Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Cerkev in gasilci

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava pes » 22. december 2004, 14:18

Pa kdo je rekl da GZS ne sodeluje s cerkvijo?

SLAVNOSTNI OBISKI

V sklopu prazničnih obiskov bomo danes, dne 22.12.2004 obiskali tudi nadškofa Alojza Urana.

http://www.gasilec.net/prispevek.php?leto=2004&id=213
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Oskar » 22. december 2004, 14:28

Upam , da bo v delegaciji gasilcev tudi ekspert za nevarne snovi Milan Dubravac.
Uran -izotop -razred 7 :D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Janez Koncilija » 22. december 2004, 23:59

Ja fantje, tle ste pa bolj slabo podkovani :lol: . Vsaj enkrat na leto je pa treba k spovedi :lol: . Za ta male grehe greš lahko v domačo cerkev, za ta velke moraš pa k škofu :wink: .

Naš Jožko Broz je šel celo k papežu :wink:

Oh, ja, sam da bo kaj nucal :?

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Marjetica » 23. december 2004, 0:11

No ja k ministru že 8) toda k nadškofu ....... :o :shock:

Janez Koncilija je napisal:Oh, ja, sam da bo kaj nucal :?

A misliš Janez, da bomo dobili gasilci več denarja, ali da bo manj požarov :?: :!: če nas bo nadškof priporočil ...........
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Objava Janez Koncilija » 23. december 2004, 0:45

Marjetica je napisal:A misliš Janez, da bomo dobili gasilci več denarja, ali da bo manj požarov :?: :!: če nas bo nadškof priporočil ...........

Ne, ne, pravim, da morajo eni pač na višjo inštanco k spovedi :twisted: , denarja ne pričakuj, gorelo bi pa res lahko malo manj.

LP
Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Gregor K. » 23. december 2004, 0:47

Janez, Janez, nekaterim lahko da samo še Al Capone odvezo...
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava Primoz_K » 6. januar 2005, 19:46

Pozdravljeni!
Sicer nisem prebral vseh odgovorov v tej temi (lenoba), lahko pa vam povem, kaksno je sodelovanje pri nas (na deželi) -> največ je odvisno od ljudi (župnika in gasilcev). Pri nas smo se s prejšnjim lahko marsikaj dogovorili (pranje okoli župnišča pred birmo, postavitev mlaja), tudi on se je spomnil na nas, ko smo ga obiskali s koledarjem (pa mislim da je dal tud za žebljiček na praporu) tk da ni blo problemov. Meni osebno pa se je najbolj ustregel s tem, ko mi je (sicer protizakonito->mogoc pa to ni greh, kaj pa vem :) dal naslove otrok, ki so hodili k verouku, da smo jih lahko potem h gasilcem povabli...
Zdaj imamo pa novega župnika, o katerem pa je slišati, da ni ravno pripravljen sodelovati...
Za vsak problem pod soncem je rešitev,ali pa je ni.
Če je, jo poišči, če je ni, pa naj te ne skrbi.
Uporabnikova podoba
Primoz_K

Objave: 25
Registriran: 6. januar 2005, 18:27

Objava Oskar » 6. januar 2005, 19:51

Včlanite ga v PGD pa bo ! :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Brko » 6. januar 2005, 20:08

Jaz osebno nimam nič proti ,da se sodeluje z cerkvijo samo ,da se ne vtika v naše delo. Sicer pa gledam bolj z stališča kako na to gledajopobožni občani,zato ne branit ker imamo lahko koristsamo ,če jo znamo izkoristit. Najbolj se pokaže na blagoslovih. [-o< [-o< [-o<
Uporabnikova podoba
Brko

Objave: 324
Registriran: 22. oktober 2004, 21:35

Odg: Cerkev in gasilci

Objava jezen član » 24. januar 2014, 1:13

Zanima me kaj bi vi storili v situaciji da določeni člani Uo, ki hočejo nameniti gasilski denar za obnovo vaške cerkve.Sem član Uo pgd-ja in obstaja možnost da te člani preglasujejo ostale člane uo ki so proti.

Kakor berem je po vseh zakoni ki se tičejo gasilstva to protizakonito, bilo zadevo če bo seveda sprejeta, kam prijaviti?

Zadeva se mi zdi skrajno neumna, razmišljam da če bi zadevo sprejemi to društvo zapustil.
jezen član

Objava dfbe » 24. januar 2014, 8:25

vsa sredstva, ki jih pridobite kot gasilci morajo biti porabljena v gasilske namene, usposabljanje, nakup opreme, obnove, ...

če je denar namenjen za bilo katero drugo zadevo, se zadeva prijavi na krajevno pristojni davčni urad in bo potrebno po vsej verjetnosti denar vrniti, predsednik in NO pa bosta še denarno kaznovana
dfbe

Objava Đuro » 26. januar 2014, 23:41

jezen član je napisal:Zanima me kaj bi vi storili v situaciji da določeni člani Uo, ki hočejo nameniti gasilski denar za obnovo vaške cerkve.Sem član Uo pgd-ja in obstaja možnost da te člani preglasujejo ostale člane uo ki so proti.

Kakor berem je po vseh zakoni ki se tičejo gasilstva to protizakonito, bilo zadevo če bo seveda sprejeta, kam prijaviti?

Zadeva se mi zdi skrajno neumna, razmišljam da če bi zadevo sprejemi to društvo zapustil.

Daj reči, da se hecaš? Z vsem dolžnim spoštovanjem, ampak tisti člani UO, ki tak razmišljajo niso gasilci, nikoli niso bili in nikoli ne bodo! Ne moreš denarja, namenjenega gasilcem dati nekomu drugemu.

Jaz na tvojem mestu, na naslednjem sestanku UO pridem z vso zakonodajo, z vsemi pravilniki in jasno in glasno razložim, kam denar mora it. V naslednjem stavku pa tudi jasno in glasno povem, da v kolikor bodo finance šle tja, kamor niso namenjene, podam prijavo na policijo in ustrezne inštitucije zoper predsednika in poveljnika ter vse člane UO (tudi sebe), ker si vseeno del tega. Če se pač čutite dolžne pomagat pri obnovi, pa ponudite svoj kader, opremo, definitivno pa ne denarja, društvenega!

Ampak, to je samo moje mnenje...
PGD Hoče - since 1888
http://www.gasilci-hoce.si/
Uporabnikova podoba
Đuro

Objave: 240
Registriran: 26. november 2006, 16:00
GE: Hoče

Objava MartinV » 27. januar 2014, 8:10

Pozdravljeni!

Pozabljate, da tudi društvo lahko da prostovoljni prispevek nekomu drugemu.

Lep dan še naprej!

Martin
MartinV

Objave: 128
Registriran: 18. julij 2008, 11:00

Objava mali_tona » 29. januar 2014, 20:17

ja samo ne denarja ki je namenjen namensko za obnovo gasilskih domov !
Vijolčno sveti se nebo !
Uporabnikova podoba
mali_tona

Objave: 387
Registriran: 16. januar 2010, 12:54
GE: Malečnik

Objava pbb » 29. januar 2014, 22:14

mali_tona je napisal:ja samo ne denarja ki je namenjen namensko za obnovo gasilskih domov !

Kaj pri vas ves denar nameniite za obnovo gasilskega doma? Mi imamo v proračunu tudi druge postavke, med drugim tudi namenjenih 20 € za gasilsko mašo v začetku meseca maja!
Me pa res zanima koliko hočeju nameniti za obnovo cerkve? Saj na koncu je cerkev ne samo sakralni spomenik, ampak tudi kulturni spomenik ter odsev celotne vasi.
Pri obnovi naše cerkve smo gasilci oprali kompletno fasado ( cerkev in zvonik ) seveda brezplačno in tako prispevali pri obnovi svoj del.
:huh:
Priloge
Sv. Marjeta.jpg
če te je strah, delaj tisto česar te je strah !
Uporabnikova podoba
pbb

Objave: 682
Registriran: 6. februar 2005, 18:20

NazajNaprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov