Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Sneg na cestah

Ta podforum je namenjen vsem, ki verjamejo, da poleg gasilstva obstaja še kakšna druga reč na svetu. V njem bodo teme, ki nimajo neposredne povezave z gasilstvom, vendar bi jih radi predebatirali v skupnosti našega foruma.

Moderator: Rafter

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Sneg na cestah

Objava stjepko » 14. januar 2009, 16:58

LP

Zanima me kakšno je pri vas stanje glede snega,ali plužijo in kako so ceste očiščene.Pri nas na Koroškem no vsaj v nekaterih krajih so šele nekaj ur nazaj začeli na cesti plužit.

uživajte

Dejan
"Those who stand for nothing, fall for anything!"

NA POMOČ !!
Uporabnikova podoba
stjepko

Objave: 104
Registriran: 21. november 2008, 17:54
GE: Prevalje

Odg: Sneg na cestah

Objava Đuro » 14. januar 2009, 21:09

kolko jaz vem se začne plužit ko je na cesti 10 cm snega . . . tak da, pri nas bodo verjetno počasi začeli . . . drugače pa še zaenkrat ni nič spluženo . . . razn pločnika, ker se Stojanu verjetno ni doma za bit. Sicer pa, sneg sam po sebi ni glih problem, problem je bil danes zjutraj, led, pa minus 7, da pesek pa sol nista mogla svojega naredit . . . pa kaj mormo, zdaj so končno dnevi, da lahko rečemo, ZIMA JE!!
PGD Hoče - since 1888
http://www.gasilci-hoce.si/
Uporabnikova podoba
Đuro

Objave: 240
Registriran: 26. november 2006, 16:00
GE: Hoče

Objava LeonK » 14. januar 2009, 21:37

Na Koroškem je stanje na cestah zelo slabo, danes smo že posredovali gasilci GE Radlje na 2 prometnih nesrečah!!?
GE Radlje ob Dravi spletna stran:
http://www.pgdradlje.si
Uporabnikova podoba
LeonK

Objave: 369
Registriran: 4. marec 2006, 19:16
GE: Radlje ob Dravi

Objava stjepko » 14. januar 2009, 23:08

LeonK je napisal:Na Koroškem je stanje na cestah zelo slabo, danes smo že posredovali gasilci GE Radlje na 2 prometnih nesrečah!!?

ja sm vido na spino da ste meli dans prometni z avtobuso in tovornjako pa ena je dov s ceste zleteva poklicni so tud meli dans eno prometno tam blizu mute

NA POMOČ !!
Uporabnikova podoba
stjepko

Objava stjepko » 14. januar 2009, 23:18

stjepko je napisal:
LeonK je napisal:Na Koroškem je stanje na cestah zelo slabo, danes smo že posredovali gasilci GE Radlje na 2 prometnih nesrečah!!?

ja sm vido na spino da ste meli dans prometni z avtobuso in tovornjako pa ena je dov s ceste zleteva poklicni so tud meli dans eno prometno tam blizu mute

ne zmoto sm se to ste pa ja vi meli tam prometno tam proti muti

NA POMOČ !!
Uporabnikova podoba
stjepko

Objava gasilec dejan » 14. januar 2009, 23:30

Danes sem se peljal čez našo deželo in doživel (nas ne more nič presenetit mi smo vedno pripravljeni - zimske službe) torej katastrofo na avtocesti. Morem povedat, da se tako počasi še v življenju nisem peljal po avtocesti maksimalna hitrost 50km/h na določenih delih za polovico majn. Vmes opravimo postanek na enem izmed postajališč in glej :D parkir placi čisti (nevem kdo to pluži) videl dve nesreči kup avtov, katere so šoferji komaj obvladovali. Naj povem okvirni čas vožnje je bil nekje od 14.30 naprej pa mi ne zdaj rečt premalo je kamionov pa nevem česa, se pelješ mimo kake bazne postaje pa so stali najmanj 2-3 kamioni za pluženje. Pomoje oni prepozno nastopijo z delom namreč če veš da bo padal leden dež in na čase snežilo ni vrag da nebi bil perajt pa vsaj med tistim ledenim dežjem cesto posipal posledično če bi bilo to opravljeno se kasneje nebi tolko mogo sneg prijemat. Vglavnem službe so vsaj po moji oceni prepozno odreagirale na situacijo, po radiju pa še tako dolgih prometnih obvestil tudi nisem poslušal :) pa da še malo krajevno povem, ni nič kaj boljše od kar sem doma sneži pa še v mojem kraju nisem uspel videti zimske službe niti na glavni cesti :shock:

Lp Dejan

p.s. slika je sicer posneta z mobitelom ampak, vse kar je belo je debela podlaga snega in leda, torej kolko je vidnega asfalta je menda razvidno
Priloge
P140109_08.09.jpg
Lep pozdrav Dejan
Slika
Slika
Slika
Uporabnikova podoba
gasilec dejan

Objave: 272
Registriran: 4. junij 2005, 22:20

Objava stjepko » 14. januar 2009, 23:34

Js sm danes šel skozi Prevalje in opazim plužerja okoli dveh popoldne in je mel spredaj plug pa ni plužil ampak je samo posipal

NA POMOČ !!
Uporabnikova podoba
stjepko

Objava rfireman » 15. januar 2009, 2:19

Evo, ura je 01.20 zjutraj v kraju Rogatec, imamo cca. 20 cm snega, možno sneži, o cestnih službah pa ne duha ne sluha :evil:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1803
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava kmhslo » 15. januar 2009, 12:00

stjepko je napisal:Js sm danes šel skozi Prevalje in opazim plužerja okoli dveh popoldne in je mel spredaj plug pa ni plužil ampak je samo posipal

Maribor enako zato pa je danes polno plundre na cesti samo kaj ko je ta čudni sneg ko se noče sprijemati in mu tudi sol kaj velko ne koristi
kmhslo

Objave: 278
Registriran: 3. junij 2008, 22:22

Objava St'ne » 15. januar 2009, 16:45

Fantje z zimsko opremo se je dalo čist lepo vozit.
St'ne

Objave: 25
Registriran: 10. junij 2004, 12:18

Objava falavs » 15. januar 2009, 20:30

Bravo z zimsko opremo se da prav dobro in varno vozit. Če se ne motim že avto šole učijo da se v zimskih razmerah vozi 50 km
Mediji so tudi opozarjali na ta sneg in žled zato smo bili vsi pripravljeni na ta pojav.Mislim da če si kam namenjen greš v tem
primiru kaj prej od doma in da za zamudo niso krivi ravno vsega cestarji.Sam sem tud cestar ma ne na avtocesti in ne bom trdil
da cestarji nismo nič krivi ampak ko prične snežit ne moremo biti na vseh koncih hkrati nas je premalo že sam sem delal 20ur
po temu imaš vsega dovol. Če sneži je en problem ma če pada dež in sproti zmrzuje je hudič. V tem primiru ceste ne smeš ravno
plužiti ker mora biti na njej ( kaša ) kot mi imenujemo zmes leda soli in drobca tako ne pride dež do asfalta in ne more zmrznit
avtomobili pa to pridno mešajo.Če pa cesta ni po nevem kolikih urah vsaj 1x očiščena je pa drug problem morda ne prava organiziranost.
Pri nas se plužijo ceste po prioritetah prvo glavne pa regjonalne pa lokalne.Pa ne me vzet preveč dobesedno anpak ko je akcija se
trudimo kakor se da ma mislim da tudi vozniki bi lahko storili kaj da nebi bilo zastojev naprimer dobra zimska oprema pa ne
pričekovat da za plugom se pa da vozit že kar 100 na uro.

lep pozdrav.
Novak Igor
Uporabnikova podoba
falavs

Objave: 42
Registriran: 10. september 2008, 19:54

Objava Vrsho » 15. januar 2009, 21:03

Sam skoraj vsak dan naredim vsaj 300 km po slovenskih cestah. Včeraj sem bil na relaciji Ljubljana - Brezovica - Logatec - Postojna - Ilirska Bistrica - Jelšane - Podgrad - Kozina - Ljubljana in nimam pripomb čez komunalno službo. Pritožbe letijo samo na voznike, ki ne znajo odreagirati na razmere, če je na cesti par centimetrov snega. Nevem a se večina ljudi ustraši al kaj, da delajo paniko. Če imaš ustrezno zimsko opremo (zimske gume), se lahko tudi po nespluženi cesti voziš skoraj, da normalno.

Kakorkoli obračam, cestarjem lahko dam samo roko in jim čestitam, saj vem, da se trudijo po svojih močeh in navodilih nadrejenih!
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava gasilec dejan » 15. januar 2009, 22:57

Zimska oprema je vsekakor bila!
Lep pozdrav Dejan
Slika
Slika
Slika
Uporabnikova podoba
gasilec dejan

Objave: 272
Registriran: 4. junij 2005, 22:20

Objava Vrsho » 16. januar 2009, 1:39

Aja pozabil sem napisat, da ljudje pričakujejo, da se bodo v snežnih razmerah lahko v enakem času pripeljali na enak cilj. To pa tudi s teoretičnega vidika ni možno... Tudi če pred tabo vozi plug.

Je pa dejstvo, da je potrebno prilagodit hitrost razmeram na cestah... In to v primeru sneženja ni 30 km/h ampak je lahko na avtocesti tudi okoli 90 km/h. Preverjeno!
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Nazaj na Splošno

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost