Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

PREVOZI GASILSKE MLADINE

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava blaz.K » 14. december 2004, 11:30

No DJD po mojem kakšna javna kritika več zaleže kot 50 jurčkov kazni. Največ pa smo dosegli, če vsaj tisti , kateri so to brali, kaj podobnega po cesti ne bodo počeli, še posebej ne s polnim kombijem otrok :wink:

Lp!
Blaž
blaz.K

Objave: 165
Registriran: 27. januar 2004, 15:09

VOŽNJA

Objava Lenek » 15. december 2004, 19:45

Lp. Tudi jaz se strinjam s tem, kar pravi Hočevar Nejc... Saj s tem ogrožaš mladino in druge!

(popravljene črke)
Lp, moderatorka
BOJAN PAVEO 041/535-047
Lep pozdrav!!
Uporabnikova podoba
Lenek

Objave: 243
Registriran: 13. december 2004, 20:04

Objava Zeki » 22. september 2005, 23:06

Starejši gasilci bi morali mlajšim gasilcem biti v zgled...takšna ravnanja zagotovo niso! :evil:
-----PGD HRASTNIK - MESTO-----
http://www.pgdhrastnik-mesto.si
Uporabnikova podoba
Zeki

Objave: 30
Registriran: 22. september 2005, 22:15

Objava andrejka » 24. september 2005, 12:56

katastrofa, kaj si nekateri dovolijo.
ne rečem, da pred domom ( po tekmovanjih) za nekaj sekund prižgemo sireno, da pa mentor naredi kaj takega ga je pa lahko sram.
zarad takih ljudi smo potem vsi na slabem glasu.
lp
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabnikova podoba
andrejka

Objave: 20
Registriran: 14. maj 2005, 14:11

Objava mailo » 18. marec 2007, 19:09

Nejč, tvojo priponko sem prilepil sem, ker je tu tema že odprta.
Priloge
pravilnik_prevoz_otrok_110.doc
(81.5 KiB) Prenešeno 212 krat
Naj bo ogenj naš prijatelj!
Uporabnikova podoba
mailo
moderator
moderator

Objave: 274
Registriran: 4. september 2003, 14:26

Objava nejč » 18. marec 2007, 21:18

mailo je napisal:Nejč, tvojo priponko sem prilepil sem, ker je tu tema že odprta.

Hvala ti :wink:
Uporabnikova podoba
nejč

Objave: 1220
Registriran: 31. januar 2005, 18:07

Objava brankos » 19. marec 2007, 10:47

ker je spet dogajanje v temi in bodo spomladi aktualna tekmovanja mladine en primer kako ne prevažati otrok:
v soboto je na kviz naše GZ pripeljal mentor v zrelih letih (pa pravimo, da je mladost norost) v osebnem vozilu (s 5 sedeži) poln avto otrok in to tako, da sta na prednjem sedežu sedela 2 ali celo 3 pionirčki, zadaj pa je bil tudi cel trop glavic. nič kaj prijeten prizor in vzgled mladim, sploh pa daleč od varne vožnje naših najmlajših.
zato vsem polagam na srce, da ukrenemo v društvih vse kar je mogoče, da zagotovimo varen prevoz otrok!
Uporabnikova podoba
brankos

Objave: 332
Registriran: 23. november 2003, 15:34

Objava Zbiljc » 19. marec 2007, 21:52

No, tole s sireno in prehitevanjem kolone je res preveč... :banging: :banging: :preklinjanje:

Tisto o vsaj treh letih izkušenj se i zdi super, saj takrat že bolj spoznaš avto in terene...
Sireno smo pa roko na srce že večkrat prižgali, čepra ni bilo nujno, verjetno prav vsi. Le prevečkrat se ni zgodilo in ne na prometni cesti. In seveda, posebej za pionirje je to še posebej zanimivo... pa je mentor nekako moral podleči tropu malih gasilčkov, ki jih lahko danes ne bi bilo več, če bi se zgodila kaka nesreča...
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 631
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava nekky » 23. marec 2007, 19:35

Hm... zanimiva debata. OK strinjam se s pozdravom, ko se odhaja iz tekmovanja čeprav je pri nas v zvezi (upam da se ne motim, oz vsaj moje izkušnje so take :oops: ) navadi da se na tak način pozdravi tudi ko se gre iz veselice oz obletnic društev.

Za otroke so sirena in gasilska vozila kot "fetiš", vendar se tega vsaj na tak način nebi smelo izkoriščati. Dejstvo pa je da so otroci naši nasledniki in da jim z našim ravnanjem dajamo zgled pa naj si bo slab ali dober, zato bi morali biti še bolj previdni.

Na žalost je naš TAM postal prestar za vožnjo otrok, tako da se sedaj poslužujemo osebnih vozil.

papa
Nekky
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo!

Walt Disney
Uporabnikova podoba
nekky

Objave: 84
Registriran: 31. marec 2006, 17:15

Objava Primoďż˝ » 25. marec 2007, 17:13

Pozdravljeni!
Kar je naredil ta voznik je res skrajni absurd!! V PGD Ptuj hodim že 8 let. Vse od kar sem bil pionir, pa do zdaj ko sem mladinec (pa še verjetno kaki 2-leti bom), pomnim da smo samo enkrat prižgali luči in sireno po tekmovanju. Pa ne da bi nas mentor kaznoval, saj smo in dosegamo kar dobre rezultate. Imeli smo odličnega mentorja, ampak, otroke ali mladostnike lahko za gasilstvo motiviraš tudi z drugimi stvarmi. Ne obtožujem drugih mentorjev ali voznikov, da so ne vestni in da ne spoštujejo pravil, vendar vidiš tudi talente, ki se kar lep čas peljejo z lučmi in sireno pa ne grejo na intervencijo. Vsekakor pa to ni osamljen primer. In verjemte v 8.letih, pa čeprav sem se še smrkavec, sem to videl že 2x. Nevem sicer kaj je bil njihov namen, samo mene to zagotovo nebi prepričalo, da bi obiskoval en pgd, samo zato ker se s tekme peljemo z "lučkami". Pa dam na naše gasilsko društvo kar nekaj (mi kar nekaj pomeni), vendar ta "magnet" je nekje drugje v celem paketu, ki ti ga društvo ponuja in vsebuje vse od gasilskih tematik do zabave. Pravila pa vseeno NISO zato da jih kršimo in pri nas smo jih redko (zato sem ponosen na mentorja ki se ni dal pretentati tudi nekaterim našim fintam :lol:). TO pa je tudi vzrok, da vsaki petek grem vesel na vaje in na koncu komaj čakam naslednje. :lol:

P.S Malo sem se razpisal, pa kaj se se malo lahko :P :lol: :P .
Primoďż˝

Objava MarkoŠ » 27. oktober 2007, 20:39

Kako je z prevozom mladine z gasilskimi vozili po novem zakonu :?: :!: :?:
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava nekky » 27. oktober 2007, 22:32

MarkoŠ je napisal:Kako je z prevozom mladine z gasilskimi vozili po novem zakonu :?: :!: :?:

Ma kej je spet kej novga zuni :?: :!: Tele informacije bi blio zelo dober dobit, ker mi mamo kr neki "prevozov" še u planu za letos...

papa
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo!

Walt Disney
Uporabnikova podoba
nekky

Objave: 84
Registriran: 31. marec 2006, 17:15

Objava M-Coki » 27. oktober 2007, 23:46

MarkoŠ je napisal:Kako je z prevozom mladine z gasilskimi vozili po novem zakonu :?: :!: :?:

Od kod pa ta informacija, da je sprejet novi zakon? (v veljavi je pravilnik o pogojih, ki jih morajo izpolnjevati vozila in vozniki vozil, s katerimi se prevažajo skupine otrok).
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava MarkoŠ » 27. oktober 2007, 23:58

Mogoče sem narobe napisal, zanima me kako je po novem s prevozom mladine, a je kaj sprememb?
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava M-Coki » 28. oktober 2007, 0:02

nekky je napisal:
MarkoŠ je napisal:Mogoče sem narobe napisal, zanima me kako je po novem s prevozom mladine, a je kaj sprememb? :?: :!: :?:

Ma kej je spet kej novga zuni :?: :!: Tele informacije bi blio zelo dober dobit, ker mi mamo kr neki "prevozov" še u planu za letos...

papa

V mislih sem imel, da ni sprememb in če se ne motim je bila zadnja s tega področja tale:

- http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200691&stevilka=3962
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

NazajNaprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost