Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

"INFO - DAN" slovenskih gasilcev na Prešernovi 11

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

"INFO - DAN" slovenskih gasilcev na Prešernovi 11

Objava Drago » 18. oktober 2002, 19:36

1. Slovenski prostovoljni gasilci organiziramo "Informacijski dan v zvezi DDV-ja" v sredo, dne 30. Oktobra 2002 od 13. ure naprej.

2. S ciljem informiranja v zvezi DDV-ja na gasilska vozila in opremo bomo obiskali naslov: Prešernova 11, Ljubljana - sedež GZS.

3.. Tozadevne aktivnosti ne smejo ogroziti izvajanja gasilske javne službe na celotnem področju države.
Zadnjič uredil Drago - 21. oktober 2002, 10:43. Skupaj urejeno 3 krat.
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Jaka » 18. oktober 2002, 22:41

Jutri začnem z akcijo na našem koncu.
Ne vem, če bi se sploh prijavili. Saj zadeva ni organizirana. peljemo se samo nekaj vprašat. :lol:
Pazimo: če je stvar organizirana, potem je potrebno javni shod prijaviti. Če pa stvar ni organizirana, pa ni nobene potrebe. Tudi če smo vsi istočasno v Ljubljani.
Je pa tako: PGD Podhom (GZ Bled - Bohinj) sigurno pride. Da ne bo kdo mislil, da sem se "usral" in da me je samo velik gobec.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava mezan » 19. oktober 2002, 1:32

Jaka nisi sam. PGD Bled pride z 36 letom starim Dojcem. Slučajno nam bo počila guma na križišču med celovško in tržaško.

Tudi funkcionarje bomo prepričal.

Vsi smo zraven!!! :twisted:
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava Jaka » 19. oktober 2002, 10:49

Ja Mezan. Jasno, da nisem sam. Saj smo vsi skupaj v istem zosu.
Drugače pa smo solidna firma in vemo, kako zadevo organizirati :lol: . Če je to skupna akcija, jo bomo skupaj že zmogli :D . Ali ne :D .
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Andrej » 19. oktober 2002, 14:35

Drago mi sigurno pridemo, ker smo se v društvu-PGD Duplje o tem že pogovarjali. V torek imamo občinsko vajo, kjer bom smisel udeležbe na Info-dnevu predstavil vsem društvom naše občine. V času naše odsotnosti bomo organizirali dežurstvo in obvesti ReCO. Za vsa društva iz Gorenjske predlagam, da se ob 12.uri zberemo v Voklem na počivališču avtoceste Naklo-Ljubljana in se v koloni odpeljemo v prestolnico.

Andrej
Andrej

Objave: 499
Registriran: 27. avgust 2002, 16:44

Objava Drago » 21. oktober 2002, 10:50

Zaradi tega, da bodo stvari popolnoma jasne, naj še enkrat ponovim:

- "INFO - DAN" slovenskih gasilcev ni organiziran v smislu kakršnegakoli protesta :!: niti nihče med nami ni organizator :!: gre za enostaven prihod gasilcev iz PGD-jev na Prešernovo 11, s ciljem pridobitve in posredovanja informacij v zvezi DDV-ja :!:

Kakršnakoli panika iz strani kogarkoli je torej nepotrebna :!:

LP
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Jaka » 21. oktober 2002, 11:27

Drago: Lepo, da si ponovno povdaril namen INFO-DNEVA. Saj ni nobene panike. Pač pridemo, pa bo.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Drago » 21. oktober 2002, 13:23

Jaka:

Ko 1x "dam besedo" in nekaj rečem, da bom naredil, ponavadi od tega več ne odstopam :x :!: kot poveljnik PGD 1. kategorije sem bil primoran "razglasiti" operativno nesposobnost "moje" OGE, ki je nastala izključno zaradi pomanjkanja denarja za nabavo elementarne osebne zaščitne opreme operativcev - gasilcev. Preveč imam rad in spoštujem te ljudi, da bi lahko dopustil njihovo morebitno delo brez elementarne osebne zaščitne opreme. Vidiš, tudi to bi rad tam na GZS, na ta dan in (če se bo dalo) ob tej uri "nekomu" povedal.

DDV na gasilska vozila in opremo je le vrh "ledene gore" s katerim (tudi) država Slovenija izkazuje skrajno nesramen odnos do naše gasilerije.

Jaz bom gotovo tam pa četudi sam :!:

LP
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Jaka » 21. oktober 2002, 14:15

Ja pišuka no. Saj ne boš sam, pa tudi samo dva ne bova. Boš videl, da nas bo kar nekaj s podobnim razmišljanjem in podobnimi problemi. Beseda pa normalno, da ne bomo pojedli. Tudi sam sem predsednik PGD I. kategorije in so problemi podobni.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Jaka » 21. oktober 2002, 14:19

Nekaj sem pozabil: opažam, da je v zadnjem času veliko gostov na forumu :?: . Predlagam da se registrirajo in da sodelujejo v debati :lol: . Mogoče kdo drugače razmišlja in bo debata še bolj zanimiva. :D
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Drago » 21. oktober 2002, 17:35

Forum-ovci:

Čeprav se nisem nikjer deklariral za "liderja" za "INFO-DAN", je po današnjih telefonijadah več kot očitno, da se mi ta vloga pripisuje. :shock: :D (joooj, kako se "srečen" :roll: ). Neverjetno pa je, kje vse na dan-današnji vedo za forum na http://www.gasilci.org :shock: 8) :lol:

No in takole je dogovorjeno:

- Pristojni - vodstveni tovariši naše GZS intenzivno delajo na področju reševanja problematike v zvezi DDV-ja in v tej zvezi je kratkoročno planiranih kar nekaj sestankov na najvišjih nivojih. Nikjer si pa ne želijo sestankovati "pod prisilo" oziroma grožnjo s "protestom" :shock: zato je na vse nas, ki si (strašno) želimo obiskati Ljubljano v zvezi DDV-ja naslovljen apel, da tega na objavljen datum ne naredimo.

- Torej, tudi jaz predlagam, da se "INFO-DNEVA" na dan, 30. Oktobra 2002 zaenkrat odrečemo in ga preložimo na čas, ko bodo izkoriščena "vsa sredstva". :oops: (nas bo pa zato drugič več :lol: )

LP

p.s.: zahvaljujem se vsem gasilcem, ki ste me klicali in izrazili "podporo" :?: ter pripravljenost za "akcijo" :shock: :twisted: (niti v sanjah si nisem mislil, da vas je toliko :shock: ) saj nikjer ni rečeno, da se ne bomo (kdaj pozneje) srečali v LJ :lol:
Zadnjič uredil Drago - 21. oktober 2002, 20:14. Skupaj urejeno 1 krat.
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Jaka » 21. oktober 2002, 17:56

Drago: Ali mogoče lahko izveš, kateri sestanki so planirani. Jaz sem nazadnje slišal od najvišjih predstavnikov GZS, da nas ne "šlivijo ni pod hitno".
Saj ne, da moramo za vsako ceno oditi v Ljubljano. Mnenja pa sem, da smo vsaj ljudje in davkoplačevalci ter da si naši predstavniki (GZS) zaslužijo vsaj razgovor pri predsedniku vlade. Taktno bi bilo, če bi ob mesecu požarne varnosti sprejel predstavnike GZS in poslušal tegobe gasilerije. V nasprotnem pa se mi zdi, da gre za zelo ignorantski odnos do našega prostovoljnega dela.
Jaz sem za to, da v primeru, če ne bo kakšnih vidnih rezultatov na temo DDV, vseeno pridemo v Ljubljano. Sicer pa naj povedo tudi ostali člani foruma.
Zavedam se tudi, da je ogenj zelo lahko podtakniti, težje pa je nato pogasiti požar. Razliko med ognjem in požarom pa poznamo.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Drago » 21. oktober 2002, 18:06

Jaka: Predsednik je omenjal sestanek na Ministrstvu za finance, pri g. Ropu, tiskovno konferenco na Ig-u, sestanke na Upravi Za-Re in Ministrstvu za obrambo.
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Jani » 21. oktober 2002, 18:55

Škoda, jaz sem pa že Dojca podmazal, da bi sploh lahko prišel do Ljubljane. :roll:
No ja, pa kdaj drugič, zdaj je itak že podmazan! :wink:

Seveda sem tudi jaz pristaš mirnega reševanja žgočih problemov. Tolaži me dejstvo, da bo ob tako hitrem reševanju (davčnih) problemov, vsaj PGD, v katerem bodo včlanjeni moji vnuki, morda upravičeno do povračila DDV! :?

lp Jani
Zadnjič uredil Jani - 21. oktober 2002, 19:48. Skupaj urejeno 1 krat.
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava Jaka » 21. oktober 2002, 19:30

Drago: Verjetno vsi gasilci podpiramo umirjeno reševanje problemov skozi sistem. Če so planirana posvetovanja, ki si jih navedel, ni problema, da INFO setanek PRESTAVIMO.
Verjetno pa se strinjaš z menoj, da smo s preteklim delom zaslužili vsaj primeren odnos do gasilske organizacije pri pristojnih ministrstvih. Če nič drugega. Mi ne zahtevamo večjih plač ali drugih ugodnosti zase.
Podpiram predlog, da počakamo na rezultate razgovorov.
Uporabnikova podoba
Jaka

Naprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost