Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

ZARE frekvence

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: ZARE frekvence

Objava marjan82 » 29. oktober 2020, 19:07

polo98 je napisal:
marjan82 je napisal:
polo98 je napisal:Res ima operater možnost istočasno oddajanja na več RPT-jih v regiji. Temu se reče konferenca. V naši regiji se je to izkazalo neuzpešno. Imamo pa 3. RPT-je v regiji. Trenutno niso v konferenci.

Ni res, operater iz ReCO oddaja istočasno na vseh repetitorjih in to ni konferenca, konferenca ja takrat ko poveže vse repetitorje da se lahko vsi uporabniki slišijo po celotni regiji z drugih repetitorjev.

V naši regije NE! Vem, ker sprejemam vse tri repetitorje v regiji. Sem pa že zgoraj napisal o konferenci. Kako imate pa drugod pa ne vem.

polo98 vem kako se dela v ReCO-ju ker občasno sem tudi sam operativec v enem, tako da dobro vem kako se v njih dela in ReCO-ji delajo enotno po SLO. Na našem koncu imamo več repetitorjev kot vi in ko operativec oddaja oddaja na vseh repetirotjih istočasno, tako da se ne vključuje ali izklaplja na katerem repetitorju bi oddajal in ni vključena konferenca. Glede konference pa ne vem zakaj nebi bila uspešna? Konferenca je za moje pojme dobra zadeva in se tudi lepo obnese z delom večih repetitorjev. Iz katerega konca si pa če smem vprašati?
marjan82

Objave: 47
Registriran: 28. oktober 2005, 20:29
GE: Petanjci

Odg: ZARE frekvence

Objava polo98 » 29. oktober 2020, 20:23

Nobena skrivnost. Sem iz regije NM. So pa na enem RPT v naši regiji namestili Roger Bip takoj ko pritisneš PTT se sproži in seveda na koncu.
Za več info (če te zanima) mi pa na ZS pusti tel. številko, da ti objasnim stvar kako je prinas. Škoda ponavljat eno in isto.
polo98

Objave: 612
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Nazaj

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 7 gostov