Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Celostna podoba - sprememba oblike činov

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi

Moderatorji: Milan Dubravac, Drago

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

celostna podoba - oblika činov

Izberete lahko eno možnost

Ogled rezultatov

Odg: Celostna podoba - sprememba oblike činov

Objava alc33 » 1. april 2010, 13:38

Nabavni je napisal:
Ko pogledaš vojaka v uniformi je že prvi vtis spoštovanje. )

Hmm.

No ja. Jaz jih poznam kar nekaj (vključno z generalštabom), ki ne dajejo takega vtisa. Prej bi rekel, da jih je vojska za kakšno desetletje pozabila :twisted: :evil:

Lp.
Flying isn't dangerous. Crashing is what's dangerous.
Uporabnikova podoba
alc33

Objave: 182
Registriran: 19. april 2009, 10:10

Objava gubina » 1. april 2010, 15:40

jaz bi se tudi vrnil na epolete pač v pomlajeni in dodelani obliki, na delovne in razne zaščitne obleke pa kakšne druge oznake če je možno, sicer ko švicamo pri raznih gasilskih opravilih nobeden ne pogleduje po činih :wink:

kako pa vsaj 50% gasilcev pripraviti do bolj spoštljivega odnosa do uniforme in primernega obnašanja v le tej pa nimam ideje [-o<

upam da ne bo v napoto bi omenil na hitro-nekdo bi se moral spraviti tudi na razno razna priznanja in kipce, pri katerih se tudi pod razno ne uporablja podoba slovenskega gasilca in slovenskih gasilskih oznak ampak predvsem ameriške variante pa še kaj bi se našlo :!:
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 753
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava hec » 3. april 2010, 11:22

alc33 je napisal:
Nabavni je napisal:

Hmm.

No ja. Jaz jih poznam kar nekaj (vključno z generalštabom), ki ne dajejo takega vtisa. Prej bi rekel, da jih je vojska za kakšno desetletje pozabila :twisted: :evil:

Lp.

Potem vrjetno ne poznaš vojakov ampak samo ljudi ki so zaposleni v SV.... in generalštab je vrjetno zadnje mesto, kjer boš našel pravega vojaka...tam delajo uradniki!
Uporabnikova podoba
hec

Objave: 902
Registriran: 17. februar 2006, 1:55

Objava alc33 » 3. april 2010, 13:27

hec je napisal:
alc33 je napisal:
Nabavni je napisal:

Hmm.

Lp.

Potem vrjetno ne poznaš vojakov ampak samo ljudi ki so zaposleni v SV.... in generalštab je vrjetno zadnje mesto, kjer boš našel pravega vojaka...tam delajo uradniki!

Ne moreš si misliti, za kakšne :bazooka: :firing: vojake se imajo.

Glede na to, da v Slovarju pod naslov vojak najdeš razlago:
voják -a m (á) 1. pripadnik vojske
lahko sklepam, da so tile brigadirji kar vojaki ( verjetno )

Lp.
Flying isn't dangerous. Crashing is what's dangerous.
Uporabnikova podoba
alc33

Objave: 182
Registriran: 19. april 2009, 10:10

Objava hec » 3. april 2010, 16:12

Jaz pa mislim da tale tema ni temu namenjena, ti pa lahko stvar po ZS lepo objasni, kdo je vojak in kdo misli da to je....ne boš vrjel stvari so zelo podobne kot v gasilstvu #-o
Uporabnikova podoba
hec

Objave: 902
Registriran: 17. februar 2006, 1:55

Objava Janez Koncilija » 14. april 2010, 16:42

Khm, kaj naj rečem. Čeprav je tema velikokrat pogledana, je glasov žal bolj malo za dokazovanje upravičenosti predloga sprememb. Če pogledam današnjo številko 105 glasov ne pride niti cel glas na posamezno GZ (menda jih je 118). Iz tega lahko sklepam, da nam ni kdove kako mar, kako izgledamo, druga možnost je, da prevladuje mnenje prevelikega stroška menjave, še naslednja, da je dovolj drugih problemov, da bi se ukvarjali s tako nepomembnimi stvarmi, četrta... Evo, pa imam vprašanja za novo anketo :? .

No ja, poskusiti ni greh, bom še poskušal z nivoja GZ, čeprav je časa malo, saj je plenum pred vrati.

Vsem ki ste prispevali glas pa hvala lepa, rezultat je sicer ugoden in naklonjen predlogu, kot pa sem že napisal, je glasov le nekoliko premalo.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava man260 » 2. maj 2010, 22:18

hec je napisal:Janez v Policiji se že 10 let borijo za zamenjavo celostne uniforme policaja, saj je zastarela in slabih kvalitet...ko jim bo to enkrat uspelo (kar si zaslužijo)bodo tudi epolete na ramenih izginile......na jaknah in vetrovkah ji že sedaj ne nosijo več!

Ne le 10 let ampak že več kot 15 let.

Sicer estetsko lepše zgledajo cele epolete. -moje mnenje
man260

Objave: 132
Registriran: 10. avgust 2007, 12:46

Objava rocky85 » 25. oktober 2011, 13:50

Zdravo vem da ta tema ni bila že zelo dolgo uporabljena a tudi mene motijo te tako imenovane perutničke. Zato sem malo razmišlal kakšne rešitve bi lahko uporabili za to in se mi zdi da bi bile epolete najbolša rešitev.
Epolete bi po moje morale biti take kot jih imajo poklicni gasilci v LJ in Mb. Niso prevelike pa verjetni bi tako kot te perutničke pasale na vse obleke tudi na delovne.
Tudi izgled bi bil podoben, samo namesto zvezde, ki jo majo oni, bi bil lahko znak prostovoljnih gasilcev (čelada s plamenico in sekirco). Namesto plamenic bi lahko stopnjo čina bila izražena s črtami. Vse barve bi ostale iste in tudi vse bi bile obrobljene z razliko gasilca, ki ne bi imel obrobe, višji gasilec pa. Čelada bi bila v barvi čina, torej pri gasilcu rdeča, pri NGČ pa srebrna itd. Pri VGČ lahko tudi uporabimo lipov list.
To je z moje strani vse če ma še kdo kaki predlog ga lahko predlagate.

LP, Rok
rocky85

Objave: 20
Registriran: 21. april 2009, 19:55
GE: Rudnik

Objava janez » 25. oktober 2011, 16:11

Bravo, dobre stare črtice. Z njimi sem začel v gasilstvu, čemu bi tudi ne nehala. In krog je sklenjen....

Je pa tako, da je vasako spreminjanje oznak (takih ali drugačnih) tiho seganje v moj žep....vse moram kupiti. Saj ni premoženje, vendar evro po evro in se nabere.

LP

Janez
Uporabnikova podoba
janez
dolgoprogaš

Objave: 831
Registriran: 19. december 2002, 11:20

Nazaj

Nazaj na Organizacijske in pravne zadeve

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Google [Bot] in 4 gostov