Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Meddržavna gasilska vaja

Nove novice objavljajte v Novicah na prvi strani portala (www.gasilci.org)!

Objava stojč » 15. maj 2004, 19:46

se mi to samo zdi ali je res, da sem v prispevku 24ur POP TV videl na mostu enega forumca Draga s še dvema kompanjoloma :D :D
Dotični in vsi ki so posnetek še videli naj potrdijo informacijo :!: :!:
stojč

Objava pes » 15. maj 2004, 20:26

Ja s kapo sem bil jaz, zraven je bil Drago in Matej B.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Matej B. » 15. maj 2004, 21:08

Vaja je bila dobro izpeljena, veliko je bilo pripadnikov CZ, še več pa gasilcev, ki so opravili (skoraj) vso delo. Zame je bilo zelo zanimivo delo PGD Ptuj po PIRS postopku pri avtocisterni, tam sem se nahaj skoraj ves čas. Tehnično intervencijo PGD Ormož ter gašenje avtocisterne gasilcev iz Varaždina in Čakovca si žal zaradi oddaljenosti in gneče nisem mogel pogledati. Moj splošen vtis je, da je vaja uspela.
Na koncu pa smo jaz, pes in Drago bili še ujeti na kamero.
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1134
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava stkalec » 15. maj 2004, 21:39

Hvala vsem forpmovcem,ki so si prišli ogledat vajo. Koliko smo imeli časa smo se pozdravili in izmenjali kakšno besedo. Hvala Dragutu,da me je dal na prvo mesto med slikami. Slika je nastala, ko je zatajil sistem za javno alarmiranje (sirene) in sem uporabil mobitel za preverjanje z Re Co ali je prožil sireni. In kaj sem ugotovil, če se hočeš pogovarjati z mobitelom moraš sneti zaščitno čelado, ker čalada (Galete) prav dobro pokriva moja uha in se nič ne čuje.
Prve analize so za nami, saj veste kakšne so ocene. Meni je v zadovolstvo, da smo dobili možnost izvedbe vaje na našem območju, kljub temu,da je glavno delo opravila enota PGD Ptuj (nevarne snovi) in Ormož (tehnično reševanje), ki ima konsesijo za take nesreče.Prav tako so se izkazali fantje iz Varaždina in Čakovca, ki so sodelovali v vaji.Pred njimi niso bili varni niti naši markertirji. Še preden so se umaknili( po prižiganu bakelj) so dobili direktni curek gasilnega prahu v svojom zaščitno obleko.
Voznje z čolni so bili deležni tudi fantje, ki so zadolženi za reševanje ( v Ormožu je čol dodeljen enoti CZ), ki ga dosedaj gasilci nismo videli.
V oči so bodla tudi vozila Zaščite in reševanja, ki jih imajo uprave, gasilci,ki pa se ubadamo z intervencijami pa pridemo z civilnimi vozili.
Skratka vaja je opravljena, sledi še analiza, ki bo verjetno podobna današni. Mi sami pa smo bogatejši za iskušnje in lahko samo upamo, da ne bo v pravih akcijah in potrebah po pomoči toliko admistravtivnih ovir in tistega pokličeš nadrejene in ti pravtako nadrejene - čas pa mirno teče.

LP Slavko
stkalec

Objave: 121
Registriran: 14. julij 2002, 12:06

Objava Drago » 16. maj 2004, 10:19

stkalec je napisal:V oči so bodla tudi vozila Zaščite in reševanja...

:lol: Slavko, jaz pa sem ravno nasprotnega mnenja :oops:, lepo jih je bilo videti na pravem mestu, skupaj z vsemi "manekeni" (da o "manekenkah" sploh ne govorim :oops:). :twisted: Pa tudi sicer (mogoče se mi samo dozdeva :oops: ) je v Za-Re oziroma CZ "zapihal nek novi veter" in zdi se mi, da se (končno) postavljajo na svoje mesto. :shock:

Ej-ja...pa še na POP-TV smo bili... :oops: (škoda, da me mama ni vidla :oops: :lol: )

lp DC :lol:
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Milan Dubravac » 16. maj 2004, 16:30

Slavko a je možno pod rubriko nevarne snovi napisati kaj več o poteku vaje-intervencije, izvedeni postopki v vsakem koraku, mogoče nekaj časov. Bi bilo zanimivo za ostale tudi.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava Drago » 16. maj 2004, 16:34

Jaz imam vse te podatke, če jih Slavko nima :wink:

lp DC :smoke:
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava stkalec » 16. maj 2004, 21:49

V mojih navodilih je samo splošni opis del, ki jih so opravljale enote. V sektorju, kjer je bila predpostavka iztekanje nevarne snovi - klorovodikove kisline (HCL) je delovala enota PGDPtuja.

ALARMIRANJE GASILSKIH ENOT -ČASOVNICA

-GASILSKE ENOTE
10.01 alarmiranje GE Ormož in Ptuj
10.05 alarmiranje štaba intervencije
10.05 alarmiranje GE : Hardek, Velika Nedelja, Središče ob Dravi in Zavrč
10.11 Začetek alarmiranja GE Čakovec in GE Varaždin (ReCo-CORS-DRžavni center za obveščanje R Hrvaške)

-ORGANIZACIJE / INSTITUCIJA
10.01 alarmiranje reševalne postaje Ormož
10.02 alarmiranje policijske postaje Ormož
10.04 Obveščanje poveljnika CZ Ormož, vodjo Izpostave URSZR, župana občine Ormož o nastali situaciji in inšpekcijskih služb: inšpektor za naravne in druge nesreče, inšpektor za okolje in prostor
10.05 alarmiranje reševalne postaje Ptuj
10.06 alarmiranje občanov preko sirene
10.08 alarmiranje enot CZ Ormož
10.08 obveščanje poveljnika CZ Podravja o nastali situaciji
10.10 alarmiranje potapljaške enote Ptuj
10.15 Obvestilo zunanjih služb in institucij o situaciji.

V navodilih sledijo tabele ČASOVNI RAZPORED AKTIVNOSTI, ki ne zajema natančnih postopkov ob posredovanju z nevarno snovjo.

Koliko lahko povzamem je na analizi bilo povedano, da se je v tem sektorju odlično odrezal šofer, ki naj bi bil poškodovan. Ta je svoje delo tako vestno opravjal, da so reševalci najprej pomislili, da zaradi dima iz dimnih bakelj res ne more dihati.

Drago pomagaj če imaš, kaj več podatkov. Ko pa bom hodil kaj po Ptuju, bom probal dobiti natačni postopek ukrepanjka ob nevarni snovi v tej vaji.

LP Slavko
stkalec

Objave: 121
Registriran: 14. julij 2002, 12:06

Objava Štajerc » 17. maj 2004, 8:56

Pa še ena slika iz vaje (Večer, 17.05.2004).

lp

bp
Priloge
17052004_3.jpg
17052004_3.jpg (6.57 KiB) Ogledano 2230 krat
Štajerc

Objave: 310
Registriran: 15. februar 2003, 7:59

Nazaj

Nazaj na Novice in zanimivosti

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost