Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Dobrodelna akcija Foruma "Gasilci.org"

Ta podforum je namenjen vsem, ki verjamejo, da poleg gasilstva obstaja še kakšna druga reč na svetu. V njem bodo teme, ki nimajo neposredne povezave z gasilstvom, vendar bi jih radi predebatirali v skupnosti našega foruma.

Moderator: Rafter

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Zamaški

Objava rok.b » 26. november 2007, 0:06

Še iz moje strani vse čestitke tebi ANDY za izpeljano akcijo in zaključno prireditev. TO JE SRCE PROSTOVOLCA! Upam, da se še ob kakšni priložnosti srečamo.

Lep pozdrav!
Gasilci 112
Uporabnikova podoba
rok.b

Objave: 120
Registriran: 20. december 2006, 11:38
GE: Ločica ob Savinji

Objava M-Coki » 28. november 2007, 23:13

V povezavi je še nekaj foto utrinkov s sobotne zaključne prireditve zbiranja plastičnih zamaškov. Kot zanimivost - največ zamaškov so v soboto s seboj pripeljali skavti - kar 168 kg.

http://radionet.si/index.php?option=com_content&task=view&id=3490&Itemid=267&PHPSESSID=a0903093998547c9c943f477d7836d4f
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Pozdravljeni s Pregerskega !

Objava JERO » 29. november 2007, 0:45

Najprej bi se tudi sam rad pridružil ustalim forum-ovcem in pohvalil Andy-ja nad odlično izvedenim zaključkom akcije zbiranja zamaškov. Udeležili smo se ga tudi trije gasilci iz PGD Pragerkso, ki smo bili zelo navdušeni nad samo organizacijo in celotnim potekom prireditve.
Na Pragerskem smo ponovno prejeli zamaške ( še zadnjič ) iz vrtca Petrovče in OŠ. Brežice. Skupaj imamo na Pragerskem trenutno skladiščenih še 820 kg. zamaškov. V petek pa bomo še prejeli zadnjo kolišino zamaškov s strani Vrtcev Oton Župančič Slovenska Bistrica. Prav tako bomo obiskali vse zbirne točke in iz njih odpeljali v gasilski dom vse ostale zamaške , ki so še ostali po terenu. Kolikšnja bo zadnja količina bom javil v prihodnje.
Ko odpovejo že čisto vsi, nastopimo mi gasilci operativci !
JERO

Objave: 21
Registriran: 1. junij 2006, 13:44

Objava ANDY » 29. november 2007, 17:24

KESON za zadnji odvoz zamaškov bo jutri - PETEK 30.11.- postavljen na zavod poklicnih gasilcev v MB.

Tam bo postavljen 4 dni in naprošam vse ki še imate zamaške da jih pretransportirate v keson.

lp
andy
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objave: 1534
Registriran: 7. november 2004, 18:34

Objava Matej Z. » 1. december 2007, 16:51

Tudi PGD Šenturška Gora je danes oddala zadnjo pošiljko zamaškov v teži 140 kg.
Utrinki...
http://picasaweb.google.com/pgdsentursk ... njeZamaKov
Uporabnikova podoba
Matej Z.

Objave: 117
Registriran: 2. september 2006, 16:20

Objava M-Coki » 3. december 2007, 22:55

Izvedel sem, da bi se naj jutri v oddaji Živa ob 18.30h govorilo o zaključku akcije zbiranja zamaškov in o nabranih končnih količinah le-teh... ali ta inf. drži?
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava ANDY » 4. december 2007, 0:29

M-Coky je napisal:Izvedel sem, da bi se naj jutri v oddaji Živa ob 18.30h govorilo o zaključku akcije zbiranja zamaškov in o nabranih končnih količinah le-teh... ali ta inf. drži?

DRŽI - VABLJENI K OGLEDU

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objava ANDY » 4. december 2007, 23:32

JUTRI ( sreda ) gre na pot zadnja pošiljka zamaškov. Zjutraj ob 7.30 krene izpred zavoda kar mini kolona vozil. Hahaha :lol:

Ja res gresta dve vozili in sicer kamion - ,,šleper,, kajti iztočasno se peljeta 2 kontejnera ki po svojem volumnu držita 20 m3 prostornine ter naše specializirano vozilo za zamaške ki nam je že opravljalo prevoze na začetku.

Kilaže ki jutri potuje v Črno na koroškem vam še sedaj ne morem podat, povem pa lahko da gre v prodajo 55m3 ali 55 kubikov zamaškov.

Naj povem da nam bo zadnji odvoz zamaškov izvedlo Mariborsko podjetje SNAGA ( ki nam je predhodno že 2 prevoza )

V petek, soboto, nedeljo, pondeljek in danes - torek- smo pa polnili kontejnerja in ni besed da bi opisal količino ki se je pojavljala oz. zbrala te dneve. vVč nam bodo povedale fotke ki so nastale te dni:
Priloge
2 ZVERINICI.jpg
KAKO JE VEEEEELIK IN PRAZENNN.jpg
1000 LITROV ZAMAŠKOV.jpg
IZ KAMIONA....jpg
V KONTEJNER.jpg

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objava ANDY » 4. december 2007, 23:35

ŠE FOTKE:
Priloge
POLNOOOOOOOO!!.jpg
ZVERINA JE POLNA.jpg
TOPLE V KONTEJNER KARTON PA SKURIT.jpg
ZAMAŠKI NA KAMIONU.jpg
POLNI KOMBI ,, ŠTOPLOV,,.jpg

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Zbirno mesto Pragersko !

Objava JERO » 5. december 2007, 18:21

Tudi sam bom dodal nekaj fotk iz zadnje predaje zamaškov, ki smo jih pripeljali člani PGD Pragersko. Tokratna pripeljana količina je znašala 1210 kg.
Slika
Polnjenje kombija :
Slika
Slika
Tudi tokrat nam je prevoz z kombijem doniral Prevozništvo Dejan Napast s.p. ki je bil poln do zadnjega kotička. Še enkrat mu iskrena hvala!
Slika
Pragerčani smo v zbirni center v Mariboru predali zamaške tri krat:
Slika

340+1100+1210=2650 kg zbranih zamaškov. Tudi na našem območju je bila glavnina zamaškov zbrana v vrtcih Otona Župančiča iz Slovenske Bistrice. Vrtec sestavljajo 23 enot, ki so razpršene na območju bivše skupne občine Slovenska Bistrica.

Našemu pozivu so se odzvali tudi od drugot naprimer: OŠ Brežice, Vrtci Petrovče, lokali v Portorožu, skupina iz Hrastnika......

Tudi mi smo mnenja, da je akcija popolnoma uspela in še enkrat hvala vsem za podporo.

Res bo zanimivo videti kolikšna bo skupna zbrana količina !

Veliko se je govorilo o 23 tonah. Pustimo se presenetit.

V kratkem bi naj prejel posnetek zaključne prireditve, ki ga je snemal član KKS Pragersko - Gaj na DVD-ju. Ko dobim javimna forum !

LP JERO
Ko odpovejo že čisto vsi, nastopimo mi gasilci operativci !
JERO

Objave: 21
Registriran: 1. junij 2006, 13:44

Objava ANDY » 12. december 2007, 0:54

PLASTIČNI ŠTOPLCI

Namerno se oglašam dobrih 10 dni po zadnji ,,furi,, štoplcov v svoj zadnji raj.
Pričakoval sem da vas bo bolj zanimalo koliko smo zbrali v kilaži in v evrih.
Pa ni bilo velikega zanimanja. Ampak vseeno sem kot vodja akcije dolžan da vam podam podatke o akciji

Akcija se je začela 1 februarja 2007 in trajala vse do5 decembra 2007 ko je bila poslana zadnja pošiljka v Črno na Koroškem.

V akcijo se je vključilo kar precejšno število ljudi, vendar moram in tudi z ponosom povem da je bil naj naj večji odziv na akcijo na Štajerskem koncu.

Tukaj so 4 zbirne točke zbrale 70% vse zbrane vsote.
Velik HVALA vsam .

Pa da ne bo kakšne zamere cilj je bil SKUPNO dosežen in 4X presežen.
Prvi cilj je bil zadan okoli 5 ton na koncu pa smo zbrali……..!

Prevoze smo opravljali z raznimi tovornjaki –od kamiona javne službe občine Maribor ( 4x ) zasebnega kamiona last Borisa Pečeta( 1x ) in kamiona podjetje Snaga ( 3x ) Skupno smo torej opravili 8 prevozov in cena enega prevoza je bila ocenjena na 80 evrov.
Vse so bile DONATORSKE !!!
PREVOZNIKOM HVALA!

Pgd Ptuj je z podjetjem Perutnina Ptuj sklenilo dogovor in dobili smo pri njih odpisane krmilnike in napajalnike, katere smo poslali na test v podjetja ki nam je odkupovalo plastiko in dobili smo ugodne rezultate saj je bila ta plastika po svoji sestavi identična masi za zamaške. In akcija na Ptuju je stekla- fantje in dekleta so zvozili vse te elemente na svojo gasilsko dvorišče in se z 3 krožnimi žagami lotili razreza le teh. Nato so vse spakirali v transportne vreče in nato smo skupaj vse transportirali na njihov zadnji cilj.

Vmes med celo akcijo pa je bilo potrebno potrkat na marsikatera vrata in kaj administrativno uredit- pa ni bilo malo papirologije za to akcijo- in vse to je delal in se z pisarniškimi molji trudil naš TIMI HERCOG ( t_time )
Timi hvala ti.

Zahvaljujem se tudi našemu članu foruma J.J.-u saj je na svoje lastne stroške tri krat prevozil celo Slovenijo poprek in po dolgem ter dostavljal zamaške v Maribor. V pogovoru z njim sva dognala da je nardil preko 2000 kilometrov na svoje stroške.
Hvala Ti J.J.

Da pa je akcija bila predstavljena med ljudi smo se obračali na razne medije kot so
-Časopisi ( Večer, Dobro jutro, 7dni, ljubljanski gasilec, Ptujski dnevnik )
-televizije ( Pop tv, Rtv lj, Rts Mb )
-radio ( Radio net fm, Radio radio, Radio 1, Radio Mb )
Vsi so vse objave opravili BREZPLAČNO. HVALA vam mediji!

Še mnogo je podjetij in posameznikov ki si zaslužijo besedo HVALA. In to VELIKO.
Zares list papirja bi bil premalo da bi vse zapisali, zato se naj vsak ki ni omenjen z svojim imenom ali imenom društva najde v besedi
VSI SODELUJOČI.
HVALA HVALA HVALA VAM!

Sedaj še samo čakamo na zadnja dejanja. To so:
Izdelava simboličnega čeka ki je že v izdelavi,
Prenos finančnih sredstev na relaciji MPI-FORUM GASILCI.ORG – METOD
Obisk pri Metodu in predaja čeka le njemu.
Zadnje dejanje naj bi bilo izvedeno nekje med 22 in 27 decembrom.

In zdaj še najvažnejše:

zbrali smo:

26.910 kg zamaškov ali 8072 evrov ali 1.934.374 SIT!!!

Akcijo sem po svojih naj boljših močeh pripeljal do konca. In vesel sem da je full dobro uspela. Zato na tem mestu še 1X izrekam besede HVALA vsem ki ste kakor koli pomagali v tej akciji
Nekaj fotk na forumu ostale pa bodo v nekaj dneh na oz v galeriji!

ANDY
Priloge
1.jpg
POLNI KONTEJNER
2.jpg
KESON NA TOVORNJAK
3.jpg
ZARES JE TEŽEK KESON
4.jpg
IZ TOVORNJAKA NA PRIKOLICO
5.jpg
KESON JE PRAZEN - ZAMAŠKI NA DEPONIJI

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objava ANDY » 12. december 2007, 0:59

Drugi del fotk:
Priloge
6.jpg
ENA UMETNIŠKA
7.jpg
ZAMAŠKI NA DEPONIJI
8.jpg
KAMION ,, KIPA ,, ZAMAŠKE
9.jpg
TINČEK IN DEJAN PRAZNITA KAMION
10.jpg
ANDY MED ZAMAŠKI

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objava J.J. » 12. december 2007, 20:41

Andy ni zakaj. Sem vesel da sem lahko malo pripomogel pri tej akciji!

LP Janez
Uporabnikova podoba
J.J.

Objave: 73
Registriran: 18. december 2005, 17:07
GE: GE RTV-SLO

Objava GEP 33 » 12. december 2007, 22:26

Andy čestitam za zelo dobro in unčinkovito izpeljano akcijo.Pohvalit treba tudi vse zbiratelje po Sloveniji saj smo cilj krepko presegli.Bravo mi!

Zdi se mi da nemore bit lepšega Božičnega darila za Metoda kakor tudi za nas, ko mu predan ta simboličen ček.

Bombastično!
LP
Slika

NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
GEP 33

Objave: 85
Registriran: 19. april 2006, 23:06

Objava _strojnik_ » 12. december 2007, 22:31

ANDY kot sem že velikokrat povedal vsa čast ti! MALO JE TAKIH res si spremenil nekomu svet na bloje!

LP
SLOVENSKO JE BITI GASILEC !!!
Uporabnikova podoba
_strojnik_

Objave: 421
Registriran: 4. marec 2007, 21:17

NazajNaprej

Nazaj na Splošno

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost