Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Mladina od 15.-18.leta starosti

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Marolt » 5. januar 2004, 10:59

Ja Peter to si tako lepo napisal!! :D :D :D Se poplnom strinjam z tabo! Pa tudi tisto o mojih veteranih se strinjam, da ko bom jaz 55 star bom drugače govril! Sicer pa vse starejše spuštujem samo hotel sem povedati da se je potrebno pravočasno umakniti in pustiti pot mladim generacijam! Kajti ravno to se mi zdi da je problem ko so starejše generacije tko nedosegljive! Seveda pa vse do svoje meje! Tudi starejši imajo velilo veliko zaslug v gasilstvu!!Na mladih pa svet stoji!!

LP Marolt
življenje je lepo! Ne boj se mrtvih, boj se živih!
Uporabnikova podoba
Marolt

Objave: 905
Registriran: 13. november 2003, 1:46

Objava pajk » 5. januar 2004, 11:01

Ja veliko jih kiksne, veliko pa tudi ne.

Ja danes res ni bit kool gasilec (mišlenje nekaterih mladih).

V našem društvu že štiri leta živi neki poseben duh, ki nas mlade privlači. V društvu nas je večina starih od 18 do 35 let. Starejši so samo poveljnik, predsednik in nekateri v pravnem odboru. Poveljnik in predsednik društva sta tudi skozi z nami in se tudi z njima razumemo tako kot mi med sabo. Vsi se med sabo zelo dobro poznamo, vemo česa je kdo zmožen, kakšno delo mu lahko zaupaš, vsak ma neko funkcijo, dobimo se vsak teden najmanj enkrat...

Rezultati so naslednji: oprema kljub starosti pri kateri bi mogla biti v muzeju deluje dobro, na intervencijah poteka vse kot namazano, skozi smo skupi, pomagamo drug drugemu...

Velika motivacija je sedaj v našem društvu po požaru na šoli.

Mlade tudi privlačijo nova vozila... Ko boste kupili novo vozilo in ga na veselici prevzeli, zapeljite ljudi, ki niso gasilci z njem en krog in mal vklopte sireno. Sigurno boste dobili kakega novega člana.

Ampak kljub vsemu se še vedno vsak sam mora odločiti DA ali NE!

Gregor ni važn al je TAM ali MAN ali SCANJA ali MERCEDES..., za vsak društvo, ki ima GVC je to glavno vozil in je ne pogrešljiv. Tuki je sam zaupanje in koliko poznaš osebo, kateri ga boš dal za pelat. Peljite se nekam, kjer ni avtov in se da delat kroge. Na začetku bo kriza (vsi v tovarnjaku z glavami v šipo vdarijo, pol naenkat potegne kokr da in potem spet sprobat kok ima GVC trdo šipo in mi glave. Pol GVC crkne iz neznanega vzroka itd.). Ampak se splača probat, sam GVCja ni treba razbit.
Tehnika brez znanja je nesmiselna!
Znanje brez tehnike je nemogoče!!!
pajk

Objave: 104
Registriran: 1. december 2003, 21:20

Objava Gregor K. » 5. januar 2004, 11:07

Pajk nisva se dobro razumela :lol: Ni me zanimalo kake znamke imate GVC, ampak ali je 16/25 ali 24/50 ipd.
Kar se pa članstva tiče, so pa na podeželju itak vsi gasilci :wink:
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava matjaž » 5. januar 2004, 11:13

Gregor K. je napisal:Pajk nisva se dobro razumela :lol: Ni me zanimalo kake znamke imate GVC, ampak ali je 16/25 ali 24/50 ipd.
Kar se pa članstva tiče, so pa na podeželju itak vsi gasilci :wink:

Ja pa ne, oz. kakor kje.
Jaz sem doma na vasi, a le 2km zračne linije je centre Žalca. In tu nastopijo težave.
Mlajši raje hodijo h karateju, judo,.... in kaj vem kam še. Zato se s koleki ki v društvu vodimo Mladinsko komisijo, na vse načine trudimo da jih zadržimo v društu.
S pionirji ni težav, kasneje pa le te nastanejo, vzroke ste navedli že zgoraj. Imamo pa to srečo, da nam ponavadu uspe zadržati cel razred (generacijo) in tako ostanejo prijatelji tudi naprej, skupna točka za preživljanje prostega časa, so jim prav gasilci, oz. gasilski dom.

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava mailo » 5. januar 2004, 11:42

[quote="matjažS pionirji ni težav, kasneje pa le te nastanejo, vzroke ste navedli že zgoraj. Imamo pa to srečo, da nam ponavadu uspe zadržati cel razred (generacijo) in tako ostanejo prijatelji tudi naprej, skupna točka za preživljanje prostega časa, so jim prav gasilci, oz. gasilski dom.

LP!

Matjaž[/quote]

To je res. Mislim, da se večina mladih ne odloči v katero skupino se bo aktivno vključila (pa naj bo to karate, judu,...gasilci). Mislim, da na njihovo odločitev posredno vplivajo tudi prijatelji. Saj vemo kako se pogovarjajo med seboj: eden bi šel tja, pa mu reče drugi pojdimo raje drugam, tretji biš šel še drugam - nakoncu pa se odločijo vsi za isto stvar. In zakaj? Zato, da se kot dobri prijatelji ne bi zamerili drug drugemo in bi še vedno povsod hodili skupaj :)
Naj bo ogenj naš prijatelj!
Uporabnikova podoba
mailo
moderator
moderator

Objave: 274
Registriran: 4. september 2003, 14:26

Objava pajk » 5. januar 2004, 11:57

Imamo 16/40.

Borovnica je vas z 2000 prebivalci, pa imamo lih prav gasilcev, čeprav kakšen več nebi škodil. Je pač tolikšna vas, da hoče biti mladina kool.

Sosednje društvo v naši občini pa je v vasi katera ima 200 prebivalcev, pa imajo toloiko gasilcev kot mi. Tam res cela vas živi za gasilstvo.

Število gasilcev ni vse, več pomeni kok znajo, kok so mirni (brez panike)...
pajk

MLADI!!

Objava Don Micky » 5. januar 2004, 12:04

Lepo pozdravljeni v novem letu!

Problemi, da mladi (15-19) izgubljajo zanimanje za stvari, ki so jih do tedaj veselile se ne pojavljajo samo v gasileriji. S tovrstnimi problemi se soočajo v vseh športnih klubih in društvih. Veliko je celo primerov, ko je učenec blestel celotno OŠ, kot dijak pa kar naprej ponavlja.

V teh letih človek odrašča in v njem je sla po raziskovanju novega, nepoznanega, PREPOVEDANEG, največja. Isto časno pa se mu zdi, da že ve in pozna vse modrosti tega sveta.
Posledica tega je seveda nenehen spor s starejšimi in vedno znova dokazovanje pred vrstniki.
Pionirček nič več ni priden in poslušen. Nič več ne prikimava, ampak za vsako stvar samo še odkimava. Ja kaj za hudiča mu pa je?
Starejši veliko krat naredijo hudo napako, ko sami ne dojamejo, da je tudi ta tako priden pionirček odrasel in postel mladinec.

Kako odpraviti ta konflikt?Težko v časih nemogoče, a vendarle v veliki večini MOGOČE.

Kot sem že zapisal najstnik išče nekaj novega, neznanega, zato je mogoče dobro že to, da mladinci dobijo novega mentorja, ki so ga doslej poznali le na videz in jim je neka neznanka.
gasilske vaje naj ne bojo več le vaje iz gasilskih znanj ampak naj vsebujejo tudi kakšen gostilniški šport (ročni nogomet, pikado, karte, umazane šale, ind.)
Pustimo jim spraševati, razmišljati po svoje, zahtevajmo od njih naj nam dokažejo in utemelijo svoje trditve, dopustimo naj nalogo izvedejo sami in jo nato skupaj predebatirajmo. Potrebno jim je dati tisto po čemer tako hrepenijo, DOKAZATI SE!

Potrebno jim je dati možnost, da se dokažejo, a hkrati jim je potrebno naložiti naloge in jim postaviti jasne meje do kam lahko stopijo.

Vendarle pa se je potrebno jasno zavedat, da nam kljub vsem naporom vseh ne bo uspelo obdržati. Gasilerija je samo eden izmed faktorjev, ki vplivajo na njihov razvoj.

To so moji osebni pogledi na problematiko mladih, nekaj so moje izkušnje, saj ni daleč ko sem bil sam v teh letih ( in včasih me še vedno zanese v njih), nekaj pa je prebranega (prepisanega) v knjigah na to temo.

Lep pozdrav in srečno mladini!
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objave: 452
Registriran: 10. december 2003, 9:24

Objava Mitja Gregorič » 5. januar 2004, 12:05

Ja računalniki ,painternet,pa druge aktivnosti....

Velik vpliv pa imajo tudi starši ki za svoje otroke "poskrbijo " da se ukvarjajo z hobiji ki so jim jih oni izbrali. Morda je čudno slišati ampak tudi tako je in to zmeraj bolj....Večina staršev gleda da bodo njihovi otroci čim več znali oz. se ikvarjali z aktivnostmi ki jim večimoma izberejo starši (vplivajo na njihovo odločitev) razni plesni krožki ,tečaji jezikov,športne aktivnosti,itd...
Gasilci pač niso "in" .....
So pa tudi izjeme !
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Fireman » 5. januar 2004, 15:38

pajk je napisal:(večina nas je bila starih od 15 do 19 let, razen poveljnika).

Hočem vam samo povedati, da zelo mladi lahko zelo učinkovito delujemo in gasimo. Ne nas zaničevat in nas vabt samo na vaje za tekmovanja. Seveda pa se mora vaš poveljnik z njimi videti vsak tedn, jih dobro spoznati, videti njihove sposobnosti, kakšen pritisk kdo zdrži, na prvi intervenciji jih pustit, da opazujejo le kakšno lažje delo naj naredijo...

Za mlade voznike v društvu bom pa tako rekel. Bil se na veliko intervencijh preden sem naredil izpit za C kategorijo in postal voznik GVC. Ampak tut približno ni isti občutek kot peljati na intervencijo. Ko sem prvič peljal na intervencijo sem bil precej zbegan ampak sem peljal, ker sem bil edini z izpitom. Danes je to že nekai vsakdanjega in sem popolnoma umerjen in med vožnjo govorim vice da druge pomirjam. Vsi morate vedeti, da je skoraj najtežje na intervenciji pripeljati vso opremo in moštvo celo in zelo hitro. Vsi vozniki morajo biti zelo zbrani in misliti zelo trezno.

Malo sem počakal, da se kdo drug oglasi. Pa nič.

Dragi Pajk!
Iz tvoje samohvale je razvidno da si zelo izkušen voznik "C" kategorije, star 19 let, da si na "črno" naredil že veliko kilometrov, da se udeležuješ intervencij tudi že "nevem" koliko let,...
V tvojem pripovedovanju je tako navdušenje, da če bi bil jaz tvoj poveljnik, bi te verjetno pustil doma. Postavlja pa se mi tud vprašanje kako si opravil psihološki test na zdravniškem pregledu za voznika "C" kategorije :?:
Tvojemu poveljniku pa želim, da se mu nihče od "mladega" moštva, ki ga vodi na intrervencije ne poškoduje.
Uporabnikova podoba
Fireman

Objave: 211
Registriran: 24. julij 2002, 16:16

Pajek ujel večjo muho, kot je mrežo spletel!!!

Objava Don Micky » 5. januar 2004, 15:48

LP!

Z vsem spoštovanjem tov. pajek mislim, da rahlo precenjuješ svoje izkušnje in bojim se da tudi sposobnosti in tudi jaz lahko samo želim vašemu povelniku obilo sreče predvsem pa pameti z podmladkom!!!

Pa še eno vprašanje (kost). Koliko intervencij imate povprečno na leto?
Glede na tvoje šoferske izkušnje jih mora biti precej!!
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objava SUXic » 5. januar 2004, 15:49

No ja jaz pa mislim, da je veliko odvisno tudi od tega kakšna generacija mladih gasilcev pride v društvo pri tem mislim že pionirje. Če so v desetini sami zagnani fantički oz. dekliči :lol: potem ta generacija ponavadi skupaj pride do članov oz. članic.
Če pa sta zainterisirana samo 2 ali trije bodo tudi ti kmalu klonili pod zgledom drugih in jih bomo le s težka pridobili nazaj.

Žal pač je tako :cry:

Lp Aleš
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Uporabnikova podoba
SUXic

Objave: 406
Registriran: 27. december 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan

Objava Don Micky » 5. januar 2004, 15:55

LP!

Ja pa še to sem pozabil napisat. Pajek hvala ti ker si potrdil mojo teorijo o DOKAZOVANJU! Bojim pa se, da nekdo ni znal te želje pravilno usmerjat in da ji je celo sam podlegel, ter tako podru vse meje. (glejte kaj zmorejo pa moji fantje)

Moje osebno mnenje ki si vsekakor zasluži kritike, kakršne koli!!!

Pa lepo pozdravljeni!!
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objava pajk » 5. januar 2004, 16:09

Ne ne ne... Narobe si me razumel. Bil sem na veliko intervencijah kot gasilec ne kot voznik. Mal sem se nerodno izrazil!
V GVC sem sedel samo takrat na zapuščenem parkirišču in potem nikoli več dokler nisem naredil izpita!
Prav veliko izkušenj nimam. Veliko kilometrov sem naredil v avto šoli. Poleg C kategorije imam tudi E.
Z GVC sem naredil šele kakih 450-500km (nevem natančno).
Tuki negre za samohvalo, hočem sam opisati kako je šlo meni in z tem spodbuditi ostale, da dajo mladim priložnost probati gasiti, sodelovati...
Intervencij se udeležujem nekje od 16 leta (deloval sem v odzadju (cevi, trojak, oskrba z vodo, hidrant...), od 18 leta pa tudi v napadu (vendar ne v notranjem, ker še nimam izpita za nosilca dihalnih aparatov) in kot voznik GVCja.
Izprašan gasilec sem od leta 1996 takrat sem lahko naredil izpit sedaj se ga pri taki starosti nemore.
Psihološki test sem opravil brez težav. Vse izpite, ki jih imam sem naredil tudi v prvo (nimam izpitov za D in F).
Kdor pri nas ni polnoleten je v odzadju!
Ti bi me pustil doma? Me ne poznaš, po netu me ne moreš spoznati, na netu vse na kratko in na hiter napišem (žal nimam velik časa).
Navdušenja je v meni toliko zato, ker se enostavo tako dobr počutim pri gasilcih, želim pomagati ljudem v stiski...
Hvala Firemen, ker si me opozoril, da sem amlo nerodno napisal in da se da to razumeti tudi natakšen način, kot si ti.
Me pa zanima, zakaj bi me ti pustil doma?
pajk

Objava pajk » 5. januar 2004, 16:19

Intervencij je prib. 20 letno.
Poleg tega so tu kondicijske vožnje, razvoz vode... (A misliš, da vozim samo GVC?)
Don Micky ne vse obračat. Te fantje (ne polnoletni) so vsi delovali v odzadju oz. so opazovali!!! Kolikor nas je bilo polnoletnih pa v odspredju.
To je res SUXic to smo dve desetini oz. malo manj, ki delujeta še naprej z veliko nemo in veliko elana.
pajk

Objava Gregor K. » 5. januar 2004, 16:56

Ni kaj, moram se oglasiti.

Pajk star sem malo več kot ti, pa imamo nekako isto število intervencij letno, včasih mogoče še kako več, prisoten sem na večini. Pa niti slučajno pod razno ne morem reči da sem sodeloval na veliko intervencijah! Niti slučajno ne morem reči da kaj govorim iz lastnih izkušenj (razen posameznih stvari), temveč iz razmišljanj in zdrave pameti.

Gasilec ki ni polnoleten nima kaj iskat na intervenciji! Lahko ti povem samo primer, ko je gorelo nad Iglo, v našem društvu ni bilo ljudi ki bi bili doma, imel pa sem na voljo nekaj fantov starih od 16-18 let. Niti eden ni odšel z nami, čeprav bi samo nosili opremo do požarišča oziroma nazaj! Niti ni bilo nobenega pod 18 let iz kateregakoli društva ki je sodelovalo, pa je vsem primanjkovalo ljudi zaradi dopustov in službe.

Prav tako mi ni jasno kdo je tako pameten, da pušča delat tečaj za izprašanega gasilca otroku staremu okrog 12 let!? :shock:
Če je tole kar pišeš vse res, potem ste pa fenomen :roll:

Pa lep pozdrav in brez zamere! :wink:
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

NazajNaprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov