Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Mladina od 15.-18.leta starosti

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Peter » 7. januar 2004, 22:55

Jaz sem opravil tečaj za izprašanega gasilca. Imam pisno. :D :wink:
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Janez Koncilija » 7. januar 2004, 23:04

Peter je napisal:Jaz sem opravil tečaj za izprašanega gasilca. Imam pisno. :D :wink:

Ja seveda, ti si še iz ta stare moke :wink: :lol: (bližje nam kot pa ta mladim :? )

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Andrej » 7. januar 2004, 23:47

Peter, kakšen je bil pa čin za izprašanega gasilca (ne gasilec)

Andrej
Andrej

Objave: 499
Registriran: 27. avgust 2002, 16:44

Objava Peter » 7. januar 2004, 23:51

Kandidat je opravil izpit za čin izprašanega gasilca z ... uspehom
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Gregor K. » 8. januar 2004, 0:59

Imam isto kot Peter.

Ni važno ali je bil tečaj za izp. gasilca ali za gasilca, važno je, da je bil vsaj kak tečaj vmes, ne pa tako kot se je delalo v porodnih problemih GAS in Vulkan. Tako, da so vsi, ki še niso imeli narejenega tečaja, pa so bili vsaj Kristusovih let, dobili podarjen čin gasilca.
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava Marolt » 19. januar 2004, 14:50

No nekaj zanimivega iz interneta! Predstavitev Gasilcev ene izmed dijakinj...... Saj vem da je to stran privlekel na plano prfoks ki jim je zabičal da morajo nekaj napisati, o sebi hobijih... Smo a smo res lahko deležni takih laži in nesresnic?
Ali pa smo tko neopazni oziroma nedosegljivi da bi se lahko vselej malo več pozanimala????Sem hotel to osebico na to malo opozoriti pa nisem dobil emaila pa dajem vam v diskusijo kaj ve naša mladina on naši organizaciji??

Sem Maja ****** in sem dijakinja Gimnazije Ledina. Doma sem iz Podpeči, rojena pa sem bila ** januarja, 19** leta. Sem bolj romantična (beri zasanjana) punca in sem rada z veliko ljudmi (rajši ne bi naštevala, da ne bom koga pozabila)! Rada tudi pomagam in včasih naredim kakšno uslugo (ane, Petrčk?). Poleg tega, da sem večinoma zelo dolgočasna, sem pa od časa do časa lahko tudi zabavna-če se mi to slučajno posreči-in v takih trenutkih se vsi okoli kar precej nasmejijo (ane Katka?). Najbolj od vsega sovražim računalnik in internet (večina vas bo mislila, da sem čist mim) in zato tud tale stran ne bo ne vem kaj, ampak če je nuja je pač nuja. Obožujem pa morje in poletne sončne zahode, nič pa tudi nimam proti 3m snega. Rada igram odbojko, plešem, poslušam dobro muziko in rada hodim na gasilne vaje. Zato bi vam rada predstavila kaj vse pri gasilcih počnemo.

Kaj sploh je gasilstvo?

Gasilstvo se ukvarja z gašenjem požarov ter nudi pomoč tudi pri drugih nesrečah.

Obstaja glavna gasilska brigada ter manjša prostovoljna gasilska društva.

V glavni brigadi so zaposleni poklicni gasilci in je tam njihovo vsakdanje delo. Glavna brigada izve za vse požare v sloveniji ter nato obvesti najbližja prostovoljna gasilska društva. (JA UBOGI FANTJE V GB -JIH ZA VSE POŽARE VEDO) :D :D

Če gori naprimer hiša v Podpeči, glavna brigada obvesti poveljnika, podpoveljnika ter predsednika prostovoljnega gasilskega društva Podpeč. Predsednik ter podpoveljnik obvestita še ostale člane društva, poveljnik pa mora obvestiti tudi ostala najbližja društva. Koliko društev mora obvestiti je odvisno od velikosti požara. Pri večjih obstaja možnost, da morajo posredovati tudi poklicni gasilci iz brigade.
(JA POTEM PA ZAVIJE SVIZEC ČOKOLADO) :D :D :D :D

Ko je zbranih dovolj gasilcev za eno desetino se odpeljejo na kraj požara. Vse morajo opraviti v kar se da najkrajšem času. Ko pridejo na kraj požara ima vsak svojo nalogo, nikoli pa ne delajo posamično temveč v parih.

Gasilci morajo biti pri gašenju močno previdni, kajti v nasprotnem primeru se lahko zgodi, da jim kdo očita njihove napake. ( SE LAHKO STRINJAM :D )

V prostovoljnih društvih sodelujejo prostovoljni gasilci, kar pomeni, da si morajo za intervencijo odtrgati od svojega prostega, včasih celo službenega časa. Zato jih moramo spoštovati, saj tvegajo lastna življenja za reševanje drugih.

No za konec saj malo odkupnine za kupec nesprejemljivih napak! :D :D 8)

No ja malo sem se nasmejal sam sem se kar zamislil k kaj govorijo mladina o nas:) Sam mislim da si bila nazadnje pri gasilcih pred 10 letni! Pa naj mi oprosti sam me malo zgrozi tako pisanje, čeprav vem da je vse za lase privlečeno....

LP Marolt
:D :D
življenje je lepo! Ne boj se mrtvih, boj se živih!
Uporabnikova podoba
Marolt

Objave: 905
Registriran: 13. november 2003, 1:46

Objava Janez Koncilija » 19. januar 2004, 15:59

Jah no, saj ni tako hudo. Punca pač ni gasilka, rada pa hodi na vaje in zato je normalno, da o organizaciji gasilstva in aktiviranju enot nima pojma. Ko pa pišeš spis, je pa itak vse dobro, zlasti, če se učitelji ne zastopijo kaj dosti (se tudi ne) na gasilstvo.

Jo bodo že podpeški gasilci mal v roke vzel, če berejo forum :lol:

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava Marolt » 19. januar 2004, 19:58

No no Janez ni bil spis je bila nejena domača stran! Saj se strinjam s teboj, da pač nima pojma o aktivirnju gasilcev! Tudi jaz upam, da jo malo Podpeški gasilci seznanijo z vsem skupaj! Ker sam sicer od gasilcev oziroma ljudi kateri delujejo v gasilskih krogih, oziroma mladine ki hodi na tekmovan,ja pričakujem da bi vedeli da v Sloveniji obstajajo centri za obveščanje!

LP Marolt
Uporabnikova podoba
Marolt

Objava nn » 19. januar 2004, 22:39

nn

Objava Marolt » 19. januar 2004, 22:55

Gost saj to bi lahko tudi sam naredil pa nisem, da nebi kdo iz Podpeči, ki je tukaj na forumo, omenjeno dekle gledal postrani! Kod vidiš sem tudi zatemnil oziroma nisem obljavil njenih podatkov priimeka in rojstega datuma...! Saj vem, da je vseno samo samo direktno pljuniti v obraz nekomu ki ni nič kriv oziroma samo ni seznanjem z delovanjem pa tudi ni lepo! Zato spoštujmo zasebnost! Sam pa sem omenjeni odlomek objavil zaradi zanimivega pisanja in vedenja o sistemu obveščanja....
Pa brez zamere!

LP Marolt
Uporabnikova podoba
Marolt

Objava Janez Koncilija » 19. januar 2004, 22:56

Marolt je napisal:No no Janez ni bil spis je bila nejena domača stran!
LP Marolt

E, nisem vedel, se opravičujem :oops: . Če ima pa svojo stran :shock: , bi pa res lahko poznala razliko med brigado in centrom za obveščanje :roll:

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava StankoG » 20. januar 2004, 9:49

Ja punca ni najbol seznanjena z delovanjem gasilskih društev in če piše o takšnih stvareh na svoji strani, bi se pričakovalo, da je bolj seznanjena ali pa bi se prej pozanimala.

Če pa jo primerjamo z ostalimi mladimi po društvih pa nič ne odstopa.
Večina društev svoje pionirske in mladinske enote pripravlja samo za tekmovanje in nič drugega. Zelo malo je enot (glede na število enot v sloveniji), ki svoje ekipe peljejo še kam drugam. Izjema so ekipe, ki se udeležujejo srečanj društev mladih gasilcev. Tam pa se naučijo še kaj drugega. Koliko mladih po društvih sploh pozna svojega poveljnika in predsednika, če jih vprašaš. Potrebno bo izkoristiti zimski čas za poučevanje mladih in ne samo dva spomladanska meseca pred tekmovanji. Ne trdim, da je povsod tako, v moji okolici pa lahko rečem, da večina društev premalo delajo z mladino na ostalih področjih.

LP
Stanko
StankoG

Objave: 101
Registriran: 3. november 2002, 23:30

Objava matjaž » 20. januar 2004, 11:20

Pri nas mo imeli preteklo soboto 5. Zbor mladih našega PGD.

Ko smo šli čez dnevni red zbora, smo se na koncu ustavili pri točki razno. Pa vpraša predsednik MK mladino, kaj si oni želijo, kaj bo pri našem delu spremenili, časa manjka, s čim bi popestrili njihov čas, ki ga preživiji v društvu,....

Pa je bilo vse tiho! :roll:

Nihče ni imel nič za dodat, povedat, nobenega predloga,... :x

Kaj narediti v tem primeru?
Lahko prideš s svojo idejo, a jo bodo sprejeli, a bo prava, ali je to to kar oni hočejo, če ni nobene povratne informacije??? :?:

Kako je s tem v vaših sredinah?

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Gregor K. » 20. januar 2004, 13:36

Pri nas ni problema, kar hočejo to dobijo, vkolikor je v mejah normale seveda. Upoštevajoč namreč, da smo zelo majhno društvo(pa zelo dobro opremljeno 8) )
Lani smo jim kupili mizo za namizni tenis, jih peljali na izlet ipd. Letos jim nameravamo urediti možnost ogleda kakšnih filmov ipd. v naši dvorani, ter peljati na kak daljši izlet 8)
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava Bošta71 » 26. januar 2004, 0:22

Pri nas imamo vsako leto "TABOR MLADINE", kjer gre naša mladež nekje v začetku julija na krajše počitnice z gasilci(mentorji). Lansko leto nam je policija že drugič prijazno odstopila vadbeni center na Viču, kjer je prej bila stražnica bivše JNA. Prilagam nekaj fotografij:
Priloge
jutranji dvig zastave.jpg
(0 bajtov) Prenešeno 856 krat
glavni vhod.jpg
(0 bajtov) Prenešeno 856 krat
Dolg jezik ima kratek spomin.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
L.p. Bošta71
Uporabnikova podoba
Bošta71

Objave: 262
Registriran: 25. julij 2003, 22:45