Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

novi gasilski domovi

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg:

Objava gapi » 6. april 2008, 12:51

Zabavko je napisal:Res je skoraj lažje naresti dom, kot pa vanj postavit nov avto.

Ne vem če bi se s tole trditvijo čisto strinjal, saj gre pri gradnji doma kar za velike znseke, no sej ne rečem da pri avtu ne gre, samo se mi zdi, da je avto še vseeno lažje nabaviti, sploh če ne gre za kakšno specialno vozilo.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1842
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Odg: novi gasilski domovi

Objava gapi » 6. april 2008, 12:57

Fantom iz Loke vse čestitke da so investicijo pripeljali do konca, mene pa zanima finančni aspekt investicije, koliko je prispevala občina, itd.

Drugače pa samo v informacijo, kolikor je meni poznano so se v zadnejm času zrgadili naslednji domovi:
PGD Cerknica (GZ Cerknica)
PGD Grahovo (GZ Cerknica)
PGD Crklje na Gorenjskejm (nova GZ Cerklje), vsi to so v večji meri že končani.

V gradnji pa so:
PGD Stob-Depala vas (GZ Domžale, objevljeno že v mojem prvem postu), ter
PGD Podpeč (GZ Brezovica)

Slik žal nimam.

Za toliko jih vem jaz, mogoče se kje gradi še kakšen, zato pa sem načel to temo, da se izve kje se kaj gradi.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava Scottusa » 6. april 2008, 13:46

Gradi se tudi nov gasilski dom v Materiji (GZ Sežana). Slike tudi jaz nimam ma jo prilepim prvič ko se bom pelau mimo. Najverjetneje že danes.
Uporabnikova podoba
Scottusa

Objave: 248
Registriran: 21. julij 2007, 18:15
GE: PGD Brezovica pri Bo

Objava rfireman » 7. april 2008, 12:45

Js sem pa se peljal včeraj mimo PGD Hoče v Mariboru in sem videl enega najlepših gasilkih domov, žal nisem imel fotoaparata pri sebi, zato pa naj kdo iz tega društva prilepi kakšno sliko.
Pa če kdo lahko kdaj je bil zgrajen oz. obnovljen =D>
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1803
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava edvard » 18. april 2008, 22:34

Ja v Hočah so porihtali fasado na domu in par dodatnih malenkosti kot je menjava oken...in lahko rečem da jim je odlično uspelo !!!Edino ...kako hudiča naložiš foto ...na prejšnji verziji ni blo panike na tej pa je*e :evil:
Uporabnikova podoba
edvard

Objave: 360
Registriran: 16. oktober 2005, 21:02

Objava Đuro » 19. april 2008, 16:01

No tako, ker letos praznujemo častitljivih 120 let, smo od občine Hoče-Slivnica dobili lepo finančno darilo, s katerim smo obnovili svoj dom - in sicer, uredila se je fasada (5 cm demit), ter prepleskala notranjost s tem denarjem so se zamenjala tudi okna, trenutno se pa generalno obnavlja tudi garaža - beri, novi tlaki, "nove" garderobe, in pa kitanje ter barvanje stropa in sten. Strešno kritino, ter žlebove smo pa zamenjali že leta 2006 - tisto pa nam je uspelo z lastnimi sredstvi. No, da pa ne bo kdo reko, da gledamo samo na dom (ja, itak prvo štalca pol pa kravca) imamo v planu za obdobje 2008-2011 nabavo novega vozila (tukaj smo sicer deljenih mnenj, ampak jaz bom napisal najmanj GVC 16/25).

Pa še malo zgodovine, prvi dom smo v Hočah uredili 1890 leta v stari mrtvašnici (stavba blizu cerkve - ki je danes več ni), drugi dom 1895 leta na hoški gmajni (tukaj kjer je zdaj še, tovarna SANA), ko se je Sana zidala, smo "morali" dati prostor in tako smo dobili tretji dom (leto 1959) v stavbi, kjer je do nedavnega bila Sanina prodajalna Hit (tisti, ki ste bližje veste), vglavnem zadnji Sanin kompleks proti Pohorju. Ta dom, pa je četrti gasilski dom v Hočah, zgrajen je bil na tej lokaciji po velikih poplavah, ko je zalilo pol vasi (vključno z vso našo opremo in domom) na novi cesti na Pohorje, do nedavnega je dom stal popolnoma sam, skoraj sredi vasi, no danes so sosedje že zelo blizu "jutri" nas bodo pa totalno stisnili v "kot". :) Ta dom, ki smo ga letos "generalno obnovili", je pa bil zgrajen 1975 leta. Nekaj malega o zgodovini naših gasilskih domov.

Evo slikico:
Slika
PGD Hoče - since 1888
http://www.gasilci-hoce.si/
Uporabnikova podoba
Đuro

Objave: 240
Registriran: 26. november 2006, 16:00
GE: Hoče

Objava amater » 25. april 2008, 9:48

Ali mogoče veš koliko so prišla ena vrata? Lahko na ZS. hvala
Če si dober si dober,če si pa najboljši si pa iz Sostra.
amater

Objave: 33
Registriran: 19. julij 2007, 13:28

Objava Đuro » 27. april 2008, 9:33

vrata so gor že kar nekaj časa (3,4 leta, če še ne več), tak da cena ne bo realna, bom pa probalo zvedet kolko je bla, al pa najt kaki kontakt od proizvajalca, pa se ti oglasim preko ZS.
PGD Hoče - since 1888
http://www.gasilci-hoce.si/
Uporabnikova podoba
Đuro

Objave: 240
Registriran: 26. november 2006, 16:00
GE: Hoče

Objava gapi » 12. avgust 2008, 18:28

Scottusa je napisal:Gradi se tudi nov gasilski dom v Materiji (GZ Sežana). Slike tudi jaz nimam ma jo prilepim prvič ko se bom pelau mimo. Najverjetneje že danes.

No si pa dolgo hodil, te je prehitel celo sam ministr Erjavec :D :D

No jaz sem se v nedeljo slučajno peljal mino, pa so imeli ravno otvoritev. Evo da boste videli kako izgleda, je tu tudi slikca.

Imel sem si priložnost ogladati tudi notranjost, teh slik namenoma ne bom prilagal, boste potem preveč zavistni :wink: :wink: . Lahko rečen samo to, da je to po mojem mnenju eden bolje zasnovanih domov, vsaj od tistih ki sem jih uspel videti od znotraj, pa teh ni bilo malo. No najde se še kakšna malenkost, ki bi se dala izboljšati, pa pustimo malenkosti.

Če bo kdorkoli imel možnost ogleda, toplo priporočam.

Pa še to, celotna investicija v višini cca. 800k € je bila pokrita iz občinskega proračuna. Pa še ena zamimivost, hrpeljski župan je vpričo minstra Erjavca povedl še to, da so morali za predmetmo investicijo državi plačati cca. 180k € DDV-a, ob tem je poudaril, da je v sistemu, ko je potrebno za javne objekte za opravljanje javne službe državi odvajati DDV, nekaj HODO NAROBE. Upajmo le da minister ni sedel na ušesih in se bo kaj spremenilo.
Priloge
IMG_6027.jpg

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava Vrsho » 12. avgust 2008, 18:41

Vsak teden se vsaj enkrat peljem mimo tega gasilskega doma in ga vedno znova občudujem. Upam, da bom imel priliko si ga ogledati tudi od znotraj. gapi, slike notranjosti pa le objavi. ;)
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava gapi » 12. avgust 2008, 18:59

Vrsho je napisal: gapi, slike notranjosti pa le objavi. ;)

No ena mal za spodbujanje zavisti, tega elamenta po vsej verjetnosti nima prav velik domov.

No kar sem pozabil omeniti preje, vsekakor manjka napis GASILSKI DOM
Priloge
IMG_6000.jpg

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava Vrsho » 12. avgust 2008, 19:06

No v nečem je pa naš dom podoen temu... Imamo namreč podoben ročni nogomet. :D

Sedaj pa nazaj k novim gasilskim domovom!
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava Scottusa » 12. avgust 2008, 23:33

Sam se bim tudi pri temu gasilskemu domu večkrat vendar sem vsakič pozabil slikati oziroma nisem imel nikoli s seboj fotoaprata. Sam se bil tudi na otvoritvi gasilskega doma in moram reč da se tudi meni zelo dopade izraba prostora.

Lp miha
Uporabnikova podoba
Scottusa

Objave: 248
Registriran: 21. julij 2007, 18:15
GE: PGD Brezovica pri Bo

Objava gapi » 14. avgust 2008, 7:32

Scottusa je napisal:in moram reč da se tudi meni zelo dopade izraba prostora.
Lp miha

Tudi meni je razporeditev prostorv smiselno postavljena. Najbolj pa mi je všeč to, da je oprativni del (garaže, garedroba in delavnica) popolnoma ločeno od ostalega dela. S tem se izogneš težavam z umazanijo itd.

Jaz sem si tako po spominu malo naskiciral tloris pritličja in nadstropja. Nikoli se ne ve mogoče pa kdaj prav pride :D :D

Dopade se mi tudi ravna streha, se mi ne zdi nač narobe če se bi več uporabljala za take vrste objektov. Pogrešam pa stolp, čeprav se dandanes dejansko ne bi uporabljalo za prvotni namen, bi bil pa uporaben za marskikatero drugo stvar.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava fitfit » 22. avgust 2008, 10:55

Otvoritev novega gasilsko-kulturnega doma in predaja vozila GVC 16/25 v uporabo, SOBOTA - 30. avgusta ob 16:30!!

PGD LOKA pri MENGŠU
vabi na slovesnost, ki bo v soboto, dne 30. avgusta 2008.
Ob 75. obletnici ustanovitve bomo opravili otvoritev novega gasilsko – kulturnega doma ter predajo vozila GVC 16/25 v uporabo.
http://www.pgd-loka.si/index.php?id=3,166,0,0,1,0
fitfit

Objave: 2
Registriran: 24. februar 2006, 11:14

NazajNaprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov