Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Korektne in nekorektne "začimbe volilne kuhinje&qu

Vse v zvezi z volitvami in kongresom v letu 2003

Objava Jaka » 2. marec 2003, 13:12

Oba članka sem prebral. Na prvi pogled se mi poraja občutek, da se v okviru stanovske revije ne more razviti objektivna razprava o kandidatih. Nisem pa toliko seznanjen da bi lahko ocenil, ali so v uredništvu revije sploh prejeli kakšno predstavitev, videnje ali utemeljitev od ostalih kandidatov ali njihovih predlagateljev, ali pa gre za kronično oziroma vnaprešnjo nezaupanje v uredniško politiko glasila. Vsekakor pa je to šoda.
Zaradi tega pa se bodo "predvolilni boji" odvijali predvsem v zakulisju - skratka volilne kuhinje ne počivajo.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava Peter » 2. marec 2003, 16:06

Nisem upal sprožiti te teme, ker sem se bal, da me bodo razglasili za "dežurnega napadalca". Hvala, Drago. :D

Če pogledamo Gasilca iz maja 1998, lahko ugotovimo, da so se podobni članki pojavljali že takrat. Dežurno vlogo usmerjanja volilne izbire je imel urednik Gasilca. Je mogoče potem kaj čudno, da so se tudi letos pojavili takšni članki. Zanimivo je mogoče samo to, da so se letos pojavili že februarja. Očitno nekomu teče voda v grlo. :twisted: Res je, takrat sta bila kandidata določena že dalj časa pred kongresom in potrditev(!?) je bila zgolj formalnost. Letos je drugače in tako kot se za demokracijo spodobi, bo možna izbira, ker bo kandidatov (vsaj za predsednika) več.

Moram pa reči, da so letos aktualna tema predvsem čini in politična pripadnost, čeprav to v zvezi z volitvami nima nobenega pomena. Mogoče bo moral kdo s čini še enkrat prebrat statut.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4861
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava gost » 3. marec 2003, 14:41

Ja me zanima do kakšnih silnih rezultatov bi prišli, če bi recimo Milan stestiral te naše veljake z visokimi čini o osnovnih gasilskih pojmih. Saj si pravzaprav ne bi upali ampak bilo bi pa zanimivo. Bi takoj zmanjkalo teh vehamentnih člankov o strokovnosti za katero so podlaga neki čini. Se govori namreč, da so bili nekateri kar imenovani v določen čin in ni bilo treba nobenega znanja pokazati - ali se mogoče motim?
gost

Objava Jožef Lavtižar » 5. marec 2003, 15:17

Volilna (ne)solid(ar)arnost – odziv na članek

K pisanju me je spodbudil članek tov. Franca Severja na straneh Obvestil in aktualnosti letošnje februarske izdaje Gasilca.

Primerno je, da smo slovenski gasilci poučeni o gasilski in življenski poti naših vodilnih mož. Prepričan sem, da bi, z določenimi modifikacijami, za večino gasilcev lahko napisali hvalospeve – tudi prav bi bilo tako, vendar je večina neimenovanih iz svojega ponosa tiha in delovna v predanosti stanovski organizaciji. Spoštovani tov. Sever se, med drugim, le pri prvem naštetem dotakne ozadja izvolitve (beri: imenovanja – op.a.), kar pa nekorektno pri preostalih treh izpusti. Tudi pri zadnjem naštetem predsedniku ni zabeleženo morebitno politično ozadje imenovanja. Veste, ni moj namen razpravljati o preteklosti. Pred vrati je Kongres GZS in s tem povezana tudi volilna opravila. Prav glede tega je, predvsem, zadnji odstavek avtorjevega pisanja do marsikoga skrajno žaljiv in nesramen.

Avtor je pri svojem pisanju izpustil (namerno ali nenamerno) osnovno ustavno načelo enakosti državljank in državljanov, kot tudi temeljni zakon, ki ureja naše delovanje (Zakon o društvih). Prav zaradi tega je navajanje dosedanjih gasilskih kvalifikacij pri posameznih kandidatih za funkcijo predsednika GZS skrajno nekorektno in žaljivo, prav tako je tudi navajanje dosedanjega »ustreznega« čina in ustrezne gasilske funkcije nekorektno. Gasilski čin oz. gasilsko izobrazbo lahko postavi v slabo luč in neenakost pred zakonom že sklep 36/11 predsedstva GZS, ki navaja, da si visoko gasilsko izobrazbo lahko pridobijo samo funkcionarji – izbranci GZS, ki delajo v sedanjem in bodo delali v bodočem mandatnem obdobju. Na to neenakost pred Ustavo in Zakonom o društvih sem sedanjega predsednika opozoril 17.12.2002 na seji Regijskega sveta gorenjskih gasilskih zvez – odgovora do danes, kljub obljubi predsednika GZS, nisem prejel. Besede, ki so v zadnjih vrsticah vaše pisarije letela na enega izmed spoštovanih kandidatov, ki so pripravljeni popeljati voz gasilstva v novo tisočletje, so tako skrajno neokusne in žaljive in resnično zvenijo enoumsko.

Tov. Sever, sam sem prepričan, da tudi sam prav dobro veste, da je funkcija predsednika GZS predvsem organizacijska funkcija, ki od kandidata zahteva dobre vodstvene sposobnosti, če hočete s tujko – managerske sposobnosti. Temu v prid govori že dejstvo, da pri DDV za nabavljeno gasilsko opremo nismo uspeli dogovoriti celotnega povračila, da gasilci plačujemo za SOS paket mobilne telefonije najvišje zneske pogovorov, ker skupina, imenovana po sklepu 36/14 predsedstva GZS, ni sposobna izračunati cene najboljšega ponudnika mobilne telefonije (mogoče bi bilo v skupino dobro vključiti še enega osnovnošolca s poznavanjem osnov matematike), ker, kot sam tudi verjetno veste, priprave na Kongres ne tečejo kot bi morale (informacija na seji Regijskega sveta gorenjskih gasilskih zvez), ker celovitega dogovora s slovenskim zavarovalništvom še ni, ker ……… . Veste vse preveč je KER – od obljub pa ni rezultata! Vem, da je veliko tudi narejenega, tudi sam ste večji del tega opisal, vendar pa je to delo opravljeno na podlagi programskih usmeritev, ki bi jih bil dolžan izvesti tako Franci, Peter ali Pavel, kot jih je dosedanji predsednik. Vendar pa si za redne delovne NALOGE nihče ne more LASTITI zaslug in tega obravnavati v tonu avtorskega dela.

Zatorej vas prosim, tov. Sever, če seveda berete te vrstice, ne prodajajte nam zgodbic o uspehu, ne navajajte »Videli bomo, kako se bo odvijalo lobiranje….« Lobiranje se je že začelo, in to prav z vašim pisanjem. In če vas je kaj v hlačah, kaj gasilca in kaj poštenjaka – v isti luči, pozitivnem tonu, s sposobnistmi in znanji, dosedanjimi delavnimi izkušnjami in uspehi predstavite še ostale kandidate za našega stanovskega predsednika.
Jožef Lavtižar

volitve in kongres

Objava Franci Muha » 5. marec 2003, 18:56

Če mi ne bi povedal gasilski prijatelj, ki mu služba dopušča brskanje po internetu, da obstaja gasilec org., tega sploh ne bi vedel. Zvedavo sem pregledal, kaj vse pišete in se "pridušate" nad tem ali onim dopisnikom. Vse skupaj je prava zmešnjava mnenj, saj nastopate poedinci, ki imate čas, in, ki ne poveste nič pametnega, ampak se obnašate kot "branjavke- klepetavke" ki branijo svoje okope s puhlicami in opravljanjem. Kje je vaš gasilski ponos, tovariši, da tako "mlatite eden po drugemu" in kar je še najbolj žalostno, da celo mislite, da mora obveljati vaše mnenje. Vse, kar ni po vaši domišljavi volji je slabo, ni vredno gasilca-poštenjaka! Kako podle misli, ki sicer "pašejo" v ta nizek intelektualni nivo piscev. Čeprav sem sorazmerno mlad, saj štejem "komaj" 36 let, imam visoko šolsko izobrazbo (to omenjam predvsem za to, ker sem v enem od dopisnikov prebral, da bi bil tudi jaz deležen višjega čina, če bi bil izvoljen v predsedstvo) in sem višji gasilski častnik, sem kar nekaj časa premišljeval, ali se spustim na tako nizek nivo komuniciranja, kot ga imate. V gasilsko organizacijo sem vstopil kot pionir, in ker smo bili prava druščina, sem v tej organizaciji tudi ostal. Osebno moram reči, da imam kar dobre izkušnje. Sedaj, ko je pred nami kongres, pa se nekateri s svojimi fiksnimi idejami, da je vse do sedaj slabo in ko bo vaš kandidat vse napisane probleme rešil, je pa zelo naivno in je plod nepoznavanja "gasilske politike" kot je napisal eden od vas. Kako prodane duše lobirajo, me po pravici povedano ne zanima. Zanima me samo to, da bo gasilstvo s svojo bogato zgodovino pošteno in odgovorno nadaljevala to poslanstvo, čeprav nam vsem mora biti jasno, da so se časi spremenili. Prav vesel bom, da dobimo še več veljave, res pa je tudi, da bodo morale biti tudi kar pomembne spremembe pri organiziranosti gasilstva v naši domovini. Kdo bo predsednik, poveljnik in vsi ostali, ki se volijo na kongresu, bodo odločili delegati. Vsaj upati je, da bodo svojo odgovorno nalogo opravili dobro, v dobrobit naše organizacije. Kdo bo predsednik, pa upam, ne bo odvisna od te spletne strani. Vsi evidentirani in imenovani kandidati se ne bodo spustili na tako nizek nivo, da se bodo predstavljali, razen enega, ki ste ga sami porinili v to "informacijsko blato", čeprav je sam toliko presoden, da se ne oglaša. Upam, da ste me razumeli in če ste me, opustite tak sistem komuniciranja in ga postavite na nivo, ki ga gasilci zaslužimo. Resnično vam povem, da ni človeka, ki bi rešil vse probleme, ki jih sedaj "obešate" na sedanje vodstvo GZ Slovenije. Če ste funkcionarji, bi to že morali vedeti. Ali ste tudi vi uspeli pri vseh načrtih in morebitnih obljubah. Potrkajte se na prsi, če si upate.
Ker sem oseba z imenom in priimkom, se bom tudi tako podpisal. Ne bom anonimnež, kot ste vi. Franci Muha
Franci Muha

Objava Drago » 5. marec 2003, 19:52

Franci: :lol: :lol:

Dovoli, da ti najprej zaželim dobrodošlico v družbo forumovcev 8) Sem si dvakrat prebral tvoj cenjeni prispevek in ( težko priznam :oops: ) še vedno mi ni jasno, kaj si pravzaprav želel dopovedat tej ( po tvoje ) skrajno pokvarjeni gasilski srenji :oops: :?: V temi, ki so jo kot prvo "napadel" ugotavljamo korektne in nekorektne poteze predvolilnih "kuhinj" :twisted: Se ti ne zdi, da si tozadevno zgrešil cilj svoje objave :?: Aha, pa še eno me zanima ( firbec pač ), kje ( pri bogu :shock: ) si se do sedaj skrival :?: :?: Namreč, človeštvo ( beri: gasilstvo v Sloveniji ) ter računalniško opismenjeni gasilci brez tebe nimamo prav nikakršnih možnosti :oops: :twisted:

lp DC

p.s.: pa nikar ne bodi več "zvedav" in naprosi tistega tvojega gasilskega prijatelja ( v imenu človeštva ) še za kakšen nasvet. :lol: :lol:
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Peter » 6. marec 2003, 0:14

Ti Muha pa res nisi od muh. Verjetno še nisi slišal za demokratično izmenjavo mnenj, čemur je ta forum tudi namenjen. Vehementno obtoževanje in žaljenje vsepovprek, ki si si ga privoščil v objavi, ki nima ne repa, ne glave, gotovo ne sodi na ta forum. Nekdo s tako nizkotnim načinom pisanja res ni vreden, da nam soli pamet. Aroganten odnos z udrihanjem po vseh, ki objavljamo na forumu ne zasluži drugega kot prezir. In na koncu nas še označiš za anonimneže. Hvala lepa.

Mogoče bo tole pisanje v Muhastilu le spodbudilo Francija, da bo še enkrat prebral svojo objavo. Razumem, da je bil prvič na forumu, vendar ...
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4861
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava matjaž » 6. marec 2003, 9:54

No Franci Muha, naj ti povem da so na podlagi tega foruma tudi spletle prijateljske vezi. Ne pa tako kot pišeš ti

"... Vse skupaj je prava zmešnjava mnenj, saj nastopate poedinci, ki imate čas, in, ki ne poveste nič pametnega, ampak se obnašate kot "branjavke- klepetavke" ki branijo svoje okope s puhlicami in opravljanjem. Kje je vaš gasilski ponos, tovariši, da tako "mlatite eden po drugemu" in kar je še najbolj žalostno, da celo mislite, da mora obveljati vaše mnenje...."

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49

Re: volitve in kongres

Objava Jani » 6. marec 2003, 13:01

Na, spet eden!

Odkar sodelujem na forumu, sem se naučil mnogo stvari, za mnogo stvari sem zvedel precej prej, kot ostali gasilci, navezal kar nekaj prijeteljskih stikov in nenazadnje, nekomu pomagal uresničiti dolgoletno željo. Za vse je pa kriv tale domišljav, podel, naiven, podnivojski, blaten...., forum.

Pa še tole:
Franci Muha je napisal:V gasilsko organizacijo sem vstopil kot pionir, in ker smo bili prava druščina, sem v tej organizaciji tudi ostal.

Tudi sam sem v gasilsko organizacijo vstopil kot pionir, nisem pa v njej ostal zaradi (kao) prave druščine, ampak zaradi srca in pripravljenosti pomagati človeku, ki se znajde v stiski. Pravi gasilec ima to prirojeno!

Potem se pa najde, nek visoko izobražen prepotentnež in nas vse po vrsti zmerja s sodrgo in z ljudmi z nizko intelektualnostjo.

Pa še to, g. Muha. Na dnu vsake objave je, med drugim, tudi ikona, v kateri piše profil. Lahko jo kliknete in glej ga zlomka, Jani bo dobil še priimek, lokacijo, hobije itd. In tako je pri vseh resnih članih, zato nas prosim ne zmerjajte z anonimneži, saj ravno o vam vemo najmanj (razen seveda izobrazbe)!

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava Milan Dubravac » 7. marec 2003, 13:01

G. Muha,
vaša objava potrjuje moje izjave, da samozavedanje v naši državi še ni na stopnji, ki bi kritiko sprejemala kot pozitivno.
Imam občutek, da ste na našo stran ''zašli'' po navodilu in to direktno na to temo. Če bi prebirali tudi druge objave v strokovnih temah verjetno ne bi pisali o nizkem intelektualnem nivoju (če pa bi, je pa z vašim gasilskim znanjem nekaj hudo narobe). Na teh straneh objavljajo poklicni gasilci, ki so strokovnjaki na določenih operativnih področjih, poveljniki gasilskih zvez, člani poveljstva in predsedstva GZS... Na tem forumu je objavljal tudi že poveljnik Gasilske zveze Slovenije. Nič mu ni bilo pod častjo objaviti mnenje o strokovni temi veste. Z vašo objavo pa ste nas vse užalili kot neke omejene ljudi z nizkim intelektom. Pregledal sem različne gasilske forume večinoma na ameriških in nemških straneh. Tudi tam odkrito kritizirajo pa tudi zelo pomembni strokovnjaki objavljajo. Zato ne vidim razloga, ki vas je tako razburil?
Verjamem vam sicer, da ste res Franci Muha. Sem pa včeraj od ljubljanskih kolegov izvedel, da je Franci Muha psevdonim za gospoda Franca Severja. Pa ne trdim, da je to to.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava pes » 7. marec 2003, 17:51

Milan ne bom negiral tvojega odgovora,ti pa povem da so na ljubljanskem področju trije z imenom Franc Muha. Drugače se pap popolno strinjam s tabo.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2120
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Drago » 7. marec 2003, 18:06

Milan: :lol:

Jah no, priznam, tvoja informacija je tudi zame prvovrstno presenečenje :shock: in zdaj pričakujem našega "ljubitelja psevdonimov", ( beri: Franca Sever-ja ) da se bo ( končno ) oglasil :oops: Sicer bom imel argument več, za nasprotovanje predlogu po katerem bi naj bil g. Franc Sever dobitnik najvišjega gasilskega odlikovanja. :evil:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Franc Sever » 7. marec 2003, 18:30

Milan, tokrat se bom tudi jaz oglasil, Franc Sever. Kolega Peter, Vas je včeraj napačno informiral. Franci Muha je fizična oseba, stanujoča v Ljubljani. To ni moj psevdonim, ker ga ne potrebujem. Vašo spletno stran večkrat pogledam in jo ocenjujem kot zelo dobro in informativno. Celo več, je zelo strokovna in imate odgovore na vprašanja, ki bi jih lahko pričakovali na spletni strani GZ Slovenije. Res pa je tudi, da "korektne in nekorektne začimbe volilne kuhinje" niso najbolj korektne, saj poveličujejo samo enega kandidata, ki se sam sploh ne javlja. To opravijo njegovi kolegi. V to se ne spuščam. Nekateri so celo zapisali, naj to storijo tudi ostali kandidati za predsednika, vendar so vsi tako presodni, da se ne spuščajo v take debate. Seveda pa se strinjam z Vami, da mora biti pozitivna kritika. Lep pozdrav!
Franc Sever

Objava Milan Dubravac » 8. marec 2003, 23:22

Gospod Sever, žal me niste prepričali. To informacijo so mi sporočili pravi gasilci-poštenjaki, kot vi pravite. Sem še enkrat preveril, pa tudi Nani je vaš psevdonim. Meni je popolnoma vseeno kaj bo z volitvami na državnem nivoju, če si pa nekdo drzne o strokovnosti in moji poštenosti razpravljati na tak način pa ni pošteno. Smo pa le preveč truda in entuzijazma v svojo strokovnost vložili veste. S tem tudi zaključujem razpravo v tej temi.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

na muhi

Objava Oskar » 9. marec 2003, 0:40

No , pa ga imamo na MUHI. Mene pa strašno zanima, kaj so argumenti , da bi ta gospod dobil najvišje gasilsko odlikovanje? Ker ga ne poznam me čisto resno zanima kaj so njegove zasluge. Ne želim nikoga žalit ampak on je nas na Forumu ožalil pa pika .:evil: :twisted:
Če je funkcionar po liniji neoperativnih funkcij naj se zaveda, da gasilska organizacija obstaja zaradi operativne dejavnosti in ne obratno.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

NazajNaprej

Nazaj na Volitve in kongres 2003

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost