Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

ARON

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: ARON

Objava polo98 » 11. april 2016, 18:00

Sem se res neumno izrazil "sposodil".
Sem zgoraj višje bolj razločno napisal.
polo98

Objave: 557
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava gubina » 11. april 2016, 18:06

franci1 je napisal:
gubina je napisal:
polo98 je napisal:
od kje je ta povzetek?

s čim si boš sposodil repetitor ZARE?

Od nikjer, po moje, to je pač on tako napisal.
Sposodil repetitor, pomeni, uporabil recimo svojo postajo na frekvenci repetitorja za klic na pomoč oziroma poklical preko repetitorja Center za obveščanje, nič drugače ni mišljeno. Tisti, ki imamo postaje, v glavnem vemo in imamo tudi vhodne (vstopne) frekvence repetitorjev pravilno nastavljene :D
No, saj morda bi pa vseeno koristilo malo izobraževanja :lol: :lol:

radioamaterske postaje ne delujejo v tem frekvenčnem spektru...
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 740
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava franci1 » 11. april 2016, 18:13

gubina je napisal:radioamaterske postaje ne delujejo v tem frekvenčnem spektru...

Vemo, vemo, poznamo frekvenčne spektre, obsege, frekvence in ostalo.
In imamo radioamaterske postaje in ostalo, vse, kar zakoni in prepisi dovoljujejo.
franci1

Objave: 123
Registriran: 4. marec 2007, 16:38
GE: PGD Šentjernej

Objava polo98 » 11. april 2016, 18:29

Če bo vse posreči bom imel v petek sestanek z nekom iz CZ (LJ) ravno na to temo o izobraževanju.
Poročam ko bo kaj novega.
polo98

Re: ARON

Objava aznidaric » 11. april 2016, 18:42

1.) ta tečaj je bil organiziran na nivoju regije. Predavatelj je bil uraden za te zadeve v sistemu ZARE in je tudi radioamater. Torej opazke o neznanju predavatelja s v tem primeru neumestne. Tiste informacije, ki sem jih dobil, sem si shranil za vsak primer (in tudi že uporabil pri preverbi postaje bližnjega PGD, ko smo se v preteklosti na čuden način motili). Finančni vložek je bil zelo mali (~0). Torej ne rabiš sebi nekaj plačevat in nihče te ne sili da ga moraš opraviti tečaj. Mi smo dobili vabilo in smo se udeležili. Hvala organizatorjem in predavatelju za trud! In zdaj ima tisti papir nek smisel in podlago za nadaljne delo v tej smeri. Kar se tiče formalnosti, pa tudi mene jezijo ta podvajanja. Ker recimo v gasileriji bi morali medicinci delati tečaje za prvo pomoč, da bi dobili naziv bolničarja. Oni so se šolali nekaj let in morajo vse situacije za PP obvladati. Radioamaterji smo pa prostovljci in nas neko področje radijske tehnike zanima ali pa tudi ne. Tu je razlika. Moje razumevanje ZARE/+ sistema se je z udeležbo tečaja izboljšalo, čeprav sem že prej precej poznal sam sistem.
2.) če je težko posedeti kakih 5-7 ur in obnoviti že slišano, kamoli še slišati kaj novega, potem ta tečaj ni za vas. Posebej če to zamenja ure pred računalnikom ali TV-jem. Če veš "več" o delovanju ZARE sistema, potem se ne boš udeležil tega tečaja. Če veš več o radijskih komunikacijah, pa ne motiš, ker nekateri pa so prišli z namenom kaj novega slišat. Na koncu pa dobiš formalno potrdilo. Tudi radioamaterji ne vejo/vemo vsega. Je le naš hobi in veselje do te tehnike.
4.) klic v preko repetitorja ZARE, tako kot je napisano, je dovoljen tudi radioamaterjem v izrednih primerih. Je pa zadnja možnost!! Prej je še telefon in radijska zveza na nam dovoljenih frekvencah!!. A nosiš s sabo gasilsko postajo? Po moje ne. A veš kakšen je vaš radioamaterski znak za komunikacjo s ReCO, če ga sploh imate? Naš RK ga nima. A nosiš s sabo radiomatersko postajo? Vprašanje.

Tema je ARON, torej radioamatersko omrežje v primeru nesreč. Ob aktivaciji bomo operaterji delovali na nam dovoljenih frekvencah. In zato je želja oz. že marsikje urejeno, da je v bližini ReCO pripravljen prostor z/za radioamatersko opremo. Tako ne bomo zasedali ZARE kanalov, hkrati pa pomagali preneseti potrebna sporočila, kot že marsikdaj v preteklosti. Izpadi komercialnih omrežij na področjih večjih nesreč (poplav, potresov, večjega žleda ) je precej pogost pojav. In takrat naj pridejo do izraza te naše izkušnje, ko ve marsikateri več od samega predavatelja!! Ko lahko pride v ospredje tisto naše znanje, ki dejansko pomaga reševati situacijo. Tu naj bo fora!

73 in Na pomoč!
aznidaric

Objave: 89
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Objava polo98 » 15. april 2016, 14:09

polo98 je napisal:Če bo vse posreči bom imel v petek sestanek z nekom iz CZ (LJ) ravno na to temo o izobraževanju.
Poročam ko bo kaj novega.

No te sreče ni bilo. Očitno CZ noče sodelovat. Zakaj nisem vprašal.
Če pride do česa se bom pa že znašel brez nekih navodil.

L.p
polo98

Nazaj

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov