Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Slovenska faušija

Ta podforum je namenjen vsem, ki verjamejo, da poleg gasilstva obstaja še kakšna druga reč na svetu. V njem bodo teme, ki nimajo neposredne povezave z gasilstvom, vendar bi jih radi predebatirali v skupnosti našega foruma.

Moderator: Rafter

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava tu in tam » 14. junij 2006, 16:13

mislim da bi lahko malo naokol pogledali in ugotovili da si na račun gasilcev in kasnejših nabavah GVC-jev nekdo kupuje županski stolček.

Če potrebujejo novega GVC-ja pač ga naj nabavijo in ga uporabljajo, nerazumem zakaj je nekdo lahko "fauš" saj pa da dobiš nov avto potrebno opraviti toliko dela in ur da verjeno nihče nikomur ne zavida tega dela.

Drugo je pa če ima nekdo že dosti in dobi še več.
tu in tam

Objava Denis » 14. junij 2006, 23:42

TISTO1 je napisal:
Dolby007 je napisal:Da se malce vprašamo, kdaj so društva nastala?? Torej v času vprežnih vozov ali celo prej. In že 2 km kakor je odaljena enota iz Žalca ne pa 500m je verjetno trajalo celo večnost, da je sosednje društvo prišlo.

Hvala prednikom, da so ustanovili društvo in ga takšnega predali nam v naš čas. Mi pa zaradi tega ne bomo zaprli vrat in šli v Žalec, ker so tako blizu, da bi nenazadnje prekinili tradicijo. Danes pa si gasilcev skorajda ne moremo več iti brez vozila, ki vsebuje rezervoar z vodo.

Nenazadnje so tudi druge dejavnosti povezane z dobičkom v društvo, kot so prevoz pitne vode, pranje betonskih površin, požarne straže,...itd

Pa ne mi govorit, da imate v Ponikvi cisterno samo za to ker bi enota iz Žalca, Šempetra ali Gotovelj, ki so najbljižji, prišle prepozno. Ker bi lahko v prvi fazi tudi z GV-V1 brez hitre cevi z ustrezno črpalko, ustrezno posredovali. V cca 10 minutah za vami pa bi že prišli najbljižji.
Najmanj pa vam nisem fauš ker jo mate, zdi se mi prav da jo imate. Tako se mi zdi tudi prav, da smo se odločili za nabavo tudi mi.

Nenazadnje lepo da si povedal svoje mnenje, tako pa sem ga tudi jaz. Mi bomo še vedno trdili, da je pametna pridobitev, ti pa da je nesmiselna. Pa če bo reku župan ali poveljnik nevem česa... Vrbenčani tole je pa brezveze, ne rabte je, bo cisterna v novembru stala v naši garaži.

Zdaj pa bi bilo pametno da tole temo zaklenemo, saj smo zašli v čisto druge vode, pa brez zamire PGD Andraž, da smo vam morali takole po nepotrebnem posmetiti vašo temo. :(

VSE LEPO IN PRAV!
VI BOSTE TRDILI TO MI TO!
VENDAR JE SAM G.zupan rekel da se proracun za gasilce ne bo poveceval dokler bo toliko gasilcev na kupu!!!!!!
mislil je na to relacijo ki sem jo ze prej omenil!!!!!
zato bi bilo pametno da se ta drustva skupaj povezete ustanovite samo eno drustvo, z enim predsednikom, v sedanjih drustvih bi pa ostala orodisca! ves denar bi sel med recimo najvec pet drustev, tako da bi lahko vsako leto kupili en popolnoma nov avto!!!!
primer: pgd zalec bi vseboval vse drustva omenjene relacije (kar bi zagotovili da bi gasilsko drustvo imel res 54 operativnih gasilcev ne samo na papirju!!!)
ostala bi se obrobna drustva!
npr: grize in zabukovica skupaj
npr: zavrh in piresica skupaj
npr: sempeter
in ponikva!
imeli bi pet drustev, pet predsednikov kar bi se lahko hitreje pogajali z zupanom, ki nima posluha za gasilstvo, mi smo mu pa dali naziv VGC!!!!!
hvala bogu da nas ljudje na ponikvi razumejo da nam pomagajo zbrati denar za gasilski avto, ker z drzavo se nic ne da pogovarjat!!!!!!!
drugace pa vam cestitam za novo pridobitev ker vem da boste znali delat z njim!!!!
ker znanja vam nihce ne ucita!!!!
to mate!!!!

Ja bo treba pa župana zamenjat se ti ne zdi, jst že to trobim 4 leta da se ne bo nič spremenilo če ne bomo mi volilci. Če pogledaš da je 15 društev v občini žalec pa bi si gasilci lahko postavili svojega kandidata za župana, podpora bi bila zadostna, vendar kaj ko nobeden o tem noče slišat.
Mimogrede vpraši župana če je bilo preveč gasilcev na poplavah v Grižah pa Zabukovici ?
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objave: 885
Registriran: 11. avgust 2003, 1:12

Objava Dolby007 » 15. junij 2006, 10:30

TISTO1 je napisal:VENDAR JE SAM G.zupan rekel da se proracun za gasilce ne bo poveceval dokler bo toliko gasilcev na kupu!!!!!!
mislil je na to relacijo ki sem jo ze prej omenil!!!!!

Kaj pa vem kaj naj rečem. Marsi kaj je že rekel, pa nič od tega. Tako pa je po mojem tudi s tem. Toliko denarja koliko bo namenil za gasilce bo in nič več in nič manj, tudi da bi zaprli par društev nebi nič spremenilo. To je spet eden izgovor več.

Sej pravim zato pa je tukaj točkovnik, s tem pa se denar porazdeli bol pravično. Si predstavlaš kako bi se kregali za denar, če bi se tako kot si rekel združili skupaj?! Raje ne!

Sicer pa če boste mene VOLIL na novih volitvah vam zrihtam novo cisterno na Ponikvi, proračun gasilcev se bo povečal za 50%, upokojencim bom zrihtu bla bla bla... 4 lete okoli ... o ti šment nič od tega. Ja ni ravno steklo tako kot bi bilo treba, zato ker bi še moral biti vsaj eden mandat več da zdaj to uresničim.... 4 lete okol spet nič ... pol leta pred novimi volitvami, vam zravm dam pri nabavi motorke ene 500.000, pa mal bom dal nagrade... in takole je moji dragi vse povsod. Ne samo v Žalcu, ne samo na občinski ravni, tudi v politiki.

Tako da jaz jim nič ne zamirim, smejim se jim lahko samo v glavo. Po drugi strani pa čakam in upam, da bo le morda prišel čas, ko bo na oblast prišel mož, ki bo imel več sočutja z gasilci, tako na državni kot tudi na občinski ravni.

Aja pa tole še... IN MI SMO MU DALI NAZIV VGČ! Dobro do naziva je že sam prišel pač tako kot je, samo kaj ti koristi čin, če nisi aktiven v gasilstvu in ne delaš na praksi. Tisto piflarijo pa tako ali tako pozabiš čez 1 mesec.
Delam kar paše mi, kar se mi dobr zdi...
Uporabnikova podoba
Dolby007

Objave: 42
Registriran: 9. maj 2005, 23:42

Objava TISTO1 » 15. junij 2006, 12:24

Dolby007 je napisal:
Sej pravim zato pa je tukaj točkovnik, s tem pa se denar porazdeli bol pravično. Si predstavlaš kako bi se kregali za denar, če bi se tako kot si rekel združili skupaj?! Raje ne!

GLEDE tockovnika pa smo recem drek!!!!!!!!!!!
da ni vecjega!!!!!!!
denar se bo delil tako kot se je lani!!!!!
ko smo se lepo zmenili da je tockovnik prvic samo informativno da se stvari uredijo, potem pa je komisija sklenila da se denar razdeli med prve tri!!!!!!!!
v komisiji so bili pa vecinoma tisti ki so bili iz prvih treh drustev!!!!!
sranje od sranja!!!!!!
tudi mi bi lahko en dan pred obiskom komisije napisali vse knjige, ampak jih namerno nismo ker smo hoteli vedeti kaj nam manjka!!!!!
ostali so to naredli in so bili med prvimi tremi in so dobili denar!!!!!!!!!!
to ni bilo posteno kakorkoli gledas!
me zanima ce bi bilo enako ce bi najvecje stevilo tock dobila ponikva ali kdo ki ni bil v komisiji, ce bi potem tudi delili denar na osnovi tockovnika!!!!
dotalna sramota!!!!!!!
ce pa katerim kaj reces se pa vsi zgovarjajo na komisijo, ki vsi vemo kako je bila sestavljena!!!!!!!
TISTO1

Objave: 18
Registriran: 26. maj 2006, 9:36

Objava icko » 15. junij 2006, 13:16

Znaima me kako vam je uspelo brez težav izpeljat državno??? če se takole gledate??
Uporabnikova podoba
icko

Objave: 462
Registriran: 10. januar 2003, 23:38

Objava TISTO1 » 15. junij 2006, 13:22

icko je napisal:Znaima me kako vam je uspelo brez težav izpeljat državno??? če se takole gledate??

brez tezav??????????
pol pa nismo bili na istem tekmovanju!!!!!
veliko je skripalo!!!!!!!!!
drugace pa jaz PGD vrbje spostujem saj imajo veliko znanja, problem je v drustvih ki nic ne delajo zato imamo probleme z zagotavljanje denarja z strani zupana!
glede tekmovanja pa samo tole!!!!
tekmovanje ne more delovati dobro ce so v organizacijskem odboru ljudje z osnovnosolsko izobrazbo in manj!!!!!
lep pozdrav!
TISTO1

Objava Dolby007 » 15. junij 2006, 14:57

To ti dam pa čisto prav! Kar se tiče delovanja društev... raje nebi o tem, koliko je takih ko delajo zelo malo ali praktično nič.

Za točkovnik, je res tako, da je komisija kakršna je. Vem, da za nas je pravično delovala, za druge pa nevem ali so točkovani pravično ali ne.

Možnost bi bila tudi, če bi se zbrali predstavniki društev + eden ali dva nadzorna, pa bi se stvar potočkovala drugače. Tako kot delegati na občnih zborih, bi za obisk društva bil predlagan posameznik. Če geldamo, da je 15 društev, bi zvolili 15 članov vsakega za določeno društvo.

Kar se pa tiče tekmovanja, je pa spet tako... eni so spet pošteno nasrkali... drugi pa so 2 dni gledali v zrak.
Delam kar paše mi, kar se mi dobr zdi...
Uporabnikova podoba
Dolby007

Objave: 42
Registriran: 9. maj 2005, 23:42

Objava TISTO1 » 15. junij 2006, 16:56

Dolby007 je napisal:Za točkovnik, je res tako, da je komisija kakršna je. Vem, da za nas je pravično delovala, za druge pa nevem ali so točkovani pravično ali ne.

ne gre za to kako je komisija odlocla se posameznika!
na sektorskem sestanku smo se zmenil da se denar ne bo delil na principu tockovnika (prvo leto), vendar je komisija odlocla da se ves denar razdeli med prva tri drustva. Mislim da so bila to V. piresica,gotovlje in vrbje(popravite me ce se motim!), zato ni posteno, ker so bili clani iz teh treh drustev v komisiji (za Vrbje ne vem) in so imeli vecino in ko so videli kdo je med prvimi tremi so sprejeli sklep da se denar razdeli med prva tri drustva!!!!!
kar komisija sploh nima pravice!!!!!!!!!
obcinsko poveljstvo je sklenilo nekaj, komisija ki je bila za ocenjevanje drustev pa nekaj kar ona sploh ne more!!!!
zato me tockovnik moti!!!!!
Ce se bo morebiti zgodilo da bo najvec tock dobila PGD ponikva (nemogoce) se bo pa komisija odločla da se deli denar po principo vsi enako! kar se je ze pred desetimi leti zgodilo!!!
tudi takrat smo imeli tockovnik, kjer smo delili denar, vendar je najvec tock dosegla ponikva in se tockovnik ni uposteval!!!
verjetno se moji sogovorniki tega ne spominjajo vendar sem sam bil takrat v predsedsvu zveze ko so nas nekateri preglasovali(tisti ki so dosegli najmanj tock)
zato sem jaz proti tockovniku!!!!!!!!!!!
nase drustvo zelo dela, pa dobivamo polena pod noge!!!!!!!
TISTO1

Objava Denis » 15. junij 2006, 22:59

Jah ta točkovnik so že tolikokrat premleval pa premleval da kr hudo in ga bojo še premleval. Mimogrede nobeden naš član ni v teh komisijah tako da podatkov ne moremo pridobivat v naprej.
Zgodovine pa jst raj nebi pogledal ne da bi se jo spominjal par let nazaj smo imeli v našem društvu same, dežne palarine pa rumene škornje drugi pa so se kopali v zaščitnih sredstvih in denarju.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objave: 885
Registriran: 11. avgust 2003, 1:12

Objava TISTO1 » 15. junij 2006, 23:09

Denis je napisal: Mimogrede nobeden naš član ni v teh komisijah tako da podatkov ne moremo pridobivat v naprej.

saj sem rekel da za vrbje ne vem!
se opravicujem!!!!
me zanima koliko denarja ste dobili na racun tockovnika!!!!!
TISTO1

Objava Rafter » 15. junij 2006, 23:22

TISTO1 je napisal:me zanima koliko denarja ste dobili na racun tockovnika!!!!!

Te nič ne briga. :twisted: :twisted: :twisted:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Nazaj

Nazaj na Splošno

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Majestic-12 [Bot] in 3 gostov