Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Davek na nepremičnine

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Davek na nepremičnine

Objava rebra » 19. februar 2014, 9:48

Gasilci

Dobili smo informativne izračune vrednosti naših nepremičnin... Zraven je tudi napis višine odmere davka ki v našem in sosednjem društvo krepko presega 1000 EUR. Konkretno 1250 EUR za nas in 1280 EUR za sosede (oba društva 1 kategorije)?? 0,5% odmera ... mislim??? od kje naj vzamemo še to...
Kjerkoli sprašujem mi nihče ne zna odgovoriti ali bo davek obračunan ali bomo tega ˝baje˝ opravičeni.
Mogoče kake informacije ali imate tudi vi take številke ali ve kdo kak konkreten - uraden odgovor, pojasnilo..

Delamo prostovoljno, se odrekamo družini itd., ob vseh zadevah ki se dogajajo okoli nas smo tisti ki nam štejejo minute izvozov, slikajo in komentirajo naše intervencije, delamo v nemogočih razmerah, tvegamo življenja, prevzemamo velike odgovornosti v korist gasilstva, ljudi, prijateljev, neznancev, živali država pa nam vrača s takimi informacijami... Očitno bomo gasilci v našem ˝prostovoljnem˝ slogu tatovom naših in naših potomcev pravic in blaginje kakršna koli že je pomagali tudi tu.

Moj predšolski sin je navdušen nad gasilci očitno ga bom moral učiti drugačne šole kot je mene učil moj oče in verjetno pred njim njegov oče... upam da se nekje v deželi na sončni strani alp najde razum - naj se pokaže nad nami nekje (če obstaja) nekdo k nam poleg vsega tega dežja vlije še nekaj zdrave pamet...

PS: ravno po radiu poslušam poveljnika gasilcev ki se aktivno pripravljajo na prihajajočo noč tistim ki jih poplavlja ... potem ko voda odteče in bo pomagal sanirati škodo in pognati življenje v normalne tire bo šel pa ˝fehtat˝ za..., poleti pripravil veselico kjer mu bo spet nekdo ˝naskrivaj˝ štel in slikal ljudi in mu poslal ˝pavšal˝ račun za muziko med pavzami, inšpektor izmeril da je čevapčič dve stopinji pod merili HASAP za kar bo v najboljšem primeru dobil opomin... in to vse prostovoljno, upam da ga bom še naprej lahko pozdravil NA POMOČ, bojim pa se da bo postal v gasilstvu bolj pogost pozdrav SLAVA MU.

LP
rebra

Objave: 2
Registriran: 19. februar 2014, 9:21

Odg: Davek na nepremičnine

Objava Peter » 19. februar 2014, 10:30

Več o tem je napisano na viewtopic.php?p=183047#p183047
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860