Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kaj z mladinci ko dopolnijo 16 let?

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Kaj z mladinci ko dopolnijo 16 let?

Objava sassko » 17. december 2008, 21:44

Pozdravljeni,

Zanima me kako imate drugot po društvih rešen problem z mladinci po 16 letu.

Konkreten primer imeli bodo opravljen tečaj za gasilca, vendar na intervencije ne smejo do 18 leta starosti.

Kako ohraniti motivacijo in zainteresiranost dve leti, da jih ne izgubiš.
sassko

Objave: 50
Registriran: 22. junij 2005, 11:32

Odg: Kaj z mladinci ko dopolnijo 16 let?

Objava M-Coki » 17. december 2008, 22:05

Tole, da na intervencije ne smejo do 18. leta starosti ne bo držalo ! [-X Od 16-18. leta starosti oz. nad 18 v času strokovnega usposabljanja.. (PGS) so to gasilski pripravniki! In PGS še pravijo, da lahko pripravnik prostovoljno sodeluje v gasilskih intervencijah pri delih, ki so v skladu s programom pripravništva in niso življenjsko in zdravju nevarna. Dela opravlja pod nadzorom.

Konkretno pri nas.. sodelujejo pri operativnem dnevu / tekmovanja / predavanja / različne delovne akcije / izobraževanja itd. itd. :D
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava ANDY » 17. december 2008, 23:28

M-Coki je napisal:
Konkretno pri nas.. sodelujejo pri operativnem dnevu / tekmovanja / predavanja / različne delovne akcije / izobraževanja itd. itd. :D

In vendar na intervencije ne hodite oz ne hodiš. sem siguren da se tvoj povelnik Štelcar jože nebi usodil in vzel pripravnika kot si ti KOKI na intervencijo .... niti v ;;pozadino;;
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objave: 1534
Registriran: 7. november 2004, 18:34

Objava M-Coki » 18. december 2008, 7:51

ANDY je napisal:In vendar na intervencije ne hodite oz ne hodiš. sem siguren da se tvoj povelnik Štelcar jože nebi usodil in vzel pripravnika kot si ti KOKI na intervencijo .... niti v ;;pozadino;;

Haaa.. [-X tukaj pa si se malo - jaz nisem več gasilec pripravnik, imam opravljen osnovni in nadaljevalni tečaj + tudi po letih sem izven ''pripravništva'' če lahko temu tako rečemo. :twisted: Potemtakem spadam v kategorijo operativnih gasilcev, se ti ne zdi ? [-o<

Glede tega, ali vzeti pripravnika v času strokovnega usposabljanja na intervencijo, pa o tem seveda odloča poveljnik oz. vodja intervencije.. tako da, če bi me vzel (pred dopolnjenim 18. letom starosti), je to njegova odločitev !
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objava ANDY » 18. december 2008, 9:54

M-Coki je napisal:
Glede tega, ali vzeti pripravnika v času strokovnega usposabljanja na intervencijo, pa o tem seveda odloča poveljnik oz. vodja intervencije.. tako da, če bi me vzel (pred dopolnjenim 18. letom starosti), je to njegova odločitev !

Vsak pameten poveljnik ali vodja bi te pustil doma - v garaži - da zapreš vrata po odhodu na intervencijo, malo pospraviš oblačila od kolegov ki so se preoblekli ali pa da nardiš kaj korisnega glede intervencije doma - v gasilskem domu-!!!
Vzel bi te seboj ti se bi - oz kdo pač že ki ni polnoleten - poškodoval pa ODE POVELNIK V ČUZO ali pa vsaj pred sodišče.
Koki ne šali se več :lol: :lol:

PS
Koki od kdaj pa ti nisi več mladoleten oz kdaj si postal polnoleten - Odgovor lahko posreduješ tudi po ZS
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objave: 1534
Registriran: 7. november 2004, 18:34

Objava sassko » 18. december 2008, 14:25

Prosim,

kdo bo koga pustil v garaži rešujte v društvih vsak zase, to me ne zanima.

Mislim da je moje vprašanje jasno in zato prosim za odgovore. Če se mislite prerekati je boljše da moderator temo zaklene.

LP
sassko

Objave: 50
Registriran: 22. junij 2005, 11:32

Objava M-Coki » 18. december 2008, 14:59

ANDY je napisal: malo pospraviš oblačila od kolegov ki so se preoblekli ali pa da nardiš kaj korisnega glede intervencije doma - v gasilskem domu-!!

Prvo kot prvo - za osebno zaščitno opremo (konkretno za naš primer zaščitna obleka z imenom in priimkom) skrbi vsak sam ! Ni nobenega razloga, da bi jaz pospravljal oblačila kolegov.. :evil:

ANDY je napisal:Vzel bi te seboj ti se bi - oz kdo pač že ki ni polnoleten - poškodoval pa ODE POVELNIK V ČUZO ali pa vsaj pred sodišče. Koki ne šali se več :lol: :lol:

No - sej sem pa napisal, da je to njegova odločitev. Tveganje gotovo je.. a ne mi rečt, da se to nikjer ne dogaja.. ah, dajte no. [-X

No, pa tudi mene navsezadnje zanima, kaj drugod naredite z gasilci pripravniki med 16. in 18. letom starosti ?? #-o

p.s.: vzdevek se bere Coki (s c-jem)
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objava Mostiščar » 18. december 2008, 18:04

Coki in Andy - [-X

Moj odgovor, skladen s temo, pa je, da so to pravzaprav najboljša leta za izobraževanje in usposabljanje. Učni načrt za osnovni tečaj je moč zelo lepo in primerno dopolniti z raznimi udeležbami na strokovnih predavanjih, s strokovnimi ekskurzijami in še mnogo čem.
Na primer, jaz sem moje mladince stare med 14 in 18 let peljal konec novembra na ICZR - Ig, kjer smo so ogledali center ter dogajanje na dveh tečajih, ki sta potekala tisto soboto (dihalci + tehnično). Dežurni centra nas je zelo strokovno popeljal skozi center in odziv mladine je bil fantastičen. Vsi, prav vsi, so izkazali zaupanje v gasilsko organizacijo (govorim o segmentu izobraževanja) in niti na kraj pameti jim ne pride, da bi omagali.
LP, Robert
Uporabnikova podoba
Mostiščar

Objave: 57
Registriran: 27. maj 2007, 13:31

Objava Iwa » 14. januar 2009, 19:36

Evo, pri nas je mladina med 16im in 18im letom zravn pri operativnih vajah za mladino. Drugi se izbobražujejo na drugih področjih. Nekatere vključujemo v mentorske vode, in pomagajo pri gas. vajah in podobno. Pri nas niti nimamo upada zanimanja.. So kar pridni;)
Upam, da ti bo kej v pomoč to:)
Uporabnikova podoba
Iwa

Objave: 26
Registriran: 7. september 2007, 8:58

Objava mihelj » 24. januar 2009, 23:49

No pri nas, smo imeli, urejeno to tako, da smo enkrat na teden to skupino fantov in deklet med 14im in 19im letom, zbrali na kup, v gasilskem domu. Imeli so svoj letni plan vaj,počeli pa so tisto kar počnejo starejši operativni kolegi, seveda prilagojeno in njihovi starosti primerno!

Vodila sta jih pa dva poklicna gasilca, ki sta bila tudi člana društva,...Zadeva je zelo dobro tekla približno polovica iz med njih je danes v operativnih vrstah med najbolj pridnimi.

LP
Na mladih svet stoji !!!
Uporabnikova podoba
mihelj

Objave: 202
Registriran: 23. julij 2004, 12:29

Objava Oskar » 30. januar 2009, 17:31

tov. Pregl - Andy
Moram se zavzet za Cokija, če hočem ali ne. On je operativni član naše enote, celo mentor mladine. Toliko o tem !Sicer še ni dovolj pozivnikov, tako da ni ravno v prvih bojnih vrstah. Naučili smo ga, in sam se je veliko in dovolj naučil tako da upam, da bo dober gasilec.

Pripravniki med 16,5 let in 18 let pa doživljajo različno usodo v različnih sredinah. Jaz in celotno poveljstvo smo se odločili , da jih vključimo v delo. Permanentno izobraževanje, vaje, tekovanja in podobno, povsod so zraven. No tudi mi smo imeli neke pomisleke pri starejši generaciji gasilcev, ampak smo to prebrodili. Toda mladinski mentor teh pripravnikov mora biti obveščen o dejavnostih mladih.

Sicer pa je vključevanje pripravnikov v delo stavr iznajdljivosti poveljstva in volje za to. Če praveč potlačimo voljo mladih se nam lahko zgodi zgodba Koroške ceste v MB.(ne daj bože)
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava M-Coki » 6. april 2009, 9:21

V drugi polovici aprila v našem PGD začenjamo z izobraževanjem mladine: osnovnim tečajem za gasilca, v katerega bomo vključili naše mlade, ki seveda izpolnjujejo pogoje za opravljanje le-tega. :) Kaj več pa po tem, ko začnemo...
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objava merdaus » 21. junij 2009, 14:06

kot je reko coki smo v drugi polovici aprila začeli z osnovnim tečajom za gasilca, katerega se udeležujem tudi sam. Izvedeli smo nekaj novega včasih tudi kaj starega, zdaj smo z teoretičnim delom tečaja zaključili in čakamo na to da začnemo z praktičnimi vajami morem pa rečt da je bil teoretični del zelo poučen in koristen. Drugače pa sem kr zadovoljen z tem kako v našem društvu ravajo z nami a.k.a. ˝pripravniki˝
merdaus

Objava tecnoba » 13. september 2009, 20:49

mislim da je prav da damo mladini priložnost da sodeluje na intervenciji ampak morajo umeti pametnega mentorja na intervenciji.VSAK PA TUDI NE MORA BIT MENTOR OD ODRASLIH.

LP
tecnoba

Objava Merdaus » 6. november 2009, 21:09

Se strinjam z tecnobo. Sicer pa smo z našimi praktičnimivajami že pri koncu čaka nas še samo zakjlučna vaja. V oktobru smo sodelovali tudi na operativnem dnevu našega gd. Vajo katero je sceniral naš oskar je za mene odlično uspela saj smo sodelovali tudi z PGD Lenart.
Glede pripravnikov na intervencijah pa da s tem pridobijo več znanja kot pa da bi v garaži pucali škorne ! ne to da bi jih poslali v notranji napad pač pa da bi bili pri vozilu pomagali strojniku itd. Tudi sam sem že bil na parih intervencijah v mesecu juliju in avgustu (v času poplav) in mislim da ne bi bilo narobe če bi nas tu pa tam vzeli sabo na kakšno črpanje vode travniški požar...
To je moje mnenje kot mnenje pripravnika mogoče se bo z leti spremenilo ampak tako je. :thankyou:
Merdaus

Naprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost