Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Dežurstvo na Krasu

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Dežurstvo na Krasu

Objava M-Coki » 29. januar 2008, 21:58

Ja, ne piše ravno najbolj natančno - razpis GZS za dežurstvo na Krasu 2008 in v pogojih piše, navajam: ''Opravljen zdravniški pregled za gasilca in čin gasilca. Veljavnost zdravniškega spričevala 3 leta.'' Potem pa berem prijavnico za dežurstvo, kjer piše: opravljen zdravniški pregled DA/NE (označi)? Morda to pomeni, da ga lahko opravljaš kasneje, šele po prijavi in preden začneš dežurat? #-o Enako me zanima tudi za čin gasilca, če si ga pridobiš npr. nekaj tedno kasneje, ko preteče rok za prijavo?
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava gapex » 29. januar 2008, 22:16

Fantje, poglejte. Situacija je taka. V mojem primeru je zadoščal zdravniški pregled za IDA. Ker so imeli potrdilo itak na GZS, sem samo pripisal datum opravljanja.

Jaz bi rekel takole, (moje mišljenje) prijavite se čimprej. Predvidevam, da se gre po spisku(kdor prej pride, prej melje). Mislim, da je osnovna izobrazba(čin) obvezen, zdravniškega pa lahko narediš tudi kasneje pred dežurstvom, če pride do tega.
"Ne boj se za pomoč, mi b`dimo dan in noč." Posvetilo Otona Zupančiča na praporu Gasilske župe Kamnik iz leta 1928.

"Taktika brez tehnike je brez moči, tehnika brez taktike je brez smisla."/M. Vrhovec
Uporabnikova podoba
gapex

Objave: 309
Registriran: 18. oktober 2004, 13:21

Objava Scottusa » 1. april 2008, 11:41

mene tudi zanima kako je s tem. sam se že oddal prijavo vendar sem napisal da zdravniškega pregleda še nimam opravljenega..
upam da ga bom lahko šel opravljati kasneje če bom sprejet na dežurstvo če bo...
Uporabnikova podoba
Scottusa

Objave: 248
Registriran: 21. julij 2007, 18:15
GE: PGD Brezovica pri Bo

Objava M-Coki » 1. april 2008, 16:21

Meni so odgovorni dejali, da če pregleda, ko je potrebno oddati prijavo za dežurstvo še nimaš; nič hudega... le to ustrezno navedeš na prijavi! Moraš pa ga vsekakor opraviti do začetka opravljanja dežurstva kar je nekako logično... Torej brez ZP dežurstva ne morete opravljati... #-o
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava PGD Polje Sedlarjevo » 8. april 2008, 14:07

Zdravo!
Mene pa zanima če še se je možno prijaviti za dežuranje na Krasu?
Lp, Klemen
PGD Polje Sedlarjevo

Objave: 15
Registriran: 31. januar 2008, 12:44

Objava Sedlar - PGD Britof » 8. april 2008, 14:17

Prijave:
Prijave na razpis sprejemamo na Gasilski zvezi Slovenije, Tržaška 221, 1000 Ljubljana, do 02. aprila 2008 na priloženih obrazcih. Omenjeni potrebni obrazec ter celotna vsebina razpisa je objavljena tudi na spletni strani : http://www.gasilec.net

Žal ne več :?
Uporabnikova podoba
Sedlar - PGD Britof

Objave: 86
Registriran: 11. junij 2007, 14:39

Objava b4d » 11. marec 2009, 13:31

A mi lahko prosim kdo da link na obrazec za prijavo za dezurstvo na Krasu 2009, nevem ce sem neumen, a na strani GZS ne najdem. Hvala.
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Objava Gorazd » 11. marec 2009, 14:03

Objavo o dežurstvu, razpis in obrazec najdeš na spletni strani http://www.gasilec.net. Potem greš pod OPERATIVA, nato pod ŠTAB OPERATIVE GZS in nato še klikneš na POŽARI V NARAVI. Pod prvo objavo na vrhu je ravno razpis. Vsaj v tem trenutku je tako :wink:
Uporabnikova podoba
Gorazd

Objave: 182
Registriran: 28. februar 2003, 22:11

Objava Luka1 » 22. marec 2009, 9:52

Koliko gasilcev za dežurat pa pokličejo ponavadi, oz. koliko se jih lahko prijavi?
Luka1

Objave: 40
Registriran: 20. avgust 2007, 11:14

Objava Dežurnik » 8. marec 2012, 1:11

Na strani GZS sem zasledil razpis za letošnje dežurstvo na Krasu! V dopisu sem odkril sledeči tekst:

Trenutno pa je že razglašena velika požarna ogroženost naravnega okolja in na podlagi lanskih prijav že potekajo priprave za prvo dežurno desetino, ki jo bomo v primeru potrebe aktivirali na podlagi uredbe Uprave RS za zaščito in reševanje.

Kdo ve kaj bi to pomenilo? Je mogoče, da desetino vpokličejo že prej? Mogoče že kmalu?
Zanima me zato, ker sem bil lansko leto prijavljen

Lp
Dežurnik

Objava BOPE » 8. marec 2012, 8:06

Dejansko pomeni točno to kot je napisano. Prva desetina je sestavljena in v pripravljenosti za odhod na Kras. Vendar trenutno še ni zelene luči za odhod na Kras. (kje je težava je verjetno jasno)

Da, v kolikor so vremenske razmere takšne, da so potrebne dodatne sile na Krasu, se lahko aktivira desetino že pred ali po terminih, ki so objavljeni v razpisu.
BOPE

Nazaj

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov