Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

GASILSKE ŠALE in ANEKDOTE

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

ANEKDOTA - Veličastni zaključek napak

Objava Oskar » 19. januar 2003, 14:19

VELIČASTNI ZAKLJUČEK NAPAK

Zapisano po resničnem dogodku, ki se je zgodil v Slovenskem mestu, ki ima PGD z poklicnim jedrom. O dogodku so pisali nekateri slovenski časopisi.
Skozi mestni park sta hodila dva občana. Nenadoma sta opazila v parku 10 kilogramsko plinsko jeklenko iz katere je uhajal plin in gorel. (položaj posode in intenzivnost gorenja mi žal ni znan) Občana sta odšla do bližnje hiše in o tem kar sta videla v parku obvestila stanovalca. Le ta je poklical župana mesta :?: (verjetno sta bila znanca) in mu povedal kar sta mu sporočila sprehajalca. Župan je zatem poklical policijsko postajo v mestu :?: in jih obvestil o goreči jeklenki v parku. Dežurni policist je poslal na ogled dogodka policijsko patruljo. :?: Policista sta si ogledala (bolj od daleč) nevarnost sredi mesta in sporočila dežurnemu v policijski postaji , da bi bilo dobro poklicat gasilce. To je dežurni tudi storil in obvestil o požaru v parku gasilsko enoto v mestu. Sledil je hiter izvoz enote na kraj dogodka. Zatem je sledil veličasten zaključek te skoraj neverjetne verige napak. Ravno ko so gasilci pripravili vse potrebne cevi in ročnike za gašenje pride mimo nek občan in zapre ventil na jeklenki. :lol: Ogenj je ugasnil in mesto je bilo rešeno !!
Seveda bi o ravnanju občana , ki je pogasil požar lahko razpravljali, vendar nima smisla. Že šest poudarjenih besed v tekstu nam pove vse. Najbolj žalostno pri vsem pa je , da tudi ustanove in odgovorne osebe ne vedo kako prijaviti požar!! :evil: :?:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

ANEKDOTA - Lovska preža v ognju

Objava Oskar » 19. januar 2003, 23:11

LOVSKA PREŽA V OGNJU

Predlani poleti je lovec na preži nad vasjo Mlinsko pri Kobaridu naletel na večje sršenje gnezdo. Odločil se je, da ga bo uničil s sprejem WD40, ki ga bo uporabil kot priročni metalec plamena Delo je opravil več kot odlično, saj je poleg gnezda zagorelo še ostrešje preže. Mojster je, potem ko je uvidel, da ognja ne bo mogel pogasiti hitro splezal s preže in se seveda spomnil, da je treba poklicati gasilce... Tu pa se zgodba šele zares začne!

Skočil je v avto in se odpeljal v Kobarid na trg, kjer je neuspešno poskušal najti koga od članov našega PGD. Potem se je spomnil, da obstaja na našem gasilskem domu stikalo za vklop strešne sirene, vendar ga na srečo ni uporabil, ker ni vedel, kaj se bo zgodilo, če ga vključi. Male sive celice so mu potem povedale, da je njegov sosed gasilec. Urno se je odpeljal do njegove hiše, kjer ni bilo nikogar doma. Spet je sedel v yugota in se odpravil 15 metrov naprej, do sosednje hiše, kjer stanujeta dva naša operativca. Na srečo sta bila oba doma. Od tam so seveda obvestili 112, kolega pa sta jo ucvrla do gasilskega doma, kjer sta pripravila vse za takojšen izvoz in akcija je stekla.

Preža je seveda pogorela , rešili smo je nosilno konstrukcijo in pod. Ironija je bila, da je pobijalec sršenov ves čas imel pri sebi mobilni telefon :D :evil: :oops:

Vsak komentar je odveč...

Avtor anekdote je Volkec iz Kobarida
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

ŠALA - Blondinka

Objava Jani » 20. januar 2003, 16:17

Ne vem ali je šala ali anekdota!

Blondinki se vžge kuhinja. Steče k telefonu in pokliče gasilce.

GASILEC:"Gasilci, prosim?"
BJONDA:"Na pomoč, kuhinja mi gori!!!"
GASILEC:"Gospa, pomirite se! Povejte nam, kje se nahajate!"
BJONDA:"V dnevni sobi pri telefonu!"
GASILEC:"Ma, ne to! Povejte mi, kako naj pridemo do vas!"
BJONDA:"Ja kako, kako... S tistimi lepimi, rdečimi avtomobili....
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

ŠALA - Vprašanje za gasilce

Objava mico » 21. januar 2003, 23:22

Kdaj lahko gasimo dimnik z vodo??? :D

Ko je predviden za rušenje...
mico

Objave: 83
Registriran: 16. januar 2003, 6:45

ŠALA - Rožice

Objava tomazrak » 3. februar 2003, 17:21

Nekega dne zazvoni na 112 telefon in ko se telefonist se zasliši iz slušalke:
"Veste danes sem tako lepo na vrtu posadil zalil rožice in tudi zalil sem jih!"
In telefonist ga vpraša, kakšno vezo imajo njegove rožice s številko 112 pa se zasliši iz slušalke:
"Veste pri sosedu gori hiša, pa ne bi rad da mi gasilci vse pohodijo!" :D
Kar se Janezek nauči to Janez zna!
Uporabnikova podoba
tomazrak

Objave: 161
Registriran: 26. december 2002, 13:53

ŠALA - Gasilec v kuhinji

Objava Milek » 11. februar 2003, 23:17

Kako sveže poročen gasilec skrbi za požarno varnost v družini :?:

Ko žena peče pečenko, se on postavi v kuhinjo z popolno gasilsko opremo in gasilnim aparatom... :wink:
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

ŠALA - Štirna

Objava Igy » 23. februar 2003, 14:47

Eden na temo Gorencev:

Na gorenjskem je gorela hiša, pa pridejo gasilci pa hitr sesalnga položijo, zvežejo pa hočjo v sosedavo šterno dat. V tistem momentu pa gospodar pride mimo pa vid da hočjo gasilci iz njegove šterne vodo vzet: ,,Fantje ne pr nas, raj iz sosedove šterne vodo vzemte, majo bl vlažno'' :P
Igy

Objave: 9
Registriran: 7. februar 2003, 16:03

ŠALA - GVC

Objava mico » 25. februar 2003, 1:24

:D Ali veste zakaj štajerski gasilci kupujejo GVC 24/50 namesto 16/25 :?:

:idea: Zato ker mislijo da bodo dobili 24 namesto 16 flaš pira in 50 namesto 25 litrov vina :P
mico

Objave: 83
Registriran: 16. januar 2003, 6:45

ANEKDOTA - Izvoz

Objava Gregor K. » 6. marec 2003, 15:59

ANEKDOTA

Požar na stanovanjski hiši. Operativci dobijo poziv na pozivnike ob 1.07. Prihitijo vsi pred gasilski dom, tam pa ni nikogar(razen 5 gasilcev ki so prihiteli hkrati). Torej se obrnejo in gredo domov. Sledi še en poziv. Tokrat prihiti spet istih 5 gasilcev in pa njihov poveljnik. Hitro se oblečejo, Francelj škornje, Janez čelado, Miha suknjič od bristolke, Marko hlače, Vinko pograbi opasač, poveljnik za vsak slučaj še čelado pa so bili kompletni. Nabašejo se v staro orodno vozilo Tam. Zapeljejo iz garaže. Poveljnik PGD panično kliče RECO: "Center ... javi se, center ... javi se, PGD ... izvaža, PGD ... izvaža!"
Ura je bila pa okrog 1.50... :)

Žalostno ampak resnično...
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

ANEKDOTA - Punca v prtljažniku

Objava Oskar » 12. marec 2003, 23:57

ANEKDOTA

Punca v prtljažniku
Zgodilo se je lansko leto poleti. Na poklicno enoto Maribor je prispel klic iz mobilnega telefona:" Prosim vas, pomagajte mi, sem zaprta v prtljažnik osebnega avta na parkirišču pred Merkatorjem na Tržaški !" Dispečer se začudi in takoj pomisli na potegavščino, vendar glas mlade gospodične je bil nekam zbegan. "Ja kako ste pa prišli v prtljažnik ?" jo vpraša. " Nalgala sem neke stvari in ko sem zapirala zadnjo klop mi je veter zaloputnil pokrov prtljažnika. Kličem domače , da bi prišli z rezervnimi ključi in me rešili pa jih ne dobim, pomagajte vroče je. "
Ja očitno stvar ni tako nedolžna, sklenejo gasilci in se dva kar peš odpravita na parkirišče , ki je le 100 metrov od gasilske enote. Seveda se jima je motalo po glavi marsikaj. Lahko bi bila stvar povezana z kakšnim kriminalnim dejanjem ali kaj podobnega.
Pred trgovskim centrom je parkirano ogromno avtomobilov. Imata številko uboge neprostovoljno ujete punce in jo pokličeta. Pove da je srebrna Honda. (tu nisem siguren , lahko je bil kak podoben avto) Ko se približata avtu že zaslišita klice iz prtljažnika. Gasilca takoj pokličeta na postajo da pošljejo pomoč v obliki orodja. Kaj sedaj storiti. Avto je zakljenjen, ključe ima sodobna "sveta Barbara" pri sebi. Tedaj šine nekomu v glavo sijajna ideja. Vleže se pod avto in ugotovi, da če punca odstrani rezervno kolo v prtljažniku nastane luknja skozi katero bi spustila ključe. Bravo, delovalo je.
Ko se je ravno nabralo "cenjeno občinstvo" gasilci odprejo pokrov prtljažnika in iz njega spleže nekam bleda a vseeno vesela punca. Zahvali se gasilcem in na njihovo željo še enkrat pokaže kako jo je "požrl" jekleni konjiček :D
Nauk: Mobiči rešujejo življenja!
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

ANEKDOTA - Gasilska bomba

Objava Gregor K. » 13. marec 2003, 12:27

ANEKDOTA

Pa še ena iz resničnih intervencij.Nanjo me je včeraj spomnil Oskar.

Dobi PGD poziv da gori gospodarsko poslopje, pravzaprav svinjska oziroma črna kuhinja pri nekem kmetu. Med potjo se izve še da je prišlo do vžiga masti ob kolinah.
Ob prihodu na kraj vodja intervencije vpraša gospodinjo, starejšo žensko: "Ja gospa, kaj pa je bilo?"
Ona odvrne:" Prepuščala sem mast, pa se mi je vnela. No, nič ne skrbite, saj sem takoj vrgla not gasilno bombo, pa vrata dobro zaprla, dosedaj je verjetno že tako sama bomba pogasila ogenj"

V jok pa na drevo!!! Sveta preproščina, ob takšnih priložnostih se šele vidi kako so ljudje seznanjeni z uporabo gasilnikov...

Pri nas vsako leto organiziramo praktičen prikaz, pa je kar dobro obiskan...

Na pomoč!
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

ANEKDOTA - Rokavice

Objava Gregor K. » 14. marec 2003, 11:34

Še ena ANEKDOTA

Požar na stanovanjski hiši v strnjenem naselju okrog polnoči.Zaradi hitre untervencije nam uspe požar omejiti na ostrešje hiše in pa na drvarnico, vendar ga tudi takoj zatem uspešno pogasimo, gorelo je le še pod opeko, strešna izolacija. S kolegom greva na streho in pričneva razkrivati opeko ter gasiti.
Za nama po lestvi pride moj sovrstnik(verjetno ga nihče ni videl da je plezal gor), ter se spravi isto delati na drvarnico, kjer pa niti ni bilo potrebe.
Zagledava ga in najprej vidim da ne nosi zaščitnih rokavic. Opozorim ga, v tistem trenutku pa se začne dreti že tudi občinski poveljnik, vodja intervencije, naj se takoj spravi dol, ker brez rokavic nima kaj iskati pri gašenju.
Fant obupano pogleda okrog sebe, kje za vraga bi našel rokavice, da bi lahko nemoteno nadaljeval s svojim junaškim dejanjem.
Očitno jih ni imel niti v suknjiču Bristolke, kjer sicer ima večina operativcev rezervne rokavice, zato se je obrnil na številne gledalce, ki so nas obkrožali v širokem loku.
Zadere se: " Hej vi tam, a ma kdo kake rokavice slučajn za posodit?"
Nič...
Še enkrat:" Alo, vprašu sm če ma kdo kake rokavice za posodit...?"
Nekaj časa nič, nato pa v širokem loku na streho drvarnice priletijo bele damske rokavice iz bombaža, kakršne se v gasilstvu uporabljajo za nošenje praporja npr. :twisted: Starejša gospa ki jih je darovala pa se zadere nazaj:"Tu maš rokavice, samo pazi da mi jih ne strgaš ali pa ne umažeš..." :lol:

No, po takem scenariju in na ponovno prošnjo kolega in mene, se je pogumni gasilec le nekako skobacal z drvarnice in osramočen odšel v avto...

Epilog: Gasilec, ki sodeluje na intervenciji MORA biti VEDNO popolno opremljen, sicer nima tam kaj iskati!
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

SLIKA - Gasilska

Objava matjaž » 27. marec 2003, 9:24

No coment!
Priloge
gasilci[1].gif
gasilci[1].gif (87.52 KiB) Ogledano 3743 krat
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

ŠALA - Alarm

Objava Mateja » 15. april 2003, 20:00

Dva tipa sedita v bifeju, ko zaslisita sireno. Eden skoci pokonci in odhiti proti vratom.
"Nisem vedel, da si pri gasilcih," pravi prvi.
"Ne, saj nisem jaz, moz od moje punce je gasilec." :P
Znanost se ni začela z nami.
Uporabnikova podoba
Mateja
HazMat Team

Objave: 524
Registriran: 10. april 2003, 23:42

ANEKDOTA - Gasilci in sneg

Objava Oskar » 20. april 2003, 16:50

Gasilci in "sneg"
Kar nekaj let je že nazaj , ko smo gasilci v našem kraju naredili šrango ob poroki našega člana. Kakšnih sto metrov pred cerkvijo smo napravili zaporo in nasuli smo nekaj lepe srednje pene , ki smo jo napravili iz sredstva za pomivanje posode. Prišli so svatje in začela so se pogajanja.
Prav takrat so bili v bližini tudi neki izletniki ali romarji iz Prlekije, ki so vse z zanimanjem opazovali. Sam sem stal v bližini dveh priletnih možakarjev. Pa prvi pravi drugemu: " Čuješ Franček, že štirideset let sem gasilec , pa nisem veda , ka lahko gasilci sredi leta naredijo tak lep sneg !!! :D :D
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

NazajNaprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov