Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

PREVOZI GASILSKE MLADINE

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: PREVOZI GASILSKE MLADINE

Objava nic » 10. marec 2008, 21:02

Slika
Malo brskam po računalniku,pa sem našel eno slikco iz leta 2006.Bili smo na enemu tekmovanju pa so eni brihtneži iz ok MB pripeljali eno ekipo
mladincev kar z furgon kombijem :shock: .Notri pa so imeli navadne plastične stole :shock: :shock:
Svašta res!!!!
lp
nic

Objava SuzanaV » 16. april 2008, 15:18

Včeraj je prišel ven novi ZVCP, kjer je v navedeno, da voznik ne sme v delovnem dnevu, v katerem prevaža skupino otrok, opravljati drugega dela. Torej varianta, da mentor sam pelje ekipo na tekmovanje, od sedaj naprej odpade. Kazen je 1.550 evrov (250 za voznika, 1.000 za društvo in 300 za predsednika). - člen 34, ki spreminja dosedanji 92. člen

To drži, ali si jaz narobe predstavljam?
SuzanaV

Objave: 5
Registriran: 26. marec 2008, 14:24

Objava M-Coki » 16. april 2008, 15:44

Hm, zakon navaja - citiram: ''(6) Voznik ne sme v delovnem dnevu, v katerem prevaža skupino otrok, opravljati drugega dela, ki bi lahko vplivalo na njegovo zmožnost varnega upravljanja motornega vozila (npr. vodenje ali sodelovanje pri vodenju izleta ali ekskurzije, izvedba ali sodelovanje pri športni vadbi ali treningu).

Potrebno je poudariti ''...drugega dela, ki bi lahko vplivalo na njegovo zmožnost varnega upravljanja motornega vozila.'' Jaz mislim, da je mentor, kadar svojo tekmovalno ekipo pelje na tekmovanje še vedno zmožen varno upravljati motorno vozilo, pa tudi sodeluje ne pri športni vadbi oz. treningu... #-o
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava Matej B. » 16. april 2008, 16:47

Uradni list RS/ štev.37/ 15.4.2008 / stran 3688

Še link >>> http://www.uradni-list.si/_pdf/2008/Ur/u2008037.pdf
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1138
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava bala bala » 12. februar 2010, 10:59

Mene pa zanima, če je kakšna omejitev hitrosti na avto-cesti, primer 100km/h na uro, če prevažaš skupino otrok :?:
hvala
bala bala

Re: PREVOZI GASILSKE MLADINE

Objava Koki2 » 13. februar 2010, 14:14

Kmalu bo potrebno imeti organizirane prevoze za otroke. Kdo jih bo plačal, PGD ji so pa neprofitna društva. Pri tej stvari bi lahko GZS ukrepala. Strinjam se pa z varnostjo otrok, sam sem bil nekaj let mentor in misli da bi lahko varno upravljal vozilo in otroke. Če smo jih do sedaj, zakaj jih še zdaj nebi.
LP Koki
Uporabnikova podoba
Koki2

Objave: 28
Registriran: 26. december 2009, 12:39
GE: PGD Hrušica, JZ GARS

Nazaj

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov