Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Nova vprašanja za pridobitev preventivnih značk

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava jaz81 » 4. december 2007, 23:12

Pozdravljeni, sicer moje vprašanje ne sodi točno v to temo, pa vseeno, ko je ravno govora o preventivnih značkah.
Torej, na ravni naše GZ bi radi izvedli tečaj za pridobivanje značk. Pa me zanima:

1. Glede na program (Priročnik za delo z gasilsko mladino, 2006), kako izvesti tečaj? Več dni, več sobotnih popoldnevov??? Delate točno po št. predvidenih ur po programu? Je dovolj eno sobotno dopoldne za predavanja, drugo za praktični del in nato testi?

2. Kot sem razumela je omejitev po starosti, če je torej otrok star 13 let in še nima bronaste značke dela izpit samo za srebrno? Ali mora predhodno opraviti tudi za bronasto?

3. Teste za končno preverjanje sestavimo sami na podlagi razpisanih vprašanj ali so enotni, univerzalni (če so, kje jih dobim)?

Če je kje kakšna povezava, ki bi opisovala postopek (pravila in način izvedbe) se priporočam.

Hvala za vsak odgovor.
LP
jaz81

Objave: 1
Registriran: 28. marec 2007, 11:42

Objava M-Coki » 4. december 2007, 23:26

jaz81 je napisal:2. Kot sem razumela je omejitev po starosti, če je torej otrok star 13 let in še nima bronaste značke dela izpit samo za srebrno? Ali mora predhodno opraviti tudi za bronasto?

Mislim, da je za teste je takole: Na osnovi navodil GZ Slovenije za delo z mladino, po knjižici Priročnik za delo z gasilsko mladino, Dopolnjena izdaja, Gasilska zveza Slovenije, Ljubljana 2006, se razpiše testiranje za :
- bronasto značko
- srebrno značko
- zlato značko

Na preizkus se lahko prijavijo otroci:
- za bronasto značko stari 7 – 10 let (letniki 2000 – 1997)
- za srebrno značko stari 11 - 13 let (letniki 1996 -1994), ki še nimajo opravljene te značke
- za zlato značko stari 14 – 16 let (letniki 1993 – 1991), ki še nimajo opravljene te značke.

jaz81 je napisal:3. Teste za končno preverjanje sestavimo sami na podlagi razpisanih vprašanj ali so enotni, univerzalni (če so, kje jih dobim)?

Za tole se iz podanega nabora vprašanj izbire 15 le-teh, ki se jih sestavi v obliki testa. :wink:

jaz81 je napisal:Torej, na ravni naše GZ bi radi izvedli tečaj za pridobivanje značk.

Kot primer, kako to poteka v GZ žalec si lahko prebereš tukaj: (str. 11) http://66.102.9.104/search?q=cache:PoKi5vmjif8J:www.zalec.si/gz_zalec/dokumenti/razpis_2007.pdf+preventivne+zna%C4%8Dke&hl=sl&ct=clnk&cd=8&gl=si&client=firefox-a
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Odg: Nova vprašanja za pridobitev preventivnih značk

Objava Oskar » 25. februar 2008, 22:01

Nisem prelomil obljube in modernizirana vpršanja za vse tri značke so tik pred koncem.
vsa vprašanja sem opremil z ABC odgovori ! :shock:
vsa zastarela sem vrgel ven ali jih posodobil !
Prilepim jih tu gor , le še malo potrpite.

Služila vam bodo dobro za vzgojo mladih, če se bo pa GZS strinjala pa ne vem. baje je tam nek Zadnik glavni !
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Oskar » 7. marec 2008, 16:34

Malo pa sami uredite, slovnica in to.
Ni kot bi moralo biti ampak za začetek bo !
Na koncu vsake značke je pomoč za tista vprašanja, kjer se piše.

Lp oskar
Priloge
TESTI ZA UČENJE - ZNAČKE.doc
(173 KiB) Prenešeno 315 krat
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava Oskar » 13. marec 2008, 13:48

Našel sem nekaj napak in jih popravil.
52 x ste renesli to datoteko, kar pomeni , da je stvar zanimiva. Če najdete kakšno napako napišite. Bomo uredili.
Priloge
TESTI ZA UČENJE - ZNAČKE.doc
(173 KiB) Prenešeno 290 krat
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Nazaj

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov