Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

OKVARA POZIVNIKA SWISSPHONE

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

OKVARA POZIVNIKA SWISSPHONE

Objava LISAC » 1. julij 2020, 7:28

V društvu imamo starejši pozivnik SWISSPHONE. Ko se je izpraznila baterija (alkalna) se jo je zamenjalo z novo (pomerjena 1.5V). Od takrat naprej ob vstavitvi pozivnik nekaj sekund vklopi vibro in na displayu trajno ostanejo simboli, polno številk.... Noben izmed treh gumbov ne spremeni statusa, tudi razne kombinacije...
Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo oz. se je kdo že srečal s tako težavo?
Fotografija v priponki. Hvala vnaprej in na pomoč!
Priloge
Jure Solar pokvarjen pozivnik.jpg
LISAC

Objave: 43
Registriran: 16. december 2011, 11:03

Odg: OKVARA POZIVNIKA SWISSPHONE

Objava polo98 » 1. julij 2020, 9:28

Daj ga na na tovarniške nastavitve. Še prej pa baterijo not in ven za kakšno minuto. Mogoče rata. Kateri model pa je? Pa opozorilo, RIC-e boš verjetno izgubil.
polo98

Objave: 580
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava LISAC » 1. julij 2020, 12:20

Kako ga dam na factory default? Nima pa nobene oznake, nalepke itd... (model) Lahko bi bil DE306 ali DE506, ker imamo še enega ki je "enak"...
Ali mogoče veste kako postopati če se izgubi RIC, se ga da fizično vpisati? Hvala!
LISAC

Objava polo98 » 1. julij 2020, 15:58

Ne najdem nič pametnega za omenjene cifre. Ponavadi so kombinacije tipke in jo držiš nato tipka za vklop (pozivnik naj bo prej vgasnjen). Druga možnost je, da vzameš baterijo ven in med poloma + in - narediš stik par sec.. Baterijo nazaj pa boš videl. Za RIC pa...verjetno ročno.
polo98

Objava LISAC » 1. julij 2020, 18:51

Ne gre, sem mostičil + in - pola dalj časa, ni razlike. Obrnil polariteto baterije, ni razlike, pred vstavitvijo baterije držal različne kombinacije tipk, ni razlike...
Ga bom še pogrel, mogoče razstavil če kaj najdem...
LISAC

Objava LISAC » 2. julij 2020, 7:39

Sem odprl pozivnik, je model 506. Očistil vse kontakte in ga pregrel...
Ni spremembe, ob vklopu je status isti.
LISAC

Objava Gasilec75 » 2. julij 2020, 11:42

LISAC je napisal:Kako ga dam na factory default? Nima pa nobene oznake, nalepke itd... (model) Lahko bi bil DE306 ali DE506, ker imamo še enega ki je "enak"...
Ali mogoče veste kako postopati če se izgubi RIC, se ga da fizično vpisati? Hvala!

Kolikor jaz poznam pozivnik ni opcije za izvesti tovarniške nastavitve. Po vsej verjetnosti je tip DE506.
RIC-ov ni mogoče ročno vpisati, vpiše se jih lahko samo preko računalnika z posebnim softwerom. Program za programiranje in nekaj nasvetov okrog taga je tukaj

polo98 je napisal:Ne najdem nič pametnega za omenjene cifre. Ponavadi so kombinacije tipke in jo držiš nato tipka za vklop (pozivnik naj bo prej vgasnjen). Druga možnost je, da vzameš baterijo ven in med poloma + in - narediš stik par sec.. Baterijo nazaj pa boš videl. Za RIC pa...verjetno ročno.

Cifre na levi strani so RIC-i. Upam, da bom povedal prav. Drugi po vrsti je osebni RIC, eno je društveni, eno je Gasilska Zveza in še eden je regija.

Omenjeni RIC-i so se ponavadi pokazali, če si vzel baterijo ven, istočasno stisnil vse tri tipke, ter dal baterijo nazaj v ležišče. Takrat si za cca 10 sek dobil prikazane omenjene RIC-e. Potem je šel pozivnik v normalno delovanje.

LISAC je napisal:Ne gre, sem mostičil + in - pola dalj časa, ni razlike. Obrnil polariteto baterije, ni razlike, pred vstavitvijo baterije držal različne kombinacije tipk, ni razlike...
Ga bom še pogrel, mogoče razstavil če kaj najdem...

Po moje, če je bil dalj časa brez baterije, se je izpraznila še notranja baterija. Pozivnik ima v sebi še eno malo baterijo, ki skrbi, da ostanejo nastavitve shranjene. Poizkusi zamenjati baterijo in ponovno programiranje. Lahko ga sprogramiraš sam (zgornji lik na elektronik.si), ali pa ga neseš na ReCo, kjer ti ga bodo sprogramirali.

S temi pozivniki se drugače ukvarja (servisira) tudi Miro Naglič - (https://naglic.si/sl/)
Gasilec75

Objave: 68
Registriran: 25. november 2014, 7:33

Objava LISAC » 3. julij 2020, 11:21

Hvala za precej informacij.
Vidim da je samo programiranje kar kompleksno... :)
Ali mogoče veste kako ta mala baterija v notranjosti izgleda in kakšen tip je?
Hvala.
LISAC

Objava gasilec.si » 3. julij 2020, 13:15

Piši mi na zs, lahko urediva zadevo.
Lp.
gasilec.si

Objave: 56
Registriran: 21. december 2015, 19:28

Objava Gasilec75 » 3. julij 2020, 13:51

LISAC je napisal:....Ali mogoče veste kako ta mala baterija v notranjosti izgleda in kakšen tip je?
Hvala.

Seveda, sem jih že kar nekaj menjal - CR1220 (slikica spodaj).

Drugače pa imaš na tem forumu komplet tehnično dokumentacijo za pozivnik DE506 (https://www.s5tech.net/viewtopic.php?f= ... 06#p152639).

gasilec.si je napisal:Piši mi na zs, lahko urediva zadevo.
Lp.

Zakaj pa na ZS? Kaj pa je tako skrivnostnega, da ne bi tukaj napisal?
Seveda, vsi bi smo pobirali informacije, da bi pa napisali kakšno informacijo ali izkušnjo, to pa ne :evil: .?
Priloge
Baterija CR 1220 s kontakti.JPG
Zadnjič uredil Gasilec75 - 3. julij 2020, 13:56. Skupaj urejeno 1 krat.
Gasilec75

Objava gasilec.si » 3. julij 2020, 13:54

No, sej mi ni problem napisati, zelel sem samo kontaktirati s tisim ki ima težave da le te odpraviva... isto se je že zgodilo na nekaj naših pozivnikih, gre za spominsko baterijo (tista modra podolgovata) verjetno je tam kakšna napaka...
gasilec.si

Objave: 56
Registriran: 21. december 2015, 19:28

Objava polo98 » 3. julij 2020, 14:28

Instrument v roke pa izmerit koliko V ima ta baterijica. Bi znalo bit, da je res baterija. Podobno se dogaja pri računalnkih. Ostane v BIOSU ali pa še to ne. Odvisno...
polo98

Objava LISAC » 6. julij 2020, 13:17

Hvala za update, sem bil malo nedosegljiv...
Baterija je svetlo modra vendar je oblika podolgovata, precej pravokotna, nisem pa je še meril...
Pozivnik bom zamenjal z drugim enakim ki sem ga dobil od gasilca, ta je tudi polomljen in popravilo ni najbolj realno...
Če prav razumem baterija bi morala biti 3V? Kaj pa potem ko če jo zamenjam, RIC potreben vpis? Kako sploh priklopim pozvinik na star PC?

Hvala in pozdrav.
LISAC

Objava Gasilec75 » 6. julij 2020, 13:33

Ja, baterija je 3V. Jaz sem naročil take (https://si.farnell.com/panasonic/cr-122 ... dp/1892665).
Po vsej verjetnosti se ti bodo ob menjavi baterije zbrisali podatki in RIC-i. Pač bo treba ponovno programirati.

Kar se tiče priklučitve pozivnika na računalnik in razpored priključkov na pozivniku je vse napisano na moji povezavi zgoraj, na forumu elektronik.si. Malo si prberi, pa ti bo jasno.
Gasilec75

Objava LISAC » 6. julij 2020, 16:59

Hvala ti za vse informacije. Bom malo preveril zadeve in se odločil...
LISAC

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov