Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Nosilec dihalnega aparata

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Jaka » 26. november 2002, 8:56

Drago: Zakaj pa niste uvedli še vmesno specialnost: NOSILEC ČLANIC? :lol:
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

ida

Objava Oskar » 26. november 2002, 15:15

V Sloveniji je preko 1000 gasilskih društev. Če vsako pošlje vsaj dva gasilca na tečaj za IDA Na IG ne vem katerega leto bodo prišli vsi na vrsto. Če se poveljstva gasilskih zvez potrudijo lahko tudi doma veliko naučijo in natrenirajo svoje operativce . Seveda pa je tečaj in proga za IDA na IGU prava stvar.
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava matjaž » 26. november 2002, 15:18

Oskar, ne smemo pozabiti, da obstaja tudi steza v RLV-ju.

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Robert » 30. november 2002, 1:36

Drago:Napisal si ,da je nošenje IDA zahtevnejše opravilo! (oprosti malo sem pozen)! Se popolnoma strinjam z tabo! Ampak tričetrt dela na gasilski intervenciji je zahtevnejše opravilo tako fizično kot psihično! V osnovi bi gasilci morali na zdravniške preglede preden postanejo gasilci! Do pred par let je za nosilca IDA bilo potrebno samo znanje in praksa (in seveda ,če si se počuti zdrav)zdaj pa prideš na intervencijo pa ti gasilci rečejo nimam te specialnosti ,tista dva ki jo imata sta v službi (oprosti ,malo sem posplošil). Po moje pa je poleg zdravstvenega stanja gasilca zelo pomembno znanje in vaja!
Sistem je že v osnovi neroden ,če ti predpisuje zdravniške preglede za IDA za "špricanje" in reševanje pa ne!
LP R
Uporabnikova podoba
Robert

Objave: 42
Registriran: 23. november 2002, 16:51

Objava Firechief » 30. november 2002, 10:02

Zanima me ena stvar?
Kako bi zgledala zadeva, če bi nosilci IDA specialnost potrjat vsake 2 leti ( to tudi pomeni, da bi vsaj vsake dve leti operativci morali na zdravniški pregled ). To pa pomeni, da gasilci brez potrditve specialnosti ne bi mogli sodelovati pri notranjih napadih!
Glede specialnosti za žene pa samo ena beseda - katastrofa!!!!!
Zakaj - sem za enakopravnost med spoloma, tako tudi pri poklicnih gasilcih pričakujem, da se bo kakšno dekle skorajžilo in prišla med poklicne. Specialnosti naj bi bile namenjene za operativce ( jih je še premalo ) in med operativci so tudi ženske. Tako je ta specialnost odveč!
Firechief

Objave: 59
Registriran: 16. oktober 2002, 14:43

Objava Peter » 30. november 2002, 17:10

Kako se obnese potrjevanje na dve leti lahko pogledaš primer strojnikov. Ti bi morali vsaki dve leti potrjevati licenco za strojnika. Kako je s tem pri vas?
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava mihael » 2. december 2002, 19:51

Pravilno bi bilo, če bi vsak napadalec imel opravljen tečaj za nosilca-uporabnika IDA.Drugače pa tako v kategorizaciji piše koliko nosilcev IDA na društvo pripada (npr. 4kat. 20nosilcev IDA),če jih želiš imeti več plača društvo samo.
Pa še nekaj ne vem a sem Jaka narobe zastopu:Po mojih podatkih je v Sloveniji ena nosilka IDA in ta je v našem društvu,pa ne da bi se hvalu (edina je imeja dost j... da je šla na ta tečaj), če se motim me popravi.
Z gasilskim pozdravom: NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
mihael

Objave: 304
Registriran: 30. november 2002, 13:07

Objava mezan » 3. december 2002, 17:41

Mihael

Tvoje razlaganje števil pri tipizaciji oz. kategorizaciji je napačno. Kategorizacija zahteva minimum števila nosilcev IDA, v tvojem primeru 20, lahko pa jih imaš več ( v statutu piše, da se ima gasilec pravico in dolžnost izobraževati in usposabljati ), zato je tudi kategorizacija tako izdelana. Isto je z številom vozil in opreme, kategorizacija zahteva minimum opremljenosti enote in ne maksimum.

I. kategorija mora imeti najmanj 23 operativcev, kaj to pomeni, da se nihče več ne sme vpisati in postati operativec oz. če hoče postati naj si sam plača.

Še nekrat dobor preberi kategorizacijo.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava Jaka » 3. december 2002, 20:39

Mihael je napisal:
"Pa še nekaj ne vem a sem Jaka narobe zastopu:Po mojih podatkih je v Sloveniji ena nosilka IDA in ta je v našem društvu,pa ne da bi se hvalu (edina je imeja dost j... da je šla na ta tečaj), če se motim me popravi."

Ja mihec. Ali ne znaš brati. Nekdo pred mano je nekaj omenjal specialnost za vodenje članic (mislim, da je bil to Drago) pa se mi je utrnila idela :!: :idea: o nekakšni vmesni :lol: specialnosti (med vodenjem članic in nosilcem IDA). Sliši se dobro, a ne :D
Ali se mar javljaš na tečaj za to specialnost :?:
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava matjaž » 4. december 2002, 11:13

mezan je napisal:I. kategorija mora imeti najmanj 23 operativcev, kaj to pomeni, da se nihče več ne sme vpisati in postati operativec oz. če hoče postati naj si sam plača.

Še nekrat dobor preberi kategorizacijo.

Mežan, a ne velja tvoj podatek za PGD II. kastegorije?! Za I. kategornike pa tipizacija govori o min. 15. operativcih.?

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava mezan » 4. december 2002, 11:32

matjaž

Kategorizacija je spremenjena in se sedaj za I. kategorijo namesto 15 zahteva 23 operativcev. Tako se je spremenila glede operativcev tudi za vse ostale kategorije.

Izvedel sem 14 dni nazaj, od člana predsedstva GZS, ki nam je predaval na nekem tečaju na Igu.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava Drago » 4. december 2002, 11:57

mezan: :lol:

Ta član predsedstva, ki ti je to predaval igra "bluess" :lol: nič se ni spremenilo in nikar ne mešajte "jabolk in hrušk" :x Tipizacija nima nič skupnega z ljudmi :twisted:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Jaka » 4. december 2002, 16:07

Drago ima prav (kot vedno :D ).
Glede na Uredbo o merilih.. ima PGD I. kategorije še vedno minimalno 15 gasilcev, razen če je od višjekategorizirane enote oddaljena več kot 15 minut. Potem naj bi imela min. 22 gasilcev (mislim da je številka prava, ker nimam pred seboj uredbe). Če se motim, naj me kdo popravi. Ali pa se bom zvečer popravil kar sam :shock: , ko bom ponovno pregledal uredbo :shock: .
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava maži » 4. december 2002, 23:38

MIHAEL
Dej ti raj prej kaj preber,preden kaj napišeš.Pa ne govori oslarij o našem društvu.
maži

Objava mihael » 5. december 2002, 10:53

Odgovor je bil že v redu samo temo sem bolj na hitro preletel zato obrazložitev:
Nisem vedel da ste govorili o specialnosti za vodenje članic- sem mislu da se vse tiče IDA.Zato sem pa tud napisal:
Po mojih podatkih je v Sloveniji ena nosilka IDA in ta je v našem društvu,pa ne da bi se hvalu (edina je imeja dost j... da je šla na ta tečaj), če se motim me popravi.
Kar se pa tiče kategorizacije ste me tud narobe zastopil:Dobro vem, da se ima vsak pravico izobraževati in usposabljati, samo financiranje sem si jaz predstavljal drugače:
Drugače pa tako v kategorizaciji piše koliko nosilcev IDA na društvo pripada (npr. 4kat. 20nosilcev IDA),če jih želiš imeti več plača društvo samo, toje moja predstava.
A ste sedaj zastopil kaj sem mislil.
Z gasilskim pozdravom: NA POMOČ![/b]
Uporabnikova podoba
mihael

Objave: 304
Registriran: 30. november 2002, 13:07

Nazaj

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov