Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vzgoja mladine in otrok

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Marjetica » 19. oktober 2004, 17:54

mailo je napisal:Pri nas smo letos imeli na občinskem tekmovanju 6 ekip mladine - mentorjev nas je bilo pa tudi 6 (se pravi vsak je imel svojo ekipo).

To je pa res za pohvalit - bravo. Pri nas pa komaj sestavimo eno ekipo pionirjev. Pravijo, da ni otrok (to pravi poveljnik), tudi mentorje težko dobimo - jaz pa mislim, da se ne potrudijo dovolj.

Verjetno je potrebno izdelat nek načrt in se ga tudi držat.

Mailo, nam razložiš kako vam to uspe.
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Objava Janez Tratnik » 19. oktober 2004, 17:57

Mailo, nam razložiš kako vam to uspe.

Bom jaz povedal kako. Z dobrim šefom za mladino kar Luka vsekakor je. On je res veliko naredil v našem društvu v letu in pol.

njegov poveljnik :wink:
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
Uporabnikova podoba
Janez Tratnik
moderator
moderator

Objave: 2788
Registriran: 7. avgust 2002, 8:47

Objava Šumadinac » 19. oktober 2004, 18:21

Bravo fantje, to morate povedati tudi širši javnosti: resnično presenečen sem, da imate toliko mladine =D> =D> =D>

Jah Marjetica, pri nas imamo tudi podobne situacije, vsi govorijo, da mentorjev ni...PA SO, samo na papirju-tisti ki imajos pecialnost za mentorje....samo nobenega ni zraven! otrok je pa tudi dovolj, no pri nas imamo sedaj 21 pionirjev in mislim da 12 mladincev:tudi kar vredu glede na pretekla leta!
Šumadinac
Ogenj in slama, naj bosta sama!(ljudski pregovor)
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objave: 1170
Registriran: 23. avgust 2004, 23:18

Objava mailo » 20. oktober 2004, 15:05

Šumadinac je napisal:... vsi govorijo, da mentorjev ni...PA SO, samo na papirju-tisti ki imajos pecialnost za mentorje....samo nobenega ni zraven!

Pri nas nobeden od sedanjih mentorjev nima specialnosti mentor (trudimo se, da se tega tečaja udeležimo - pa ga zveza ne organizira) pa nam vseeno uspe sestaviti toliko ekip.
Če hočeš imeti toliko mladih, moraš najprej pridobiti take mentorje, ki bodo resni in znali delati z mladimi, predvsem pa jim ne bo žal časa, ki ga bodo porabili za delo z bodočimi operativci. Čeprav smo mentorji sami mladi (vsi še študiramo oz. obiskujemo srednjo šolo).
Lahko rečem, da je vsak izmed nas v času priprav na tekmovanje "preživel" približno 3-4 popoldneve na teden v gasilskem domu (priprave so trajale več kot mesec).
Čeprav "moji" mentorji tega verjetno ne berejo, se jim lahko iskreno zahvalim - sam tega ne bi zmogel.
Naj bo ogenj naš prijatelj!
Uporabnikova podoba
mailo
moderator
moderator

Objave: 274
Registriran: 4. september 2003, 14:26

sestava ekip

Objava Primoz_K » 6. januar 2005, 19:26

Pozdravljeni!
Upam da je tale tema se živa :)
V našem društvu imamo 38 mladih. V lanskem letu smo sestavili štiri tekmovalne desetine (2 mešani pionirski in 2 mešani mladinski). Kot mentor za mladino sem se lani odločil sestaviti mešane desetine in nekaj pionirjev tudi uporabiti v mladinski enoti (problemi zaradi starosti in spola naših mladih gasilk in gasilcev). Menim namreč, da je pomembno vsem mladim omogočiti udeležbo na tekmovanjih, četudi morda za ceno nekoliko slabših uvrstitev. Kakšno pa je vaše mnenje?
Lep pozdrav vsem, ki uzivate pri delu z mladimi!
Za vsak problem pod soncem je rešitev,ali pa je ni.
Če je, jo poišči, če je ni, pa naj te ne skrbi.
Uporabnikova podoba
Primoz_K

Objave: 25
Registriran: 6. januar 2005, 18:27

Objava Šumadinac » 6. januar 2005, 20:48

Tema je vedno živa! :D
No številka vaših mladih je res velika, to je pohvalno in razumljivo, saj predvidevam, da si iz manjšega kraja, ker dvomim, da se da v večjem kraju najti toliko mladih!Vsaj pri nas je tako....

Pri nas imamo le 1 punco, ki obiskuje učne ure, tako da bomo tudi mi morali delati mešane ekipe!
Se pa strinjam, da je potrebno vsem omogočiti udeležbo na tekmovanju, saj rezultati v končni fazi sploh niso pomembni za nadalne učenje!
Ko sem jaz bil v takih vrstah nikoli nismo dosegali ne vem kako dobrih rezultatev pa sem še vedno zagnan gasilec :wink:

Srečno!
Šumadinac
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Re: sestava ekip

Objava matjaž » 7. januar 2005, 8:39

Primoz_K je napisal:Pozdravljeni!
Upam da je tale tema se živa :)
V našem društvu imamo 38 mladih. V lanskem letu smo sestavili štiri tekmovalne desetine (2 mešani pionirski in 2 mešani mladinski). Kot mentor za mladino sem se lani odločil sestaviti mešane desetine in nekaj pionirjev tudi uporabiti v mladinski enoti (problemi zaradi starosti in spola naših mladih gasilk in gasilcev). Menim namreč, da je pomembno vsem mladim omogočiti udeležbo na tekmovanjih, četudi morda za ceno nekoliko slabših uvrstitev. Kakšno pa je vaše mnenje?
Lep pozdrav vsem, ki uzivate pri delu z mladimi!

Tega se poslužujemo tudi pri nas.
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Primoz_K » 7. januar 2005, 23:53

Me veseli, da je tema še vedno živa :)

Naše društvo pokriva nekako 5 vasi oz. zaselkov, tako da smo res bolj z vasi. In najbrž bo držalo, da je mlade v mestnem okolju težje navdušiti za gasilstvo. Moram pa povedati, da v našem društvu pred 2 leti nismo imeli mladih gasilcev (mentor za mladino je odšel v vojsko, potem pa v sluzbo) in da se število vseskozi spreminja (predvsem pubertetniki imajo navado dati gasilstvo malce na stran).

Lani pa smo prvič obiskali osnovno šolo in šolarjem povedali in pokazali kaj smo gasilci -> odziv je bil odličen, saj so naslikali veliko risbic in napisali spise o našem obisku. Nekaj pa se jih je tudi navdušilo nad stvarmi, ki jih počnemo gasilci, tako da upam, da se nam bodo pridružili....

Delo z mladimi me sicer veseli, sem pa večkrat v dilemi (moralni), še posebej po kakšnem sestanku UO. V naši občini namreč župan namreč nima preveč rad gasilstva (še posebej ne pri stroških), zato nas tudi zveza nima preveč rada (je iz druge občine)... Tako se kot gasilec večkrat vprašam, kako naj mlade navdušujem za delo v organizaciji, ki ni tako zelo ''urejena'' kot naj bi bila. Najbrž bi bilo najbolje, če se tisti, ki imamo opravka z mladino, ne bi preveč ukvarjali še z drugimi, bolj 'političnimi' zadevami v gasilstvu.
Sicer pa upam, da so zadeve drugje bolje urejene in da besede, izrečene v raznih nagovorih, ne ostanejo zgolj besede...

No, ker je praznikov konec in ker bo letos pust dokaj hitro (mi pa imamo na pustno soboto oobčni zbor :) ), bo imela tudi naša mladino kmalu svoje srečanje in potem bomo pričeli tudi z delom. Se že veselim:)
Za vsak problem pod soncem je rešitev,ali pa je ni.
Če je, jo poišči, če je ni, pa naj te ne skrbi.
Uporabnikova podoba
Primoz_K

Objave: 25
Registriran: 6. januar 2005, 18:27

Objava Janez Koncilija » 17. april 2005, 14:10

Objava glede na naslov najbolj sodi v tole temo, zanima pa me vaše mišljenje, saj sem v danem trenutku ostal brez besed (skoraj), kar se pa meni ne zgodi pogosto.

Dogodek se je primeril včeraj v Slovenski Bistrici, ko sem se s še tremi kolegi med čakanjem na razglasitev odpravil malo v mesto po trgovinah. Imajo namreč takšne, kjer je vse po 1.000,00 SIT, pa po 300,00 SIT, največ smo pa zapravili v tisti po 199,00 :lol: :lol: :lol: . Smo pač s področja, ki je predstraža Gorenjske in smo se že popolno navzeli določenih navad :wink: :lol:

No, do tu malo heca, od tu naprej pa nič več. Po pločniku se nam je namreč približeval oddelek mladincev, zadaj sta stopala mentorja. Oddelek je stopal v urejeni formaciji, vsi uniformirani, tako, da jih je bilo res lepo pogledati in človek bi bil ponosen, kako znamo vzgajati, če ne bi...

Če ne bi prišlo ob srečanju do glasnega pozdrava enega izmed mladcev: "HEIL HITLER". Sam sem obstal, se obrnil in gledal, mislim, da sem uspel izustiti le to: " Mentorja, kakšen pozdrav pa je zdaj to" ali nekaj takšnega. Pri tem sem bil tako presenečen, da nisem pogledal niti na emblem mentorice, da bi vsaj vedel iz katerega društva je.

In seveda se potem porajajo vprašanja:

1. Ali so na tak način pozdravljali vsakega mimoidočega?
2. Ali sem bil jaz ali kateri od mojih kolegov podoben osebi, kateri je bil namenjen pozdrav?
3. Kako, če sploh sta, sta na to odreagirala mentorja (takrat nista), ali pa se jim je vsem skupaj to zdela dobra šala?

Pa še kaj bi se našlo, vseeno pa, kaj mislite vi :?:

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Šumadinac » 17. april 2005, 15:45

:roll: Vsekakor sem mnenja da tukaj nista mentorja nič kriva, je pa res, da bi morala odreagirati,...Tudi roko na srce, da so vsi otroci oz. še vedno kdaj pač omenjajo ta pozdrav--ne vem se jim dobro sliši...tudi jaz sem ga nekoč uporabil ko sem bil še bolj mali...
Je pa hudo to, če tako pozdravljajo vsakega mimoidočega, in vse to mentor sliši in ne odreagira...če bi jaz bil na njegovem mestu, se pomojem otroci ne bi nikoli več izražali po nemško...tudi v srednji šoli bi še imeli "rešpekt" pred nemščino!!! :evil:

LP
Šumadinac
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objava Bobby » 17. april 2005, 15:50

Janez v primeru, ki si ga navedel se mi zdi, da so nekako še najbolj krivi starši saj so oni naša prva veja pri vzgoji.
Sami otroci pa se po mojem mnenju tudi še ne zavedajo dogodkov, ki jih je povzročila zgoraj imenovana oseba (predvidevam).
Vsekakor bi se lahko tudi na tak "pozdrav" odzvala mentorja z ustreznimi "sankcijami" oz. podukom.

Glede podobnosti s Hitlerjem pa ti povem da ti še kar veliko manjka da boš tak kot on. Po videzu in po mišlenju.

lp :wink:
......dream until your dream come true......

Bobby
Uporabnikova podoba
Bobby

Objave: 643
Registriran: 25. november 2004, 17:03

Objava Janez Koncilija » 17. april 2005, 17:48

Bobby je napisal:Glede podobnosti s Hitlerjem pa ti povem da ti še kar veliko manjka da boš tak kot on. Po videzu in po mišlenju.

Hvala Boby, hvala :lol: , ker sva v temi mladine, častim sok, drugo odpade :lol: :wink: .

Ne vem pa, kako v tej smeri razmišlja kakšen drug v tvoji GZ :twisted: .

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Bobby » 17. april 2005, 18:09

Janez Koncilija je napisal:
Hvala Boby, hvala :lol: , ker sva v temi mladine, častim sok, drugo odpade :lol: :wink: .

Ne vem pa, kako v tej smeri razmišlja kakšen drug v tvoji GZ :twisted: .

LP

Janez 8)

Janez kar se tiče pijače te držim za besedo.
O gospodih naše GZ je pa škoda izgubljati besede, upamo lahko samo na čimprejšno zamenjavo ampak to je že stvar druge teme.

......dream until your dream come true......

Bobby
Uporabnikova podoba
Bobby

Objave: 643
Registriran: 25. november 2004, 17:03

Objava jernejček » 17. april 2005, 19:05

Lep pozdrav!

Ja vsekakor bi morala biti kakšna sankcija od strani mentorja vsaj takšna da bi se s fanti pogovorila o tej stvari če sploh otroci vedo kaj ta pozdrav pomeni - torej kakšno učno lekcijo morda potem ne bi prišlo do takšnih izpadov :!:
Biti najboljši, pomeni biti drugačen!

Taktika brez tehnike je nemogoča , tehnika brez ljudi pa je napaka vodstva. (O. Neuvirt)
Uporabnikova podoba
jernejček

Objave: 323
Registriran: 11. marec 2005, 18:54

Objava Martina » 17. april 2005, 20:22

silvano je napisal:Opažam, da že pri vzgoji mladih včasih premalo pozornosti namenimo problematiki alkohola, (drog...). Z odgovorom nisem misli, da bomo mlade spodbujali k temu. Namen je bil, da s provokativnim odgovorom dam v razmislek ostalim formovcem problematiko, kako zaščititi ali pa vsaj deloma odvrniti mlade od vse prepogostega poseganja po alkoholu.

Namreč dalo mi je mislit, ko sem poslušal pogovor skupine mladincev, ki so vabili prijatelja naj se jim priduži pri gasilcih: Ti samo pridi, se ga skoz napijemo....."

Ali res želimo, da je to "magnet" za mlade! ??
Vaja dela mojstra, če mojster dela vaje! :)
Uporabnikova podoba
Martina

Objave: 914
Registriran: 26. november 2003, 21:31

NazajNaprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov