Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Programiranje Baofeng UV-5RA

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Programiranje Baofeng UV-5RA

Objava rados » 25. december 2016, 21:49

Proglem se pojavi pri različnih verzijah firmware-a in je pogosto potrebno ročno vnašanje oz. kopiranje frekvenc. Zato včasih zadeva ne deluje.
V kolikor ima kdo težave s programiranjem mi lahko piše na zasebno in mu bom pomagal bodisi z nasveti ali pa gremo na pivo pa zrihtamo.
Uspešno sem sprogramiral pa že mnogo baofengov.
rados

Objave: 7
Registriran: 25. december 2016, 21:45
GE: Ribnica

Objava vatrogasac » 9. maj 2017, 21:06

pozdravljeni

Ravno sem dobil boafenga uv5ra+ in imam kar velike probleme z povezavo z računalnikom.... nikakor ne morem usposobiti gonilnikov prebral in pregledal vse videe. ali je mogoče kdo v bližini kranja za kako pivo priskoči na pomoč da mi sprogramira v zare frekvence...ali pa vsaj namigne kaj še lahko naredim

hvala za vsako pomoč
vatrogasac

Objave: 3
Registriran: 9. maj 2017, 20:24
GE: Pgd stražišče

Re: Programiranje Baofeng UV-5RA

Objava aznidaric » 11. maj 2017, 22:31

Beseda vse je preveč ohlapna. Kakšen kabel imaš? Si izbral pravilen port, na katerem je "prisoten" kabel? Kateri program uporabljaš? Si poskusil s prostim programom CHIRP?
Praviloma s temi kitajci pridejo kabli s kopijami teh čipov, kot se predstavljajo. Posledično je potrebno uporabiti gonilnik, ki ti ga je podal prodajalec (CD ali link) oz. poiščeš različna navodila za ta tip in delaš s tistim softwerom , ki ga dobiš na tej strani. Sicer ima windows čedalje boljši sistem za instalacijo vendar v takih primerih popolnoma odpove, saj praviloma instalira napačne gonilnike. Potrebno je odstraniti že nameščene gonilnike in potem instalirati.
aznidaric

Objave: 87
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Objava vatrogasac » 15. maj 2017, 17:20

uporabil sem najprej program od baofenga ter gonilnike ki so na cdju polek kabla ker to ni delovalo sem zasledil za program CHRIP. vendar mi se vedno ni deloval zato sem po navodilih najprej stare driverje odinstalirou ter po navodilih s te strani
http://www.miklor.com/uv5r/UV5R-Software.php/
probal še po tem postopku vendar žal neuspešno tako da nimam več ideje kaj bi še probal ogledal sem si tudi nekaj raznih filmou na youtubu vendar nobena stvar ni pomagala :( najbolje da nesem nekam kjer to programirajo in dam tistih 20 € pa bo mir...
vatrogasac

Objava polo98 » 16. maj 2017, 9:03

Na XP dela. Kateri OS pa imaš pa ne vem. + tega je lahko več razlogov zakaj ti ne gre.
polo98

Objave: 499
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava vatrogasac » 16. maj 2017, 21:52

probal sem na računalniku z win 8 in 10 vendar povsod ista pesem ... bomprobal formatirat računalnik in najprej to probat da bo nafrišno
vatrogasac

Objava Courage » 13. november 2017, 15:55

Pozdravljeni

Ali še ima kdo mogoče listo ZARE frekvenc/kanalov za Boafeng - program Chrip ? Link iz prve strani kjer je bila lista ne deluje več.

LP, Hvala
Na pomoč!
Uporabnikova podoba
Courage

Objave: 34
Registriran: 28. maj 2007, 16:27

Objava Gasilec75 » 14. november 2017, 14:37

Da bi pa malo nazj prelistal se ti pa ne ljubi.? Tukaj sem jih jaz pripel na forum.
V priponki so še frekvence ZA-RE. Chirp, oz. kakšen drugi program dobiš na spletu - google...... Še kaj ;-)?
Priloge
zare-frekvence.jpg
Gasilec75

Objave: 45
Registriran: 25. november 2014, 7:33

Objava Courage » 14. november 2017, 20:41

Če bi se ti prepričal preden odgovoriš da ta datoteka resnično deluje v programu chrip pa je druga stvar ane?
Drugače pa sem zadevo že rešil...
Ps. Tvoja priponka deluje samo v originalnem programu katerega dobiš zraven postaje.. Ampak ta program deluje samo na os. Xp ;)
Na pomoč!
Uporabnikova podoba
Courage

Objave: 34
Registriran: 28. maj 2007, 16:27

Objava Gasilec75 » 23. november 2017, 10:22

Lahko bi pa nam zaupal kako si rešil? Mogoče še komu pride prav, a ne?

To pa drži. Ta datoteka ne deluje v programu CHIRP. Zakaj bi se pa matral s CHIRP programom, če je že datoteka napisana za enega izmed drugih programov za programiranje?
Jaz sem uporabil software BF5R_VIP (našel na spletu) in omenjeno datoteko "ZARE.dat" in frekvence "zapekel"v postajo (slika spodaj). Preverjeno deluje brez problema še vsaj na enem od operacijskem windows sistemu - (preverjeno v Win7).
Priloge
Baofeng_programiranje_software.JPG
Gasilec75

Objave: 45
Registriran: 25. november 2014, 7:33

Objava mašina6 » 1. december 2017, 16:30

Pozdravljeni! Doma imam omenjeno postajo, ki sem jo sprogramiral s program od Baofenga. Zanima me zakaj slišim samo tistega na centru ne pa tudi gasilcev, ki se javljajo. Do zdaj sem slišal samo javljanje PGD Pragersko, da se vračajo z intervencije. Večkrat pa slišim operaterja, ki sprejme vse klice.
lep pozdrav
mašina6

Objave: 4
Registriran: 1. december 2017, 16:26

Objava polo98 » 1. december 2017, 16:55

mašina6 je napisal:Pozdravljeni! Doma imam omenjeno postajo, ki sem jo sprogramiral s program od Baofenga. Zanima me zakaj slišim samo tistega na centru ne pa tudi gasilcev, ki se javljajo. Do zdaj sem slišal samo javljanje PGD Pragersko, da se vračajo z intervencije. Večkrat pa slišim operaterja, ki sprejme vse klice.
lep pozdrav

Na katerih frekvencah pa to slišiš?
Tvoj post je nerazumljiv.
polo98

Objava mašina6 » 1. december 2017, 17:26

Na kanalu 21, ki ga uporablja ReCo Maribor. Slišim samo osebo v centru, ne pa gasilcev, ki javljajo izvoze na intervencije.
mašina6

Objave: 4
Registriran: 1. december 2017, 16:26

Objava albrecht12 » 1. december 2017, 20:04

Verjetno oddajajo na drugem ZARE kanalu oziroma repetitorju. Center oddaja in sprejema na vseh repetitorjih hkrati in zato morda ne slišiš gasilcev na kanalu 21, ker so verjetno na drugem kanalu oziroma repetitorju.
Največ prometa boš slišal na 173.51250 Mhz.
Lep pozdrav. :)
albrecht12

Objave: 8
Registriran: 1. december 2017, 20:00

Objava polo98 » 1. december 2017, 20:57

Ah...v TETRO so šli gasilci, center je pa ostal na analognem sistemu.... :mrgreen:
polo98

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost