Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Cerkev in gasilci

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Peter » 12. avgust 2004, 7:16

Marjetica je napisal: Če bi se krajani vmešali v operativno delo gasilcev, vam verjetno ne bi bilo po godu.
Saj se niso, kajne. Tako kot ni treba župnika, tudi slovesnost ob prevzemu ni potrebna. Zakaj bi po nepotrebnem zapravljali prispevke krajanov?

Marjetica je napisal: Nezaupnica bi bila zame takrat, kadar ljudem ne bi priskočili na pomoč, ali bi ta pomoč bila neprimerna ali ..., in bi se to poznalo pri pobiranju prispevkov.
Z nezaupnico sem mislil vaše ravnanje ob prevzemu vozila. Tudi to, kar ti navajaš bi lahko bilo in takrat bi se pa krajani s tem res vmešali v operativno delo.

Marjetica je napisal: To je ravno tako, kot če nekdo (ki ni veren) kulturnemu društvu v našem kraju ne bi dal prispevka ker že nekaj let nazaj nosijo "butaro-presmec" dolgo kar nekaj m v cekev. Tudi jaz jim vsako leto dam, ker spoštujem njihovo delo.
Ni kaj, kulturno društvo zna. :wink:
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Marjetica » 12. avgust 2004, 11:44

Peter je napisal: Z nezaupnico sem mislil vaše ravnanje ob prevzemu vozila. Tudi to, kar ti navajaš bi lahko bilo in takrat bi se pa krajani s tem res vmešali v operativno delo.

Krajani se torej v operativno delo ne smejo mešat v organizacijsko pa lahko?? Zdi se mi, da moje besede nekoliko obračaš.To je pač vroča tema, v kateri ima lahko vsak prav (to je že nekdo napisal), pač glede na svoje prepričanje.
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Objava Peter » 12. avgust 2004, 12:26

Nič ne obračam in to tudi nisem nikjer zapisal, da se lahko mešajo v organizacijsko delo. Vse o čemer že vseskozi pišem je sožitje. Eni z drugim lahko, eni brez drugega ne. Kakor je razbrati iz tvojega pisanja, je bilo to sožitje prekinjeno zaradi povsem nepotrebnega razloga. Poglej celoto in ne posameznikov ter odgovori, ali se je splačalo?
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Marjetica » 12. avgust 2004, 13:19

Peter je napisal:Vse o čemer že vseskozi pišem je sožitje. Eni z drugim lahko, eni brez drugega ne. Kakor je razbrati iz tvojega pisanja, je bilo to sožitje prekinjeno zaradi povsem nepotrebnega razloga. Poglej celoto in ne posameznikov ter odgovori, ali se je splačalo?

Gasilci brez cerkve lahko shajamo, brez prostovlj. prispevkov pa res ne. Če pa pogledam celoto, pa ni bilo tako hudo, mogoče se je nekoliko poznalo le tisto leto, naslednje leto so krajani na to že pozabili. To zadevo sem omenila, ker se mi je zdela primerna za to temo, očitno pa je ta tema res "vroča".

Sožitje gasilcev in krajanov jaz pač razumem drugače kakor ti - za to je najbolje, da to debato končava.
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objava janez » 14. avgust 2004, 15:30

Nezaslišano. Nekaj nezadovoljnih krajanov se je z gasilskim vozilo peljalo iz Šmarij pri Jelšah v Maribor. To ne gre! To ni prav!

Zanimivi so komentarji forumovcev - zanimivi zlasti še če jih primerjamo z zapisom Gregor-ja K 18/8-2004 in nato sprejmemo še potrditev Volkca 12/8-2004 v rubriki OSTALO - Javno mnenje o gasilcih.

Zanimiva primerjava.

Janez
Uporabnikova podoba
janez
dolgoprogaš

Objave: 831
Registriran: 19. december 2002, 11:20

Objava MICKA » 14. avgust 2004, 18:25

Janez
Nikakor ne najdem objave ki datira na 18.8.04, saj je danes šele 14-i.
Prosim popravi datum. Hvala.

LP
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava janez » 14. avgust 2004, 19:35

Se opravičujem 11 in 12 august letos Članek "Javno mnenje o gasilcih" stran 2.

Opravičilo (imam težave s spominom)

Janez
Uporabnikova podoba
janez
dolgoprogaš

Objave: 831
Registriran: 19. december 2002, 11:20

Objava MICKA » 14. avgust 2004, 20:33

Janez sprejeto.
Poslal sem ti ZS in prosim za odgovor, če lahko.

LP
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava DAMIJAN » 17. avgust 2004, 11:44

DAMIJAN

Objave: 101
Registriran: 24. september 2003, 11:32

Objava Marjetica » 24. avgust 2004, 15:34

DAMIJAN je napisal:Samo za Marjetico :wink:
lp

Hvala, da si me opozoril na ta članek, ga res nisem prebrala - bila sem na dopustu. Ni mi sicer čisto jasno zakaj si ga naslovil le name, v svojih izjavah nisem nikoli rekla, da imam kaj proti Florjanu oz. praznovanju tega, sem le mnenja, da preveliko povezovanje gasilcev in cerkve ni na mestu. (smo rekli vsak ima lahko svoje mnenje).

Da bodo pa obnovili spomenik je pa popolnoma prav, kajti to je kulturna dediščina za katero smo odgovorni in je prav, da jo zapustimo v dobrem stanju tudi našim zanamcem.
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Cerkev - gasilci!

Objava polo » 24. avgust 2004, 21:48

Pri nas imamo z župnikom samo poslovni odnos, predvsem v tem, ker so gasilci podpisali pogodbo o najemu gasilskega doma davnega leta 1945.

Ker od tega časa gasilci niso plačali teh prestorov, ki so se uporabljali za huminatarno dejavnost, se je župnik pred dvemi leti spolnil na to pogodbo, ko je pregledoval podatke za denacionalizacijo in opazil, da se ta pogodba ni realizirala. Kar na lepim je v lanskem letu prišel z cifro 5 mil. za vplačilo najemnine. Povedali smo mu, da z najemom prostorov nismo imeli nobene finančne koristi in da grehov, katere so naredili naši predhodniki ne bomo realizirali oziroma povrnili denar za najemnino, takrat pa je bilo do spora.

Sedaj zadeva miruje, sodelovanje se je poslabšalo, kontakti samo toliko kolikor so potrebni. Tako je bilo pri nas v Gotovljah.

Lp Polo
Uporabnikova podoba
polo

Objave: 54
Registriran: 27. oktober 2002, 15:50

Objava Gregor K. » 24. avgust 2004, 21:51

Brez zamere, ampak tegale župnika bi pa jaz malo "spovedal"... :roll: :twisted: :lol:
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava polo » 24. avgust 2004, 22:05

Gregor K je napisal:
"Brez zamere, ampak tegale župnika bi pa jaz malo "spovedal"...

Seveda smo mu lepo rekli, da bog grehe odpušča in da da pokoro. Iz tega je bila razvidna tudi naša spoved, da nam lahko finančne grehe odpusti, vendar smo naleteli na gluha ušesa. Pustimo se presenetiti, od tega časa z našim župnikom se o tej zadevi nisva več pogovarjala.

Lp Polo
Uporabnikova podoba
polo

Objave: 54
Registriran: 27. oktober 2002, 15:50

Objava SAKI » 24. avgust 2004, 22:12

Polo klasična in značilna zadeva :!:
Ko je na vagi vprašanje denarja in denacionalizacije, vsa svetovna cerkev z Vatikanom na čelu, pozabi na svojo skromnost in farane :x

Vi ste gotovo drugačni, in ne boste pozabili na njih, če bodo (Bog ne daj), oni potrebovali vas :!:
Takrat pa svoje usluge mastno zaračunajte :twisted:

Lp

Borut Satler
IZKORISTI, A NIKDAR NE IZKORIŠČAJ!

Lp

Borut Satler
Uporabnikova podoba
SAKI

Objave: 979
Registriran: 16. maj 2004, 20:43

Objava Matej K » 24. avgust 2004, 22:16

Novi cenik pa je objavljen v forumu Organizacijske in pravne zadeve :twisted:
Ni bogat tisti ki ima, ampak je bogat tisti ki da!

Vsega ne morem vedeti, toda o vsem nas lahko poučijo.
Uporabnikova podoba
Matej K

Objave: 491
Registriran: 24. marec 2004, 12:38

NazajNaprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov