Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Dežurstvo na Krasu

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava gapex » 1. avgust 2007, 23:13

Ho ho!

Evo, da se oglasim še jaz, eden od štirih, ki smo bili že lansko leto.

Nekaj malega se dogaja, ma ni hudobije. Oštja.

Martin P.! "Taležeči" pa zganja same pi...

Lep pozdrav iz Sežane
"Ne boj se za pomoč, mi b`dimo dan in noč." Posvetilo Otona Zupančiča na praporu Gasilske župe Kamnik iz leta 1928.

"Taktika brez tehnike je brez moči, tehnika brez taktike je brez smisla."/M. Vrhovec
Uporabnikova podoba
gapex

Objave: 309
Registriran: 18. oktober 2004, 13:21

Objava Sedlar - PGD Britof » 9. avgust 2007, 19:19

No tako pa smo doma :D V 14 dneh smo posredovali na devetih intervencijah in sicer 8 gozdnih požarov in enkrat na stavbnem požaru (ubistvu je gorela jeklenka, ki so jo iz stavbe prenesli že sami) Tako da večje krize ni bilo, bi se pa zelo lepo zahvalil fantom za tako odlično sodelovanje. Hvala še enkrat useem in se vidimo drugo leto, upam. Zelo lepo je bilo sodelovati!!

Lp Klemen
Uporabnikova podoba
Sedlar - PGD Britof

Objave: 86
Registriran: 11. junij 2007, 14:39

Odg: Dežurstvo na Krasu

Objava MarkoŠ » 23. januar 2008, 21:54

Tale film pove vse, kako so fantje preživeli dežurstvo na Krasu.

http://www.mojvideo.com/video-dezurstvo ... =mr&time=d
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava rfireman » 23. januar 2008, 23:14

Sicer ne vem kaj naj si mislim in kaj naj bi ta film predstavljal ( razen izvoza na požar ) :mrgreen: ampak nekaj fejst hudo niso mogli trpet :roll:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1803
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava hmm... » 24. januar 2008, 13:39

Tudi tukaj se je kalnil naš piromanček V.B. iz Maribora
hmm...

Objava rfireman » 24. januar 2008, 13:44

A res ali kaj :shock: Ne me basat, grem stavit da je dobil veliko izkušenj in idej za podvige :twisted: [-X
Uporabnikova podoba
rfireman

Objava Franci » 24. januar 2008, 13:52

[quote="MarkoŠ"]Tale film pove vse, kako so fantje preživeli dežurstvo na Krasu.

Kaj pove tale film?
- čuden postopek opertivca v komandni sobi in nič drugega.
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava SUXic » 24. januar 2008, 13:58

No ja moram se oglasiti. Najprej da ne bo pomote. Na dežurstvu na Krasu sem bil lani in predlani, torej v obeh skupinah. Glede dela ali nedela ne mislim razpravljati. Lani je na srečo bilo leto bolj mirno ali bolje rečeno smo jo odnesli precej bolje kot nekatere države iz naše soseščine. Predlani je bilo operativnega dela bistveno več (prav zaradi požara na Komenskem Krasu).

Kljub vsemu je bilo vedno kaj za početi, saj 14 dnevno dežurstvo niso samo intervencije, ampak sem sodijo tudi izobraževanja, ki so v planu dežurstva in pa dodatne vaje in izobraževanja, za katera smo se dogovorili ali pa so nam jih pripravili v ZGRS Sežana. Sam si upam trditi, da smo polege novih izkušenj gašenja in reševanja pridobili tudi veliko na samem pogledu na gasilstvo v Sloveniji. Ko smo ob večeri debatirali o težavah enih in drugih človek spozna s kakšnimi težavami se srečujejo v društvih širom Slovenije.

Sicer mi je osebno vseeno kaj si mislite o dežurstvu, o tem koliko smo delali in podobno, ni pa pošteno do ljudi, ki so si vzeli 14 dni svojega prostega časa in odšli pomagati Kraševskim borcem in pa do ljudi, ki se trudijo, da se vse odvija po programu in morda delam krivico in bi jih moral postaviti na prvo mesto, celotni ekipi ZGRS Sežana, ki nas je lepo sprejela in nam posvetila svoj čas, kolikor je to pač dopuščalo.

Glede V.B.; skupaj sva bila lani in predlani. Ne bi si mislil, da bi storil kaj takšnega. Pa o tem sem pisal že v eni drugi temi. Vsekakor pa je govorjenje o tem, da si je v Sežani pridobil izkušnje in ideje za podvige brez pravega smisla. In zato, ker je V.B. storil to kar je (nikakor ga na zagovarjam, ker sem tudi sam zgrožen) še ne pomeni, da ima dežurstvo predznak -. Večina nas je odšla v Sežano po nove izkušnje in nova znanja in predvsem z željo POMAGATI!!!

Če sem bil predolg se opravičujem.....

lp
Aleš Rakovnik
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Uporabnikova podoba
SUXic

Objave: 406
Registriran: 27. december 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan

Objava gapex » 25. januar 2008, 13:32

Pa ljudje kaj vam je? Ali ste bili zraven??? Na podlagi filma sodite...

Če dovoliš Aleš. :)

SUXic je napisal: Glede V.B.; ... Večina nas je odšla v Sežano po nove izkušnje in nova znanja in predvsem z željo POMAGATI!!!

Pa dobro da kdo ne napiše, da sta 2 od dežurnih, ki smo bili lani dežurni, letos v gasilski šoli na Igu. In tam nabirata "izkušnje"...

SUXic je napisal:... ni pa pošteno do ljudi, ki so si vzeli 14 dni svojega prostega časa in odšli pomagati Kraševskim borcem in pa do ljudi, ki se trudijo, da se vse odvija po programu in morda delam krivico in bi jih moral postaviti na prvo mesto, celotni ekipi ZGRS Sežana, ki nas je lepo sprejela in nam posvetila svoj čas, kolikor je to pač dopuščalo.

Pa to je skoraj k`t pr` norc`h.
"Ne boj se za pomoč, mi b`dimo dan in noč." Posvetilo Otona Zupančiča na praporu Gasilske župe Kamnik iz leta 1928.

"Taktika brez tehnike je brez moči, tehnika brez taktike je brez smisla."/M. Vrhovec
Uporabnikova podoba
gapex

Objave: 309
Registriran: 18. oktober 2004, 13:21

Objava Sedlar - PGD Britof » 25. januar 2008, 15:44

Ko smo že pri temu, tudi jaz, kot predlanski in lanski udeleženec dežurstva se strinjam z Alešom in Gašperjem, da prek filma se ne more soditi kako smo preživeli dežurstvo. Veliko ti pa pove na koncu filma nekaj slik z intervencij in tudi izobraževanja. Glede V.B. pa tudi jaz ne morem mimo, ker smo se poznali in dobro razumeli, lahko rečem samo, da sem ZGROŽEN.

Lp Klemen
Uporabnikova podoba
Sedlar - PGD Britof

Objave: 86
Registriran: 11. junij 2007, 14:39

Objava MarkoŠ » 25. januar 2008, 16:41

Fantje umirte se mal, a morte zmerej nekaj kritizirat. :morons: :smackbottom:
Pustmo V.B. pri miru za to so druge tema na forumu.
Rajši si vsi, ki kritizirate poglejte film še enkrat, poglejte tudi slikce.
Prikazan je samo en delček, ki so ga preživeli fantje, ki so šli na prostovoljno dežurstvo na Kras, kot gasilci.
Ti fantje so dali 14 dni svojega časa za boljšo požarno varnost na Krasu.
Zaslužili ste vsaj pohvalo ne pa kritiziranje.
Čestitke vsem fantom. =D> =D> =D>

Tisti, ki boste letos šli na dežurstvo na Kras, ste si lahko na filmu in slikah videli kaj vas čaka, to niso počitnice ampak delo.
Videli ste nekaj opreme in vozila, ki jih boste uporabljali.

Tisti, ki kritizirate to dežurstvo, pa imejte toliko poguma in pojdite vi letos na dežurstvo.
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava Nikdo » 29. januar 2008, 14:47

Pozdrav!

Eno vprašanje, za tiste ki poznate protokol prijavljanja na dežurtvo in te stvari...

Gasilec, ki se prijavi na dežurstvo mora imeti opravljen zdravniški pregled za gasilca. Sklepam da je to pregled, ki se ga opravlja tudi pred pristopom k tečaju za specialnost dihalnih aparatov. Se motim?

Druga zadeva pa je ta, da je na prijavi pod rubriko "Datum in št. zdravniškega spričevala" v oklepaju zapisano: "v primeru, da že imate opravljen pregled, obvezno priložite kopijo spričevala". Sam razumem to kot, da ob prijavi ni nujno imeti tega zdravniškega pregleda opravljenega, ampak šele kdaj??... Ali pa se slučajno še drugič motim? :)

Hvala za odgovore.

Lp
Klemen
Uporabnikova podoba
Nikdo

Objave: 14
Registriran: 15. avgust 2007, 20:14

Objava rfireman » 29. januar 2008, 14:56

Nikdo je napisal:Pozdrav!

Eno vprašanje, za tiste ki poznate protokol prijavljanja na dežurtvo in te stvari...

Gasilec, ki se prijavi na dežurstvo mora imeti opravljen zdravniški pregled za gasilca. Sklepam da je to pregled, ki se ga opravlja tudi pred pristopom k tečaju za specialnost dihalnih aparatov. Se motim?

Druga zadeva pa je ta, da je na prijavi pod rubriko "Datum in št. zdravniškega spričevala" v oklepaju zapisano: "v primeru, da že imate opravljen pregled, obvezno priložite kopijo spričevala". Sam razumem to kot, da ob prijavi ni nujno imeti tega zdravniškega pregleda opravljenega, ampak šele kdaj??... Ali pa se slučajno še drugič motim? :)

Hvala za odgovore.

Lp
Klemen

Zdravniški pregled je takšen kot ga moraš imeti pred pristopom za specialnost tako kot si napisal.

Če pa že imaš opravljen zdravniški pregled pa ne sme biti starejši več kot 6 mesecev.

Če so kakšne spremembe naj me kdo popravi :mrgreen:

Lp
Uporabnikova podoba
rfireman

Objava SUXic » 29. januar 2008, 15:15

Zdravniški pregled velja 3 leta, tako piše tudi v razpisu Dežurstva na Krasu, ki je objavljen na spletni strani GZS.

lp AleŠ
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Uporabnikova podoba
SUXic

Objave: 406
Registriran: 27. december 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan

Objava Nikdo » 29. januar 2008, 21:10

Pa je potrebno pregled opraviti že pred prijavo, ali ga lahko opravljaš še kasneje (preden začneš dežurstvo)?
Uporabnikova podoba
Nikdo

Objave: 14
Registriran: 15. avgust 2007, 20:14

NazajNaprej

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost