotne situacije v pgd Zg. Pirniče, Vas prosim, da ne pišete traparij, ker nikoli ne veste kdaj nas boste potrebovali. V kolikor pa Vaša radovednost presega Vaše meje razumevanja, pa nas lahko kontaktirate in potrudili se bomo zadovoljiti Vašo radovednost.
Hvala za razumevanje
Janez Kajzar
florjan1

Objave: 1
Registriran: 25. november 2013, 15:17
GE: medvode

Objava gapi » 28. november 2013, 20:34

Očitno se pa nekateri nočejo javno hvaliti s svojimi dosežki.
Včeraj sem bil slučajno v Topolšici in sem opazil da imajo tam sorazmerno nov (2011 če sem si prav zapomnil) gasilski dom, ki je sicer del večjega skupnega "vaškega" objekta. Kot sem uspel videti na hitro (od zunaj) sorazmerno funkcionalen objekt z dovolj velikimi garažami (ne bi spet o tem ali je ena preveč itd).

Upam da kdo iz tistih koncev kaj več napiše o tej investiciji.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava gapi » 3. december 2013, 15:18

Pirniče je napisal:Ko imaš ravno Merila v malem palcu me zanima kje pa piše da II. kategorija ne sme imeti recimo 25 vozil, sej 2 sta minimum če si jih lahko privoščijo 25 jih toliko tudi imajo ane... Pač zadeve je treba spraviti v nek pameten okvir in za tako društvo kot so Zgornje Pirniče in pri toliko društvih sta dve vozili dovolj, pač imajo tri in za to se jim naredi garaže... Sem pa opazil da se zelo rad na forumu umešaš čist v vsako stvar in pametuješ, mešanje nekega društva 2.ktg, z društvom 3. ktg ki je poleg vsega še GEŠP (kar pomeni da jim že v osnovi pripada več tehnike) je za moje pojme bolano in kaže razgledanost komentatorja, ki pa pač išče iglice v senu samo zato da lahko piše...
Pa še tako mimogrede, tak tip gasilskih domov že dolgo obstaja in jih uporabljajo Francozi in v veliko primerih tudi Skandinavci in za takega velikega gasilca kot si ti bi se pa spodobilo da bi vedel to...

Ne vem na koga se ta komentar nanaša. Predvidevam da name. Če bi pozorno prebral sem zagovarjal ravno nasptorno, namreč da ni smiselno da se v enoeti 2. kategorije predvidei samo 2 graraži, katji tudi sam sem napisal da Merila predpisujejo minimum in nikoli nisem trdil da enota II. kategorije ne more imeti 25 vozil tako kot si napisal ti.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava Gradbenik2 » 4. december 2013, 14:37

Vidim, da se v Medvodah krešejo mnenja (in tudi tukaj nismo zedinjeni glede velikosti doma).
Če malo širše pogledam kot vem imajo v Pirničah kar veliko tradicijo izvedb veselic, morda so zaradi tega zastavili tako veliko garažo?

Drugače pa mislim, da bi lahko naredili tak dom kot so ga na novo naredili v Ribnici.
Še vedno pa ne vem kako so lahko prepričali občino in njihove urbaniste, da je njihova lokacija doma OK, če se dela dom za 100 let se lahko pričakuje, da bo čez 30 - 40 let vse okoli doma pozidano z hišami, vila bloki,... Gasilci pa na sredi naselja hitijo na intervencije po ozkih ulicah, baš pametno?
Če je kdo iz Ribnice, me zanima kolikšna je bila investicija za ta objekt?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Gradbenik2

NazajNaprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov