Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Baterije za pozivnike

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Matej B. » 10. oktober 2002, 23:30

Eno vprašanje: Zanima me kako dolgo pozivnik Swissphone še deluje, če se je na ekranu že pojavil simbol za BATERIJO, kar pomeni da bo v kratkem potrebna menjava baterije.???
Ne vem kako dolgo pa ena nova baterija zdrži v pozivniku. Moja zdajšnja baterija je DURACELL ALKALINE 1.5 V. Ravno danes pa sem pri Mercatorju kupil set (4 kom.) baterij Duracell Plus in za komplet odštel 1.090,00 SIT. Zdajšnja baterija, ki sem jo imel notri je vzdržala nekje okrog 2 meseca. Se pravi da za eno leto rabim 6 kom baterij (najboljše Duracell ali pa Energizer), kar pomeni da bi potem za 6 kom Duracell Plus dal 1635 SIT. Toliko potem moram dati za nemoteno delovanje pozivnika. Kako pa je praksa s pozivniki pri vas in kako dolgo vzdržijo baterije in ali vam društvo plača baterije ali si jih kupite sami????
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1138
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava mezan » 11. oktober 2002, 0:10

Ej, pri nas menjamo 4 baterij letno, pa kar mal pisika glede na poklicne.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava metodg » 11. oktober 2002, 8:52

Jaz uporabljam VARTA alkaine baterije in mi zdrži nekako 2 meseca. Seveda imam na pozivniku vedno nastavljeno budilko, tako da za zvonenje porabi malo več štroma :lol: . Sporočilo pa tudi nimam prav veliko.
Kdaj je potrebno zamenjati baterijo opazim, kadar je piskanje ob budilki bolj čudno. Nisem še sprobaval, koliko časa potem še zdrži, ampak piskanja skoraj ne slišiš več, zato mislim da je najbolje kar takoj zamenjati baterijo.

Metod G. :D :D :D
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava matjaž » 11. oktober 2002, 9:09

Jaz mam trenutno notri PHILIPS-ovo baterijo. Tudi te držijo cca 2 meseca. Baterije kopujemo sami, vem pa da sem dal za to,ki jo imam notri trenutno, bistveno manj kot je navede Matej.

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava JozeR » 11. oktober 2002, 9:23

Pri nas večinoma uporabljamo akumulatorčke (GP 1800mAh), ki zdržijo kakšen mesec. Meni po opozorilu za prazno baterijo dela še vsaj nekaj dni, do enega tedna - pri alkalnih baterijah pa bi pričakoval še kak dan več. Res pa na "prazno" baterijo nisem še nikoli prejel poziva, tako da bi lahko trdil, kako je takrat s piskanjem ali vibriranjem?! Mislim pa, da to ni težko preveriti, če na "prazno" baterijo prosiš ReCO, da ti pošlje test.
V društvu imamo polnilec in navadno se najde kakšna polna baterija, če je ni, pa se po predalu valja vsaj kakšna alkalna "za premostitev". Če ni nič od tega in če je nuja, baterijo pač kupiš sam - v glavnem pa za to skrbi društvo. Dosti članov pa ima doma svoje polnilce...
Omenjena AA baterija GP 1800mAh (NiMH) stane pri zastopniku (DELKO d.o.o., BTC, Lj.) 1.090 SIT/kos, v glavnem pa se po večini trgovin po Sloveniji ponuja komplet polnilec + 4 baterije za 8.000 SIT (zastopnik v BTCju 7.600 SIT). Jaz te baterije uporabljam tudi v fotoaparatu in so (po mojih izkušnjah) zagotovo ene boljših na tržišču. Brez reklame!
Na pomoč,
Jože
Uporabnikova podoba
JozeR

Objave: 206
Registriran: 23. avgust 2002, 13:37

Objava binep » 11. oktober 2002, 13:59

Matej! Lahko mi verjameš, ko se na pozivniku pokaže znak za prazno baterijo, da ne boš dobil nobenega sporočila več. Približno pred nekaj meseci smo v našem PGD-ju ravno to probavali, ker je eden od članov imel opozorilni znak za baterijo, pa je ravno tako spraševal kot ti. Takoj sem poklical ReCO Kranj in nam je sprožil pozivnike in kaj se je zgodilo? Pozivnik s prazno baterijo ni dobil niti sporočila, kaj da bi šele zapiskal, zato bodite vsi pozorni :!: :!: :!: in menjajte baterije takoj ko se vam pokažne znak. Mogoče bo na kakšnem drugem pozivniku drugače, vendar pri nas imamo tako izkušnjo.
Drugače pa beterije v našem PGD kupujemo člani sami. Dokler bomo tako " neumni" nas je treba izkorišat, tako kot povsod pri gasileriji :shock: :shock: :shock:

LP

Bine P
Uporabnikova podoba
binep

Objave: 558
Registriran: 1. september 2002, 23:55

Objava Jaka » 11. oktober 2002, 14:30

Pri nas v društvu baterije za pozivnike kupujemo sami. Nikomur do sedaj še ni prišlo na misel, da bi bilo lahko to tudi drugače. Tako bo verjetno ostalo tudi v naprej.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava mezan » 11. oktober 2002, 17:49

Dobro, da je Metod napisal, da ima nastavljeno budilko na pozivniku. Drugače Vam ne bi verjel, da baterija dela samo 2 meseca. Jaz sploh ne gledam katero baterijo, dam v pozivnik, vsaj 5 različnih sem že kupil in vse so delale približno 3-4 mesece oz. porabim 4 letno. Baterije pa nam financira društvo. Vsaj stroške naj krijejo, če moram delat zastonj.

Matej: bine ima kar prav, ob pozivu če ne drugega ti gotovo ne bo piskal, lahko pa se ti izpiše, pa boš videl šele drugi dan.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava Milan Dubravac » 11. oktober 2002, 21:25

Bine ima prav, ko zagori baterija pozivnik sicer dela vendar vam ne bo več sprejemal sporočil. Zato pozor :!: :!: :!: :!:
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava Peter » 12. oktober 2002, 14:22

Pomanjkljivost pozivnika je, da pri slabi bateriji ne piska, tako kot na primer mobiteli, Uporaba budilke je mogoče celo priporočena, saj boste lahko po zvoku takoj ugotovili, da je baterija slaba.

V naši občini uporabniki pozivnikov dobijo baterije. Res pa je, da je uporaba akumulatorjev ekološko bolj sprejemljiva. :!:
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava BorisGoličnik » 13. oktober 2002, 20:15

Pozdravljeni!
V našem društvu smo se letos odločili za nakup polnilca za baterije, ki ga imamo v društvo. Prav tako smo nabavili za vsak pozivnik po dve bateriji, tako da je ena vedno v pripravljenosti, druga pa v pozivniku in, ko se pojavi signal za prazno baterijo se enostavno zamenja, prazna pa gre na polnjenje. Vse baterije smo tudi primerno označli, tako, da se točno ve za kateri pozivnik je katera baterija. Zadeva ja stara približno pol leta in zaenkrat zelo dobro deluje, zadovoljni pa so tudi nosilci pozivnikov. Odločili smo se za nabavo AA baterij GP 1800mAh (NiMH).
Lep pozdrav! Boris
BorisGoličnik

Objave: 269
Registriran: 9. oktober 2002, 17:11

Objava matjaž » 17. oktober 2002, 9:25

Ravno včiraj sem z našimi operativci,ki imajo pagerje izmenjeval izgušnje, kako je če imajo na zaslonu znak, da je baterija iztrošena, pa so mi vsi v en glas zatrdili, da so do sedaj še vedno prejeli vse pozive. Res pa je da so govorili ob testnih pozivih, ki jih ReCO pošilja ob sobotah in ne o pozivih za požar. Edina rezlika je bila v tonu, pozivnik je le nekaj brundal :D ni pa spravil izsebe normalnega tona.

LP!

Matjaž

P.S.: Upam, da s tem nisem vseh zgornjih zapisov postavil na glavo :D :D :D
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Jani » 17. oktober 2002, 11:11

MATJAŽ:

V zelo dobrih pogojih pozivnik seveda, kljub slabi bateriji, sprejme sporočilo! :) Je pa verjetnost, da v slabših atmosferskih pogojih, ali če si malo bolj oddaljen od repetitorja le tega ne boš sprejel, saj vsak sprejemnik, ki ga napaja napetost, nižja od njegove nazivne, sprejema veliko slabše.:cry:
Če pa ti poziv sprejme, pa tistega tvojega kruljenja oz. brundanja, na obljudenem kraju zagotovo ne boš slišal (npr, če si na kavi v kakem lokalu).

To ni moje mnenje, to so dejstva!! :evil: Zdaj si pa vi kar naprej izmenjujte izkušnje in se obračajte na glavo, če se hočete!

lp Jani :|
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava Peter » 30. avgust 2004, 1:14

Bom znova malce pogrel tole temo. Pri nas smo do sedaj kupovali alkalne baterije, vendar sem razmišljal, da bi postali bolj ekološko osveščeni in si nabavili akumulatorske. Na internetu sem našel ugodno ponudbo polnilca skupaj s štirimi 1200mAh (v slovenski navodilih piše 1600mAh) NiMH vložki za 3.390,00 SIT. Edino, kar me moti je to, da nima samodejnega izklopa. Če ima kdo kakšno boljšo (cenejšo) ponudbo naj napiše.

Polnilec

Se mi zdi, da bo mogoče boljši takšen s samodejnim izklopom
Polnilec2 + 4x2100 NiMH - 5.400 SIT
Polnilec2.1 + 4x1800 NiMH - 4.500 SIT

Pa še kakšen
Polnilec3 - sicer so zraven samo 700mAh NiCd vložki, vendar ima 3 leta garancije - 3.520 SIT
Polnilec4 + 4x1200 mAh NiMH - 4.300 SIT
Polnilec5 + 4x2000 mAh NiMH - 4.900 SIT
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Mato » 30. avgust 2004, 7:37

Oglej si malo te strani.

http://www.delko.si/ klikni akcija na prvi starni.

http://www.delko.si/baterije/GP/gpindex_polnilci.htm

http://www.delko.si/baterije/GP/gpindex.htm glej industrijske zdržijo več so pa malo dražje.

cenik je pa tule: http://www.delko.si/ceniki_navodila/cen ... aterij.xls

Mato :wink:
Počasi da ne ustrelite (pogasite) samega sebe!! (vojak Švejk)
Uporabnikova podoba
Mato

Objave: 193
Registriran: 12. marec 2003, 9:23

Naprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov