Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kandidati za predsednika in poveljnika GZS

Vse v zvezi z volitvami in kongresom v letu 2003

Objava Matej B. » 27. januar 2003, 2:23

""The funny thing about Firemen: Night and day they"re always firemen!!""
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1127
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Kandidat

Objava Oskar » 27. januar 2003, 22:31

Podpiram kandidata Darka Koželja. Mislim , da bi dobro vodil GZS. Predsednik , ki je istočasno še strokovnjak na operativnem področju lahko veliko lažje opravlja neoperativno funkcijo. Če bo izvoljen bom še toliko bolj ponosen na svojega sošolca.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Drago » 28. januar 2003, 13:07

Ja Oskar:

Saj imate tudi Mariborčani svojega kandidata, da ne bomo delali komu krivice :twisted:

GZ Slovenske Gorice (predsedstvo) je evidentirala kot kandidata za predsednika GZS:

Marijana Zavirška

roj. 1934
upokojenec, visoka izobrazba
predsednik PGD Maribor - mesto,
član predsedstva GZS (več mandatov)
v gas. org. od leta 1968
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Jaka » 31. januar 2003, 0:35

Ugotavljam, da bo predvolilni boj (ne boj, mesarsko klanje) še hud. Kolikokrat sem že rekel: kandidati, ki imajo prašnike (ne smem reči jaj..., ker me bo kdo takoj pokritiziral) naj predstavijo svoje videnje razvoja gasilerije. Potem se bomo pa malo pogovorili o programskih usmeritvah.
Nerodno je, če se bodo o podpori posameznih kandidatov dogovarjali samo v zakulisju.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava Drago » 31. januar 2003, 0:50

:lol: Jaka:

Jaz sem to že predlagal kandidatom "v živo" pa pravijo, da njihovo videnje pravzaprav ni "relevantno", ker je glavna naloga vsakega predsednika pravzaprav izvajati sklepe in usmeritve kongresa :lol: Zdaj pa ti povej, na kakšen način se jih bi še dalo "obdelat" ? :evil:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Gost » 2. februar 2003, 20:48

Drago je napisal:Ja Oskar:

Saj imate tudi Mariborčani svojega kandidata, da ne bomo delali komu krivice :twisted:

GZ Slovenske Gorice (predsedstvo) je evidentirala kot kandidata za predsednika GZS:

Marijana Zavirška

roj. 1934
upokojenec, visoka izobrazba
predsednik PGD Maribor - mesto,
član predsedstva GZS (več mandatov) Mislim da bi z njim dobili spet nekoga ki nebi želel pustiti funkcije tudi po treh mandatih kadrovanja :oops:
v gas. org. od leta 1968
Gost

Objava Gost » 2. februar 2003, 20:54

Drago je napisal:Ja veseli me, da lahko objavim še eno evidentiranje kandidata za predsednika GZS:

Darko Koželj

rojen: 1958
član PGD Velenje od leta 1970
regijski poveljnik
(več podatkov pa naj navede kdo, ki ga pozna)

Ja Darkota kar dobro poznam in bi po moje in mišljenju naše GZ bil kar pravi človek na pravem mestu , sicer pa je čas da spravimo za predsednika GZS človeka ki se spozna na operativo ne pa samo na kmetijstvo tako kot sedanji predsednik :oops:
Gost

Objava Jaka » 3. februar 2003, 0:46

Drago !
Osebno sem mnenja, da je pomembno osebno prepričanje in odnos do pomembnih vprašanj posameznega kandidata. Po varianti, da predsednik le izvršuje sklepe in usmeritve kongresa, so tudi volitve brez veze. Sklepi in usmeritve so načelne narave, ki jih mora konkretizirati predsedstvo, usmeritve pa v okviru kongresnih dokumentov verjetno daje predsednik s pritiskanjem na prave gumbe (vzvode) pa tudi s trkanjem na praava vrata. Če ne bomo imeli pravega predsednika, bo potrebno zopet nekaj mesecev čakanja, da ga bo morebiti sprejel predsednik vlade. S tem pa je nakazan tudi odnos do same gasilske organizacije.
Osebno sem proti takšnim rešitvam, da se kandidati predstavijo samo regijskemu svetu, potem pa predstavniki GZ posredujejo svoje videnje v "bazo". Saj imamo za predstavitev revijo Gasilec, spletno stran GZS pa tudi nobenemu nebi škodovalo, če bi se predstavil na Forumu. Saj mi navadni gasilci ne grizemo. Prav pa je, da podrobneje poznamo kandidate, ki bodo vodili našo organizacijo naslednjih pet let.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Jaka » 12. februar 2003, 20:21

Zanima me, koliko kandidatov je evidentiranih (vem, da postopek še ni končan) za poveljnika GZS :lol: . Zanima me tudi, ali bo tudi v naslednjem mandatu POVELJNIK GZS (operativna funkcija) hkrati tudi VODJA STROKOVNIH SLUŽB GZS (birokratska (beri pisarniška) funkcija) :?: :wink:
Kot sem seznanjen, je bodoči predsednik hkrati tudi mandatar za bodočega poveljnika. To je sicer kar v redu rešitev, če bomo na kongresu izbirali med več ekipami (kar pa ne verjamem) funkcionarjev. Drugače bo pa še zanimivo :shock: .
Zanima me, kako je to mandatarstvo opredeljeno v statutu GZS :?: Ali ga kdo ima :?: :?:
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Drago » 17. februar 2003, 16:18

Jaka:

Vidim, da ne boš dočakal odgovora ali pa vsaj komentarja na tvoja vprašanja :evil: (sem mislil, da bo poveljnik odgovoril - lastnoročno :oops:) Glede poveljnika ( osebno mnenje ) mislim, da je tako: Je še kar mlad in jaz se z njegovo kandidaturo strinjam. Za to, da ima (ne samo dve) kar tri funkcije na GZS pa niti ni sam kriv in smo o tem že razpravljali na eni izmed sej P GZS (poveljnik GZS, vodja strokovnih služb, strokovni svetovalec) ugotovili smo, da dokler bo vse to delal za eno plačo je OK :twisted: Ne vem sicer, če se bo s tem strinjal tudi po 14. kongresu, ampak "o tom - po tom" :lol:

Mandatarstvo in statut GZS :oops: Poglejmo si 35. člen statuta GZS, ki pravi:

Predlog kandidata za predsednika lahko oblikuje predsedstvo, poveljstvo in gasilske zveze. Kandidat postane tisti, ki dobi večinsko podporo gasilskih zvez. Kandidacijski postopek vodi komisija, ki jo imenuje plenum.

Predsedniški kandidat pripravi predlog kandidatov za podpredsednike in člane predsedstva ter pri tem zagotovi, da so zastopani kandidati iz vseh regij v državi.

Navedeni člen je ( po moje ) zelo potreben temeljite prevetritve ( kot še marsikaj drugega ) vendar, to je to :evil:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Drago » 17. februar 2003, 18:44

Ker je kandidat za predsednika GZS - Damjan LAH še precejšnja "neznanka", objavljam njegovo širšo predstavitev:

DAMJAN LAH
Majde Vrhovnikove 6
1000 LJUBLJANA

KANDITATURA ZA PREDSEDNIKA GASILSKE ZVEZE SLOVENIJE

SPOŠTOVANE GASILKE IN GASILCI

Na podlagi pobude nekaterih gasilcev in s podporo večih gasilskih zvez ter lastne odločitve vlagam kandidaturo za predsednika Gasilske zveze Slovenije.

Damjan Lah, rojen: 10.9.1961 v Murski Soboti

Izobrazba in zaposlitve: februarja 1986 diplomiral na FSPN- obramboslovje. V januarju 1986 sem se kot pripravnik zaposlil na takratnem Sekretariatu,za ljudsko obrambo občine Krško. V novembru leta 1986 sem na takratnem Republiškem sekretariatu za pravosodje in upravo opravil strokovni izpit ter prevzel delo in naloge referenta za popolnitev in mobilizacijo v sekretariatu za ljudsko obrambo. V februarju 1991. leta sem bil imenovan na funkcijo sekretarja za ljudsko obrambo in člana Izvršnega sveta občine Krško. Funkcijo sem opravljal do 1. 1. 1995, ko me je Vlada Republike Slovenije imenovala za svetovalca ministra v Ministrstvu za obrambo. Minister me je razporedil na dela in naloge direktorja Uprave za obrambo v Krškem. V februarju 1999 sem bil imenovan za državnega sekretarja na Ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve. Funkcijo sem opravljal do junija 2000 (zamenjava Vlade). V jeseni 2000 sem bil imenovan za direktorja Poklicne gasilske brigade v Krškem, v februarju leta 2001 pa s strani Vlade Republike Slovenije za namestnika direktorja Uprave RS za zaščito in reševanje v okviru Ministrstva za obrambo. Februarja 2002 sem se zaposlil na Ministrstvu za finance kot generalni sekretar in to delo sem opravljal do 03.2.2003, ko sem bil imenovan za direktorja Urada, predsednika vlade Republike Slovenije. Sem član Prostovoljnega gasilskega društva Hrušovje od leta 2001.

in še ...

Usmeritve:
Skozi moje delo v predhodnih službah sem zelo dobro spoznal delo prostovoljnih in poklicnih gasilcev, kakor tudi delo Gasilske zveze Slovenije in njenih organov, saj sem kot namestnik direktorja Uprave RS za zaščito in reševanje, več kot eno leto sodeloval na sejah predsedstva. S svojimi pobudami in predlogi sem v določeni meri prispeval tudi k boljši organiziranosti in opremljenosti gasilcev ter širšem razumevanju vloge in pomena gasilske organizacije.

Delo Gasilske zveze Slovenije ter celotnega gasilstva je potrebno usmeriti v dosego ciljev na področju ureditve statusa operativnih gasilcev, ureditvi statusa gasilskih zvez, ureditvi financiranja gasilstva v občinah ter financiranja GZS, prilagoditvi dejavnosti GZS, večji povezanosti GZS z regijskimi sveti in gasilskimi zvezami, dopolnitvam statuta, organiziranosti novih organov, usposabljanju ter nekaterim drugim nalogam povezanih z vključevanjem mladih, članic in veteranov.

Glede na zavedanje, da je naloge mogoče reševati samo ob primernem sodelovanju vseh, ki delujete znotraj gasilstva, Vas prosim, da mi Vaše predloge, pobude in pripravljenost sodelovanja posredujete na moj naslov. Vaš odziv bo pomenil predvsem to, da želite aktivno sodelovati pri dograditvi sistema gasilstva in sistema zaščite, reševanja in pomoči v celoti.

Istočasno pa mi boste dali vedeti, da sprejemate mojo kandidaturo in si želite aktivnega sodelovanja z menoj.

Z gasilskim pozdravom »Na pomoč«

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Gost » 19. februar 2003, 3:11

Navedek: Glede na zavedanje, da je naloge mogoče reševati samo ob primernem sodelovanju vseh, ki delujete znotraj gasilstva, Vas prosim, da mi Vaše predloge, pobude in pripravljenost sodelovanja posredujete na moj naslov. Vaš odziv bo pomenil predvsem to, da želite aktivno sodelovati pri dograditvi sistema gasilstva in sistema zaščite, reševanja in pomoči v celoti.

Lepa reč, da kandidat za predsednika (prvega moža prganizacije) napiše - ki delujete znotraj gasilstva. Ali to pomeni. da je gospod dosedaj gledal gasilce samo "odzunaj". Potem mora pa imeti močne svetovalce!!!
Gost

Objava Fireman » 19. februar 2003, 10:14

Anonymous je napisal:Lepa reč, da kandidat za predsednika (prvega moža prganizacije) napiše - ki delujete znotraj gasilstva. Ali to pomeni. da je gospod dosedaj gledal gasilce samo "odzunaj". Potem mora pa imeti močne svetovalce!!!

Jaz pa to razum kot ponujeno roko, za dobro sodelovanje vsem ki smo v to področje vključeni in v tem ne vidim nič slabega, prej nasprotno. :P
Uporabnikova podoba
Fireman

Objave: 210
Registriran: 24. julij 2002, 16:16

Sprememba statuta

Objava Skavt » 20. februar 2003, 1:20

Zelo dobro je da je kar nekaj kanditdatov za predsednika. Samo ne vem zakaj se nič ne govori o poveljniku. Tudi ta je kljucna osebnost.

Predlagam da se spremeni statut GZS tako, da je lahko isti predsednik samo dva mandata. (to doživljensko predsedništvo mi malo smrdi).
Prihajam iz istega drustva kot prvi predsednik GZS in vem kako so takrat delili te funkcije.

Fantje potrebne so spremembe. Saj do sedaj vodstvo GZS ni bilo slabo, očitali bi jim lahko samo pomankanje lobiranja v politiki, in prepočasno prilagajanje novi družbeni stvarnosti. Gasilci smo konec koncev največja organizirana skupina ljudi v SLO (če odštejemo upokojence) in temu primerno bi se morali tudi obnašati.

Lep pozdrav!
Uporabnikova podoba
Skavt

Objave: 484
Registriran: 17. december 2002, 0:31

Nazaj

Nazaj na Volitve in kongres 2003

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost