Sicer se oglašam malce pozno, ampak vseeno bom napisal. Tako reševalci, kot večina gasilcev v RS uporabljamo samo še zajemalna nosila in kardiološki stolček (samo reševalci).
Zajemalna nosila so raztegljiva na tri različne dolžine - najkrajša je 165 cm, najdaljša pa 202 cm, njihova nosilnost pa je 160kg (bolj točno 159kg). Njihova širina je 43 cm, višina pa 7 cm. Poleg tega poleg pride še dodatno opora za glavo in pasovi za fiksacijo bolnika/poškodovanca (b/p) na sama nosila. Za prenos samega b/p je zelo priporočljivo, da so prisotne 4 osebe, sploh v primeru kilaže 100 plus

V večini primerov je stopnišče preozko, ne glede na to, kakšno je - z ali brez podesta, ali pa celo zavita. Je pa res, da smo še vedno vsakega dobili iz stanovanja ali hiše, neglede na tip ali obliko stopnišča. Praviloma se nosila uporabljajo samo v primeru poškodbe hrbtenice, medenice kolka ali stegnenice, v primeru bolezenskega stanja pa malokdaj, razen če res ni mogoče bolnika spraviti v sedeči položaj.
Kolesa na kardiološkem stolu niso namenjena vožnji po stopnicah - vsaj ne na teh, ki jih uporabljamo rešealci v RS, je pa res da sem do sedaj videl samo enega takega, ki naj bi bil namenjen tudi temu, kar je omenil Janez pred mano, vendar se ga kolegi izogibajo, če se le da, ker je po njihovih besedah vse prej kor prektičen.
Torej pojdi v eno od staro meščanskih hiš, kjer so stopnišča res široka in jih naredi po tem vzorcu. Tako boš reševalce in gasilce zelo razveselila
Slike pa v prilogi