Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

ZARE frekvence

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: ZARE frekvence

Objava polo98 » 23. oktober 2020, 21:13

mad_milkman je napisal:Na začetku res ne. Je pa sedaj drugače...
Tudi ti, ko se se rodil nisi lep čas vedel koliko je 1+1 Mogoče si sedaj že pogruntal...

sem samo pogledal okoli in mi je bilo jasno;)[/quote]

No vidiš. Še citata ne znaš spravit skupaj.
polo98

Objave: 580
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava mad_milkman » 24. oktober 2020, 10:41

polo98 je napisal: No vidiš. Še citata ne znaš spravit skupaj.

OdTETRAj na zato namenjene forume!
mad_milkman

Objave: 69
Registriran: 21. april 2006, 10:18
GE: Civilna Zaščita

Objava polo98 » 24. oktober 2020, 16:47

mad_milkman je napisal:
polo98 je napisal: No vidiš. Še citata ne znaš spravit skupaj.

OdTETRAj na zato namenjene forume!

Ti bi bil za kakšen kviz dober :D recimo VEM
polo98

Objava vselic » 25. oktober 2020, 19:30

To, da človek ne zna sprogramirati dmr in mu mora pomagati kolega preko team vieweja, zna pa hackati tetro, je pa res zelo relevantna informacija POLO :) vedel sem da si nakladač, ne pa da tako velik :).

Res bolje, da se vrnemo nazaj na temo glede ZARE frekvenc... nekje sem zasledil, da bi naj službe prešle na enoten sistem preko dmr, kar se je še posebej izkazalo za pomembno v času korone.

Da ne bom kot POLO, seveda kot navadno, prilagam link: http://www.sos112.si/slo/tdocs/epidemija_pandemija.pdf ; stran 46: "Vzpostavlja se digitalni sistem DRO-DMR za potrebe URSZR in drugih državnih organov. Po vzpostavitvi se bo povezal s sistemom TETRA v enovit sistem državnih organov DRO". Razvidno je, da trenutno vzdržuje opremo IT 100... več se da pa še izbrskati.

Kdo ve kaj o tem?
vselic

Objave: 54
Registriran: 24. januar 2020, 12:31

Objava polo98 » 26. oktober 2020, 4:23

@veselič, kaj si me res pogruntal =D> [-X pa datumsko si malo poglej kdaj sem kaj napisal.
Imaš pa tega na forumu, ki ima v profilu napisano da je v CZ @mad_milkman.
Ti bo on razložil kako je v povezavi z TETRO. Ja želje so ja ampak..., ahh...
polo98

Objava polo98 » 26. oktober 2020, 4:39

Pa še to veselič:

vselic je napisal:tako, le naj ostane... morda imam to prednost pred tabo, da grem v rezervno policijo in bom tetro še krepko sprobal tako ali drugače... pa morda ti sim kartico slikam
polo98

Objava vselic » 27. oktober 2020, 14:48

1. Ali morda kdo ve, ali PGD Steklarna Rogaška Slatina dela preko Mariborskega ReCo ali Celje? Če delajo preko Celja, me zanima kateri repetitor uporabljajo, ker z ročnimi postajami zagotovo ne odpirajo Maliča ali kaj podobnega iz okolice Celja... Če uporabljajo Boč, potem to ne pade pod ReCo Celje...

2. Sploh se pa sprašujem, kako dostopajo do repetitorja gasilci PGE Celje ali pa Steklarna, ko posredujejo npr. v Kozjem, proti Bistrici ob Sotli itd.

3. Kako konec koncev operator ve, na kateri repetitor prestaviti, glede na to, da se dela na klasiki - analogu in mu postaja sama ne išče optimalnega repetitorja (tako kot je bil zamišljen nekoč zare+)

Lp
vselic

Objava polo98 » 27. oktober 2020, 23:01

veselič! Da ne citiram vseh tvoji postov, pa ne samo iz tega foruma, še drugje si prisoten. Imaš opremo. Napisal si kako poslušaš DMR pa itd. itd... :?
Vse si vedel, a očitno si vse pozabil. Pojdi med gasilce pa jih vprašaj...Pošiljal sem ti linke, pa si napisal, da to že vse veš.
Ok, potem pa mir in se držimo teme za resna vprašanja.
Lep pozdrav.
polo98

Objava polo98 » 28. oktober 2020, 1:49

vselic je napisal:3. Kako konec koncev operator ve, na kateri repetitor prestaviti, glede na to, da se dela na klasiki - analogu in mu postaja sama ne išče optimalnega repetitorja (tako kot je bil zamišljen nekoč zare+)

Lp

Evo majstr veselič. Sem našel siko, ko sem bil tam. En ReCo. Misliš, da imajo samo eno postajo tam glede na antene?
Še kaj? Mislim, da ne.
Priloge
img1142r112.jpg
polo98

Objava vselic » 28. oktober 2020, 10:07

Polo, drži se teme prosim... na forumu nisva samo ti in jaz. Zaključi z obtoževanji in moderatorja prosim, da briše njegove brezvezne objave v naprej, ker se smeti forum...

jaz sem dal 3 iztočnice za nadaljevanje teme, na katere bi raje videl, da se vključi še kdo drug, kot ti s temi fintami.
vselic

Objava polo98 » 28. oktober 2020, 10:40

vselic je napisal:Polo, drži se teme prosim... na forumu nisva samo ti in jaz. Zaključi z obtoževanji in moderatorja prosim, da briše njegove brezvezne objave v naprej, ker se smeti forum...

jaz sem dal 3 iztočnice za nadaljevanje teme, na katere bi raje videl, da se vključi še kdo drug, kot ti s temi fintami.

Vprašal si, odgovore si pa dobil.
polo98

Objava marjan82 » 28. oktober 2020, 19:53

vselic je napisal:1. Ali morda kdo ve, ali PGD Steklarna Rogaška Slatina dela preko Mariborskega ReCo ali Celje? Če delajo preko Celja, me zanima kateri repetitor uporabljajo, ker z ročnimi postajami zagotovo ne odpirajo Maliča ali kaj podobnega iz okolice Celja... Če uporabljajo Boč, potem to ne pade pod ReCo Celje...

2. Sploh se pa sprašujem, kako dostopajo do repetitorja gasilci PGE Celje ali pa Steklarna, ko posredujejo npr. v Kozjem, proti Bistrici ob Sotli itd.

3. Kako konec koncev operator ve, na kateri repetitor prestaviti, glede na to, da se dela na klasiki - analogu in mu postaja sama ne išče optimalnega repetitorja (tako kot je bil zamišljen nekoč zare+)

Lp

Odgovor na 3. vprašanje

ReCO ima več postaj (sprejem več kanalov na regijo katero pokriva ReCO), katere so povezane v konzolo ZETRON, tako da operater sprejema in oddaja na vseh kanalih v regiji. To je predvsem od uporabnika odvisno na terenu, ki oddaja in sprejema na ZaRE kanalih da bo na matičnem repetitorju.
marjan82

Objave: 46
Registriran: 28. oktober 2005, 20:29
GE: Petanjci

Objava polo98 » 28. oktober 2020, 20:13

Res ima operater možnost istočasno oddajanja na več RPT-jih v regiji. Temu se reče konferenca. V naši regiji se je to izkazalo neuzpešno. Imamo pa 3. RPT-je v regiji. Trenutno niso v konferenci.
polo98

Objava marjan82 » 28. oktober 2020, 21:21

polo98 je napisal:Res ima operater možnost istočasno oddajanja na več RPT-jih v regiji. Temu se reče konferenca. V naši regiji se je to izkazalo neuzpešno. Imamo pa 3. RPT-je v regiji. Trenutno niso v konferenci.

Ni res, operater iz ReCO oddaja istočasno na vseh repetitorjih in to ni konferenca, konferenca ja takrat ko poveže vse repetitorje da se lahko vsi uporabniki slišijo po celotni regiji z drugih repetitorjev.
marjan82

Objave: 46
Registriran: 28. oktober 2005, 20:29
GE: Petanjci

Objava polo98 » 29. oktober 2020, 1:26

marjan82 je napisal:
polo98 je napisal:Res ima operater možnost istočasno oddajanja na več RPT-jih v regiji. Temu se reče konferenca. V naši regiji se je to izkazalo neuzpešno. Imamo pa 3. RPT-je v regiji. Trenutno niso v konferenci.

Ni res, operater iz ReCO oddaja istočasno na vseh repetitorjih in to ni konferenca, konferenca ja takrat ko poveže vse repetitorje da se lahko vsi uporabniki slišijo po celotni regiji z drugih repetitorjev.

V naši regije NE! Vem, ker sprejemam vse tri repetitorje v regiji. Sem pa že zgoraj napisal o konferenci. Kako imate pa drugod pa ne vem.
polo98

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost