Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Delo z mladino v zimskem času

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Delo z mladino v zimskem času

Objava Oskar » 15. januar 2010, 15:43

Zbijanje tarč in vaje ter tekmovanje je daleč premalo, da bi zadržali mlade v naših vrstah. Nedolgo tega sem govoril z eno mentorico mladih v sosednjem PGD. Želela je, da jim dam idejo za predavanje mladim. predlagal sem jim morda obisk kino predstave za mlade. Ženska mi je odgovorila nekako takole:
"kaj si nor, tega niti predlagat ne upam na UO, saj bodo proti !"
Moj odgovor je bil malo krut: " če pa nite tega ne upaš, pa sedi doma in ne hodi v gasilski dom ter raje štrikaj pulover in moža čohaj po hrbtu!"

Podajam vam idejo za te mrzle dni. Stane vas minimalno. Bo pa veliko veselja, ko boste na občnem zboru naredili razstavo izdelkov.
Naredite takšno in seveda še boljšo ptičjo hišico, ki jo je izdelal en upokojeni gasilec !!

Lp Oskar
Priloge
ptičja hiška.jpg
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Odg: Delo z mladino v zimskem času

Objava Aleksander Golež » 18. januar 2010, 0:47

Oskar je napisal:"Želela je, da jim dam idejo za predavanje mladim. predlagal sem jim morda obisk kino predstave za mlade. Ženska mi je odgovorila nekako takole:
"kaj si nor, tega niti predlagat ne upam na UO, saj bodo proti !"

#-o #-o #-o
Pot v pekel je tlakovana z dobrimi nameni. (Dante)
Aleksander Golež

Objave: 132
Registriran: 4. marec 2007, 21:57

Objava A.K. » 30. januar 2010, 14:56

Pozdravljeni!

Sam se dobivam z našimi mladimi gasilci vsak teden in razkazal ter predstavil sem jim že vso opremo, ki jo premoremo v društvu.
Igramo se razne igre, ki jih zanimajo in so zabavne s kulturnim društvom pa smo pripravili kar nekaj delavnic sedaj pa mi idej zmankuje.
Zanimajo me ideje mentorjev, ki se pogosto dobivajo z mladimi, pred vsem pa me zanimajo igre, delavnice povezane z gasilstvom saj konec koncev vzgajamo
mladi rod gasilcem, ki nas bo prej ali slej nadomestil!

Lp, Anže Kveder
PGD Loka pri Mengšu
A.K.

Objave: 10
Registriran: 19. november 2009, 9:58

Objava MentorS » 30. januar 2010, 19:09

Anže, si že naredil specialnost za mentorja mladine? Prej sem tudi sam taval v temi in se spraševal kaj bi počel z mladimi gasilci poleg razkazovanja opreme...
Ko so mi v roke "dali" priročnik za delo z mladimi, se je vse skupaj dosti spremenilo. Od tistih dni (ko smo opravili specialnost) ga ni bilo več dneva, da bi se vprašal kaj početi... Spoznali smo se tudi med seboj, si izmenjali izkušnje. Če pa imaš specilanost že narejeni in priročnik v roki pa ti lahko po zs napišem kaj več če te zanima (ampak dvomim da ga imaš).
Prihodnost gasilskega društva je odvisna od števila mladih v njem!!!!
Uporabnikova podoba
MentorS

Objave: 82
Registriran: 21. maj 2008, 11:43

Objava Aleksander Golež » 1. februar 2010, 0:05

Namig: Zunaj je itak vse belo, dajte še malo pobelit s kakšnim gasilnikom.
Aleksander Golež

Objava A.K. » 1. februar 2010, 17:58

MentorS malo sm že razmislal v to smer tako hvala za dodaten zagon :D

Z gasilnikom smo gasili v oktobru ko smo otrokom pokazali kako reagirati ob kuhinjskem požaru nato smo zakurili še nafto tako,
da jo je lahko vsak poizkusil pogasiti.

Lp, Anže
A.K.

Objave: 10
Registriran: 19. november 2009, 9:58

Objava Aleksander Golež » 2. februar 2010, 1:50

Malo za šalo, malo za res: Ostane vam še "pena party". To bolj za poleti.

Z tamlajšimi se igrajte kajšne igrice. Npr.: Prineseš gasilsko orodje in armature, pokriješ z rjuho in morejo s tipanjem ugotovit za gateri predmet gre (pod pogojem, da približno poznajo te predmete). Vsak mora najmanj en predmet prepoznat, vsi pa obvezno isto število predmetov. Potem pa igro prepelješ na miselni del. In sicer jih posedeš v krog jim daš nekaj za podajat in rečeš enemu naj lepo vrže (žogico) poljubnemu. Tisti, ki prejme (žogico) mora povedat ime in predmet, ki ga je oseba, ki mu je vrgla (žogico) prepoznala.

Recimo, to je kr zabavno za mlajše gasilčke. Poleg tega pa se da ful iz te igrice izpeljat.
Aleksander Golež

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost