Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

ZARE frekvence

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: ZARE frekvence

Objava BOSKO1987 » 8. oktober 2020, 14:51

uv5ra+
Vem ... sam pač da dobim vsaj mal veselja :D
BOSKO1987

Objave: 2
Registriran: 8. oktober 2020, 13:03
GE: ŠMARJE PRI Jelšah

Objava gubina » 8. oktober 2020, 17:55

BOSKO1987 je napisal:uv5ra+
Vem ... sam pač da dobim vsaj mal veselja :D

verjemi da je večje veselje če sam naskeniraš dogajanje na frekvencah kot če dobiš frekvence na netu.
poleg tega se je veliko spremenilo od časa ko je nekdo objavil frekvence na netu in do sedaj....

http://lea.hamradio.si/~s56kpn/Radioama ... kvence.htm
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 744
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava polo98 » 8. oktober 2020, 21:17

@BOSKO1987
Vem kaj te zanima. Skeneraj tam od 380-400Mhz. Pa poročaj :D
En takšen član je že na forumu, ki ga to zanima pa je nekako utihnil. Mislim, da ....
polo98

Objave: 580
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Re: ZARE frekvence

Objava vselic » 12. oktober 2020, 14:53

Zdravo,

nisem utihnil, samo na frekvenci 380-400MHz si nima z omenjeno postajo kaj pomagati... k večjemu z rtl sdr ključkom, samo celotna tetra je pri nas kriptirana, tako da ne vem kaj bi s temi frekvencami.
vselic

Objave: 54
Registriran: 24. januar 2020, 12:31

Odg: Re: ZARE frekvence

Objava polo98 » 12. oktober 2020, 19:29

vselic je napisal:samo celotna tetra je pri nas kriptirana, tako da ne vem kaj bi s temi frekvencami.

...sama od sebe se ni. Valda sedaj ne boš vrgel puške v koruzo.
polo98

Odg: Re: ZARE frekvence

Objava vselic » 13. oktober 2020, 7:55

polo98 je napisal:
vselic je napisal:samo celotna tetra je pri nas kriptirana, tako da ne vem kaj bi s temi frekvencami.

...sama od sebe se ni. Valda sedaj ne boš vrgel puške v koruzo.

V bistvu ja. Ne poznam nikogar, ki bi mu uspelo zlomiti ključ tetre in priti do uporabnega prometa. Eno je demodulirati signal, drugo pa dekriptirati šifriran signal. Dešifriranje je trenutno možno na področju dmr hytera in motorola enkripcije (basic encryption), vse ostalo je pa utopija in tako kot sem že napisal pred časom, če ne znaš dati enega uporabnega namiga oz. pokazati kaj je tebi uspelo, je brez veze, da provociraš na forumu.
vselic

Objava polo98 » 13. oktober 2020, 11:28

@veselic, vsega ti pa res ne morem servirat. Če sem jaz lahko dekodiral pred 15+ leti vse SAT satelite (dosegljive v Sloveniji) pa še kaj boš tudi ti že enkrat to Tetro, ki ima korenine stare že 30 let.
polo98

Objava vselic » 13. oktober 2020, 11:52

Nimam dovolj znanja, vse kar je na spletu je neuporabno oz. dead end. Nimam osnovne ideje, kako bi lahko tea2 enkripcijo 128-bit ključ preskočil... pa tu ne gre samo za kriptiran signal, ampak obojestransko enkripcijo. Če ti je uspelo tetro dekriptirat, si eden boljših programerjev oz. oseb z znanjem računalništva in telekomunikacij.

Predno se kdo vpikne: tetra je samo protokol, kot dmr in ni nujno namenjen samo policiji in državnim organom, uporabljajo ga tudi radioamaterji ponekod po svetu in seveda za testne namene lahko kriptiraš signal in se ga trudiš dekriptirati z raznimi mavričnimi tabelami oz. z načinom, kot ga opisuješ polo. Vendar jaz še vedno mislim, da mlatiš prazno slamo, ker bi mi drugače pod zs že zdavnaj poslal posnetek pogovora ali pa poslikal promet, sds sporočilo ali kaj podobnega, kot je to storil morda kdo drug na tem forumu in smo izmenjali razne frekvence, znanja in ideje.

lp
vselic

Objava polo98 » 13. oktober 2020, 13:12

vselic je napisal: Vendar jaz še vedno mislim, da mlatiš prazno slamo, ker bi mi drugače pod zs že zdavnaj poslal posnetek pogovora ali pa poslikal promet, sds sporočilo ali kaj podobnega, kot je to storil morda kdo drug na tem forumu in smo izmenjali razne frekvence, znanja in ideje.

lp

Da, pravilno si ugotovi, da mlatim prazno slamo. Pogovori se pa ne smejo posredovad tretjim osebam, če še nisi vedel.
Nikjer se pa nisi razpisal, da TETRA uporablja sim kartico. En namig imaš na sliki, ki je moj produkt.
Sedaj se pa vrnimo k naslovu teme.
Priloge
IMG_1923.JPG
polo98

Objava vselic » 14. oktober 2020, 11:19

polo98 je napisal:
vselic je napisal: Vendar jaz še vedno mislim, da mlatiš prazno slamo, ker bi mi drugače pod zs že zdavnaj poslal posnetek pogovora ali pa poslikal promet, sds sporočilo ali kaj podobnega, kot je to storil morda kdo drug na tem forumu in smo izmenjali razne frekvence, znanja in ideje.

lp

Da, pravilno si ugotovi, da mlatim prazno slamo. Pogovori se pa ne smejo posredovad tretjim osebam, če še nisi vedel.
Nikjer se pa nisi razpisal, da TETRA uporablja sim kartico. En namig imaš na sliki, ki je moj produkt.
Sedaj se pa vrnimo k naslovu teme.

ajej, polo polo, cele strani si popisal, pa nič pametnega od tebe... če si takšen car, se srečamo in boš pokazal kakšno infrastrukturo imaš.
vselic

Objava polo98 » 14. oktober 2020, 11:56

Enako =D>
polo98

Objava mad_milkman » 23. oktober 2020, 11:49

https://ibb.co/4WVLZBb

Še DMR ne znaš sprogramirat,kaj šele kakšno dekriptiranje tetre...
mad_milkman

Objave: 69
Registriran: 21. april 2006, 10:18
GE: Civilna Zaščita

Objava polo98 » 23. oktober 2020, 15:31

mad_milkman je napisal:https://ibb.co/4WVLZBb

Še DMR ne znaš sprogramirat,kaj šele kakšno dekriptiranje tetre...

Na začetku res ne. Je pa sedaj drugače...
Tudi ti, ko se se rodil nisi lep čas vedel koliko je 1+1 Mogoče si sedaj že pogruntal...
polo98

Objava mad_milkman » 23. oktober 2020, 16:06

Na začetku res ne. Je pa sedaj drugače...
Tudi ti, ko se se rodil nisi lep čas vedel koliko je 1+1 Mogoče si sedaj že pogruntal...[/quote]

sem samo pogledal okoli in mi je bilo jasno;)
mad_milkman

Objave: 69
Registriran: 21. april 2006, 10:18
GE: Civilna Zaščita

Objava gubina » 23. oktober 2020, 16:57

dejmo se držat teme fantje...tako prepiranje ne koristi nikomur.

mogoče bi bilo fajn dati še dodatno temo...nabijanje ali kej podobnega....pa mejte tam svoj peskovnik... :mrgreen:
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 744
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost