Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Mladina od 15.-18.leta starosti

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava RAZOČARANEC » 5. januar 2004, 17:31

Danes lahko delaš tečaj, ko dopolniš petnajst let in si do polnoletnosti pripravnik. Včasih si ga lahko res prej.

Prav imaš Grega. Po drugi strani pa jih ni slabo uvajati. Tudi o tej opciji bi moral razmisliti, ker bojo potem lažje obvladovali paniko in ostale stvari, ki sodijo k intervenciji, čeprav ne načrtno.

Opažam, da na tem forumu zmeri vsi delate popolno brez napak na intervencijah in zmeri nekoga napadete, ki pove nekaj kar je res!

Ne se potem čudit, da ni mladine v društvu!

Koliko je veliko intervencij za posameznika je relativna stvar.

Pajk je res še nekoliko premlad, da bi lahko rekel, da je imel že veliko intervencij. Je pa res, da je za svojo starost jih imel veliko.

Pajk raje samo opazuj forum, da te nebojo več blatili. Jebat ga si se pač izpostavil.

No Grega pa ti povej, kdaj si naredil izpit za izprašanega gasilca? Nisi nikoli sodeloval na intervencijah pred svojo polnoletnostjo?

Seveda boš rekel vse tako kot piše v pravilniku (Bog ne daj, da bi bilo kaj drugače)!

Don Micky ti pa vse vidiš, kot da je to neko hvaljenje.

FANTJE DAJTE MLADIM PRILOŽNOST, SE SPLAČA! (AJA UPS NISO POLNOLETNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

IN NA FORUMU BL OPOZARJAJTE, KOT PA OBTOŽUJTE! A IMATE PRED SABO PRAVILNIK IN KOMI ČAKATE, DA KDO KAJ NAROBE NAPIŠE, KAR JE V NASPROTJU Z PRAVILNIKOM?

PA LEP POZDRAV KOLEGI GASILCI!
RAZOČARANEC

Objava Janez Koncilija » 5. januar 2004, 19:15

RAZOČARANEC je napisal:FANTJE DAJTE MLADIM PRILOŽNOST, SE SPLAČA! (AJA UPS NISO POLNOLETNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

IN NA FORUMU BL OPOZARJAJTE, KOT PA OBTOŽUJTE! A IMATE PRED SABO PRAVILNIK IN KOMI ČAKATE, DA KDO KAJ NAROBE NAPIŠE, KAR JE V NASPROTJU Z PRAVILNIKOM?

PA LEP POZDRAV KOLEGI GASILCI!

Ja Razočaranec, ne vem kako naj začnem, da ne boš še bolj razočaran in da ne boš vpil po forumu (tako pravi moja nečakinja, če kdo piše z velikim tiskanim črkam).

Rad bi namreč vprašal samo tole:

Na intervencijo si izvozil s posadko 1+6 (3 gasilci polnoletni in 3 mladoletni). Gori v stanovanjskem objektu, nujno je izvesti notranji napad, ogenj pa je že prodrl skozi okno in ogroža ostrešje, pa tudi stanovanjski objekt v neposredni bližini, zato je potrebno izvesti aktivno obrambo tudi na tem delu.

Kako boš razporedil moštvo, kdo bo spredaj in kdo bo zadaj, če sta ti kot vodja in strojnik polnoletna gasilca? Kje je manj nevarno in kje je bolj nevarno, kdo bo spredaj, kdo zadaj. In kako boš kontroliral, kje je kdo?
Pa vas je samo 6, kaj če bi jih bilo 15 in ti ta mladi uidejo naprej?

Toliko za pokušino, potem pa lahko še kakšno rečeva, upam, da te nisem preveč razočaral in tuidi ne vem, kje tiči vzrok, da si si nadel tak psevdonim. Lahko bi bilo kaj bolj spodbudnega, če se že ne upaš podpisati.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Gregor K. » 5. januar 2004, 20:01

Izpit za izprašanega gasilca sem naredil pri 16. letih, in dobil že v uvodu v tečaj jasno vedeti, da tečaj opravljam le pogojno in da sem do 18 leta "prizemljen" kar se intervencij tiče.
Na intervenciji nisem sodeloval nikoli pred 18. letom. Pa ne govorim tega zato da bi bil lep na zunaj, ampak zato ker je res.

Kar sem napisal in kar pišem ni obtoževanje ampak opozarjanje, ker ne trpim načinov "vaja/intervencija je bila uspešna".

A da se splača dati mladim priložnost?

Primer 1. : Požar stanovanjske hiše, izvoziš npr. z GVC 16/25 in 5 gasilci. Narediš notranji napad npr. skozi vrata, ker je v objektu ostala ujeta oseba. Strojnik/voznik ostane pri vozilu. Cevi napeljete oziroma vrtita ventile dva gasilca, ki sta mladoletna. Od hiše sta oddaljena ca. 5-10 metrov. Poleg hiše je plinska cisterna,ki stoji tik ob drvarnici v plamenih in ki jo zaradi možnega pregrevanja raznese.(ali pa polna kuhinjska jeklenka) Imaš enega mrtvega in drugega hudo poškodovanega mladoletnega gasilca. Ali se res splača, ker tebe čaka kazen, odgovor od zavarovalnice pa se ve vnaprej!?

Primer 2. : Iskalna akcija za pogrešano osebo v gozdu. Mladoletni gasilec se ti spotakne in si zlomi tilnik, umre na kraju nesreče. Kako boš pojasnil njegovim kaj je iskal tam in kako boš odgovarjal?

Oprosti, ampak sam osebno niti kot gasilec ne jemljem v poštev da bi ob meni na intervenciji sodelovala mladoletna oseba. Ne bi bila moja odgovornost, ampak ne bi mi pa bilo vseeno če bi se ji kaj zgodilo ob moji prisotnosti.

Ali se res splača? Mladino lahko pritegneš na drug način, z vajami ipd.

Nihče nikogar ne blati ali ne poskuša blatiti, nihče ni piranja, ampak nalijmo si čistega vina lepo prosim!

Konec koncev me zanima, če bi te kot mladoletno osebo vzeli s sabo na intervencijo v Avstriji, Nemčiji ipd. ?

Lep pozdrav! :wink:
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava RAZOČARANEC » 5. januar 2004, 20:30

Tak psevdonim sem si vzel zato, ker sem razočaran nad tem, da Pajka blatite.
Hvala bogu so še taki fantje, kot je Pajk! Dajte mu na lepši način povedat, kaj je narobe in ga ne skoraj ozmirjat.
Mlad je še, zato ga dejmo na lep način opozoriti na nevarnosti in posledice. Mislim, da sva enakega mnenja Janez, da lahko mladoletni pomagajo na intervencijah do neke mere.
Mislim, da se tudi vaše društvo na intervencijah popolnoma ne drži pravilnika.
Kaj pa situacija, ki je bila pred dvema letoma (nevem kje). Gasilci so prispeli, da bodo gasili hišo, pa je prišel lastnik z puško in jim grozil. Gasili so šele potem, ko so policisti obvladali lastnika. Takih situacij ni v pravilniku. Zato se vedno nemoremo držati pravilnika.

Mlade je treba spoznati in pogruntati za vsakega posebej kakšen je. Tako veš kdo te bo poslušal in kdo ne. V taki situaciji kot si jo napisal, bi delal približno takole. Ker si napisal 1+6 mislim, da je 1 vodja intervencije. Ob izvozu bi klical na ReCO, če je prožil tudi glavno enoto ali najbližjo enoto, če je ni, naj jo (mislim, da fantje nebi zamerili, če bi prišli samo pogledat in potem obrnili, če jih nebi potrebovali). Med vožnjo bi preko postaje poskusil navezati stik z glavno ali sosednjo enoto (če so dobili poziv, koliko jih je... ampak ponavadi ni časa za takšna vprašanja). Po prihodu na požar, bi strojnik takoj začel z delom, jaz pa bi poskrbel za odklop elektrike (sosedje, domačini...). Dva polnoletna napadalca z tečajem za IDA bi poslal v notranji napad z visokim tlakom in postajo. Dva bolj izkušena in zaupljiva mladoletnika (ki vesta, da je to zelo nevarno,...) bi poslal braniti sosednjo stavbo (dal bi jima natančna navodila in ju opazoval). Dva pa, ki sta neizkušena, vendar poznata stvari pa bi poslal, da vozilo priklopita na hidrant, sam bi klical enoto, ki je na poti koliko časa približno še potrebujejo. Ko bi priklopila vozilo na hidrant in ga odprla, bi ju poklical k sebi (pred vozilo bi postavil trojak, z katerim strojnik lahko sam regulira dotok vode). Z njima skupaj bi naredil še en napad, z katerim bi gasil stavbo ali pa branil sosednjo (odvisno od situacije). Vsake toliko časa bi pogledal druga dva mladoletna, kaj počneta. Potem, pa mislim, da bi že prispela sosedna enota ali glavna.

To je le moje mnenje, saj sem le gasilec in nisem noben vodja enote ali kaj podobnega.

Seveda me pa zanima, kako bi drugi delali v taki situaciji?

Pripravljen sem slišati kritike in popravke, saj se bom le tako lahko kaj naučil. Vedeti pa morate, da sem le gasilec in ne desetar ali vodja intervencije... do tega mi še zelo, zelo, zelo... veliko manjka (če spoloh kdaj bom).
RAZOČARANEC

Objava RAZOČARANEC » 5. januar 2004, 20:53

Na intervenciji je težko, če izgubiš katerega koli gasilca!!!

Res pa je kar si napisal in si končno povedal, kaj te muči, da v takih primerih, ko umre mladoletni gasilec odgovarja vodja intervencije.

Vendar mislim, da je Pajk govoril o odzadju kot o gasilcih, ki so 20m in več oddaljeni in skrbijo za oskrbo vode iz potoka, hidranta...

Navedel si najbolj skrajne scenarije, vendar upam, da pri intervencijah nisi tako črnogled, čeprav moramo biti pripravljeni na vse!

Sicer pa najboljše bo, če se ohladimo in se nehamo prerekati. :D
RAZOČARANEC

Motiti se je človeško, po krivem soditi pa greh!

Objava Don Micky » 5. januar 2004, 22:11

Lepo pozdravljeni!

Opravičilo PAJKU!

Pajek rad bi se ti opravičil, resnično sem napačno razumel tvoje pisanje in s tem, ko sem omenil koliko intervencij ima kdo sem samo hotel pokazati, da enostavno ni možno tisto, kar sem sam razumel iz tvojih stavkov.
Kasneje si lepo opisal kako si se "počasi" za leti in pridobljenimi izkušnjami prebijal v "ospredje" oz. kako si sprejemal vedno odgovornejše naloge. To pa je tisto o čemer sem tudi sam (3 članki zgoraj) pisal, da je mladim ( tudi sm za ušesi še zelen, le lica mi je ogenj v rdečo odrel. ) potrebno dati priložnosti, da se izkažejo. Vendar pa mora biti meja jasna. Zato vsekakor dolgujem opravičilo tudi tvojim mentorjem, ki sem jih nič krive obsodil.
Sam sem že kar nekajkrat sedel iz vozila, ko so v dom pritekli mladinci in si vsi panični zmedeni želeli iti na intervencijo. Izkušenejših od mene je bilo dovolj, naj si pa še mladinci ogledajo kako gori dimnik, smeti, ind.
Če je priložnost jo je treba dati mladincem, le tako bodo ostali in se izurili v dobre gasilce, ko jih bom resnično potrebovali. A malo je takih priložnosti v resnični praksi, kajti ne smemo si dovoliti, da se komurkoli bilo kaj pripeti samo zato, da bi oni lahko posredovali!

Pišem kot stari deda, pa mi še sedaj v ušesih zvoni glasba GOOD BY TEENS. No na intervencijah mi pa že kar nekaj časa več ne pravijo mulc!

Pajek pa še enkrat brez zamere, malce v šali, a veliko bolj zares!

NA POMOČ!

Vse se začne na začetku in konec je samo na koncu.
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objave: 452
Registriran: 10. december 2003, 9:24

Objava Gregor K. » 5. januar 2004, 23:38

Razočaranec nihče se ne prereka, kdor me pozna ve, da je to še najmanj moj cilj (a ne Janez?). Želim le opozoriti na stvari, ki so lahko zelo resne!

Kar se pa mladosti tiče in mladostniške razboritosti, pa verjemite da jo sam zelo dobro poznam :lol: :twisted: :lol:

Lep pozdrav! :wink:

Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objava Janez Koncilija » 5. januar 2004, 23:40

RAZOČARANEC je napisal:
Ker si napisal 1+6 mislim, da je 1 vodja intervencije. Ob izvozu bi klical na ReCO, če je prožil tudi glavno enoto ali najbližjo enoto, če je ni, naj jo
To je le moje mnenje, saj sem le gasilec in nisem noben vodja enote ali kaj podobnega.

Seveda me pa zanima, kako bi drugi delali v taki situaciji?

No moram priznati , da si se kar dobro znašel, ta z ReCO in dodatno enoto je sploh dobra, ker si se s tem že zavaroval zaradi pomanjkanja moštva. Kako bi ravnali drugi, ne vem, osebno bi približno tako kot ti, a poglejva:

Strojnik je šofer, torej en polnoletni že ima delo.

Dva gasilca gresta v notanji napad, ostane še en polnoleten, to sem recimo jaz kot vodja intervencije.

Dvema mladoletnikoma dam navodila za izvedbo aktivnega napada-gašenje ostrešja in varovanje sosednjega objekta.

Sam postavim trojak (tudi sicer postavitev določi vodja) na takšno mesto, da mi je omogočen nadzor nad požariščem in upravljam s trojakom.

Tretjega mladoletnika pošljem iskat vir napajanja-hidrant.

Do takrat naj bi tudi po tvojem scenariju že prispela recimo osrednja enota, kjer bi prerazporedil moštvo in izvedel intervencijo do konca.

S takšno razporeditvijo sem sicer nekaj reskiral, vendar pretpostavljam, da nisem kršil določila 2.3. Pravil gasilke službe, ki določako, da gasilec pripravnik lahko prostovoljno sodeluje v gasilskih intervencijah pri delih, ki ustrezajo programu pripravništva in niso smrtno in zdravju nevarna. Dela opravlja pod nadzorom.

Torej, aktivna obramba naj ne bi predstavljala večje nevarnosti za zdravje ali celo smrt, saj gasita oz. varujeta z varne razdalje, trojak pa je postavljen tako, da sem jih imel kot vodja enote ves čas na očeh. Tretjega mladoletnika pa je usmerjal strojnik, s katerim sta izvedla napajanje.

Seveda pa to ni recept ali navodilo za izvedbo takšnih akcij, da ne bi kdo slučajno rekel, da je bilo na forumu objavljeno, da mladoletniki lahko gasijo. To je bila pač teoretična rešitev v sili, ki pa se je v praksi treba izogibati.

Kot vidiš, se v izvedbi intervencije ne razlikujeva kaj dosti, verjetno bi požar oba pogasila. Gre pa za nekaj drugega, namreč za nasvet, da teh pripravnikov na akciji ne bo preveč. Tole stavbo sva idealizirala, nikoli pa ne veš, kaj te čaka in najhuje bi bilo, da prideš na kraj, pa zaradi napačne sestave oddelka ne moreš intervenirati ali pa, kar je še slabše, ogroziš varnost pripravnika.

Zato je moje mnenje, da več kot dva pripravnika (ki se sicer usposabljata po ustreznem programu) v avto ne sodita, saj jim sicer ne moremo zagotoviti ustreznega nadzora.

No, sedaj sva oba pogasila, s tem, da imam jaz verjetno nekoliko več izkušenj, pa sem ga mogoče pri postavitvi še bolj polomil kot ti. To bova pa videla, ko bodo gasili še drugi in naju skritizirali.

No vidiš, saj ni tako hudo, tako da tisto svoje ime le spremeni, nekako ne sodi na forum, če ne te bomo res vsi najedali.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava mailo » 6. januar 2004, 0:39

Razočaranec, Pajk in drugi!

Dajmo se raje pogovrajt o problematiki mladine in ne kako bomo ukrepali in reševali probleme, ki so na intervenciji. Res, da je to tudi pomembno (konec koncev, sta bila predstavljena dva zelo dobra primera) ampak tu se pomenimo o tej problematiki, za tisto o intervencijah pa odprimo novo temo, pa se bomo raje tam prepirali :lol:

Pa brez zamere!
Naj bo ogenj naš prijatelj!
Uporabnikova podoba
mailo
moderator
moderator

Objave: 274
Registriran: 4. september 2003, 14:26

Objava Marolt » 6. januar 2004, 0:50

No fantje dobro ste se spucali zdaj pa moram še jaz dati svoje na kup gnoja!

Najbolj sem bil vesel ko sem zagledal objavo firemena! Upravičeno je skritiziral nastalo situacijo! Pa tudi pajk oprosti tudi jazt sem pri 22 voznik GVC-jaz eno kategorijo več kod ti, pa sem to prvič omenil na forumu sedaj! Mislim da kar se tiče vožnje z GVC ji nisi nikoli dovolj izkušen! Sploh pa ne na intervencijskih vožnjah! Imam na sumu firemana da je voznik v GB ljubljana? Bi tudi tu nekaj dodal da se vožnja katero opravljaš ti pajk ali pa kolegi v Lj razlikuje močno močno! Zato je mogoče čisto logično da je bil tak odziv! Samo vseeno pred 18 letom če bi bil jaz povelnik bi več ali manj pometali po garažah na intervecijah pa čim bolj odzadaj oziroma tako imenovana sitna dela! Recimo pospravljanje po intrevenciji in podobno! Nikakor pa jaz svoje kože nebi prodajal zato da bi ugasnilo kakšno mlado živlenje! Pa veselj gor ali pa dol! To niso štosi! Saj dokler je vse ok je prav čudovito samo ko pa je kaj narobe je pa hudo! Zato fantje moji Pajk in Firemen pa še vsi drugi z mladino previdno, uključevati jo počasi na intervencije pa res ne jih vozit sploh če ni potrebno! Saj se da zakuriti pa peljati jih tja z lučmi pa naj pod nadzorom gasijo! Vsekakor pa se z vsemi vami po malem strinjam tudi mladina zraste in potem imamo dobro enoto za posredovanje!!!

Nalimo si čistega vina! Vsak pa gleda na to s svojega stališča moje je pač tako!
LP Marolt
življenje je lepo! Ne boj se mrtvih, boj se živih!
Uporabnikova podoba
Marolt

Objave: 905
Registriran: 13. november 2003, 1:46

popravek

Objava pajk » 6. januar 2004, 11:46

Don Micky nism ti zameru. Vidm, da si pogruntal, kaj vam hočem dopovedat in si lepo to napisal. Opravičilo sprejeto. In še res je za vse nas GOOD BY TEENS. Ampak upam, da imate vsi lepe spomine na ta leta!

Gregor vem, da so to resne stvari in jih kot take tudi jemljemo. Upam, da boš kdaj spremenil mnenje in vzel kakega izšolanega mladinca vsabo na bolj lahko intervencijo (gorijo smeti v kanti za smeti, travniški požar...). Počasi jih uvajaš, najprej jih peleš na sektorsko ali društveno vajo, da približno vidijo, kako to zgleda...
Opisal si situacijo, ko gori hiša in izvoziš z GVCjem. Jaz jih nikoli nebi dal v GVC, ker se peljejo z GVcjem napadalci. Mladince bi pripeljal z GV1, če je prostor.
Aja Gregor ni me treba vikat (sm mlajši od tebe in nism nč več kot ti). Ja res sm naredil izpit za izprašanega gasilca 1996. Nism noben fenomen, sem samo gasilc, ki ljubi to delo in bi najraje se preselil v gasilski dom.
Zavedamo se, da če se kaj zgodi pripravniku, da odgovarjamo mi.
Janez in Razočaranec, tako situacijo kot sta jo opisala, je zelo zahtevna. Pripravnike sta v sili porabila, potem pa mislim, da bi jih umaknila bolj nazaj in jih poslala nekam opazovat ali pa nekaj čisto odzadaj počet.
Razočaranec hvala, ker si se postavil na mojo stran in mi pomagal objasniti nekaj stvari, čeprav malce z ostrim tonom.
Morem priznat, da se včeri kar nisem hotel oglasiti, čeprav sem skozi spremlu, kaj pišete.

Lep pozdrav vsem gasilcem in gasilkam! Pa veliko sreče, zdravja, ljubezni in čim manj intervencij v letu 2004 vam želim
Tehnika brez znanja je nesmiselna!
Znanje brez tehnike je nemogoče!!!
pajk

Objave: 104
Registriran: 1. december 2003, 21:20

Objava Gregor K. » 6. januar 2004, 20:09

Pajk ni nobenih problemov, nihče ni na tvoji strani, niti na moji strani, niti na sosedovi strani, vsi smo na isti strani in vsi imamo isti namen. In vsi gasimo isti ogenj!

Poglej, moje srce se strinja s tabo ampak pamet žal ne. Zakaj?
Zato ker smo tudi mi jemali s sabo mladoletne gasilce z tečajem, dokler ni en fasal spojke počene cevi na vaji z verigo MB v glavo in je bil šivan. Smo ga komaj zbrihtali.
Od takrat naprej je konec.
Ponekod v bližini so pa še bolj previdni, ker so imeli že mrtvega gasilca na intervenciji (okrog 40 let nazaj), ampak jim je to še vedno ostalo v spominu in izročilu...

Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objava pajk » 6. januar 2004, 23:05

Vsi gasilci tvegamo in vsem se lahko to zgodi. Slaba izkušnja. Te razumem.

Lep pozdrav!
Tehnika brez znanja je nesmiselna!
Znanje brez tehnike je nemogoče!!!
pajk

Objave: 104
Registriran: 1. december 2003, 21:20

Objava pomirjen » 7. januar 2004, 17:56

Vidim, da smo končali z to temo, čeprav malce drugače, kot se je glasilo prvotno vprašanje.

Suma sumarum teme je:
Pripravniki lahko sodelujejo na intervencijah vendar ne vedno!

2.3. Pravia gasilke službe, ki določako, da gasilec pripravnik lahko prostovoljno sodeluje v gasilskih intervencijah pri delih, ki ustrezajo programu pripravništva in niso smrtno in zdravju nevarna. Dela opravlja pod nadzorom. :!:

Zato društva, ki so izbrala način uvajanja pripravnikov niso v nikakeršnem prekršku. In jih ne obsojajte! :execute:

Nekatera društva, ki imajo slabe izkušnje takega uvajanja ne realizerajo.

Lepo je, da vsi tako zelo skrbite za svoje naslednike! Le tako naprej!!! =D>

Jaz sem mnenja, da je tako uvajanje koristno. Ko pripravnik postane operativec, se lahko na njega zaneseš in pričakuješ, da bo poslušal in izpolnil ukaze. Seveda mu moraš dati ukaze, ki jih glede na izšolanje, znanje in zmožnosti lahko izpolni! :blob:

Povdarjam pa to: Kdor je dopolnil 18 let je še vedno pripravnik, če nima narejenega tečaja za izprašanega gasilca!!! :explode:

Ravnajte z mladino pravilno in odgovorno! Potrebujemo naslednike, nebomo večno mladi! :alright:

Lep pozdrav vsem gasilcem! Upam, da bo letošnje leto prizanesljivo gasilcem, saj nočem, da izgubim katerega sovrstnika!!! :bullethole:
pomirjen

Objava Andrej » 7. januar 2004, 22:20

[quote][/quote] če nima narejenega tečaja za izprašanega gasilca!!!

Mnogokrat se v forumu pojavlja izraz "izprašani gasilec", ali opravil je "tečaj za izprašanega gasilca", ki pa v pravilih službe ne obstaja. Gasilski pripravniki predvidoma med 16-18 letom opravijo v prvi fazi osnovni tečaj za gasilca. Po uspešno opravljenem osnovnem tečaju morajo opraviti še nadaljevalni tečaj. Šele po uspešno opravljenih obeh tečajih pripravnik dobi naziv GASILEC in ne "izprašani gasilec".

Andrej
Andrej

Objave: 499
Registriran: 27. avgust 2002, 16:44

NazajNaprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov