Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Pomoč za PGD Pušča

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Pomoč za PGD Pušča

Objava 123456789 » 5. marec 2011, 0:42

Mnogo bolj učinkovito bi bilo, če bi v vasi napravili zajetje vode (zbiralnik deževnice denimo) za ta denar, kot nakup takšnele naprave za "pranje" avtomobilov...
123456789

Objava GAR » 5. marec 2011, 4:56

123456789 je napisal

123456789 je napisal:Mnogo bolj učinkovito bi bilo, če bi v vasi napravili zajetje vode (zbiralnik deževnice denimo) za ta denar, kot nakup takšnele naprave za "pranje" avtomobilov...

123456789, predlagam ti, da ne govoriš na pamet, predpostavljam, da ne poznaš razmer v romski vasi Pušča in tudi ne v PGD Pušča.
Pravtako pa očitno ne razumeš, da se večje in manjše gasilne naprave izdelujejo z določenim (taktičnim) namenom.
Ja prijatelj 123456789, tudi če z določeno napravo ne znaš rokovati oz. če ne boš znal izbrati oz. nastaviti pravega curka na pralni napravi za avtomobile in usmerjati le tega, tudi avtomobila ne boš opral.
Kar pa se tiče denarja oz. ekonomičnosti nakupa, pa je odvisno ali napravo kupiš novo ali rabljeno in če je rabljena v kakšnem stanju je oz. kako je bila vzdrževana in temu primerno kakšna je potem cena rabljene naprave.

Osebno imam glede malih visokotlačnih napravah za gašenje z vodo in peno med ostalim tudi TIP-a Zebra 135D (slika naprave, ki jo je prilepil Oskar) in njej podobnih, ki jih je največ na obalno-kraški gasilski regiji, katere tam uporabljajo predvsem za gašenje požarov v naravnem okolju in še kje, pozitivno mnenje. Zagotovo so te in podobne manjše avtonomne gasilne naprave še kako uporabne, tako za gašenje požarov v naravnem in tudi v drugih okoljih. Razumljivo pa je, da je vse skupaj odvisno od pravočasnega obveščanja, odzivnosti uporabnikov, razdalje do mesta gašenja in nenazadnje v kakšni fazi in obsegu je požar.

O taktiki uporabe posameznih gasilnih naprav pa tu nimam namena razpredati, rajši priporočam tistim, ki nakladajo na pamet, da obiščejo kakšen dober gasilski tečaj kjer ne sme manjkati praktičnih vaj.

O razmerah v KS Pušča in v PGD Pušča pa mogoče več, ko se vrnem z obiska na Pušči.

S spoštovanjem!

Anton Rančigaj
GAR

Objava Oskar » 5. marec 2011, 10:01

Vse je odvisno od dejanskih zmožnostih nastajajoče gasilske enote. Tonetov predlog je več kot na mestu. Če v društvu nimaš vozila z vodo, nimaš naravnih zajetij vode, ne učinkovitih hidrantov je pač to najboljša rešitev, pa če druga ne kot da opereš avto. Veš gost , tudi tisti rumeni "avtopralci" so dragi.
Pa še tile Romi so večina doma in so hitro pri roki. Tisto navodilo še vedno drži: V prvi minuti kozarec vode v drugi vedro itd..... :D
Da pa z tem "špičalnikom" ne moreš na razviti požar pa itak vemo vsi ! [-X To bodo naredili skupaj z osredno enoto iz MS ki po nekem poročilo itak pogasi 98 % vseh požarov v občini. :?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava J.Andrej » 5. marec 2011, 11:27

Kakor je napisal Oskar in Anton sem tudi jaz mnenja, da se z omenjeno napravo da pogasiti začetni požar in bi takšna naprava še kako prav prišla PGD Pušči. Lahko pa bi se visokotlačno napravo tudi malo predelalo in tako izboljšalo njene karakteristike.(zamenjaš črpalko z drugo z večjim pretokom, dodaš visokotlačno cev večjega premera pa še en visokotlačni turbo ročnik in postane zadeva uporabna še za malo večji požar :) ) Seveda pa je potem spet vprašanje financ, saj omenjena predelava po mojem mnenju ni lih poceni.

Lep pozdrav!
Vice-commander of voluntary fire fighting association Rut-Grant!
Uporabnikova podoba
J.Andrej

Objave: 84
Registriran: 26. januar 2009, 10:26

Objava gubina » 5. marec 2011, 12:11

J.Andrej je napisal:Kakor je napisal Oskar in Anton sem tudi jaz mnenja, da se z omenjeno napravo da pogasiti začetni požar in bi takšna naprava še kako prav prišla PGD Pušči. Lahko pa bi se visokotlačno napravo tudi malo predelalo in tako izboljšalo njene karakteristike.(zamenjaš črpalko z drugo z večjim pretokom, dodaš visokotlačno cev večjega premera pa še en visokotlačni turbo ročnik in postane zadeva uporabna še za malo večji požar :) ) Seveda pa je potem spet vprašanje financ, saj omenjena predelava po mojem mnenju ni lih poceni.

Lep pozdrav!

tele tvoje predelave nikakor ne pridejo v poštev zaradi pramajhnega volumna rezervoarja vode.takele kotorne imajo med 250 in 350 litri vode(kakšen liter sem in tja)in z to količino vode pri teh nastavitvah za začetni požar, kontejner, vozilo in še kaj,z smotrno porabo lahko gasiš kr nekaj časa(v našem prejšnjem vozilu smo imeli takole zadevo in smo ob čistilnih akcijah 20 minut na polno,20 barov +/-, prali igrišče ali bus postajališče in podobno z rezervoarjem nekje 300l. turbo ročnik pa vemo koliko vode potrebuje za kakovostno gašenje #-o
vse kar je večjega in še večjega premera potrebuje več in več vode.

tole zadevo imeti v njihovem primeru za to vozilo priporočam.z vajami pa se bodo nabrale tudi praktične ure uporabe.na eni prejšnih slik z MB vidimo neobvladanje dela z MB kar pa se bo zagotovo spremenilo na bolje.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 746
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava J.Andrej » 5. marec 2011, 18:02

Seveda bi tale moja "predelava" za sabo posledično potegnila tudi potrebo po rezervoarju malo večje kapacitete okrog 400-500L, ali pa takojšnje napajanje. Sicer pa sem imel v mislih cev premera nekje do 25mm ter visokotlačni turboročnik pretoka 150L/min. Drugače pa smo malo zašli iz teme in predlagam da to temo pustimo za pomoč PGD Pušči in njenemu napredku.

Lep pozdrav!
Vice-commander of voluntary fire fighting association Rut-Grant!
Uporabnikova podoba
J.Andrej

Objave: 84
Registriran: 26. januar 2009, 10:26

Objava tadejS » 5. marec 2011, 22:11

Oskar je napisal: Kaj menite o ideji ? O denarju sedaj še ne bi ker ga itak ni ! :oops:

Mislim da 400 lit napravo istega proizvajalca smo tudi mi nekaj časa, pred primernim vozilom, na prikolici in nato preložili na pick-upa. Moje mnenje je pa sledeče. MB 8/8 naj kar ostane v vozilu in bolje je dati VT na prikolico. Zakaj: če ima naprava npr 300 lit vode je treba še vsaj enih 100 kg dodati za konstrukcijo in ne pozabiti, da ima naprava mešalec penila, še enih 25 kg penila. Tako pride zadeva vsaj cca 450 kg in je za vsako vozilu, kar velika obtežitev. Na vozilu pride vsa ta masa blizu oz. čez zadnjo os in tako zmanjšuje vozne lastnosti, poleg tega pa se popolnoma spremeni težišče vozila (se bolj nagiba). Za priklopnik pa je priporočljiva uporaba naletne zavore in še nekaj prostora za opremo se lahko najde. Ne ena in druga možnost niso idealni oz. taktični, vendar na naše-moje izkušnje in neproblematičen teren bi si drznil predlagati prikolico. V kolikor pa so posredovanja tudi po razgibanem terenu (kot npr. Kras) potem prikolica odpade, je pa treba upoštevati stalno obremenitev vozila, tudi ko ne vozi (problem vzmenja).

Predelava so lahko smiselne, če se s tem izboljša oz. popravi vozne lastnosti vozila, drugače pa ne, ker tudi niso ravno poceni. Sploh pa ne v smislu povečanja vode. [-X
tadejS

Objave: 314
Registriran: 15. marec 2005, 8:29

Objava Aleks97 » 21. januar 2013, 21:59

Mene pa zanima... spet je o PGD Pušča vse potihnilo... kako kaj napredujejo/te?
Uporabnikova podoba
Aleks97

Objave: 179
Registriran: 7. januar 2013, 20:28

Objava y4x4 » 17. april 2013, 19:15

Očitno so še aktivni.

Slika
y4x4

Objava rfireman » 17. april 2013, 20:30

Ravno danes sem videl da so dobili rabljeno vozilo od PGD Murska Sobota
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1803
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava ŽigaZ » 10. julij 2013, 13:28

NARAVNE NESREČE
9.7.2013 17:28
Poplave - poplave zaradi dviga podtalnice, kanalizacijskih vod
Ob 17.28 so gasilci PGD Pušča izčrpali okoli 80 kubičnih metrov talne vode, ki je zalila klente prostore gostilne v naselju Pušča v občini Murska Sobota.
ŽigaZ

Objave: 14
Registriran: 14. november 2012, 20:03
GE: Gatina

Re: Pomoč za PGD Pušča

Objava wyx » 19. julij 2013, 13:38

POŽARI IN EKSPLOZIJE
18.7.2013 20:42

Požari v naravi oziroma na prostem - požari na smetiščih, odlagališčih
Ob 20.32 so na smetišču na Pušči, občina Murska Sobota, zagorele smeti. Gasilci iz PGD Murska Sobota, Černelavci in Pušča so pogasili goreče smeti.
wyx

Objave: 54
Registriran: 18. oktober 2012, 20:33
GE: pgd

Objava mundat » 20. julij 2013, 9:05

Pušča je po številu intervencij na drugem mestu v GZ MO Murska Sobota v letu 2012. Imeli so 10 intervencij...
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 817
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Objava gapi » 20. julij 2013, 11:31

mundat je napisal:Pušča je po številu intervencij na drugem mestu v GZ MO Murska Sobota v letu 2012. Imeli so 10 intervencij...

Sorazmerno veliko za tako majhno enoto. Do te številke ne pride niti kakšna osrednja enota v kakšni manjši občini :D Upam da nisem preveč kiksnil z svojo izjavo, bolj ugibam po občutku.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1843
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava mundat » 20. julij 2013, 12:55

številka je vzeta iz SPIN-a...
PGD Gornja Radgona IV. kategorija